Krappe winst voor De Keersmaecker in topper tegen Cornerboys Een tikje ontgoocheling I Boeiend begin van de eindronde L Hu £rfdm. Wt w De Voorpost - 26.6.1992 - 19 Ws 1 u«M /H'.i-' --W-Ht Hams Kaatsverbond. De mannen van 't Geemzicht staan momenteel derde in de rangschikking (vh) Hams Kaatsverbond. De ploeg De Keersmaecker verkeert momenteel in grote vorm (vh) Kaatsverbond van Hamme Het belangstelling werd uitgekeken naar i wedstrijd Cornerboys-De Keers maecker, twee ploegen die zeggen dat ze voluit naar de titel mikken. De eerste ontmoeting werd nipt gewonnen door de bezoekers. De Keersmaecker 12 Invalboys 8 De thuisploeg heeft niet te veel ruimte gekregen om deze zege vast te leggen. Dat had niemand verwacht. De thuisspe- lers, die het dit seizoen al voortreffelijk deden, geraakten nu moeilijk van de grond. Anderzijds moet worden toegege ven dat Invalboys één van zijn beste wedstrijden weggaf, ledereen was reeds verwonderd dat De Keersmaecker met amper 6-4 mocht gaan rusten. Wel had het gedurende de ganse eerste helft aan de leiding gestaan maar via Vermeulen, Verkoelen en De Brandt sloeg Invalboys KAATSEN steeds weer terug. Dan dacht men dat de bezoekers in de tweede helft wel tot de knieval zouden verplicht worden, maar dat was mis. Ze bleven de wedstrijd even sterk spelen en dat leverde weer vier spelen op, wat uiteindelijk een flink resul taat is. 2e Nationale linove 15 iaasrode V.A. 9 iwel tegen Ninove als tegen Rebecq laaide Baasrode V.A. een punt maar een «tschieter zat er duidelijk niet in, Integen- rond de ploeg konstateerde men een tikje ontgoocheling omdat teveel vijf- oenen werden weggegeven op een on waarschijnlijke manier. Dit kost regelma tig spellen en de indruk blijft dat V,A, beter kan dan hetgeen zij het voorbije weekeinde presteerden. In Ninove begon Baasrode zwak en teveel buiten gelever de ballen resulteerden in een gemakkelij ke 4-1 voorsprong voor de thuisploeg. Van Duysen, sterk als achterman, orga niseerde echter een tegenoffensief en samen met Nissens bracht hij V.A. terug tol 4-3. Ondertussen had Quisquater - voor het eerst weer in de basis-vijf spec taculair overgeleverd en het zag er naar uit dat Baasrode zijn vel duur zou gaan verkopen. Maar enkele ongelukkige in grepen van de scheidsrechter onderbra ken de Baasroodse remonte en Ninove maakte gebruik van de V.A.-nervositeit om er 7-3 van te maken. Van Duysen begaf echter niet en bracht zijn ploeg terug tot 7-5 om met een 8-5 stand de fust in te gaan. Na de rust haalde Baasro de op 9-7 het punt binnen en Ninove werd bet vuur aan de schenen gelegd tot 11 -9. Maar dan gebeurde het weer, V.A, ver speelde op een onwaarschijnlijke manier tweemaal een 15-40 voorsprong en het werd 13-9. Coach Claes riep dan Quis quater naar de bank uit veiligheidsover wegingen voor zijn gehavende knie en zette belofte T. Joos op het terrein. Nino ve bleef verzorgd kaatsen en won met '5-9 na een voor de toeschouwer toch wel aantrekkelijke wedstrijd. Zondag Baasrode V.A. 10 Braine/Rebecq 15 Net als de dag voordien in Ninove zat er voor Baasrode V.A. meer in dan een 10-15 nederlaag tegen het op de derde Plaats gerangschikte Rebecq. Maar eens Ie meer kon Baasrode het niet afmaken omdat zij op