Aalst huldigt zijn sportkampioenen C.V.P.-Aalst herstruktureert zich... 32 - 12.6.1992 - De Voorpost Sport klubs Basketbal Zoals gebruikelijk was de Aalsterse stadsfeestzaal veel te klein op vrijdag- m vrije slag Masters, avond voor de vele sportmensen die tijdens het voorbije seizoen een kampioenstitel hadden behaald. Terecht werd hieruit door Roger D'Hondt, schepen van sport, gecloncludeerd, dat de sport in Aalst nog steeds volop leeft. Blijkbaar telt Aalst veel meer sportkampioenen dan er door de stedelijke organisatie vóór de viering verwacht werden. Er moest dan ook in de feestzaal van het stadhuis nog een en ander worden gereorganiseerd voor burgemeester De Maght haar openingstoespraak kon beginnen. Burgemeester De Maght verklaar de dat het onterecht is te beweren dat de euforie omtrent de kam pioenstitel bij Eendracht Aalst van vorig jaar, zou omslaan in cynisme. 'De olympische gedachte dat deel nemen belangrijker is dan winnen moet voorop blijven staan bij de sportbeoefenaars. Veel sportklubs zijn bedrijven geworden met een omvangrijke financiële omzet en te recht rijzen daaromtrent vragen. Het komt er vooral op aan de jeugd voor sportbeoefening te stimuleren', benadrukte de burge meester. Schepen D'Hondt van zijn kant ver klaarde dat het stedelijke sportbe leid voornamelijk gegrondvest is op de gedachte 'Sport voor allen'. Hiermee werd een van de beleids opties voor de toekomst geschetst, die de hernieuwde aandacht voor de stedelijke sportinfrastruktuur bepaalt. Er werd door de schepen naar de clubs toe op aangedrongen, de door de stad geboden mogelijk heden op dit vlak, maksimaal te be nutten. Hij onderstreepte verder dat een sportclub die initiatieven neemt op het vlak van rekrutering en demonstraties, steeds op de steun van de sportdienst en het stadsbestuur kon rekenen. Op 21 augustus start een promotie campagne met een basketdemon stratie op het Volksplein en in het najaar, gaat in samenwerking met Bloso, de volle aandacht naar de jeugdsport. De schepen hoopte op de inzet van alle klubs in dit ver band. De lijst van de laureaten, zowel in- dividuelen als ploegen, die om hun sportprestaties in het voorbije sei zoen werden gelauwerd was lang. 'Het is de röntgenfoto van het Aal sterse sportgebeuren', zei schepen D'Hondt. Naast voor de kampioe nen waren er ook voor de bestuurs leden, terreinafgevaardigden en trainers en alle andere medewer kers, woorden van dank en waarde ring weggelegd. Volgt de lijst van de gevierde kam pioenen: Individuele kampioenen (in alfabetische volgorde en volgens sportdiscipline) Atletiek De volgende leden van de Konink lijke Atletiekclub Eendracht Aalst: Erika Buyle: provinciaal kampioen veldlopen meisjes miniemen, Ou denaarde 8 febr. 1992. Mieke Seminck: provinciaal kampi oen indoor 800 m. Gent Flanders Expo. 21.12.91. Frans Van der Hoeven: provinciaal kampioen veldlopen veteranen, Ze- Ie 7.3.92. Bowling De volgende leden van BC Ajuintje speelden kampioen: Inge Saeys: provinciaal kampioen meisjes juniores B. Els Verleysen: provinciaal kampi oen meisjes miniemen B. Tom Verleysen: provinciaal kampi oen jongens miniemen A. Philip Lauwereys: provinciaal en Belgisch kampioen preminiemen. Annelies Van den Berghe: Beker van Vlaanderen meisjes. Thierry Van Poucke: Beker van Vlaanderen jongens. Cyclo-cross Gustaaf Sonck: kampioen van Bel gië cyclo-cross, ook Oostvlaams kampioen, 5 overwinningen. Judo Trui Lanckriet: regionaal kampi oen. Jurgen Van Camp: provinciaal kampioen. Johan De Meesten provinciaal kampioen. Kathleen De Greve: provinciaal kampioen. Joachim Jacobs: provinciaal kampi oen. Rodeo-cross Johan D'Herde: provinciaal kampi oen van Oost-Vlaanderen 1991. Turnen De volgende leden van de Turn kring Aalst: Dimitrie De Schrijven mini trampo line, VTL Gouwkampioen Oost- Vlaanderen, kat. 3 jongens 13-14 jar., ook le plaats BOIC turnsport- dag. Marjolein De Neef: mini trampoli ne. VTL Gouwkampioen Oost- Vlaanderen, kat. 4 meisjes 15-17 jar. Kristof De Neef: mini trampoline, VTL Gouwkampioen Oost-Vlaan deren, kat. 4 jongens 15-17 jar., ook 2e plaats Leieland Cup te