A. Van Oost (E+), K. Clerckx (E), R. Lampaert (D) en J. Heyndrickx (C) M. Mortier (E+), J. Van Slycke (E), R. Lampaert (D) en F. Van Steerthem (C) A. Van Oost (E+), K. Alen (E), R. Lampaert (D) en G. De Coster (C) Hl De Voorpost - 12.6.1992 - 25 WIELRENNEN WAOD-veteranen op zaterdag in St.-Kruis-Winkel De wedstrijd in de Gentse deelgemeente werd een sukses over gans de lijn. Er kwamen 98 veteranen een rugnummer afhalen en talrijke toeschouwers waren naar de aankomstzone afgezakt. Drie ca fé-uitbaters hadden borg getekend voor deze organisatie en blikken tevreden te rug op de wedstrijden, De renners droe gen ook hun steentje bij om er een wieier- festijn van te maken. Inde categorie E+ lag de wedstrijd wel dra in de beslissende plooi. Remi De Moor lanceerde een aanval en werd daarbij gevolgd door Andrè Van Oost, Adolf De Beul en Leon De Rick. Ze bouwden een mooie voorsprong op. Toen iedereen dacht dat ze gewonnen spel hadden was dit een foute bereke ning. Daniël De Pauw samen met Willy Daem lieten een knap stukje fietswerk zien. Ronde na ronde knauwden ze aan de voorsprong en in de laatste ronde was het dan zo ver. Met zijn zessen kwamen ze naar de eindstreep waar André Van Oost zijn medevluchters versloeg. Remi De Moor werd tweede vóór Daniël De Pauw, die door zijn krachten heen zat door de lange achtervolging en Adolf De Beul (die eerste F-renner) werd. Walter Coussens kon nog het peleton in de steek laten waarvan de spurt gewonnen werd door Lievin Troch. Bij de E-renners werd het een snelle wedstrijd waarbij weinig te noteren viel. Enkele coureurs lieten zich van hun beste zijde zien: André Vlaeyen (tweemaal na tonaal kampioen bij de profs), Robert Gobet, Pierre Ryckcwaert, Johan Van S/yctè, e.a. Zij kenden geen geluk. Met nog vier ronden te gaan kwam Karei Clerckx uit zijn schelp. Hij nam 150 meter voorsprong en moest tot het einde vech ten om deze te behouden. Dit werd zijn zoveelste zege uit zijn loopbaan. Johan VanSlycke won de spurt van het peleton vóór André Vlaeyen en Karei Alen. Ook in de C- en D-reeks diende er niet lang gewacht vooraleer de goede ont snapping tot stand kwam. Edilbert Kep- pens, reeds lang goed aan het rijden maar geraakt aan geen overwinning, was de eerste die het offensief inluidde. Hij kreeg het gezelschap van Gilbert Van Heugten, Antoine Cools, John Heyn drickx, Etienne Van Hecke en de D-ren- ner Carlos De Clercq. Door een valpartij, veroorzaakt door een kind dat de baan overstak, werd de kopgroep geredu ceerd tot een voorwacht van drie ren ners. Met schaafwonden en materiële schade stonden Van Hecke, Van Heugten Eveneens te Waten/liet werden gelauwerd als winnaar Johan Van Slycke (E), midden Marcel Mortier (E+) en links Maurice De Smet (F). Tweede koersdag voor W.A.O.D.-veteranen in Watervliet Raoul Lampaert winnaar bij de D-reeks en De Clercq (die een zekere overwin ning zag teloor gaan) aan de kant. John Heyndrickx liet zijn twee vluchtgezellen geen kans in de spurt om de bloemen. Hij was een lengte sneller dan Antoine Cools. Maurice Van Petegem won de spurt van het peleton vóór Willy Roels en Raoul Lampaert, die overwinnaar werd van de D-categorie. De uitslagen: Cat. E+: 38 deelnemers: 1. André Van Oost (Gent) 58 km in 1 uur 35 min., 2. Remi De Moor, 3. Daniël De Pauw, 4. Adolf De Beul (1e F), 5. Willy Daem, 6. Leon De Rick, 7. Walter Coussens, 8. Lievin Troch, 9. Marcel Chamonin, 10. Albert Kesteloot. Cat. E: 26 deelnemers: 1Karei Clerckx (Antwerpen) 58 km in 1 uur 30 min., 2. Johan Van Slycke, 3. André Vlaeyen, 4. Karei Alen, 5. Frans Van Looveren, 6. Robert Gobert, 7. Pierre Ryckewaert, 8. Henri De Boer, 9. Louis Wilmsens, 10. Piet Marchand. Cat. C en D: 1John Heyndrickx (Nieuw- kerken-Waas) 58 km in 1 uur 28 min., 2. Antoine Cools, 3. Edilbert Keppens, 4. Maurice Van Petegem, 5 Willy Roels, 6. Raoul Lampaert (1e D), 7. Jo Van Mer- riënbourg, 8. Gerard Goossens, 9. Fred dy Stevens, 10. August Van Woensel (2e D). MVA Voor de tweede keer in drie dagen waren