4 v I* f»r L a#*1 rot®8® N. De Batselier in dialoog te Willebroek Up With People kwarteeuw aktief in België De Voorpost w;,-. as Met TeVe-Blad heb je altijd prijs! 4 HEBT U EEN HUIS TE KOOP JH ZENITH FEEST ER OP LOS t.g.v. BLAUWE KERMIS 16 - 26.6.1992 - De Voorpost Het boek «Dialogen met Norbert De Batselier» gaat zo goed als zeker een succes tegemoet. De gemeen schapsminister van Leefmilieu en Huisvesting kwam naar het Volks huis te Willebroek om er zijn boek voor te stellen. Er was belangstelling in zowel de zaal als daarbuiten omdat toevallig Prayon Rupel op de koord danste en het de werknemers waren die voor publiek zorgden. Het gesprek dat de minister buiten voerde hebben wij weergegeven in onze vorige uitgave, maar wat de minister binnen te zeggen had was ook niet niks. Norbert De Batselier is een vlotte spreker en zorgde ervoor dat de aanwezigen met gespitste oren luisterden. Het ging niet alleen over zijn boek, maar tegelijk ook over de politiek van de socialistische par tij: hoe het was, hoe het is, hoe het zal moeten worden en hoe de samenleving moet leren leven met een leefbaar milieu. Tussendoor bes teedde hij ook aandacht aan de Prayon-problematiek, in feite geen alleenstaand geval. Tijdens zijn inleiding zei de spreker dat zijn boek een enig exemplaar is: het bestaat niet uit algemene nor men of oplossingen. Omdat de wereld veranderd is, moet men het ook anders aanpakken dan 30 jaar geleden. Toen was men minder ge schoold en toch wisten velen via de literatuur een zekere kennis op te doen. Was het denkbeeld soms ver keerd of sterk gegroeid omdat men teveel de Staat als de oplosser van alles beschouwde, dan moet men beseffen dat niet alles via de Staat wordt opgelost. Hiermee verwees hij ontegensprekelijk naar het geval Prayon waar de moeilijkheden niet van gisteren zijn, maar reeds jaren aanslepen. Op dit ogenblik worden zij aangevallen die willen praten, wat in het verleden bijna nooit gebeurde. «Als het een belangrijk dossier is ontmoet ik de mens zelf zoals heden met Prayon en nooit mag men den ken dat ik met 300 arbeidsplaatsen sol, maar ik zoek naar een evenwicht tussen tewerkstelling en milieu,» aldus N. De Batselier. Wij moeten veranderen «Om de kloof niet te groot te laten worden moeten wij veranderen» aldus N. De Batselier, «voor de jon gere generatie moogen wij niet doof blijven, als dat zo is, zitten wij fout.» De minister had het ook over de bureaucratie waarmen de goede ele menten moet belonen en de rotte plekken wegsnijden, wat te weinig gebeurt. Hij waarschuwde tegen te veel informatie; in feite weet men minder dan vroeger omdat alles veel te oppervlakkig is. «We hebben te maken met een flitsende media, in 30 seconden moet men alles kunnen zeggen of 't is geen nieuws meer.» Tot slot waarschuwde hij dat wat opgebouwd werd, niet mag verloren gaan: iedereen moet opnieuw zijn verantwoordelijkheid dun/en opne men en zeker de socialisten. Na de uiteenzetting kwamen er enkele vragen, onder andere over Prayon, maar de minister ging er niet al te diep op in. Up With People, de groep zingende, dansende en musicerende jongeren vanuit de hele wereld, startte 25 jaar geleden haar Europese aktiviteiten in Brussel. Meer dan 1.000 oud-studenten van Up With People zullen voor die gelegenheid vanuit het kontinent naar Brussel komen om de verjaardag te vieren. Een viering die helemaal in het kader staat van de grote verande ringen binnen Europa. Een wervelende show gebracht met veel entoesiasme en overtuiging Weekblad van Dender-, Dunne- en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.500 F 6 maand 1.250 F 3 maand 625 