I De Voorpost - 12.6.1992 - 3 straatje door burgemeester De Maght opmerkzaam op gemaakt dat 'De Biekorf een van de oudste café's van Aalst was. 'Hier even bin nen stappen zouden de mensen ze ker op prijs stellen' fluisterde de burgemeester hem toe. De prins stopte: 'Maar er iets gaan drinken dat mag ik niet' antwoordde hij. Op nieuw negeerde hij de opmerkingen van de protokolaire verantwoorde lijken en veiligheidsdiensten en stapte prompt het volkscafé binnen. Bazin en eigenares Antoinette be leefde de schrik van haar leven. Het zal je maar gebeuren, dat plots een kroonprins tussen de stamgasten aan uw toog staat. Vrijwillige brandweerman Georges Van der Aalst. Aandacht, belangstelling en vriendelijkheid kenmerkten het prinselijk Vorst verslikte zich bijna in zijn pint bezoek (a) en vertelde de prins dat hij enkele jaren terug het geluk mocht kennen van zijn'nonkel'eveneens in de stad Bij het verlaten van het Belfort waarom aanhangwagen!,es ge- ,e n be bjj he, bijwQ_ werd de Prins opnieuw hartelijk be- maakt worden waarna tn de afde- nen van de karnavalstoet. Pierre groe, door de scholieren, wal hem mg houtbewerking de prins zieh Van Ho|d sp0orwegman en duidelijk motiveerde om naar de kort onderhield met een Aalsterse eveneens brandweerman werd ook afsluiting toe te gaan om de talrijke immigrant en een gemoedelijk d0or de prins de hand gedrukt even uitgestoken handen te gaan schud- woord overhad Voor een vrouweh,- a|s zijn vriend? vo-orzitter van Grote den en een kort gesprek met het ke arbeidster. en j Gezinnen Aa)st jonge volkje aan te knopen. Dit zou Bij het verlaten van de Loods werd xiidens de receptie in het stadhuis Aa^st- ^rins karnaval Pascal en kroonprins Filip konden het best met elkaar vinden (a) hij nog herhaaldelijk doen en tel- het opnieuw handjes schudden. De kens ontspon zich met de omstaan- ieërlingen van de Stedelijke Akade- ders een spontaan en gemoedelijk mie voor Schone Kunsten hadden praatje. In de Kerkstraat vroeg hij nu post gevat langs de weg. De prins aan Dave Moens en Touh Karim, informeert over hoe het zat met hun twee leerlingen van het Atheneum, eksamens en wenste hun veel suk- wat ze zo allemaal leerden op ses. De meisjes giechelen be- school en wat ze daarbuiten zoal schaamden vinden de prins een tof- graag deden. Intussentijd wachtte fe jonge man met mooie ogen. Prins de dienstdoende pastoor Lippevel- Filip drukt de hand van een oudere de, de prins op aan de ingang van de dame. Voorzichtig informeert zij dekanale Sint-Martinuskerk. Bin- naar de gezondheidstoestand van nenin kreeg Filip korte uitleg over Koning Boudewijn. De prins gaat er het aanwezige kunstpatrimonium, niet op in. Opvallend was dat het Onder stemmige orgelbegeleiding korte tochtje te voet vrij snel een beschreef stadsarchivaris Karei informeel karakter kreeg. Een stel Baert het met prachtig snijwerk ver- leerlingen volgden giechelend de sierde sakramentstoren van D. prinselijke groep en de veiligheids- Quesnoy, het hoofdaltaar, de graf- diensten hielden diskreet een oogje steen van Dirk Martens en het schil- in het zeil. Er zal waarschijnlijk bij derij van P.P. Rubens 'De H. Ro- velen het besef gegroeid hebben, chus krijgt opdracht de pestlijders dat een prins ook maar een mens is te verzorgen'. Vooral de relatie die die ongetwijfeld veel liever als er zou geweest zijn tussen Dirk doodgewone sterveling op zijn een- Martens en Christoffel Colombus tje een bezoek aan het Aalsterse intrigeerden de