6 - 12.6.1992 - De Voorpost f(ac/fc/icmf 24-uren wachtdienst voor huisartsen van het territorium Oud-Aalst (9300 Aalst) Centraal oproepnummer: 77.33.22 Dokter met wachtdienst: Dr. L. De Smet, Parklaan 171, .Aalst. Tel.053/77.33.22 vanaf vrijdag 12 juni om 20 u. tot en met zondag 15 juni om 20 u. Erembodegem en Erembodegem-Terjoden De dokter van wacht is te berei ken via het centraal huisartsen- nummer: tel. 053/78.20.99. Hofstade, Gijzegem De dokter van wacht is te berei ken op het volgend nummer: tel. 053/78.60.03. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. Matthevs, Nieuwstraat 25, Wieze. Tel.:*053/70.07.05: zater dag 13-juni en zondag 14 juni. Nieuwerkerken Dr. E. Meert, Erondegemdorp 12. Erondegem. Tel.053/ 80.59.55zaterdag 13 juni en zondag 14 juni. APOTEKERS Van zaterdag 13 juni om 9 u. tot zaterdag 20 juni om 9 u.: Cattebeke, Geraardsbergse- straat 70. Aalst Callaert, Grote Baan 182, Her dersem Mahieu. Hoge Weg 2. Erembo degem D'Haese, Markt 12, Lede Van der Weeën, Stationsstraat 27, Denderleeuw DIERENARTSEN Dr. L. De Cuyper, Dr. De Moor straat 100, Aalst. Tel. 053/ 70.09.26: zaterdag 13 juni en zondag 14 juni. TANDARTSEN Van Overwaelle, Hoogstraat 47, Haaltert. Tel. 053/83.12.45: za terdag 13 juni en zondag 14 ju ni. VERPLEEGKUNDIGEN M. De Block, Kokstraat 4, Moorsel. Tel. 053/77.97.79: za terdag 13 juni en zondag 14 ju ni. Antigifcentrum: 02/345.45.45 AA: 091/25.86.29 Zelfmoordpreventie: 02/649.95.55 Aalst. Delegaties van een achttal landen waren aanwezig op de openingvan het Europees kampioenschap boogschieten ^aisl' Het Europees kampioenschap boogschieten op de liggende wip kende ten zeergrote In langstelling in dt op de liggende wip (a) Keizersnatten ta) Ruilbeurs voor postzegels Op zaterdag 13 juni organiseert Philatelia Alosta zijn 10de Grote Ruilbeurs voor Postzegels van 8.30 u. tot 17 u. in de zaal Sint-Anna, Roklijfstraat te Aalst (aan het kruis punt Gentsesteenweg/Boudewijn- laan). Tafelverhuring kost 120 fr. per me ter en kan gebeuren door storting op nr. 393-0033111-35 of 001- 0587294-35. Info: Alderson Michel, Oude Dendermondsesteenweg 70 te Aalst. Tel. 053/77.86.30 van 18.30 u. tot 20 u. Of Abbeloos Alfons. Botermelkstraat 3 te Aalst. Tel. 053/70.07.83. Internationale Ruildag voor prentkaarten Op zondag 14 juni organiseert De PrentkaartencIub"Groot Aalst" zijn 2de Internationale Ruildag voor prentkaarten van 8.30 u. tot 16 u. doorlopend, in de Sint-Annazaal, Roklijf te Aalst. Bij deze gelegen heid geeft de Prentkaartenclub ook Het helend vermogen van kleuren Op zondag 14 juni om 14 uur orga niseert Groene Dag vzw in het CC De Werf, een voordracht die open staat voor iedereen, rond boven staand thema. Kleur en licht, een boeiend echt paar. Licht, uitstraling van energie, met een bepaalde trillingsfrekwen- tie. Deze frekwentie splitst zich op volgens verschillende gradaties die wij onderscheiden als'*kleur". Van af Aristoteles wordt de invloed van licht op de mens bestudeerd en wor den psychologische relaties ont dekt. De kleuren waarmee we worden omringd oefenen een invloed uit op onze manier van leven. De kombi- natie van kleur met vorm, doet dit nog sterker. Sommige kleuren in uw omgeving kunnen zowel stress op roepen als stress verminderen. Op dezelfde manier kan een invloed uitgaan op de bloeddruk, de spier spanning, de spijsvertering, de klie ren... De invloed van kleur kan worden versterkt door verschillende asso ciaties."Kleur" is dus een boeiend gespreksthema, en in de voordracht hoger aangekondigd, komen vele aspecten aan bod die U en uw ge zondheid aanbelangen. Info: Groene Dag vzw, Woestijn veldweg 20 te 1760 Roosdaal. Tel. 054/33.20.46. Kwistomooi Netwerk Op vrijdag 12,19,26 juni en 4,11,18 september gaan telkens om 20 uur de afleveringen door in Centrum Netwerk, De Ridderstraat 28 te Aalst, van de traditionele