i Winst voor Hamse Bouwcentrale Sinksentornooi VK Siera De Vöorpost - 12.6.1992 - 27 gen via Jo Baert welke naast besloot. Bij FC Welkom was Tony Herreman meestal ook de smaakmaker en een voorzet van deze laatste, werd door Gino Verbeke meteen kopbal verzilverd. Daarop reage erde FC Snuffel echter nogal doelmatig met een gemiste reuzekans van Jo Baert maar als Mark Verhelst de Welkomver dediging omspeelde, was Lieven Bo- gaert nog de ideale afwerker. De drawn werd ook de stand bij de rust en met een dubbele wijziging, werd FC Weikóm na dien ook de betere ploeg. Dat manife steerde zich eveneens op het bord met een hard schot van Tony Herreman en Stefaan Mertens skoorde toen bij de re bound. Voor FC Snuffel was het nadien nog moeilijk om FC Welkom van het lijf te houden maar op pogingen van Kurt De Bruyne, Gino Verbeke en Tony Herre man, hield doelman Criel zijn netten toch ongeschonden. Ook Mark Verhelst, Chris De Smet en Fons Van Meie speel den een goede match in de afweer van FC Snuffel dat zich echter nog weinig drei gend kon aanstellen. In de laatste tien minuten werd de winst van FC Welkom dan definitief veilig gesteld en skoorde deze ploeg nog driemaal langs Tony Her reman. Vicky Willaert en Gino Verbeke VK Siera 4 6 Brouwershuis 1 Om de troosting in het eigen klubtornooi te bereiken was de volle winst tegen FC Brouwershuis zelfs noodzakelijk voor VK Siera 4. De organisatoren hebben in deze match ook niet ontgoocheld en skoorden al in het eerste kwartuur langs Gino De Waele. Door Leo Wuytack werd die voor sprong bijna ook nog verdubbeld maar FC Brouwershuis, verstond het echter zó niet. Na een eerste gemiste kans van Danny Van Mele knikte deze even later toch raak bij een hoekschop van Benny Van Bunder. Bijzonder gevaarlijk werd ook de vrijschop van Ulrich Van Haute en gelukkig voor VK Siera kon doelman Van Uytvange toen de bal uit de winkelhaak duwen. Deze ploeg skoorde in een aan trekkelijke match nochtans een tweede maal met een kopstoot van Leo Wuytack. Eigenlijk ook de beste man op het veld en met een nipte winstskore voor VK Siera, werd er gedraaid. In de tweede periode zou FC Brouwershuis echter tijdelijk moeten afhaken en voor de rivalen, skoorde Leo Wuytack toen tweemaal kort na elkaar. Reeds een serieuze ach terstand voor de ploeg uit Moerzeke wel ke toch nog moedig reageerde met Raf Goossens en Ulrich Van Haute. Zonder sukses evenwel en dat bereikten Danny Van Mele, Jo Van Haute en Eddy Van Bunder nadien ook niet. Wisselende kan sen ook voor de beide ploegen tot Leo Wuytack zich met de zaak bemoeide en de stand voor VK Siera opdreef. Echter het eindresultaat nog niet en in de voor laatste minuut, skoorde Eddy Van Bunder ook nog eens voor de ploeg uit de Wui- tensgemeente Troosting VK Siera 4 1 FC Van den Eede 12 Blijkbaar had VK Siera 4 de betere pijlen in dit tornooi al verschoten want in de troosting tegen FC Van den Eede, kon slechts zelden een degelijke vuist wor den gemaakt. De familieploeg beheerste het gebeuren dan ook volledig en al na een tiental minuten, opende Dirk Van der Stockt de reeks. Kort nadien geraakte VK Siera dan aan de enige serieuze kans uit de eerste helft maar een afgezonderde Danny Van Mele schoot deze hopeloos naast. Nog voor het kwartuur werd de stand al verdubbeld door een goal van Geert Van den Eede en als Erik Van Dender nogmaals op een ideale manier een ploegmaat aanspeel- LIEFHEBBERSVOETBAL de, skoorde Chris Van Damme met een vluchtschot. Ondanks de vrije ruime ach terstand bleef VK Siera zich echter moe dig verdedigen en doelman Luk Van Uyt vange, zou de schade zelfs nog kunnen beperken. Ook Francis Verbelen trou wens welke een poging van Erik Van Dender op de lijn afweerde maar als Geert Van den Eede opnieuw zijn kans waagde, werd de voorsprong van de familieploeg nogmaals opgedreven. Via Chris Van Damme werd voor FC Van den Eede ook het half dozijn