Ooiegem. Silke Haeck: mini trampoline, VTL kampioen meisjes, kat. 3 13-14 jar., Vlaams landsgedeelte, ook 3e plaats Leieland Cup en 3e plaats gouwkampioenschappen. Stijn D'Hollanden mini trampoli ne, VTL Kampioen jongens kat. 2 10-12 jar. Vlaams landsgedeelte, ook le plaats BOIC turnsportdag Gent en le plaats Leieland Cup. Zwemmen De volgende leden van Koninklijke Zwemclub Neptunus Aalst behaal den de provinciale titel Oost- Vlaanderen. Bart Geerts: 50 m vrije slag, minie men A. Els Van den Eede: 50 m vrije slag, juniores A. Liesbet De Schrijven 100 m school slag, juniores B. Erika D'Haeseleen 100 m vrije slag, miniemen C. Geert Tuts: 100 m vrije slag, minie men B. Maarten Kindt: 100 m rugslag, be njamins C. André Groebens: 100 m vrije slag, 100 m schoolslag, 100 m rugslag, 100 Basketbalclub Goodyear Okapi be njamins: zowel kampioen Benja mins B als provinciaal kampioen. Basketbalclub Goodyear Okapi le ploeg: kampioen 2e Nationale. Damesbasketbalclub Erembode- gem meisjes juniores: provinciaal kampioen kompetitie van Oost- Vlaanderen oktober 1991-april 1992, ook halve Finalist Beker van Oost-Vlaanderen en finalist natio nale eindrondes. Bowling Dee Cee's Tragel Sport: kampioen van België Trio, 6.10.81, ook 4e plaats Gold Cup (tornooi voor bui tenland). BC De Kat: Belgisch kampioen ploegen afdeling 41 seizoen 1991- 92, ook finalist beker A. Collin. BC Alloo: Kampioen 3e Nationale gepromoveerd naar 2e afdeling van de BBSF. BC Tragel Sport le ploeg: Kampi oen 2e afdeling voor het derde op eenvolgende jaar, vanaf september komen ze uit in de le afdeling. Judo Judoclub Moorsel le ploeg: Kampi oen in 2e regionale en promoveert naar le regionale afdeling. Petanque Petanqueclub Alosta: Kampioen provinciale winterkompetitie editie 1991-92, ook Belgisch kampioen in- terclub, Kampioen provinciale in- terclubbeker, Provinciaal kampi oen beste triplette heren. Voetbal Eendracht Meldert: Scholieren: Gewestelijk kampioen reeks L. Ju niores: Gewestelijk kampioen reeks I. Miniemen: Gewestelijk kampi oen reeks M. Eendracht Nieuwerkerken: Minie men: Gewestelijk kampioen reeks L seizoen 1991-92. Knapen: Geweste lijke titel reeks L seizoen 1991-92. Kamillekes Aalst: jeugdploeg: pro vinciaal kampioen voor de derde keer op rij, ze scoorden dit seizoen 115 doelpunten, een gemiddelde van 7 doelpunten per wedstrijd. SK Aalst Dames: Kampioen prov. dames Oost-Vlaanderen. SK Erembodegem: Kampioen pre miniemen gewestelijke reeks M, 5e keer kampioen op 7 seizoen en ge haald: 1/4 finale Jeugdcup Het Volk, 1/4 finale Provinciaal kam pioenschap. Sportkring Herdersem: Kampioen 4e Provinciale D le elftal), Kampi oen 3e reeks Reserve. SK Terjoden: Kampioen in 3e Pro vinciale Reeks E (promotie naar 2e Prov.). Ook Vice-kampioen met re- serven elftal, 3e plaats met juniors A. Verleden jaar: 50-jarig bestaan van de club. Gewonnen wisselbekers en trofeeën interscholensportwedstrijden 1991-92 St. Jozefscollege Secundair, Pont straat 7, Aalst Voetbal jongens: wisselbeker Ad viesraad voor de Sport. Volleybal jongens: wisselbeker Ad- Aalst. Aalst telde duidelijk veel meer sportkampioenen dan door dfi organizatoren werd verwacht (a) Aalst. In Aalst leeft de sport nog. De stedelijke feestzaal in het stadhuis was veel te klein om alle kampioenen samen brengen (a) viesraad voor de Sport. Voetbal jongens: trofee kategorie miniemen. Voetbal jongens: trofee kategorie kadetten. Voetbal jongens: trofee kategorie scholieren. Volleybal jongens: trofee kategorie miniemen. Volleybal jongens: trofee kategorie kadetten. St. Jozefscollege Basis, Pontstraat 7, Aalst Voetbal Basis: wisselbeker Advies raad voor de Sport. Voetbal Basis: trofee kategorie graad 2. Voetbal Basis: trofee kategorie graad 3. St. Jozefinstituut Secundair, St. Jo zefstraat 5, Aalst Veldloop meisjes secundair: wissel beker Adviesraad voor de Sport. Basketbal Meisjes: wisselbeker Ad viesraad voor de Sport. Atletiek secundair meisjes: wissel- beker Adviesraad voor de Sport. Basketbal meisjes: trofee kategorie miniemen. Zwemmen secundair meisjes: tro fee Algemene klassering. Volleybal meisjes: trofee