fl M. Mortier (E+), J. Van Slycke (E), R. Lampaert (D) en M. Van Petegem (C) 'Overgang' mogelijk van 1 juni tot 15 augustus Transfersprokkels De Gouden Pijl Berlaarse gilde van Sint-Sebastiaan heeft een nieuwe koning 24 - 12.6.1992 - De Voorpost WIELRENNEN W.A.O.D.-veteranen op Sinksen in Oosteeklo Door vriend C-renner werden de vetera nen uitgenodigd naar zijn Oosteeklo om er deel te nemen aan twee wielerwed strijden. Hij had gezorgd voor een mooi lichtlopend parcours. Het weer was goed, bijgevolg was het terras van taver ne «De Braeme» goed gevuld. Niettegen staande de zware concurrentie kwamen 73 renners afgezakt om hun vriend te plezieren. Het gevolg van het goede weer en de windstilte is dat er gereden wordt aan een hoog tempo en dat het op die manier zeer moeilijk wordt voor de aanvallers om een gat te kunnen slaan. Bij de E+ probeerde Albert Kesteloot tot twee keer toe het zeil naar zich toe te halen, dit werd ook geprobeerd door Walter Coussens. Nor- bert De Wispelaere streed voortdurend in de spits van de groep maar dit loonde niet. Dan maar de te verwachten massa spurt. Met het hele pak kwamen ze naar de aankomstlijn gestormd op een niet al te brede weg, het was dus hier en daar drummen. Dit belette niet dat Marcel Mortier als eerste over de eindstreep reed. Hij werd gevolgd door Albert Keste loot, Maurice Verbeke en Lucien Asseau. In de E-reeks was er wat meer animo. Drie renners poogden op solotoer te gaan. Eerst Johan Van Slycke, dan Frans Nees en later Frangois Van Dael. Robert Gobert ging dan fors op de pedalen du wen en het lukte Piet Marchand in zijn wiel te schuiven. Johan Verslycken maakte duidelijk dat ook met hem reke ning diende gehouden. In een uiterste krachtinspanning kon hij tot bij de twee springen. De anderen waren weer een desillusie rijker en de voorsprong van de drie schoot de hoogte in. In de spurt voor de zegebloemen had Johan Van Slycke weinig moeite om zijn twee metgezellen te verslaan. Piet Marchand behaalde de dichtste ereplaats. De spurt van de ach tervolgende groep werd gewonnen door Frangois Van Dael. Ook in de C- en D-reeks werd een strak tempo onderhouden, als men weet dat de gemiddelde snelheid 41,5 km/u. be droeg. De aanvalspogingen volgden in snel tempo elkaar op maar droegen nooit ver. Enkelen van de aanvalslustigen Francis Helleputte, Carlos De Clercq, Fernand De Wael, Gilbert Van Heugten e.a. Naar het einde toe slaagde Modest Smet er in afstand te nemen maar kreeg nooit meer dan 100 meter. Toch leek het er even op dat hij kans maakte op de overwinning, maar het peloton besliste daar anders over. Dan maar een massa- HANDBAL Johan Van Slycke blijft de overwinningen binnenrijven en neemt duide lijk voorsprong op zijn zoon Rik spurt, een kolfje naar de hand van Mauri ce Van Petegem. Na veel getrek en ge duw, waarbij de vraag kan gesteld wor den dat er niet meer valpartijen gebeuren, kwam hij van ver op kop en stond deze plaats niet meer af. De anderen die een ereplaats in de wacht sleepten waren Eric De Meyer, Jacobus Beyn en Raoul Lampaert die de overwinning wegkaapte in zijn reeks. De uitslagen Kat. E+ 29 deelnemers: 1. Marcel Mortier (Zomergem) de 61 km. in 1 uur 35 min,; 2. Albert Kesteloot; 3. Maurice Verbeke; 4. Lucien Asseau; 5. Daniël De Pauw; 6 Maurice Everaert; 7. Sylvère De Vos; 8. Jos Verhaert (1ste F); 9. Herman Lison; 10. Jean Portaels Kat. E 13 deelnemers 1. Johan Van Slycke (Lovendegem), de 61 km. in 1 uur 32 min.; 2. Piet Marchand; 3. Robert Gobert; 4. Frangois Van Dael; 5. Lucien Van De Meerschaut; 6. Ghislain Storms; 7. John Verrezen; 8. Frans Nees; 9. Vic tor Janssens; 10. Karei Van Der Waut. Kat. C en D 1Maurice Van Petegem (Gent) de 72 km. in 1 uur 44 min.; 2. Eric De Meyer; 3. Jacobus Beyn; 4. Raoul Lampaert (1ste D); 5. Modest Smet; 6. Jean Brandt; 7. Gilbert Van Heugten; 8. Leo Van Der Schoot; 9. August Van Woensel (2de D); 10. Freddy Stevens. Volgende wedstrijden Zaterdag 13 juni te Zwijnaarde, Heer weg NoordStart om 15 uur voor kat. A en B (afstand 103 km.) Zaterdag 13 juni te Woesten (W.