Corner voor de derde maal kampioen SK Lebbeke bouwt K.A.V.D kompleet Ghanees voor K.A.V.D. Driepunters blijven volgen een nieuw klubhuis Kaatsen in Kastel De Voorpost - 26.6.1992- 17 LIEFHEBBERSVOETBAL pom Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 - VOETBAL Liefhebbersvoetbal. De Hamse liefhebbersploeg FC Corner werd ontvangen op het gemeentehuis want het behaalde de kampioenstitel in Walivo 's hoogste reeks (vh) Zaterdag was de liefhebbersvoetbal ploeg Corner in feest ter gelegenheid van het behalen van hun derde titel bij Walivo. Dat bij dit feestelijk gebeuren een ont vangst bij was ten gemeentehuize was duidelijk. Dit om deze viering een breder en officieel karakter te geven. Drie titels zei burgemeester Baert op het gemeentehuis is een hele prestatie. In de Donderdagavond 25 juni stelt KAVD de ploeg voor 1992-93 voor op het A-terrein. Bijna elke week hebben we nieuwe namen kunnen geven, hoewel de informatie vrij traag los kwam. Ook, op het eind van vorige week verschenen nog enkele inte ressante namen 'ad valvas' in het lokaal. Vroeger reeds hebben we volgende namen doorgegeven: Wim Galle, Regi De Wilde, Karei De Waele, Kris Muysewinckel, Gino Stevelinck, Peter Van Gucht, Dirk Van Craen en Bert De Mey. Dat er hier en daar ook een Janneke en Mieke tussenzit zal ons niet ver wonderen, maar ook de reserven moeten aangevuld worden omdat die vorig jaar al problemen hadden om aan een volledige ploeg te gera ken. Nieuwe namen op het bord zijn nu: Frans Van der Schuren, een voor speler van Heirnis Gent, Chris Eeckhout van FC Wleze, Danny Geldhof van Tubantia Borgerhout en Tirry Degreef van RC Jet Waver. Dat zou echter nog niet alles zijn. KAVD heeft ook kontakten met een jonge Nigeriaan die uitblonk bij Pa- mei, maar hier blijkt weer dat zijn papieren niet volledig in orde zou den zijn. Donderdag hebben we uitsluitsel, maar dan is het te laat, vermits deze krant op donderdagavond gedrukt wordt. In elk geval brengen we volgende week een uitgebreid relaas over de toekomstvisie van KAVD met foto's van de nieuwe trainer en spelers en enkele interviews met bestuursle den en sportverantwoordelijken. Woensdag raakte nog bekend dat de transfer van de 19-jarige Ghanees Odiase Kingsley, vroeger aangeslo ten bij Denderzonen Pamel, in orde is. Daarmee is de transferperiode de KAVD de nieuwe ploeg reeds voor aan de pers en de supporters. ^Volgende week meer daarover, y meeste gevallen wordt men dan tot kei zer gepromoveerd. En daarom zeg ik vandaag ook FC Corner is de keizer van de Hamse voetbalsport. De talrijke op komst en de sfeer van gezelligheid on derlijnt een van de peilers waarop de club werd gebouwd. De burgemeester schetste dan in een notedop de geschiedenis van de club die eigenlijk zijn wortels heeft in een andere voetbalclub Bondgalm. In 1973 verover de deze formatie hun eerste titel in de toenmalige Beker van Hamme. Tot in 1979 zou die club niet minder dan tien titels verzamelen. Omer Van de Voorde was toen de voorzitter, maar in 1979 stapte Omer over naar FC Corner en werd daar een nieuwe club opgebouwd. Men kon een ploeg met"namen" op de been helpen. Zoals Pierre Van den Broeck, Pierre De Donder, Ronny Van Gucht, Luc De Malsche en vele anderen. De ploeg voelde zich gauw thuis in Walivo en veroverde verschillende titels. In het voorbije seizoen werd hun derde titel in de wacht gesleept. De grondslag van dit alles ligt in de kameraadschap, de sa menhorigheid en ook aan de klasse van de spelers vertelde de burgemeester. In