kategorie miniemen. Atletiek secundair meisjes: trofee kategorie miniem., kad., schol. St. Jozefinstituut Basis, St. Jozef straat 5, Aalst Veldloop basis meisjes: trofee Al gemene klassering. St. Maarteninstituut Basis, Espla nade 6, Aalst Zwemmen basis: wisselbcker Ad viesraad voor de Sport (definitief). Veldloop basis jongens: trofee alge mene klassering. Zwemmen basis: trofee algemene klassering. St. Maarteninstituut Secundair, Esplanade 6, Aalst Zwemmen Lager Secundair: wissel beker Adviesraad voor de Sport. Atletiek Jongens: trofee kategorie miniemen. Koninklijk Lyceum, Pontstraat 51, Aalst Basketbal jongens: trofee kategorie miniemen. Basketbal meisjes: trofee kategorie scholieren. Koninklijk Atheneum, Graanmarkt 14, Aalst Basketbal jongens: wisselbeker Ad viesraad voor de Sport. Zwemmen hoger secundair: wissel beker Adviesraad voor de Sport (def). Atletiek secundair jongens: wissel beker Adviesraad voor de Sport. Volleybal meisjes: wisselbeker Ad viesraad voor de Sport. Volleybal leerkrachten: wisselbe- ker Adviesraad voor de Sport. Basketbal jongens: trofee kategorie kadetten. Volleybal jongens: trofee kategorie scholieren. Volleybal meisjes: trofee kategorie scholieren. Atletiek jongens: trofee kategorie scholieren. Dames van Maria Humaniora, On- derwijsstraat 2, Aalst Basketbal meisjes: trofee kategorie kadetten. Volleybal meisjes: trofee kategorie kadetten. Vrij Technisch Instituut, Vak- schoolstraat 41, Aalst Basketbal jongens: trofee kategorie scholieren. Gemeenteschool Herdersem, Grote graad 2. Baan, Herdersem Minihockey basis: trofee kategoii Minihockey basis: wisselbeker Ad- graad 3. viesraad voor de Sport. I Minihockey basis: trofee kategorie In de loop van de twee voorbije maanden heeft de CVP-Aalst zijn afdelinp bestuur opnieuw samengesteld. Deze procedure van interne verkiezinf was nu voorbij en de koöptatie is gebeurd. De nieuwe ploeg kan struktum gaan werken. Eén van de beslissingen betrof het probleem dat zich stetó doordat dhr. H. Van den Broeck zich niet had gehouden aan de gemaakt afspraken i.v.m. z(jn OCMW-mandaat. Sekretaris Erik Hendrickx zette in de eerste plaats uiteen hoe de be stuurorganen binnen de gemeente lijke afdeling waren samengesteld. Zo waren als sektievoorzitters aan geduid voor Aalst Linkeroever Hilaire Lievens, Aalst Rechteroe ver Mare Deraedt, Baardegem Chris Aelbrccht. Erembodegem Johan De Saedeleer. Herdersem Jos Lambrecht, Hofstade-Gijze- gem Luc Geubels, MeldertJan De Geyselaer, MoorselDirk De Schrijver en Nieuwerkerken Willy Callebaut. De gemeenteraadsfraktie blijft be staan uit De Kerpel Maurice. Chris Borms, Vinck Juliaan, Luc Willems, Eddy De Backer, Eddy Cockuyt, Willy Bostcels, Paul Stockman, Ilse Uyttcrsprot, Vera Van der Borght en Floris De Winter. Voor wat de situatie betrof van H. Van den Broeck ivm het zich niet houden aan de gemaakte afspraken met betrekking tot zijn OCMW- mandaat, werd gesteld dat een pro cedure was op gang gebracht om deze uit te sluiten als lid van de partij. Uitgenodigd op een vera* ningscommissie was betrokk» niet komen opdagen. Op 10 juni werd bij het partpp- stuur over de situatie verslag iflfc bracht en een procedure tot uitsW ting kent op dit ogenblik zijn b< loop. Uitsluiting gebeurt dooi ht nationaal bestuur. In de toekoma ziet de OCMW-fraktie er als volgt °P uitJozef De Smet (fraktieleiderj Michelle Gheeraerdts en Jan Va den Heuvel. Het partijbestuur werd als volgt of gebouwd voorzitter Fred Van Bk sen, sekretaris Erik Hendrick fraktieleider gemeenteraad Maur ce De Kerpel, fraktieleider OCMI Jozef De Smet, CVP-jongcren Bar Van Lysebeth, VR. en Maatsd Annie Van Royen, pcnningmeesK Paul Wally, ledenwerving Suzan» Uyttersprot, IPOVO (vorming), Je han De Sadeleer, kommunikali: André van der Eist en organisatie tevens ondervoorzitter Johan Bit baut. P. Aalst. CVP sekretaris Erik Hendrickx (centraal) en voorzitter Fred Van Biest rechtsstellen de nieuwe taakverdeling en initiatieven van CVP Aalst aanm pers voor a Aalst. De CVP sektievoorzitters werden voorgesteld (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 32