een onbegrijpelijke manier spellen cadeau geven die zo maar voor bet grijpen liggen. Baasrode begon eer der weifelend en enkele schoonheids foutjes werden genadeloos door de be zoekers afgestraft (0-3). Van Duysen herstelde dan de rust en als Quisquater zijn spel op het scorebord zette was men vertrokken voor een spannende en aan trekkelijke wedstrijd. Maar opnieuw gaf Baasrode op 40-40 een spel cadeau zodat de bezoekers gingen leiden met 2-5. Maar wanneer Baasrode het hoofd er bij hield toonden zij zich de evenknie van de bezoekers en het werd 6-7, Toch was het Rebecq dat kon gaan rusten met een 6-8 voorsprong. Van Duysen bleef sterk keren, zorgde voor 8-9 maar wan neer Baasrode in het volgende spel een 40-0 voorsprong prijs gaf was de kans op de aansluiting verkeken en bij Baasro de was men duidelijk gefrustreerd door deze gang van zaken. Zo kon Rebecq opnieuw een voorsprong opbouwen (9- 12) en bij V.A. kon men niet meer het karakter opbrengen om orde op zaken te stellen. Het werd 10-14 en Rebecq, waarbij Degreve en Michel opvielen als sterke leveraars, won niet onterecht met 10-15. Bevordering Overboelare 11 Baasrode V.A. 15 Baasrode V.A. zorgde voor een bijzonder aangename verrassing door het op de 3e plaats gerangschikte Overboelare te ver slagen. De jonge Baasroodse garde kwam flitsend uit de startblokken (0-3) maar de thuisploeg herstelde dan het evenwicht (2-3). P. Willaerts hield echter het hoofd koel en onder zijn impuls na men de bezoekers opnieuw een 2-6 voorsprong. Maar Overboelare, waarbij Gaborst bijzonder sterk keerde, bewees toen dat zij niet toevallig deel uitmaken van het kruim van de reeks en naderden tot op 5-6 vooraleer Baasrode kon gaan rusten met een 6-8 voorsprong. Ook na de pauze bleef Baasrode bestendig lei den dankzij een zeer verzorgde en ge richte opslag en bij 8-12 leek de zege voor het grijpen. Maar toch dienden zij nog een offensief van de thuisploeg af te slagen (10-12). Bij 10-13 gaf Baasrode dan een «gemaakt» spel uit handen maar Willaerts hield zijn jonge ploeggenoten' goed in de hand wat hen een verrassende maar zeer verdiende 11-15 zege ople verde. Jeugdkaatsen Pupillen - Beker van Belgié Baasrode V.A. bekert verder Oudugien 3 Baasrode V.A. 7 Op de ballodroom van St. Denis toonde Baasrode V.A. zich duidelijk de betere van de thuisploeg en ook van Oudugien in de 2e ronde voor de Belgische Beker. Het werd vlug 1-3 en met sterke opslagen bleef V.A. de Walen onder druk zetten. Via 2-5 ging het naar een voor zichzelf sprekende 3-7 overwinning. St. Denis 1 Baasrode V.A. 7 Ook tegen de thuisploeg toonde Baasro de V.A. zich oppermachtig. Onmiddellijk werd het in deze tweede wedstrijd duide lijk dat Baasrode zich zonder problemen zou plaatsen. Vlug werd het 1 -4 en het non-stop offensief van V.A. leidde naar de 1-7 overwinning. Maar de volgende ronde, midden in de verlofperiode ge pland, wordt problematisch voor de ster ke pupillenploeg. Inderdaad, drie basis spelers zijn op verlof in het buitenland zodat een forfait van Baasrode niet denk beeldig is. Kompetitie Baasrode V.A. 10 Zele B 0 Met het bezoek van Zele B was het on waarschijnlijk dat het statuut van onver slagen leider in het gedrang zou komen. Ook de aanhoudende