het voorbije seizoen werden ze kam pioen met een voorsprong van vier pun ten wat wel onderlijnt hoe sterk ze speel den. Op het sportieve vlak werden in die jaren de spelers begeleid door Pierre De Don der en Pierre Van den Broeck, twee men sen die het klappen van de zweep ken den. En was er hier en daar eens een speler te kort dan waren ze altijd bereid om in te springen. Het zijn twee gewone mensen uit ons volk, lichtte burgemees ter Baert toe, het zijn twee schone men sen. Dit jaar was ook hun afscheid, op papier toch, maar we weten dat ze nog altijd bereid zullen zijn een handje toe te steken. Marc Maes wordt de nieuwe trainer. Afkomstig uit St.-Niklaas hoop ik dat hij zich hier gauw zal thuis voelen. Hulde werd gebracht aan het bestuur onder leiding van voorzitter Omer Van de Voorde en zijn rechterarm Raymond Rooms en de andere bestuursleden. Ze moeten vaak hun echtgenote missen. En dat vraagt ook voor hen een hoop opoffe ring. Dank ook aan deze vrouwen die bereidwillig zijn de kantine open te hou den. Ook zij zijn onmisbaar voor een ploeg. Tenslotte verwees de burgemeester nog naar de kwaal die momenteel de voet balsport bedreigt: de hooligans. Als we de beelden zien op de TV dan loopt dat vaak de spuigaten uit. Het is een bedrei ging voor deze sport. Wellicht zal de voetbalsport zich zelf vernietigen als dat zo blijft voortgaan. Het is echt bescha mend voor onze beschaving. Hij deed een oproep tot allen: houd het tofDat is de enige manier om te overle ven. We moeten tiet houden bij een vrien denclub Aan voorzitter Omer Van de Voorde werd een schaal overhandigd. Het is een waar devolle schaal, lichtte de burgemeester toe. Zo werden er maar vijftig aange maakt. Het stelt behoudens het wapen schild van groot Hamme ook de geklas seerde monumenten voor van onze ge- Ladeuze Kastel Ruststand 4-8 De wedstrijd startte onder een gesloten hemel terwijl de regen gesapig neerguts- te en dit vanaf het beginsignaal tot het einde van de wedstrijd. De Kastelse spe lers hadden gedurende de wedstrijd bij zonder veel aanpassingsmoeilijkheden aan de sompige kiezelsteen en dit zowel bij de opslagbeurten als in de terugslag. Niettegenstaande waren Van Duysen en Vernimmen in het keren en bij de opslag Johan Van der Stricht, de bezielers voor het binnenhalen van deze driepunter. Het slechte terrein speelde de koordspelers veel parten. Jo Van Daele deed wat hij kon om nog te redden wat er te redden viel, maar Thollembeek ging tweemaal serieus in de fout bij een gelijke stand van 40-40 hetgeen de thuisploeg een tussen stand van 4-8 bij de rust opleverde. In de tweede helft hielden de gasten de thuis- spelers steeds onder druk. Vemimmer keerde driemaal over en Van der Stricht leverde tweemaal over. Voor het binnen halen van de driepunten, voor winst of verlies van een punt bij een 6-14 stand en 40-40 gelijk, was de opslager van dienst Johan Van der Stricht, momenteel verke rend in een reuze forme, moest nu leve ren voor een heel moeilijke kaats. Hij plaatste in zijn gekende stijl, een raket van een bal, die de achterman met veel moeite al springend met een kuipje de bal nog kon binnen houden. Zodoende won hij de kaats en ook zijn spel, en hiermee bewijst Kastel over sterke opslagers, in casu Van der Stricht, te beschikken. meente. Het is alleen maar bij grote ont vangsten dat we zoiets overhandigen. De 15 spelers die geholpen hebben aan het verwerven van de titel werden nog bedacht met elk een speciale onderleg ger. Voorzitter Omer Van de