-VI.), Steenstraat Start om 16 uur voor kat. C, D en E (afstand 54 km.) Zondag 14 juni te Lede (Impe), Dorp. Start om 13u.30 voor kat. E (afstand 50 km.), om 14u 45 voor kat. D en E (afstand 55 km.) en om 16u.45 voor kat. C (afstand 62 km.) Zondag 14 juni te Oevel, Lindestraat. Start om 15 uur voor kat. A en B vrije liefhebbers BVLB (afstand 84 km.) Zondag 14 juni te Diepenbeek, Lelie straat. Start om 14u.30 voor kat. toe risten -35 jaar (afstand 50 km.) en om 16 u. voor kat. toeristen +35 jaar (afstand 40 km.) Zondag 14 juni te Middelkerke (W.- VI.), Zwemkom. Kampioenschappen Post en RTT. Start om 13 uur voor kat. senioren (afstand 80 km.) Maandag 15 juni te Sint-Niklaas, Bel- sele, Tuinlaan Start om 18u.30 voor kat. A en B (afstand 74 km.) Alhoewel men er in de handbalkringen blijft over klagen dat de transferperiode te lang duurt blijft deze reglementering nog steeds van kracht. Wij zetten de modaliteiten nog eens op een rijtje: Ontslag door de speler, vrijheidsaanvraag Een speler die wenst vrij te komen van zijn klub moet zijn ontslag PER AANGE TEKEND SCHRIJVEN tussen 1 juni en 31 juli richten aan; - de sekretaris van zijn klub; - het Sekretariaat-Generaal van de VHV, - de Verzoeningskommissie van het BLOSO, Koloniënstraat 29-31, 1000 BRUSSEL. De klub heeft de mogelijkheid om daarte gen verzet aan te tekenen van 1 tot 31 au gustus. Zij moet dat doen PER AANGE TEKEND SCHRIJVEN aan: - de speler; - het Sekretariaat-Generaal van de VHV; - de Verzoeningskommissie van het BLOSO. Indien de klub geen verzet aangetekend heeft is de speler vrij per 1 september en kan dan bij een andere klub aansluiten. Indien de klub wel verzet heeft aangete kend wordt de zaak door de Verzoe ningskommissie behandeld en kan maxi mum zes maand duren. Indien een speler via de Verzoenings kommissie vrijkomt kan hij bij een andere klub aansluiten. In dat geval zal de Trans ferkommissie van de VHV een oplei dingsvergoeding bepalen die door de nieuwe klub moet betaald worden (zie echter ook art. 140 E.a). Voor spelers die via het dekreet, zonder verzet van hun klub, van klub veranderen, worden dezelfde dossierskosten aange rekend als voor de gewone overgangen. Overgangen Een speler kan van klub veranderen mits akkoord van beide klubs en met inacht- name van de volgende bepalingen. Een overgangsformulier moet PER AAN GETEKEND SCHRIJVEN aan het S.-G. verstuurd worden tussen 1 juni en 15 augustus (1 juni-30 juni voor overgangen van of naar een LFH-klub). Het moet ondertekend worden door de drie verantwoordelijke bestuursleden van de beide belanghebbende klubs en door de betrokken speler. Overgangen voor een bepaalde duur zijn niet toegestaan. Tegelijkertijd met het overgangsformu lier moet de oude en een nieuwe aanslui- tingskaart overgemaakt worden aan het S.-G. Beroep tegen een overgang is mogelijk binnen de zes dagen na de publikatie van de overgang in het verenigingsblad, vol gens de modaliteiten voorzien in artikel 811. Ontslagen door de klub Ontslagen, verleend door de klubs. zijn op elk tijdstip van het jaar ontvankelijk. Alle vóór 1 juni ontslagen leden mogen aansluiten bij een klub naar keuze voor het volgende seizoen. Een lid dat NIET aan de lopende kompeti tie heeft deelgenomen en ontslagen werd vóór 31 december mag bij een andere klub aansluiten en na 1 januari spelen. Een na 31 mei ontslagen speler die reeds aan de lopende kompetitie heeft deelge nomen bij zijn oude klub mag bij een andere klub aansluiten maar mag slechts spelen na 1 augustus van het volgend seizoen. Het is aan de klubs verboden een speler een ontslagbelofte te geven. EVA Zaterdag 13 juni «De Klappel», Overmere LokaalDonklaan 192 Tel.: 091/67.53.10 om 15 u. geldschieting, 1.000 fr. gratis. Inleg 110 fr. «Ons Vermaak», Uitbergen LokaalVennehof, Veerstraat 32 Tel.: 091/67.50.05 om 15 u., geldschieting, 1.000 fr. Inleg: 110 fr. «De Voetbal», Uitbergen LokaalVeerstraat 17 Tel.: 091/67.51.24 om 20 u. geldschieting, 1.500 fr. gratis, inleg 160/35 Zondag 14 juni «Sint-Hubertus», Berlare-Donk Lokaal: Donklaan 131 Tel091/67.58.18 om 9.30 u.: vleesschieting, 2.000 fr. gratis «Fina», Overmere LokaalKruisstraat 61 Tel 091/67.58.18 om 15 u. geldschieting, 1.000 fr.. gratis, inleg 110 fr. (berfo) Alhoewel wij zeker niet van plan zijn de geruchtenstroom