kwis. Toe gang is gratis en iedereen is welkom. Asdammen, Koeskoes, Vok, Palu- gama. Het zijn geen bijna uitgestor ven volkeren, exotische gerechten of codenamen voor een nieuwe reeks besparingen in de sociale ze kerheid. Deze vrij ongewone klan kenreeksen staan voor enkele van de 14 kwisploegen die elkaar in Centrum Netwerk zeven vrijdag avonden lang kwistornooigewijs zullen ondervragen over de meest uiteenlopende onderwerpen. Iede re avond schotelen twee ploegen een reeks van veertig vragen voor aan de afgetrainde, scherpstaandc en van zelfvertrouwen blakende konkurrenten. Maar ook het nietsvermoedende publiek wordt meegesleurd in dit hersenverslindend gebeuren. Er is immers afgesproken om de vragen reeksen niet overdreven moeilijk en gespecialiseerd te maken zodat ook de toeschouwer volop kan meekwis- sen. Door een aangepaste zaalop stelling krijgt die bovendien volledi ge inzage in het kwisverloop: geen vreugdedans, weggepinkte traan, uitval van machteloze woede of triomfantelijke grijns zal hem ont gaan. Tenslotte krijgt diezelfde toeschou wer de kans zich rechtstreeks met de geschoolde kwissers te meten door middel van de publieksvraag- met-mooie prijs. De eerste ronde is inmiddels reeds achter de rug, maar geen nood, de ware strijd barst nu pas los. Van harte welkom. Prondelmarkten 1992 Zaterdagen 20 juni, 1, 15 en 29 au gustus, 12 en 26 september, 10 en 24 oktober. Kermissen Hofstade, Baardegem en Gijzegem Het College van Burgemeester en Schepenen brengt ter kennis van de bevolking dat Hofstade kermis dit jaar wordt gevierd van 16 augustus tot en met 20 augustus 1992; Baar degem kermis van 23 augustus tot Aalst. Vertegenwoordigers van de volledige Vlaamse pers werden in het stad huis ontvangen op de perskonferentie over het Festival van Vlaanderen (a) Aalst. Heel wat belangstelling voorde pas geopende biënnale Papierbeelden basis' (a) en met 25 augustus 1992 en Gijze gem kermis van 23 augustus tot en met 27 augustus. De groeperingen en verenigingen die verlangen feestelijkheden op de kermisaffiche te zien plaatsen, wor den verzocht vóór 19 juli 1992 hun teksten te richten aan de dienst Pu blic Relations en Organisatie, Kei- zersplein 21b, 9300 Aalst. Mogen wij U verzoeken voornoem de datum niet te overschrijden daar wij om organisatorische reden, on mogelijk later toegekomen teksten kunnen aanvaarden. Jobstudenten gevraagd De Stedelijke Reinigingsdienst zoekt voor de maanden juli en au gustus jobstudenten met rijbewijs C. Inlichtingen: Dienst Tewerkstel ling, Keizersplein 21, Aalst. Tel. 053/73.21.38 en de Personeels dienst, Keizersplein 21, Aalst. Tel. 053/73.21.31. Ode aan de vreugde De Aalsterse Akademie voor senio ren besluit het eerste deel van haar jaarprogramma af met een sessie waarin kunst en kuituur ruim aan bod komen. De bekende muziekle raar Juul De Beule brengt in een schitterende causerie"Ode aan de vreugde". Deze sessie, van een hoogstaand ni veau, gaat door in het CC De Werf, Molenstraat te Aalst op dinsdag 16 juni te 14.30 u. De toegangsprijzen zijn 100 fr. voor KBG-leden of BAC-Scnior Card, 120 fr. voor Plus-3-Pas, 140 fr. vooralle andere deelnemers. Groepen van 5 deelne mers minimum krijgen 10% vermin dering. Aanmelden vooraf op nr. 053/21.27.59. Zoektocht door Latijns-Amerika Op vrijdag 12 juni gaat in Mikisklub, Nieuwbeekstraat 35 te Aalst om 20 uur een dia-avond door met Paul Eyben, auteur (samen met Hilde Beckers) van het gelijknamige boek "Zoektocht door Latijns-Ameri ka". Het beloofd een boeiende avond te worden om samen met hen deze nieuwe wereld te ontdekken, waar in belangstelling en realiteit voor het dagelijkse leven van de bevol king niet wordt uit de weg gegaan. In hun reisverhaal kan men tevens kennis maken met sociaal-ekono- mische aspekten zoals de Shuar-In- dianen in het amazonegebied, de eilandbewoners van het