F los nummer 50 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 Brussel was de eeste Europese stad se With People programma verblijven in de plaatsen waar er optredens zijn voorzien bij gastgezinnen. Naast huisvesting en enkele maal tijden geven de gastgezinnen de stu denten de mogelijkheid te leren van andere levensstijlen en de kulturele verscheidenheid. De studenten ne men deel aan speciale colleges, workshops en diskussies met werk gevers en werknemers, onderwij zers, zakenlui, ambtenaren, redak- ties van kranten, sociale werkers en studenten. Groot feest 'Up With People Celebrates Europe' zal plaatsvinden tijdens de eerste week van juli. Het evenement zal geopend worden met een forum over de uitdagingen van jonge men sen in een multi-kulturele gemeen schap. Vooraanstaande mensen uit de zakenwereld en de politiek zul len aan de diskussie deelnemen. Een ander hoogtepunt vormt de 'Career Networking Session', waar oud-studenten van Up With People ideeën kunnen uitwisselen en nieu-, we kontakten kunnen leggen op ge bied van hun karriere of vakinteres- die door de Up With People studen ten werd aangedaan. Het was de start van een suksesrijke reeks tour nees doorheen heel Europa. Jaar lijks werden er in het oude konti nent 180 steden aangedaan, maar in België voelt Up With People zich het best van al thuis. Up With People is het internationa le, educatieve en kulturele pro gramma dat begrip tussen mensen van alle landen aanmoedigt. Aan het programma nemen jonge men sen uit vele landen deel, die voor een jaar de wereld rondreizen en een muzikale show opvoeren. Waar de groep komt, wordt een show opgevoerd die liefst 2 uur duurt. Het is een dynamische pro- duktie met populaire en originele liedjes en dansen. Een professione le koreografie en regie maken de voorstelling tot een onvergetelijk gebeuren. Sinds de oprichting in 1968 hebben al meer dan 12.000 jonge mensen in de leeftijd van 18 tot 25 jaar uit 55 landen deelgenomen aan Up With People. Er zijn vijf internationale groepen, die elk bestaan uit onge veer 135 studenten en uit gemiddeld 20 landen. Gedurende een jaar legt elke groep ongeveer 51.000 kilome ter af. De deelnemers aan het Up Natuurlijk wordt het evenement ook omringd door de nodige sociale aktiviteiten en entertainment, waaronder een barbecue in de bota nische tuin, een speciale voorstel ling op 4 juli van oude en nieuwe Up With People muziek en twee voor stellingen op zondag 5 juli van de nieuwste snow 'Rhythm of the World'. Die voorstellingen hebben plaats in het Paleis voor Schone Kunsten te Brussel en kaarten kun nen gereserveerd worden op het nummer 02/507.82.00. De nieuwste show 'Rhythm of the World' neemt de toeschouwers mee op een overgetelijke reis rond de wereld. Het ene moment brengt een prachtige medley van Latijnse mu ziek het publiek naar Zuid-Ameri- ka, het volgende moment waant men zich op een zigeunersfeest in Moldavië. De schitterende medley uit de zeventigerjaren is een hoog tepunt dat het publiek nog lang zal bijblijven. De Up With People snow is een overgetelijke ervaring, met live muziek, zang en dans in een totaal vernieuwd dekor, met meer licht en kleurrijke kostuums dan ooit tevoren. Speciaal voor dit eve nement in Brussel zal ook een groep Rusissche studenten aan de shows deelnemen. Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 05378.99.36 en na 18 u. 053 62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en discrete service zonder kosten. 