de veteranen te gast aan de grensge meente. En terug was het succes verze kerd want niet minder dan 85 renners passeerden de inschrijvingstafel. Er stond wel iets meer wind, maar eigenlijk nog niet voldoende om zware brokken te maken. Terloops mag wel even gezegd dat Etienne Verheggen voor een groot deel in aanmerking kwam bij deze orga nisatie. Bij de E-plussers zagen we in de wed- strijdaanhef de gebruikelijke schermut selingen die meer bedoeld waren om de poen van de premies te pakken. Onge veer halfwedstrijd demonstreerde Albert Kesteloot zijn schitterende conditie. Hij ging in het offensief en Marcel Chamonin moest zich dubbel plooien om in zijn wiel te kunnen blijven. De attente Marcel Mor tier onderkende het gevaar en reed in zijn eentje tot bij de koplopers. En dit was spijtig voor Kesteloot want in de eind spurt had hij geen schijn van kans. Hij moest vrede nemen met de derde plaats. De zegebloemen gingen naar Marcel Mortier die met sprekend gemak de spurt won. Maruice Vandercruyssen kon nog het peleton in de steek laten en belandde daardoor op de vierde plaats. De spurt van het peleton werd gewonnen door Maurice Everaert vóór Lievin Troch en Sylvère De Vos. Bij de E-categorie werd een strak tempo onderhouden. De schaarse aanvallers kregen niet veel vrijheid. Het leek bijna vanzelfsprekend dat de wedstrijd zou eindigen op een massaspurt. Johan Van Slycke oordeelde daar echter anders over. Voor de laatste bocht naar de aan- komstlijn haalde hij uit en kon 50 meter voorsprong nemen. Het luttele verschil volstond om in extremis de zegebloemen te pakken. Karei Clerckx kon nog eens zijn spurterskwaliteiten laten zien en ein digde op de tweede plaats vóór Karei Alen en Pierre Ryckewaert. Bij de C- en D-reeks ging de plaatselijke Robert Soberon in de eerste ronde in de aanval, hij bleek echter niet opgewassen tegen het georganiseerd verweer van het peleton. Daarna probeerden Willy Roels en Freddy Santy maar ook zij kenden geen geluk. Francis Helleputte liet zich ook van zijn beste zijde zien. Toch moest er gewacht worden tot de zesde van de tien af te leggen ronden om de goede ontsnapping te noteren. Gerry George trok er op zijn kousevoeten vanonder. Hij werd gevolgd door Bert Keppens en Freddy Van Steerthem. Ook Eric De Wil de, Freddy Santy en Jean Brandt konden aansluiten. De leiders fietsten vrij snel een mooie voorsprong bij elkaar. Julien Rogiers liet een knap stukje fietswerk zien door alleen tot bij de zes leiders te rijden. Bij de vluchters, allen C-renners, kende George pech in de laatste ronde, hij reed lek en verloor daarbij een zekere ereplaats. In de eindspurt klopte Freddy Van Steerthem zijn metgezellen. Jean Brandt werd tweede vóór Julien Rogiers. Willy Roels won de spurt van het peleton waarin Raoul Lampaert als tiende in de uitslag de eerste D-renner werd. De uitslagen Cat. E+ 31 deelnemers 1. Marcel Mortier (Zomergem) de 55 km in 1 uur 29 min., 2. Marcel Chamonin, 3. Albert Ke steloot, 4. Maurice Vandercruyssen, 5. Maurice Everaert, 6. Lievin Troch, 7. Sylvère De Vos, 8. Maurice Verbeke, 9. Lucien Asseau, 10. Etienne Verheggen. Cat, E 17 deelnemers1. Johan Van Slycke (Lovendegem) de 55 km in 1 uur 28 min., 2. Karei Clerckx, 3. Karei Alen, 4. Pierre Ryckewaert, 5. Frans Van Loo veren, 6. Piet Marchand, 7. Edward Ma- riën, 8. Georges Cornand, 9. Jerome Wille, 10, Roger Verhelle. Cat. C en D 37 deelnemers 1Freddy Van Steerthem (Zottegem) de 61 km in 1 uur 32 min., 2. Jean Brandt, 3. Julien Rogers, 4. Eric De Wilde, 5. Edilbert Keppens, 6. Freddy Santy, 7. Willy Roels, 8. Freddy Van Impe, 9. Maurice Van Petegem, 10. Raoul Lampaert (1e D). M.V.A. W.A.O.D.