die is losgebarsten betreffende transfers van spelers op de voet te volgen zijn er toch enkele merkwaardige vaststellingen te doen In de eerste plaats valt het op dat het merendeel van de klubbesturen erg geheimzinnig doen al zou men dan toch ook al moeten weten dat alle "lekken" onmogelijk zijn te dichten. Een tweede vaststelling is dat er in feite nog niet zo heel veel gebeurd is al weten wij pertinent zeker dat er reeds maanden vóór de officiële transferperiode kontakten werden gelegd. Daarom beperken wij ons tot hetgene wat ons officieel werd meege deeld. Bij HK Waasmunster valt er wel al serieus nieuws te noteren. Naast de aanwerving van J. Van Onsem is H. Borgers een nieuwe versterking voor volgend seizoen. Principieel zal W. Roels vertrekken naar landskampioen Olse Merksem al blijven er voor Wim nog enkele praktische problemen op te lossen. Spelers die niet uit de eigen jeugdaanvoer kwamen kunnen nu vertrekken. Het gaat hier over doelman K. Van Renterghem, T. Wellekens, K. Sanders en L. Janssens. A. De Ketelbutter -ex-E.V. Aalst - heeft zichzelf aangeboden bij HKW en meteen denkt Waasmunster zijn transferaktiviteiten te kunnen afsluiten. De eigen jeugdaanvoer blijft groot genoeg zegt men in Waasmunster. De thuiswedstrijden worden nog altijd in Belsele gespeeld, op zaterdagavond om 19 uur. - Het degraderende Squadra Femina Lebbeke wil het volgend seizoen ook met eigen "personeel" gaan doen M. Bijl vertrekt naar Sasja, H. Van Boven, Van Handenhove en De Croock gaan naar R.B. Dendermonde en de twee Antwerpse speelsters vertrekken na één jaar Squadra opnieuw naar de Scheldestad. - Bij Robuco Buggenhout blijft het relatief kalm. Wel staat het vast dat F. De Troch na één mislukt jaar Ajax, opnieuw naar Buggenhout komt. Voor de rest hoopt men de veelbelovende jeugdige kern te behouden. - Bij Lokeren wordt trainer-coach J. Princen opgevolgd door W. Van der Borght die zijn debuut doet in die funktie. Het ziet er naar uit dat hij zal kunnen beschikken over dezelfde kern als tijdens het voorbije, ongelukkige seizoen want o.a. K. Verhofstadt zou er nog een jaartje bijdoen. Om het eventueel verlies van doelman G. Van Vaerenbergh op te vangen trok men R. Coppens aan en T. Wellekens kwam van HK Waasmunster. - HBC Dendermonde is wel degelijk op zoek naar versterking. Om het volgend seizoen in 3de afdeling waar te kunnen maken wordt er in eerste instantie gezocht naar een vervanger voor doelman Coppens en trainer P. Weckx wil nog een paar spelers aantrekken om met kans op sukses de promotie te kunnen verwerken. Daar blijft dus nog werk te doen. - Bij Brabo Denderbelle blijft het windstil al zou men daar graag een doelman aantrekken. - Ajax Lebbeke, met W. Bosteels als kersverse voorzitter, wil nog niet in zijn kaarten laten kijken. Zoals de zaken er nu voorstaan verlaat niemand de klub, ook Verlinden en Pulteau niet, maar hebben de kontakten met o.a. Kraainem nog niet tot resultaten geleid. De eeuwenoude schuttersgilde van Sint-Sebastiaan, gevestigd in café De Warande te Berlare, zette vorige zondag de koningsvogel op de hoogste sport van de staande wip. Nadat de 25 leden enkele oefenschoten hadden gelost kon de eigenlijke konings kamp beginnen. Enkele schutters raak ten wel de oppergaai maar die stond stevig vast. In de veertiende ronde haalde Camille Cobbaut hem dan toch omlaag. Zijn echtgenote, ook een aktief schutter, was de eerste om hem te feliciteren met zijn eerste adellijke titel. Ook de toekomst van de maatschappij is verzekerd want vier aankomende schut ters mochten reeds meedingen voor de koningskroon. Voorzitter Henri Van Hau- we en sekretaris Albert Verhulst mogen terecht tevreden zijn. berfo Voetbal. Valentino's Overmen heeft Ronny Tielemans als nieuwe 'trainer aangeworven. Hij trainde in het verleden o.m. Boom, Zottegem en SK Lokeren. De Valentino's ben vertrouwen in de toekomsl (MT) Na een daverende spurt werd Marcel Mortier winnaar bij E+, Jos Verhaert bij kategorie F Twee spurtersbazen Maurice Van Petegem (C) en links Raoul Lam- Boogschieten. Sint-Sebastiaan uit Berlare mag zich verheugen in een nieuwe koning (berfo) paert (D)

De Voorpost | 1992 | | pagina 24