Titicamecr. afgedankte mijnwerkers in Bolivic enz... Inkom: KM) fr. Kinderen gratis. Or ganisatie Imavo i.s.m. Mikisklub. Verrijkend versoberen Op vrijdag om 20 uur organiseert Vredeshuis, Zonnestraat 26 te Aalst, om 20 uur een avond rond het thcma:"Verrijkend versoberen", gebracht door Raf Janssens, Neder landse Doctor in de Sociologie. De ze man schreef een boek over de verarming van de mens en milieu als nieuwe sociale kwestie. Hij vraagt zich af of de verarming en de sociale achteruitgang niet een teken zijn dat de fundamenten zelf van de ver zorgingsstaat aan vervanging toe zijn. Door ekologische grenzen aan de ekonomische groei valt er steeds minder te verdelen. Volgens' R. Janssens kunnen noch de armoede, noch de milieuproblematiek door ekonomische groei opgelost wor den. Het beleid moet radikaal om schakelen naar een nieuwe maat- schappijconsensus inzake arbeid en sociale zekerheid, wanneer we ijve ren voor een sociaal en ekologisch alternatief. Daensdag Op zondag 14 juni houdt het Pries ter Daensfonds zijn traditionele "Daensdag" in Aalst. Om 10 uur gaat er een Eucharistie viering door in de Sint-Martinus- kerk met homelie door pater Wim Van Hemelrijck, rector van het Sint-Jozefscollege. Om 11 uur heeft de optocht naar het Daensmonument plaats met bloe menhulde afgerond. Om 11.30 u. wordt in het Kultureel Centrum De Werf de Grammens- Ërijs overhandigd aan het Priester •acnsfonds. Er heeft bij die gele genheid ook een forumgesprek plaats n.a.v. de Daensfilm. Wandeling VTB-VAB Op zondag 14 juni wordt er gewan deld te Opdorp (afstand 10 km). Zoals altijd is er samenkomst om 13.30 u. aan de Sint-Annazaal, Rok lijf te Aalst. In Opdorp wordt ver trokken aan de Sint-Amanduskcrk, Dries om 14 uur. Zelfhulpgroep Nabestaanden Overledene door Zelfdoding Iemand van je familie of uit je om geving heeft die, voor jou onbe grijpelijke keuze gemaakt. Als na bestaande blijf je achter met enor me vraagtekens en gevoelens van schuld en machteloosheid. De Zelf hulpgroep Nabestaanden Overle den door Zelfdoding biedt je de kans je verhaal te vertellen en een luisterend oor te vinden. Anderen die hetzelfde meemaakten, begrij pen je verdriet en gevoelens. Samen met lotgenoten zoeken naar een nieuw evenwicht. Samen proberen het onbegrijpelijke te aanvaarden. De eerstvolgende praatavond gaat door op 15 juni van 20 tot 22 uur in CGSO. Cumontstraat 3 te Aalst. In fo: 053/78.75.13. Aktiviteiten Jebron Vrijdag 12 juni: om 20 uur samen komst van alle dirigenten of één koorlid van de koren van het deke naat Aalst die willen meewerken aan"Zingen voor Vrede" van 2 ok tober in het Jebronhuis. Organisa tie: vzw De Oever i.s.m. het deka- naal team. Zaterdag 13 juni: om 18.30 u. Litur gie in de Begijnhofkerk. Vriendelij ke uitnodiging aan iedereen om daarna in het Jebronhuis een bab beltje te komen slaan en/of een drankje te gebruiken. Op zaterdag 20 juni: om 18.30 u. Liturgie in de Begijnhofkerk. Ieder een welkom na de viering voor een gezellige avond in het Jebronhuis tussen pot en pint. Muzikale benefietavond Op zaterdag 13 juni in de Keizers- hallen, aanvang 20 uur, een vijf uur durende show met optredens van Bart Marcoen. Phil Kevin, Margriet Hermans. Willy Sommers, Corina, Yasmine, Keizer Kamiel. Dit alles ten voordele van alle verenigingen uit Groot-Aalst. Organisatie: Chris Lievens-Borms. Opendeurdag Steinerschool Op zaterdag 13 juni van 14 tot 19 uur staat de toegang tot de Steiners chool aan de Langestraat 216 Affli- gem wagewijd open. Men kan er de klassen bekijken, het werk en de schriften van de leerlingen inkijken. Uiteraard zijn de leraars, leraressen en de ouders ter uwer beschikking voor informatie. Steinerpedagogie Op vrijdag 19 juni om 20 uur wordt in de Steinerschool aan de Lang estraat 216 te Affligem een leer krachtenpanel aan de praat gezet over de konkrete toepassing