bereikt en juist voor de rust, bestelde Geert Van den Eede nummer zeven. In de tweede helft werd het spelbeeld nauwelijks gewijzigd. Toen bleef FC Van den Eede ook de meest offensieve plofeg en tweemaal met Chris Van Damme, werd de aftekening verder opgedreven. Door een kopstoot van Danny Van Mele geraakte VK Siera tenslotte toch nog aan een tegenpunt en als dezelfde speler totaal werd afgezon derd voor het doel van FC Van den Eede, verkeek hij de kans tot een tweede goal. Inmiddels kon doelman Van Uytvange met enkele prachtige saves op pogingen van Romain Laureys en Geert Van den Eede voor VK Siera de dubbele verliescij fers nog een tijdje afhouden. Die kwamen er toch langs Dirk Van der Stockt en in de laatste drie minuten, skoorde Erik Van Dender ook nog tweemaal voor FC Van den Eede. Daarmee werd door de familie ook een vol dozijn bereikt en manife steerde deze ploeg zich ook duidelijk als de meest schotvaardige van het tor nooi - Finale FC Hamse Bouwcentrale 1 FC Welkom 1 (3-0) Voor de finale tussen FC Hamse Bouw centrale en FC Welkom waren de ver wachtingen nogal hoog gesteld. Die wer den trouwens ook volledig ingelost en ergens kon dit nog als logisch worden beschouwd. Temeenomdat FC Welkom in de zaterdagse topklasse bij Walivo, zich al een aantal seizoenen bij de betere ploegen klasseerde en op het palmares van FC Hamse Bouwcentrale, eveneens schitterende resultaten werden inge schreven. Toen de ploeg midden de ze ventiger jaren werd opgestart door Ron- ny en Martin Van Brussel, Petrus Thie- rens en met Willy Van den Broeck als voorzitter, was dat echter nog niet zo duidelijk. Ook al omdat de paarskleurigen van destijds zich een drietal seizoenen tot vriendenwedstrijden beperkten en de re sultaten waren daarbij nogal wisselvallig. Bij de firmaploeg van Willy Van den Broeck de huidige voorzitter der kam pioenen van VW Hamme, werd er nadien aan een verjonging gesleuteld en voor het kompetitievoetbal bij het toenmalige Stevra gekozen. In de zondagnamiddagreeks werd tijdens het eerste seizoen al een derde plaats behaald. Het begin van een suksesstory trouwens want in dit verbond speelde FC Hamse Bouwcentrale viermaal kampi oen en won ook al driemaal de bekerfina le. Nadien kwam de periode bij het Kato- liek Vlaams Sportverbond waarbij on langs ook nog het derde seizoen werd afgesloten als derde in de tweede reeks. Slechts op het einde heeft FC Hamse Bouwcentrale daar voor de titel moeten afhaken en die werd tenslotte nog door FC Sportief Gent gewonnen. Het afdwingen van een promotie behoort straks weer tot de ambities bij de ploeg van het bouwbedrijf met de sleutel op de deur. Misschien ook nog een haalbare kaart voor FC Hamse Bouwcentrale waarbij Willy Van den Broeck, Paul De Nijs, Amedé D'Haen en Ronny, Martin met Freddy Van Brussel nog steeds de bestuurskern vormen van in de beginpe riode. Voor de finale van het Sinksentor nooi VK Siera waren de paarshemden zelfs duidelijk gemotiveerd en dat kon ook voor FC Welkom worden gesteld. Het eerste kwartuur beperkte zich echter tot een studieronde met veel midden veldspel en in die periode was er nauwe lijks doelgevaar. De beide ploegen waren toen ook sterk aan elkaar gewaagd en achteraan stond alles duidelijk op veilig heid afgesteld. Risico's werden er weinig of niet genomen maar tenslotte kon toch de eerste werkelijke doelkans worden genoteerd. Die kwam op de rekening van FC Hamse Bouwcentrale met Mark Mer tens al dan niet in buitenspelstand maar de middenvelder besloot toen hopeloos naast. Ook Ferdy Van Hese had kort nadien voor de bouwvakkers nog een uitstekende mogelijkheid aan de voet. Het werd. evenwel niets en desondanks kreeg fC Hamse Bouwcentrale toch enig zelfvertrouwen ingespoten. Goed ook voor een tijdelijk overwicht en de reakties van FC Welkom langs Kris Van Mele, Gino Verbeke en Wouter De Leenheer, waren ook niet altijd ongevaarlijk. Toch kwam