Voorde bedankte het gemeentebestuur voor die joviale ontvangst en voor de steun die ze steeds mochten ervaren van het gemeentebe stuur, De vroegere schepen Van de Cas- teele en nu Frangois De Graef mogen we af en toe eens begroeten op ons terrein. En dat is voor ons een stimulans om weer verder te bouwen. Dank tenslotte aan zijn spelers die de kampioenstitel hebben behaald. Dank aan de twee trainers die nu afscheid nemen. Maar ik weet dat ze aan de zijde van Mare Maes, onze nieuwe trainer, zullen staan. En dan hebben we drie trainers in plaats van één. Met het tekenen van het gulden boek waarvoor René Tilly weer een nieuwe bladzijde tekende, werd de ontvangst afgesloten. Maar daarmee was het feest niet afgesloten, 's Avonds zat iedereen aan de feestdis. HVC Kastel 15 Rode 4 Ruststand 8-3. In de beginfase was de skore gelijkop- gaand, hetgeen veelbelovend was voor de spanning in de wedstrijd. Bij een 1-1 skore begonnen Herman Vernimmen en Danny Van Duysen op volle toeren te draaien en onder hun impuls wezen de bordjes vrij vlug 4-1. Het volgende spel ging wel naar de bezoekers, maar wan neer Jo Van Daele zich naar elke bal toewierp kon hij meehelpen aan een 7-2 voorsprong. In het daaropvolgende spel miste Johan Van der Stricht een unieke kans om de ruststand reeds vast te leg gen, door een kaats te verliezen die on middellijk in de buurt lag door de bal buiten te keren. Hetgeen Herman Ver nimmen rechtzette door bij 40-40 een bal over te keren. Na de rust probeerden de bezoekers het tij te doen keren, want in de eerste helft hadden ze reeds verscheidene spelen op 40-40 verloren. De gasten probeerden de keerders te ontwijken en zodoende ballen te kort te leveren. Bij 11-3 kon Rode nog een spel naar zich toetrekken. Bij de bezoekers was Rudy Smidts de beste speler. Door de overwinning van de naaste ach tervolger, Tourpes, en dit met 15-6 tegen Okegem blijft aan de top alles ongewij zigd, maar Kastel verhoogde zijn punten- voorsprong naar vier eenheden. Van een suksesvol weekeinde gespro ken. Na een wekenlange onderhande ling tekende Van Wambeke (FC Boom) uiteindelijk dan toch een driejarig kontrakt bij E, Aalst. Hij wordt beschouwd als de spelma- ker in het Aalsters team van vok'* gend seizoen. Jules Mandiangu (29), die door een knieblessure veleden seizoen niet aan de bak kwam, zal volgend seizoen voor derdeklasser Tuban tia Borgerhout uitkomen. De Zaï rees tekende bij deze Antwerpse klub een éénjarig kontrakt. Ook Moses Chunga. die al enkele maanden 'persona non grata' is bij het Eendrachtbestuur, mag naar een andere klub uitkijken. Volgens de jongste berichten koestert derdeklasser Union Sint-Gillis belangstelling voor de Zimbabwees. Daar zou hij zijn oud-trainer Fazékas en vroegere ploegmaat Luc Ümpens terugvin den Dirk Van Der Beken krijgt vanwege trainer Theunis een nieuwe kans bij Waregem De voorwarden voor een nieuw kontrakt bij E. Aalst lagen blijkbaar te hoog. De kansen dat Mario Krohm vol gend seizoen opnieuw in zijn ge boorteland zal voetballen liggen zeer hoog. Bij Antwerp kwamen reeds enkele voorstellen binnen vanwege Duitse tweedeklassers. Het voorbije seizoen werd Mario 'uitgeleend' door Antwerp aan Eendracht. De zwaargeblokte Germaan kon het echter in de schoot van de voormalige eerste klasser niet waarmaken Volgens ingewijden deed Een dracht een goede zaak met de aanwerving van de achttienjarige Nigeriaan Master Benedicte. Af wachten is echter de boodschap. We hebben reeds vroeger zoge naamde 'witte merels' weten