Prins Philip ontmoet een stuk Aalsters hart en verovert het 2 - 12.6.1992 - De Voorpost In Aalst is het begrip prins verbonden aan een kleurrijk glitterpak en dito pluimenhoed in een echte karnavalsfeer. De prins die vorige donderdag naar Aalst op bezoek kwam was echter in een eenvoudig pak gekleed maar wist op zijn manier ontzag en hartverwarmende gemoedelijkheid naar de Aalsterse 'man van de straat' over te brengen. Stralende zomerzon was er echter niet bij. Bij een typisch Belgisch druilig weertje, begeleid door Burgemeester A. De Maght en provinciegouverneur Herman Balthazar, bezocht prins Filip enkele plaatsen in het stadscentrum en begroette de eerder schaars opgekomen belangstellenden, omkaderd dooreen paraplu- keskermis. Toch wist de prins bij velen een onvergetelijke indruk na te laten. Aalst. De wat verlegen en onhandig lijkende prins Filip wist met zijn gemoede lijkheid en vriendelijkheid de Aalsterse harten te veroveren (a) Aalst rolde vorige donderdag aan de trappen van het Belfort, de rode loper uit in een gutsende regen. Met een plastiek zeil trachtte men hem droog te houden. Veiligheidsagen ten kontroleren het gebouw. Stede lijke informatieambtenaar Philippe Renders ontving de pers die onder leiding van de provinciale-informa- tieambtenaar William Blondeel en voorzitter van de beroepsvereni ging Vlaanderen, Mare De Waele, de toelating kregen het prinselijk bezoek op de voet te volgen. De start van de prinselijke bezoek dag aan het arrondissement en de stad Aalst leek weinig belovend. Het bleef maar regenen en de radio van de veiligheidsdiensten meldde zelfs een anti-Filip-spandoek langs de E3 op het grondgebied van Erembodegem. Ook provinciegou verneur Herman Balthazar had reeds van bij de aanvang met hin dernissen te kampen. Hij raakte eerst in een file verstrikt en tot over maat van ramp reed zijn Volvo lek waardoor hij de afspraak met de prins in Brussel miste. Hij kwam dan maar rechtstreeks naar Aalst waar hij onder een grote zwarte pa raplu, samen met burgemeester A. De Maght de prins stond op te wachten aan de trappen van het Belfort. Klokvast om 10.30 u., het voorziene uur, draaiden drie zware Mercedes- wagens de Aalsterse Grote Markt op. Intussentijd hadden een aantal schoolkinderen van het Sint Jozefs college, de Dames van Maria, en 'Pk Aalst. Burgemeester De Maght begroet de prins bij zijn aankomst ten\'ijl gouverneur Balthazar even met het regenschm behoedt tegen de gutsende regen (a) thoesiast. Spontaan begroet door gouverneur en burgemeester werd Prins Filip onmiddellijk hartelijk verwelkomd door de menigte schoolkinderen en enkele ouders Aalstenaars. Echt veel belangstel ling was er niet op de Grote Markt. Een toevallige voorbijganger vroeg zelfs wat er feitelijk gaande was. naast werd de gunstige ligging ten opzichte van Brussel en de hoge scholingsgraad op de arbeidsmarkt benadrukt. Prins Filip luisterde aandachtig en vroeg zich af of er ook samenwer king was met andere aangrenzende arrondissementen. Er werd op ge antwoord dat er weinig samenwer king was met het arrondissemes Oudenaarde als dusdanig maardz de Dender nog steeds een gemeen- schappelijke faktor bleef. Over lm zuidelijke gedeelte van het arron dissement werd duidelijk gemat dat dit gedeelte ekonomisch nos tra begeleiding zou noodzaljfl zijn om het te kunnen ontsluid Aalst. Traditioneel wordt het bezoek aan de stad afgerond met het onderteke nen van het Gulden Boek a Aalst. Vriendelijk handjeswuivend begroet de prins de eerder karig opgekomen Aalst. In de feestzaal van het stadhuis werden onder begeleidende walsmuztk belangstellenden. Het weer zat ook niet echt mee (anaast prominenten uit de politieke wereld, van het arrondissement een 80-ti vertegenwoordigers uit de diverse maatschappelijke geledingen begroet (a) lit A H enkele stedelijke scholen post gevat 2 achter de nadarafsluitingen; Juf JlT ■MBk Diane Christians van de 3' kleuter- H klas aan de Hoveniersstraat had Jm nog net een goed plaatsje weten te veroveren met haar klasje, voor de JPbBBBÜ bclforttrappen. 'Het beleve- voor kinderen. Ze zijn nieuwsgierig. Ze zullen nu eens zien jat prinsen niet alleen in sprookjes Aalst. Als herinnering aan zijn bezoek kreeg de prins een kunstwerk van de thuis horen, maar mensen zijn van hand van Monique Muylaert, lerares keramiek aan de Stedelijke Akademie vlees en bloed' verklaarde ze en- voor Schone Kunsten te Aalst (a) Aalst. Burgemeester De Maght wist op haar manier de protokolaire geplogenheden om te buigen om de prins de kans te geven konlukl te nemen met de Aalsterse gewone man (a) De prins stapte vriendelijk wuivend naar de menigte uit en werd aan de trappen van het stadhuis opgewacht door de kleine Lorien Adriaens- sens, de jongste bewoonster van de Grote Markt (kleindochter van het vorig jaar overleden raadslid Ad- riaenssens en dochtertje van de pa tron van 'De Graaf van Egmont'). De peuter overhandigde erg on wennig het bloemruikertje en vluchtte bijna weg, toen de prins zich voorover boog om haar te be danken. In het oud-schepenhuis hadden de Aalsterse schepenen zich intussen tijd netjes in rij opgesteld, omgord met de sjerp der stadskleuren. Ze werden door de burgemeester een voor een aan de prins voorgesteld, Aals[ pegg^n/dcen tussen gouverneur, burgemeester en prins verliepen vlot waarna onmiddellijk de prins op- ont5 \a) stapte naar de raadszaal waar hij in vogelvlucht een toelichting kreeg over het arrondissement. Bij een tas koffie kreeg Filip uitleg over de eko- nomische toestand van de streek door Interim-arrondissementskom- missaris W. Dcjaegher die een ge matigde noot liet klinken over de demografische en sociale toestand in het arrondissement. Er werd aan de prins duidelijk gemaakt dat, hoe wel de achterstand kleiner wordt, het dicht bevolkte Aalst slecht scoort in vergelijking met de arron dissementen in dc buurt, voor wat de tewerkstelling betreft. Niet al leen het aantal werklozen binnen de grenzen maar ook de kansen voor werk in eigen streek vallen zwak uit. Positief werd naar voor gebracht dat de laatste jaren de confectie-nij- Aalst. Stadsarchivaris Karei Bacrt, burgemeester De Maght en dienstdot verheid opnieuw goed evolueert en pastoor Lippevelde informeren de prins over het aanwezig kultuurpatii.. de nationale koploper blijft. Daar- nium van de Sint-Martinuskcrk a

De Voorpost | 1992 | | pagina 2