regen bracht de thuisploeg niet van de wijs en opnieuw uitpakkend met bijzonder sterke opslag beurten werd Zele inderdaad kansloos gelaten. Het werd een 10-0 zege, de zoveelste driepunter dit seizoen voor de veelbelovende Baasroodse pupillen- ploeg. Kadetten Brussegem Baasrode V.A. Leider Brussegem ondervond weinig weerstand van een te gelaten Baasrode dat nochtans op de tweede plaats stond gerangschikt. V.A. begon al met drie foutieve opslagen en Brussegem kreeg het bepaald gemakkelijk om er 4-0 van te maken. Baasrode haalde dan zijn eerste winst binnen maar het vuur ontbrak en aan de rust leidde de thuisploeg met 7-2. Na de rust leek het er even op dat Baasro de zich kon herpakken. Het werd 10-5 en één punt zat er toen zeker in maar twee achtereenvolgende spellen werd er bui ten geleverd bij een 40-40 score en met een was de kous definitief af. Brussegem is dus nu al zeker van de titel. E. De Keersmaecker 12 Ons Vermaak 0 Voor Ons Vermaak zijn het zware forfait- cijfers geworden. Toch had men iets meer verwacht van Ons Vermaak dat zich wellicht in de luren heeft laten leggen door de gastheren. In het eerste gedeel te, en dat geven de spelers van De Keers maecker grif toe, had Ons Vermaak méér verdiend dan die sobere nul op het score bord: 6-0. ledereen meende dat het zou beteren na de rust maar tevergeefs. Ons Vermaak was ofwel leeggespeeld ofwel ontgoodheld omdat het de goede samen hang niet kon vinden. Cornerboys 11 De Keersmaecker 12 Voor een topper kan men zich eigenlijk geen mooiere uitslag voorstellen. Al haalden de bezoekers een spelletje meer dan de thuisploeg, deze uitslag zegt niet welke nu de beste ploeg is. Beide vijftal len kwamen opdagen met hun sterkste formatie en dat was een garantie voor mooi spel en dat het spannend zou wor den lag voor de hand. In het begin leek de thuisploeg het zeer goed te doen en De Keersmaecker had last om volgen, al kreeg niemand een noemenswaardige voorsprong. Met 6-4 aan de rust kon nog van alles gebeuren. Het werd nu écht spannend en aangemoedigd door de vele kijkers, zetten de spelers hun beste been tje voor. Beide formaties gingen vrijwel hand in hand naar het einde toe. Toen het 11-11 geworden was, kon De Keers maecker op de valreep de zege binnenrij ven onder groot gejuich van de suppor ters. De winnaars speelden met Artur Marien, Fr. Windey, L. Kockelkoren en de beide Van Asbroucks. Cornerboys 12 Van Driessche 7 De bezoekers, toch één van de betere formaties uit deze kompetitie, zijn er niet in geslaagd om de ploeg van het Twee Bruggenplein van de wijs te brengen. Ze hebben wel een goede wedstrijd ge speeld en de lokale ploeg moest sterk in haar schoenen staan om de zege veilig te stellen, Ondanks de forse druk van o.m. Chris Malfliet en Gerrit Boon, kon Corner boys zich tijdens het eerste deel beter profileren en haalde de rust met 6-3. Ook in het tweede deel moest Cornerboys op zijn tellen letten, ABO Van Driessche be gon zeer goed en kwam dichter tot 7-5. Het leek wel dat de thuisploeg ging bege ven. Toch hield ze het hoofd koel en Firmin De Vos met Elie Verleysen zouden de gasten weer op hun plaats zetten, Cornerboys kon dan toch nog met vijf punten bonus deze ontmoeting afsluiten. ABO Van