11 DEN OMMEGANCK Grote Markt 18 Dendermonde Uitslag van de winnende paren op woensdag 10 juni: 1. Guido Van Steenlandt en Chris Dexhorex; 2. Lucienne De Visscher en Albert Maes; 3. Henny Pollyn en Paul Van Damme; 4. Werner Cor nells en Roger Van de Putte; 5. André De Saeger en Hubert De Troch; 6. Godelieve Van Nuffel en Paul Veldeman. Uitslag van de winnende paren op woensdag 17 juni: richting noord-zuid: 1. echtpaar Christiaens; 2. Georges Korte en Hubert De Troch; 3. Lucienne De Visscher en Albert Maes. Richting oost-west 1. Henny Pol lyn en Paul Van Damme, 2. echt paar De Saeger; 3. Werner Comelis en Roger Van de Putte. Bridgeavond elke woensdag om 19.45 uur in Den Ommeganck, Gro te Markt 18 te Dendermonde OTTERSTRAAT 56 DENDERMONDE Ter gelegenheid van «Blauwe Kermis» in Sint-Gillis-Dendermonde organiseert Jeugd huis Zenith traditioneel een driedaags feestweekend. Het programma ziet er uit als volgt Vrijdag 26 juni Die avond om 20u.30 gaat het feestweekend officieel van start met een heuse openingsreceptie. Tijdens die receptie worden de maquette én de plannen van het nieuwbouwprojekt voor JH Zenith aan pers en publiek uitgebreid voorgesteld. Alle geïnteresseerden zijn hierop hartelijk uitgenodigd. Zaterdag 27 juni Het eerste gedeelte van die avond houden we traditioneel want we openen met onze jaarlijkse barbecue, waarop we jullie van harte uitnodigen We starten omstreeks 18 uur en we bakken verder tot omstreeks 22 uur. Er is keuze tussen twee menu's 1Hawa'iaanse kalkoenbrochette met Merguezworstjes, of 2. Provengaalse varkensbrochetten met gemarineerd kippenlapje. De kinderen kunnen kiezen tussen één van beide brochetten. Dit alles wordt geserveerd met een ruim gamma aan sausen en groenten samen met rijst, aardappelen of stokbrood. Tickets voor de barbecue kosten 350 fr, in voorverkoop voor volwassenen, en 250 fr. voor kinderen. De avond zelf betaal je respektievelijk 400 en 300 fr. Om 22 uur, na de barbecue, starten we in de tuin met een «autoscooterparty», wat kompleet nieuw is en trouwens zijn première beleeft in Zenith. Onze eigen DJ's spelen fifties en sixtiesmuziek. Zondag 28 juni Ook op zondag iets nieuws dit jaar. nl. GARDENROCK. Twee groepen, bestaande uit een aantal Zenithleden, tonen hun kunnen op het podium in de tuin aan het. hopelijk grote publiek, en dan hebben we het zeker niet over de gemiddelde lengte van de toeschouwers. Romeo's Distress en Simplified Order doen hun uiterste best om er de vlam te doen inslaan bij het publiek, en na hen «The Bank», een groep van Vlaamse bodem, die momenteel zeer sterk in de lift zit. Hun hitsingle «I wanna give» is trouwens dagelijks te horen op Studio Brussel en Donna. De toegangsprijzen voor de diverse aktiviteiten worden erg laag gehouden Kom je naar de barbecue, dan kan je tevens grabs deelnemen aan de sixties-party. Heb je geen barbecueti cket. danbetaalje 100 fr. in voorverkoop voor zater- én zondagavond. Aan de kassa betaal je 100 fr. per avond. Jongeren van alle landen nemen aan het Up With People programma deel "Maak meteen kennis met TeVe-Blad. 'n Tof weekblad dat je alles vertelt over wat je op tv kan zien en dat je voor een prikje opimale ontspanning biedt volledige tv-programma's, kijk-tips en films van de week, vlotte achtergrondinformatie, 3 kruiswoordraadsels en nog heel veel meer. Bovendien kan je met de gratis wedstrijd van TeVe-Blad wekelijks tientallen prijzen winnen uit mijn eigen collectie hippe t-shirts, oersterke rugzakken, prachtige dekbedovertrekken, leuke kussens, knotsgekke strandballen, exclusieve pins en... nog veel meer. Haal dus nu als de bliksem TeVe-Blad bij je dagbladverkoper. Dan heb je meteen het handigste, compleetste èn goedkoopste tv-programmablad."

De Voorpost | 1992 | | pagina 16