FC Hamse Bouwcentrale nog dicht tegen het openingspunt met een goede kollektieve beweging via Mark Mertens, Kilian Van Bogaert en Ferdy Van Hese. Een aktie waarmee ook de Welkomver dediging werd omspeeld maar doelman Wim De Smet kon Mark Mertens toen het skoren nog beletten. Kort voor het halfuur werd de defensie van FC Welkom nog maals omzeilt en toen skoorde Kilian Van Bogaert op een voorzet van Bart Robbe- recht (1-0, 27e min Nadien verkeek Ferdy Van Hese nog een uitstekende kans om de voorsprong van FC Hamse Bouwcentrale te verdubbelen en de paarskleurigen manifesteerden zich in middels ook als de betere ploeg. Vooral technisch met vlotte kombinaties alhoewel FC Welkom naar het einde toe van de eerste helft, het allemaal nog probeerde te forceren langs Gert Van den Bossche en een tweetal kopbalpogingen van Stefaan Mertens. Ook in de tweede helft koos FC Welkom nogal resoluut voor het offensief en FC Hamse Bouwcentrale kan oten het mees te onheil afwimpelen door een oordeel kundige buitenspelval. De dreiging der groen-witten werd trouwens nog besten digd en als Wouter De Leenheer van FC Welkom van de sokken werd gelopen door Frankie Van Cleemput, appeleerde men zonder sukses voor een strafschop. Het gevolg daarvan was dat de opwin ding in de match nog werd opgedreven en voor FC Welkom schoot Wouter De Leenheer een kans rakelings naast. Een ploeg die toen ook al meestal aandrong en FC Hamse Bouwcentrale tot een ver dedigende stelling dwong. Een hoek schop werd voor deze laatste echter fa taal en toen skoorde Kris Van Mele met een uiterst knappe kopbal (1-1, 67e min.). Helemaal verdiend ook en de moeilijkheden achteraan bij FC Hamse Bouwcentrale, waren blijkbaar nog niet voorbij. Een zeer goede vrijschop van Raoul Van Moeseke werd alleen door de dwarslig ger geweerd en een uitstekend spelend FC Welkom, bracht de rivalen nog meer in de problemen. Ook al door een vrij schop van Gino Verbeke welke door doelman Keymolen echter met een ge vatte reaktie werd geneutraliseerd. Slechts sporadisch geraakte FC Hamse Bouwcentrale nog in het doelgebied van FC Welkom en een persoonlijke aktie van Geert Robberecht, was daarbij nog het gevaarlijkste moment. Toen werd ook het laatste kwartuur al aangesneden en daar in probeerde FC Hamse Bouwcentrale om de winst nog in extremis te pakken. Vooral langs Geert Robberecht welke doelman De Smet ook nog tot een gevat te tussenkomst dwong en Mark Huyle- broeck, miste voor de paarsen zelfs een laatste wenkende kans. Ook FC Welkom greep met Wouter De Leenheer nog naar de volle winst maar Glen Keymolen de nummer één van FC Hamse Bouwcentra le, hield de stand toen ook ongewijzigd. Strafschoppen Voor FC Welkom was het begin der bij komende reeks strafschoppen weinig ideaal. De poging van Kurt De Bruyne werd door doelman Keymolen gestopt en bij de eerste strafschop van FC Hamse Bouwcentrale, rinkelde de bel al langs Hans Haentjes. Bij FC Welkom nadien niet want Ronny Coppieters raakte de dwarsligger en door Mark Huylebroeck, werd de stand in het voordeel van FC Hamse Bouwcentrale opgedreven. Voor deze ploeg werd de toestand helemaal gunstig als Gert Van den Bossche voor FC Welkom tegen de paal aanschoot en Ferdy Van Hese voor de bouwvakkers, tenslotte nog de beslissing forceerde in het Sinksentornooi '92 van VK Siera De ploegen: FC Hamse Bouwcentrale: Glen Key molen, Rudy De Bruyne, Frankie Van Cleemput, Erik Scheirs, Dirk Mertens, Kilian Van Bogaert (40e min. Mark Huyle broeck), Mark Mertens, Bart Robbe recht, Ferdy Van Hese, Dirk Scheirs (46e min. Geert Robberecht) en Gerrit Keymo len (50e min. Hans Haentjes). FC Welkom: Wim De Smet, Raoul Van Moeseke, Gert Van den Bossche, Ronny De Decker, Alain Maes (46e min. Ronny Coppieters), Vicky Willaert, Gino Verbe ke, Kurt De Bruyne, Stefaan Mertens, Kris Van Mele en Wouter De Leenheer. Gele kaarten: Geert Robberecht (FC Hamse Bouwlcentrale) en