Driessche mag geloofd worden voor het moedige verweer. Ons vermaak 6 ABO Van Driessche 12 Het derby in Hamme Sint-Anna was niet spannend, daarvoor was Ons Vermaakte zwak; Toch hebben De Brouwer, Jimmy Cornells, Emiel De Bus, Fr. Van Kerckho- ve en Eddy Raemdonck er alles aan gedaan om er dè spanning in te houden. Vooral in het eerste gedeelte waren ze te zwak en haalden amper twee spelen bin- I nen. Dat was te weinig. Na de rust tapte Ons Vermaak uit een ander vaatje en met veel goede wil roeide het tegen de Van Driessche-stroom op. Deze keer haalde het vier spelen, maar de kloof die reeds in de eerste helft geslagen was, kon niet meer gedempt worden. Ons Vermaak 2 Cornerboys 12 Het is voor de sterke bezoekers een gemakkelijke overwinning geworden. Cornerboys ging geweldig van start en liet de thuisploeg geen ruimte om aan bod te komen. Toch konden Antoon Van Hecke, Eddy De Brouwer en hun vrien den toch twee spelen laten noteren, In de tweede helft was het lokale liedje uit. Ondanks veel inzet en moed slaagde Ons Vermaak er niet in om ook maar één spel aan het aktief toe te voegen. Tegen zulke overmacht is uiteraard geen kruid ge wassen. Rangschikking 1De Keersmaecker 5 5 0 23 60 2. Cornerboys 4 3 1 29 47 3. 't Geemzicht 4 1 3 41 34 4. Corner 3 2 1 24 24 5. Van Driessche 3 1 2 30 23 6. Invalboys 3 0 3 36 15 7. VAGMijs 110 4 12 8. Ons Vermaak 3 0 3 36 8 HVC Kaatsen. Arthur De Plecker en An- toine Misotten van BJ Oudegem Kaatsen. De gekwetste Antoine *1" reeds weken inaktief wegens Misotten van BJ Oudegem (xl) kwetsuren. Nu zondag kan De Plecker misschien zijn wederop- treden vieren tegen Rapide (xl) Kaatsverbond Lebbeke-Opwijk-Dendermonde Ramen Verheyden begon het best aan de play-offs met een overtuigende zege te gen Groendalers. Met de minste tegen- punten komt het meteen aan de leiding. Een kleine verrassing dan. Jempy's in goede doen is de tweede ploeg die na Oudegem Jaco's in eigen vesting de ne derlaag toediende. Jaco's lijkt ons toch een beetje kwets baar. Kleding Octaaf, zonder de gekwetste Van den Abbeele zorgde ook bijna voor een verrassing. Moerstraat bleef echter over eind dankzij de goede prestatie van ach terman Van Paepeghem. Van Ingelghem, in een totale off-day, bracht er niets van terecht, wat zijn vervanging tot gevolg had. Om te kaatsen, en dat is zo voor alle sporten, moet men fit zijn. In het andere geval blijft men beter in de kleedkamers. Tenslotte Backer-Welkom. 15-9 is geen slecht resultaat voor de bezoekers. In reeks II dan een sprekende zege voor Eurika, een favoriet waardig. Verder een overwinning van Hopland bij 't Klieksken en een moedig Oudegem dat met een gehalveerde ploeg 12 punten kon beha len bij Ware's. Victor Meeus was de stuwende kracht bij de bezoekers. Uitslagen Reeks I Jaco's - Jempy's 14-15 R. Verheyden - Groendalers 15.-7 Moerstraat - KI. Octaaf 15-14 Backervrienden - Welkom 15-9 Reeks II Sportvrienden - Eurika 7-15 Ware's - BJ Oudegem 15-12 't Klieksken - Hopland 11-15 Rapide vrij Kalender 28 juni Reeks I Jempy's - Ramen Verheyden Groendalers - Jaco's Kleding Octaaf - Backervrienden Moerstraat - Welkom Reeks II BJ Oudegem Rapide Hopland - Eurika 't Klieksken - Sportvrienden

De Voorpost | 1992 | | pagina 19