van de Steinerpedagogie in de klassen. Tij dens dit panel zullen de schooljuf fen en de leerkrachten uitleggen hoe zij werken met de kinderen. Er zal ruimte zijn om op vragen in te gaan. Afrikaans etentje Op zondag 14 juni van 12 tot 15 uur en van 18 tot 22 uur kan U bij Cen trum Netwerk in de De Ridder straat 28 te Aalst terecht voor een Centraal-Afrikaans etentje. U kan er proeven van Sambussa, Moambe of Samaki (kip of vis), een exotische fruitsla én een Afrikaanse sfeer voor de som van 500 fr. (kinderen 250 fr.). Aangenaam verpozen kan aan de cocktail-bar. Niet alleen voor volwassenen maar ook voor kinderen zullen een aantal exoti sche drankjes aangeboden worden. Reservatie gewenst: 053/78.89.81. Orgelwandeling De Bond van Grote en Jonge Ge zinnen organiseert op zondag 21 ju ni een orgel- en stadswandeling i.s.m. BRT 3 Radio. Om 14 uur vangt in de Sint-Jozefskerk te Aalst een orgclkonccrt aan met Peter Thomas. Tussen 14.30u.cn 15.30 u. brengt stadsbeiaardicr Pctro De Smedt een beiaardkoncert op de Grote Markt. In de Jezuïetenkerk inde Pontstraat start om 16 uur een orgelkoncert met Peter Thomas en iln 21 uur wordt in het CC Dë Werf nog een koncert gegeven. De toegangs prijs voor deze Quaterni Rossima- ni-avond met muziek voor harmoni um, piano, strijkers, cylinderdraai- orgel en zangers bedraagt 299 fr, Kaarten hiervoor in CC De Werf. KWB naar Nederland KWB Sint-Martinus Aalst trekt op zaterdag 27 juni op daguitstap naar Edam, Volendam en de Zaanse Schans. De autocar vertrekt om 6.30 u. op de Houtmarkt te Aalst. Rond 10 uur kan men te Edam een vrije of geleide stadswandeling ma ken. Het uitgebreide middagmaal wordt geserveerd door meisjes in Volendamse klederdracht. Na de middag wordt een bezoek gebracht aan Volendam. Het openluchtmu- seum"Zaanse Schans" met zijn kaas- en klompenmakerij, panne- koekenhoeve, windmolens, tingie terij enz... wordt vervolgens be zocht. Deelnemingsprijs 1.000 fr. Inschrijven vóór 13 juni en het be drag overschrijven op rek. 210- 0067792-41 van KWB Sint-Marti nus, Van der Nootstraat 24, Aalst. Info: 053/77.69.19. Homniagetentoonstelling Walter Schelfhout - 50 jaar Op dinsdag 16 juni heeft de vernis sage plaats om 20 uur van de ten- toonstelling'Hedendaagse Kunst uit Aalst" in de Hall van het Staf huis. Marktplein 7 te Nieuwpoort.. Initiatiefnemer van deze tentootv stelling is Jean-Paul Vander Pyur- ten met de medewerking van hel Schelfhout-comité en hef gemeen tebestuur van Nieuwpoort. Jan D'Haese, kunstkritikus. zal bij de opening spreken over"Kunsfenaars uit Aalst, vroeger en nu" en stelt het bibliofiele album"Uitzicht op zee" voor. Zoektocht door Lat(jns-Amerika Op vrijdag 12 juni heeft in de Mikis klub in de Nieuwbeekstraat te Aalst om 20.00 uur een dia-avond plaats met Paul Eyben over 'Zoektocht door Latijns-Amerika'. Samen met Hilde Beckers is hij de auteur van het gelijknamig boek. Het wordt een boeiende manier om de nieuwe wereld te ontdekken met aandacht voor het dagelijkse leven van de plaatselijke bevolking. Zo maakt men kennis met de Shuar indianen in het Amazonegebied, de eiland bewoners op het Titicameer, de af gedankte mijnwerkers in Bolivië, enz. De toegang bedraagt 100 fr en kinderen kunnen gratis binnen. Eindeseizoensfeest Na talrijke aktiviteiten en een wel gevuld programma sluit de Mikis klub de werking af met een einde seizoensfeest op 20 juni om 20.00 uur in de Nieuwbeekstraat 35 te Aalst. De sfeer wordt verzekerd uc jim-inamiiu»wm. ~w door het optreden van het Corum mingaan dé aktivkeh is~gratisröm Alostum Imperila dat het publiek Kristiaan Van Ingelgem geeft om 17 uur eveneens een orgelkoncert in de Sint-Martinuskcrk. De declne- een nieuwe prentkaart uit met be perkte oplage tegen de prijs van 40 fr. Info: Fons Dierickx, Gudstraat 5A te 9310 Herdersem. Tel. 053/ 21.61.72.

De Voorpost | 1992 | | pagina 6