Kurt De Bruy ne (FC Welkom). Spelleiders: Richard Claessens, Dirk Beniers en Georges Van Uytvange. Liefhebbersvoetbal. FC Snuffel uit Grembergen (Iv) Liefhebbersvoetbal. FC Van den Eeden op het tornooi van FC Siera (Iv) Het Sinksentornooi '92 van VK Siera wordt bij de blauwbroeken uit de Wui- tensgemeente ongetwijfeld als één der suksesrijkste beschouwd. Daarvoor werden ook meerdere pluspunten ge stoord met op sportief niveau een reeks aantrekkelijke wedstrijden en een zeer boeiende finale. Uiteindelijk waren de naai? bijkomende strafschoppen ook nog be- in \f. slissend tussen FC Hamse Bouwcentrale en FC Welkom. Daarbij faalde deze laats te ploeg volledig en de totaliteit van het Sinksentornooi '92 van VK Siera, werd nog over een vijftal speeldagen gespreid. De publieke belangstelling was hierbij telkens opvallend en dat sukses skoorde VK Siera ook bij een aantal nevenaktivi- teiten. Bijna een driehonderd deelnemers voor de gezellige barbecue en nadien werden dat er nog meer voor het optre den van de plaatselijke Sally en de Groo- vies. Blijkbaar nogal aantrekkelijk want door sommigen werd dit avondje-uit ook issei nog tot in de ochtenduurtjes doorgetrok- Deze werden eveneens nogal vlot bereikt tijdens het dansfeest met discobar als afsluiter van het Sinksentornooi '92 VK Siera. Daar tussenin ook nog de tijd voor de uitreiking der prachtige trofeeën en Frango/s De Graef als sportschepen uit Hamme met nog een tweetal gemeente raadsleden, hebben er toen de honneurs ogenomen. Officieel ook zowat het einde van het Sinksentornooi '92 van VK met eveneens nog een vrij groot uitat sponsors, en klubvoorzitter Roger tepenningen met zijn bijna ontelbare medewerkenden, kunnen alvast op een I voorbeeldige organisatie der meerdaag- seyoetbalmanifestatie terugblikken De matchen van het jongste weekend Reeks 1 FC Van den Eede 2 FCBondgalm 2 Bij een eventuele winst konden de beide ploegen zich nog voor de troosting klas seren. Dat had de familieploeg zelfs dui delijk begrepen en FC Van den Eede nam al onmiddellijk het overwicht met ook nog een eerste doelpoging van Romain Laureys. Een vrij goed verdedigend FC Bondgalm geraakte evenwel toch op achterstand. Nogal vroeg ook door een aangeven van Dirk Van der Stockt en Geert Van den Eede, liet de kans toen niet onbenut. Ondanks het feit dat de familie ploeg met Benny Van Kaer, Dirk Van der Stockt en Romain Laureys in het midden veld duidelijk het spelbeeld bepaalde, bleef FC Bondgalm toch gevaarlijk in de reakties. Zo besloot Huylebroeck zelfs rakelings over in het tweede kwartuur en nadien probeerde FC Van den Eede nog verder afstand te nemen langs Geert Van den Eede en Dirk Van der Stockt. Alle maal vruchteloos evenwel en na de rust werd het spelbeeld drastisch gewijzigd. Toen was FC Bondgalm de meest domin erende ploeg met ook de gelijkmaker via Patrick Vincke. Aan het uur geraakten de groen-witten zelfs nog op voorsprong met een afstandsschot van Peter Smet en een slippertje van de nummer één van FC Van den Eede. Die ploeg kreeg het trouwens nog moeilijk met een bestendig aandringend FC Bondgalm dat echter geen ruimere winstskore kon forceren. Dit werd tenslotte ook nog fataal want meteen persoonlijke aktie skoorde Geert Van den Eede in de laatste minuut nog de gelijkmaker voor FC Van den Eede dat zich meteen ook voor de troosting kwali- ficeerde. Reeks 2: FC Welkom 5 FC Snuffel 1 Voor FC Welkom en FC Snuffel werd het alleszins nog een belangrijke match met een finaleplaats als inzet. De eerstgeno emde ploeg met Tony Herreman als Qastspeler, verwierf in het eerste kwar tuur een bepaald overwicht en was meestal gevaarlijk langs Vicky Willaert en Gino Verbeke. Echter geen problemen voor doelman Criel van FC Snuffel en in die Periode kon die ploeg eenmaal drei- Liefhebbersvoetbal. FC Welkom (Iv) Liefhebbersvoetbal. FC Bondgalm (Iv)

De Voorpost | 1992 | | pagina 27