kroonprins. stadscentrum gebracht zou hebben. Op wegnaar vzw De Loods bemerk- Eens de gebouwen van het Instituut te prins Filip de postbode die toe- de Dames van Maria voorbij, waar va\lig bezig was met zijn dagelijkse de leerlingen enthoesiast toejuich- bestdronde. Zich niet storend aan ten vanuit de vensters van de klaslo- het plechtige protocol stapte de kalen aan de straatkant, werd de Ganck, exploitanten van het restau rant. Een uurtje voor zijn komst hadden de veiligheidsdiensten er een inspektieronde gemaakt en tij dens het gebruiken van de maaltijd door de prins vatte een brandweer man post in de keuken om alle on heil te kunnen voorkomen. Het gezelschap bestaande uit prins Filip en de negen genodigden wiens naam in de vorige editie werd mee gedeeld, was een anderhalf uur toe gemeten om hen het Aalsterse me nu te laten welgevallen. Er werd gestart met degustatiehapjes met oesterzwammen uit de Loods, waarna ganzeleverpastei van het huis met peperkoek en uienkompo- te aan de beurt was. Hierbij werd een Chateau Latrezotte 1986 uitge kozen. Zeetongrolletjes met ge rookt spek en rode wijnsaus werd opnieuw met het produkt van de Loods, de oesterzwammen geser veerd. Dit vormde het hoofdge recht. Aan de prinselijke tafel werd hierbij een Macon Fuissée uit '88 geschonken. Het middageten werd dan vlug afgerond met een tas koffie prins plots tussen de langs de weg prins er ter hoogte van de hoek van Aalst. Prins Filip was een en al aandacht tijdens zijn bezoek aan het atelier waar in De Loods catamarans worden waar Aalsterse vlaaien konden bij geparkeerdstaande auto's door om de Kerkstraat en het Rozemarijn- gebouwd (a) postbode Gustaaf Heyvaert even te gaan begroeten en er een korte bab bel mee ts slaan. Gustaaf zette ver bouwereerd zijn zwaarbeladen fiets tegen de gevel en wist met kepi en met brievengevulde banden geen blijf. 'Houdt uw hoofddeksel maar op' maande de prins hem aan en informeerde over de werktijd en het aantal poststukken waarover de fakteur hem moest ontfermen. 'Ik ken hier iedereen. Het zijn allemaal brave mensen', verklaarde Hey vaert onwennigwaarna hij enigszins beduusd achterbleef. De man was duidelijk onder de indruk van de onverwachtte ontmoeting. Vzw De Loods werd het boeiende luik van het prinselijk blitzbezoek. In de eerder gammele behuizing werd prins Filip ontvangen tussen de geuren en geluiden van het werk. Tussen het vocht en het stro maakte de prins kennis met de oesterzwam menkwekerij (hij kreeg er een pak ket van mee en zou ze ook 's mid dags op zijn bord krijgen). Tussen het schuurstof en de polyesterreuk werd hem uitgelegd en gedemon streerd hoe men er catamarans maakt. In de afdeling metaalkon- struktie verklaarde men hoe en jaarwisseling was toegestuurd door de Vlaamse Gemeenschap, was ontworpen en uitgevoerd door kun stenaar Paul De Rijck uit Aaigem. Terwijl op de binnenkoer van het stadhuis de wagen van de gouver neur van een nieuwe band werd voorzien en de prinselijke Merce des werd in gereedheid gebracht om de prins over te brengen naar res taurant Royal Astrid waar het mid dagmaal zou worden gebruikt, werd aan de ingang van de Aalsterse feestzaal van het stadhuis, het ge bruikelijke Gulden Boek getekend. geproefd worden. De prins bleek hiervoor weinig of geen tijd meer te hebben en moest zijn weg vervolgen richting Ninove, vrolijk uitgewuifd door burgemeester De Maght. Het was even na twee uur. Even bij de familie De Ganck geïn formeerd over de reden waarom precies hun restaurant