neerstrijken, die nadien volledig op de achtergrond geraakten. hebben om een droogje aan te bieden. De bevloering binnen het clubhuis, wordt zowat een halve meter hoger aangelegd tegenover de begane grond. Kijkers zul len dus niet gehinderd worden wanneer ze van binnenin de match willen volgen. Het dak is voorzien van een houten con structie. Voorts wordt in de onmiddellijke buurt een ruime parking aangelegd. Het is overigens de bedoeling om in het club huis meerdere activiteiten te organise ren. De investering moet een opbrengst opleveren, is zowat de gedachtengang", zegt Rudy Jansegers. "Het nieuwe gebouw wordt polyvalent ingericht. Er is een afzonderlijk zaaltje voorzien voor vergaderingen of ontvang sten, Een schuifdeur scheidt deze ruimte van de kantine. Wanneer er veel volk op bezoek is, kan deze deur wagewijd open worden getrokken, zodat het hele ge bouw als kantine dienst kan doen. Met beperkte eigen middelen proberen we ieder jaar wat bij te dragen aan de verbe tering van de accommodatie", vervolgt Jansegers. "Twee jaar geleden hebben we de zittri- bune in orde gebracht. Je kan er voortaan in rustige omstandigheden van het voet bal genieten. In een volgend stadium, pakken we de staantribune aan en de kleedkamers. Ook hier dringt zich meer dan ooit vernieuwing op. Het terrein zelf werd helemaal opgeknapt. 130 zelfstan digen hebben een reclameblok aange kocht op de panelen omheen het terrein. De verbeteringswerken die we uitvoeren, komt de Lebbeekse jeugd ten goede. Momenteel verenigt de klub ruim twee honderd jongeren die wekelijks gelegen heid krijgen om aan voetbal te doen." EG Kaatsen. In Hogere III won Kastel R.V. afgetekend tegen Rhode en staat a'getekend aan de leiding van het klassement (vh) Er heerst een drukke bedrijvigheid aan liet Lebbeekse Konkelgoed. De plaatse lijke eerste provincialer is er begonnen met de bouw van een klubhuis. Klublei- ders en zij die het blauwwitte voetbal genegen zijn, steken in hun vrije tijd de handen uit de mouwen. Tegen 15 augus tus moet het komplex kant en klaar zijn. Het zal dan officieel worden ingehuldigd. Voorzitter Rudy Jansegers is tevreden net de vooruitgang die de laatste tijd geboekt wordt. 'Eerst en vooral wil ik zeggen dat we binnen de kortste keren over een bouw vergunning konden beschikken. Het schepencollege heeft op dat vlak zijn uiterste best gedaan. Over een financiële tussenkomst hebben we met de lokale bewindvoerders niet gesproken, leder een weet immers dat dit in Lebbeke niet beschikbaar is. Met de mensen die de club genegen zijn, zijn we rond de tafel gaan zitten. Daar werd beslaten om het - «remaal eigenhandig te doen. Het mate riaal hebben we vanzelfsprekend moeten aankopen. Dat alleen al vergde een forse investering voor een club op het niveau van eerste provinciaal. De kantine, totaal «verval, werd inmiddels gesloopt, even- Is de oude gebouwen langs de voorkant ran het terrein. De ruimte die vrij is geko men, wordt volledig benut om er een clubhuis te bouwen. We zijn overigens al (luchtig aan de slag. De nieuwe kantine zal 32 meter lang en 11m30 breed zijn. Langs de kant van het terrein zal de gevel helemaal uit glasraam bestaan. Wie dat wil zal de matchen dus kunnen bijwonen van aan de toog. Die heeft een lengte van 13 meter en is uitgerust met meerdere tapkranen. Wie tijdens de rust, voor of na de match, een natje lust, zal niet in de rij hoeven te staan. Het gebouw voorziet ook in een keuken zodat we gelegenheid 1

De Voorpost | 1992 | | pagina 17