-veteranen op Sinksenmaandag in Gentbrugge Karei Clerckx (E), André Van Oost (Een rechts Adolf De Beul (F) in de doemen na hun overwinning te St. Kruis Winkel j Voor John Heyndrickx was het een koud kunstje zijn vluchtqezellen te verslaan in de eindspurt Freddy Van Steerthem na zijn overwinning te Waten/liet. Links André Van Oost (E+) en Maurice Van Heule (F) reekswinnaars te Atletiek. Is men in Lebbeke vergeten dat gras zelfs rond een atletiekpiste blijft groeien (foto guy) Gentbrugge. In de Schooldreef te Gentbrugge, in café 't Kuipken uitgebaat door de vader van amateur Gilbert Kaes, werden twee wed strijden ingericht voor WAOD-veteranen. Aan de omloop kwam nogal wat boch tenwerk te pas. De organisator kon 80 renners verwelkomen. De Gentse politie eist bij een wielerwedstrijd een perfekte veiligheid. Bijgevolg moesten eerst enke le auto's worden weggesleept. De wed strijd kon met enige vertraging op gang worden geschoten. De wedstrijd van de categorie E en E+ lag snel in de beslissende plooi. Reeds bij de tweede doortocht reden vier ren ners aan de leiding en niet de minsten Robert Gobert, Karei Alen, Karei Clerckx en Pierre Ryckewaert. Ze bouwden vrij snel een respectabele voorsprong op. Johan Van Slycke en Piet Marchand had den de goede boot gemist en waren op achtervolgen aangewezen, samen met E-plusser André Van Oost. Hoe zij zich de tanden stuk beten, ze konden niets van hun achterstand afknagen, integendeel waren het de koplopers die steeds verder uitliepen. André Van Oost had daar ech ter geen problemen mee want hij was zeker van de overwinning in zijn reeks. Tot een spurt voor de zegebloemen zou het niet komen want in de laatste ronde liet Karei Alen zijn vluchtgezellen in de steek. De spurt voor de tweede plaats werd gewonnen door Pierre Ryckewaert. Bij de achtervolgers toonde Johan Van Slycke zich de snelste. Een onaangena me gebeurtenis overkwam Walter Van Den Borre. In het begin van de wedstrijd, het tempo lag uiteraard hoog, voelde hij zich niet goed en ging stoppen aan zijn wagen. Tengevolge van een hartstilstand viel hij op de grond en dankzij het snel optreden van hulpdiensten ter plaatse en het urgentieteam van het UZ kon hij ge reanimeerd worden. Hem wordt aleszins een spoedig herstel toegewenst. Bij de C- en D-categorie was de start nog maar pas gegeven of Willy Gillis nam de leiding en gierde door de bochten. Na 1 kilometer zaten vele renners naar adem te snakken. Onmogelijk kon dit tempo aangehouden worden, het viel even stil en Gilbert De Coster, duidelijk niet in ademnood ging er vandoor. Freddy Foré liet zich niet onbetuigd en ging op zoek naar de leider. De anderen dachten dat dit een lachertje was en lieten begaan. De twee koplopers reden voor wat ze waard waren en hadden in een mum van tijd 45 sec. voorsprong bij elkaar gefietst. Ze reden de hele wedstrijd voorop en ver dienden heel wat premies. Ondertussen zat men in het peleton niet stil. De ene aanval volgde op de andere maar iedr offensief werd in de kiem gesmoord, In de laatste rechte lijn maakte Gilbert De Coster er een machtsspurt van. Hij be gon van zeer ver op kop en stond die plaats niet meer af. Meteen zijn eerste seizoenzege. Raoul Lampaert won de spurt van het peleton en kon meteen uitgeroepen worden tot overwinnaar van de D-categorie. Eric Van Landschoot, Maurice Van Petegem en Eric De Meyer bezetten de andere ereplaatsen. M.V.A. De uitslagen Cat. E+ 36 deelnemers 1Andrè Van Oost (Gent) de 48 km in 1 uur 17 min., 2. Willy Daem, 3. Albert Kesteloot, 4. Mar cel Chamonin, 5. Sylvère De Vos, 6. Marcel Mortier, 7. Maurice Verbeke, 8. Walter Coussens, 9. Maurice Van Heule (1e F), 10. Leon De Rick. Cat. E 13 deelnemers 1. Karei Alen (Antwerpen) de 48 km in 1 uur 15 min., 2. Pierre Ryckewaert, 3. Karei Clerckx, 4. Robert Gobert, 5. Johan Van Slycke, 6. Piet Marchand, 7. René Fiers, 8. Frans Nees, 9. Eric Matthy, 10. Henri De Boer. Cat. C en D 31 deelnemers 1. Gilbert De Coster (Gent) de 62 km in 1 uur 33 minuten, 2. Freddy Foré, 3. Raoul Lam paert (1e D), 4. Eric Van Landschoot, 5. Maurice Van Petegem, 6. Eric De Meyer, 7. August Van Woensel (2e D), 8. Wil- fried Mathijs, 9. John Heyndrickx, 10. Fernand De Wael. Gilbert De Coster gehuldigd nadat hij samen met Foré een hele wedstrijd voorop reed.

De Voorpost | 1992 | | pagina 25