voor het prinselijk bezoek werd geselek- teerd, bleef het bij een gissen. Mooi gelegen, op een plaats met een ade- lijke naam - het Keizersplein ver wijst naar de doortocht van Napo leon in Aalst - maar wellicht vooral de naam en het standbeeld van Ko ningin Astrid er rechtover. Er werd hem ook als herinnering Het monument van koningin Astrid aan zijn bezoek een abstrakt kunst- wcrd opgericht in 1938. Het was een werk aangeboden van de hand van Monique Muylaert uit Kerksken le rares aan de Stedelijke Akademie van Aalst, afdeling keramiek. De stad koos hiervoor uit de werken initiatief van enkele Aalsterse ver enigingen, het stadsbestuur en de Aalsterse bevolking als eerbetoon aan de toen verongelukte koningin. Om het monument te financieren van Monique een klein dubbel werk ™erden kollekties gehouden in ker- met zwart porselein op geglazuurde c" toneelverenigingen, vrijwil- noprc vprknrnfpn nnsfk-nnrtpn pn ondergrond, hier en daar gegra veerd en bijgeglazuurd. Het zat ge- ligers verkochten postkaarten en het Syndikaat de Verenigde Vlees- vat in een soort kader van plexiglas hou"e's organizeerde een feest- maal. Emiel Van de Wmckel boet- van ongeveer 40 bij 40 cm. De tonen Aalst. Juf Diane Christiaens van de derde kleuterklas uit de Hoveniersstraat wist nog vlug een goed plaatsje voor haar jonge volkje te bemachtigen (a) nipte de prins aan.een glaasje fruit sap terwijl hem de prominenten uit de politieke wereld van het arron dissement werden voorgesteld, sa men met een 80-tal vertegenwoor digers uit de diverse maatschappe lijke gelederen. Volgens de wens van de prins zelf waren de meesten hiervan tussen de 25 en de 40 jaar. van het werk variëren van zwart seerde >KI bceld en TriPhon Van over terracottabruin tot een bijna Triest lekende het voetstuk doorschijnend lichtgrijs. Monique Joen de familie De Ganck zich vijf Muylaert verklaarde dat de kreatic laar. êe'aden op het Keizersplein van het geschenk tijdrovend was ge weest. Dit onder andere omdat de overgang van keramiek naar porse lein technisch zeer moeilijk bleek en het materiaal uiterst breekbaar is. In het restaurant Royal Astrid aan het Keizersplein te Aalst werd de Aalst. De meisjes van de Dames van Maria verklaarden giechelend dat ze de prins een schone jonge man vonden met mooie ogen (a Het klonk ludiek toen prins Filip'de Prins "Pgewacht door de familie De Aalsterse prins Karnaval Pascal be- gröette met: 'Dag prins!'. Prins Filip en Pascal konden het blijkbaar goed met elkaar vinden, al keek prins Fi lip een beetje jaloers naar het prachtige pak waarin Pascal uitge dost was. 'Hoe kan men hier in Aalst prins worden?' vroeg de prins geïn teresseerd en luisterde geboeid naar de uitleg over prinsenverkie zingscampagne, -show en - stem ming. Hij stapte ook over naar Gui- do Bulté die hem verder informeer de over de werking van het AKV. Ook mensen uit de kunstwereld zoals dichter Willie Verhegge en plastisch kunsténaar Paul'De Rijck werden individueel aangesproken, prins Filip was er van op de hoogte, dat de wenskaart die hem bij de vestigde, gaven ze hun zaak, uit sympathie, de naam van de konin gin. In het portaal van het restau rant werd dan ook een brons van het Astridbeeld opgesteld, geschonken door Mvr. De Cock - een werk dat ooit slechts in drie eksemplaren werd gemaakt. P.H. Aalst. De raadszaal van het Belfort werd in het kon de demografische, sociale en ekonomische situatie van het arrondissement toegelicht (a

De Voorpost | 1992 | | pagina 3