Beste paarden worden weer van stal gehaald n Lijn Aalst-Burst ergst getroffen bij afschaffing stopplaatsen Roefel, Dag van het Weekblad van Dender- Dunne- en Seheldestreek Roefel DB TRAM van AALST tot BRUSSEL VRIJDAG 26 JUN11992 45e JAARGANG NR. 26 - 50 F BERICHT EN RIJDEN WAS PLEZANT Het heeft de Heer Minister van Verkeer behaagd tot zich te roepen zijn trouwe cfiènaar Geboren op 4 maart 1930 en overleden op 13 oktober 1962. Dit melden U mèt diepe droefheid en veel leedwezen De Heer OUTRAM. uitvinder. De Heren Kontroleurs. en zonen Bestuurders en Ontvangers. De Gesdoikers Oilsjterse üatnbouwers. De Heren Patattersmokkelaars '4()-'45 en Rechthebbenden. Mijnheer en Mejuffer Platform-Vrijers. De Eerste Mars op Brussel rijders. De Tweede Mars op Brussel rijders. Dit melden U met een grijnslach De Heer Daimlêr. De Heren Autobus en zonen Benzine en Mazoet. De plechtige uitvaart en laatste reis. waartoe L'ed wordt uitgenodigd, zal plaats grijpen op Zondag 14 oktober 1962. te 9 uur. Verzamelen aan het sterfhuis St. Anna brug tg 8 uur 30. Tfietten verkrijgbaar ter plaats. Bijzetting in de Familiekelder te Cooremansville. BLOEMEN KRONEN Vrienden en kennissen die bij vergetelheid geen doodsbericht ontvingen, worden verzocht dit als dusdanig te aanzien. Begrafenisonderneming Moeder Universitas Tel.: 236.16. leving. De Dag van het Kind wordt aldus een feestelijk gebeuren met als cen trale boodschap: meer aandacht Op zaterdag 27 juni 1992 wordt in Vlaanderen voor de tweede keer ROEFEL, Dag van het Kind georganiseerd. De bedoeling van dit initiatief is extra aandacht te vragen voor het kind en zijn plaats in de samenleving. Onze samenleving besteedt heel wat aandacht aan het kind, dat blijkt uit voor de eigenheid van het kind. ROEFEL, Dag van het Kind, een organisatie van de Koning Boude- wijnstichting, de Vlaamse Provin cies, de Vlaamse Gemeenschap/Be stuur Jeugdwerk, met de medewer king van de Jeugdraad voor de Vlaamse Gemeenschap en de steun van ABB-Verzekeringen, Nationa le Loterij, De Lijn, Radio 1. de veelheid van voorzieningen die daartoe opgericht worden: denk niaar aan de scholen, de kinderopvang, de gezondheidszorg enz. Dergelijke specifieke voorzieningen zijn erg waardevol en nodig. Aalst. De Aalsterse paardenprijskamp is een vaste traditie geworden (a) I Sinds bijna anderhalve eeuw wordt door de stad Aalst, in samenwerking met de Landbouwcomice Aalst, de Provinciale Landbouwkamer en de Vlaamse Haflinger-club, een paardenprijskamp georganiseerd. Dit jaar I zal deze plaatsvinden op zaterdag 4 juli. j' Het Belgische Trekpaard is bijna een folkloristisch begrip geworden, dat voor onze jeugd en voorde meeste van onze niet-agrarische j^evolking, de laatste jaren werd herleid tot papieren beelden of lang vervlogen /nelancholische herinneringen. De Dendervallei is dc bakermat van het Belgische Trekpaard en de stad Aalst is het belangrijkste centrum van de streek. Daarom heeft het organiserend komité gemeend dat in Aalst deze gebeurtenis, in het kader I van het kermisgebeuren, niet mag uitsterven maar tot een grootse happening dient uit te groeien, waarbij J alle mensen - zowel beroepshalve als uit liefhebberij -, of zelfs de toevallige toeschouwer een sfeer van J nostalgie en romantiek opnieuw kunnen beleven. Naast het Belgische Trekpaard zullen andere paardenrassen met evenveel belangstellingen deskundigheid in de kijker gebracht worden. De mooiste exemplaren van zadelpaarden waarvan de fokresultaten tot ver buiten onze grenzen toonaangevend zijn, zullen eveneens aan het publiek getoond kunnen worden, j Tevens zullen de jeugdige belangstellenden en de geïnteresseerden hun gading vinden in de prachtige reeksen pony's die door liefhebbers uit de streek van stal zullen gehaald worden. De Vlaamse Haflinger-club I heeft de intentie om de paardenprijskamp te Aalst voor hen te laten uitgroeien tot een belangrijke manifestatie die tot ver buiten de regio belangstelling zal kennen. I Alle reeksen zullen door nationaal erkende keurmeesters beoordeeld en gerangschikt worden. De eremeta len en ereprijzen zullen door de aanwezige prominenten overhandigd worden. Iedereen is welkom op de Houtmarkt te Aalst op zaterdag 4 juli vanaf 10 uur. Wie droomt er niet van een romantische rit met een paardentram door het centrum van de stad en zeker als deze voor jong en oud gratis I is. Kan U zich een beter middel indenken om in een passende kermissfeer te komen (p.h.) Komplementair aan deze voorzie ningen dient de samenleving een voortdurende aktieve openheid te betrachten naar kinderen toe. Dat vergt geen specifieke voorzienin gen, dat vergt overal in de samenle ving een specifieke aandacht. ROEFEL, Dag van het Kind wil bijdragen aan die aktieve openheid. Het wordt een grote uitprobeerdag waarbij heel wat mensen aftasten hoe en in welke omstandigheden zij het kind in al zijn eigenheid (o.m. met zijn speelsheid en zijn nieuws gierigheid) beter aan zijn trekken kunnen laten komen en dit in de dagdagelijkse leefomgeving. De steden en gemeenten die ROE FEL, Dag van het Kind opzetten, zullen op zoek gaan naar voorzie ningen, instellingen, organisaties die niet specifiek of uitsluitend op kinderen gericht zijn, maar die met enige voorbereiding wel zeer aan trekkelijk zijn voor kinderen. Steden en gemeenten, voorzienin gen, instellingen en organisaties, groepen gaan dus op zoek naar hoe zij - rekening houdend met de ei genheid van het kind - de toeganke lijkheid voor kinderen kunnen ver groten. Voor hen is dit een belang rijk (zelf)vormingsproces dat onge twijfeld effecten heeft ook na de Dag van het Kind. In een ideeën- map wordt dan ook veel aandacht besteed aan het konkreet maken van deze opendeurpolitiek, met ve le voorbeelden en suggesties. De uitgebreide aandacht in de me dia in de periode vóór ROEFEL, Dag van het Kind, en op de dag zelf, het uitzwermen van de kinderen over de hele gemeente op de dag zelf en het weer innemen van hun plaats in het straatbeeld zullen een sensibiliserend effekt hebben op de publieke opinie en op de beleids verantwoordelijken. Voor kinderen is dit een dag van verkenning. Deuren die nooit eer der opengingen, geven nu hun ge heimen prijs. Kinderen tasten de samenleving af waarin zij leven. De samenleving sluit zich niet af met de bedenking dat kinderen behoren te spelen, maar zoekt hoe zij kinderen kan initiëren. Dit is voor kinderen geen grootse speeldag, het is geen gigantisch schouwspel, het is geen dag van ballonnetjes, snoepjes en zelfklevers. ROEFEL, Dag van het Kind is de dag dat kinderen weer volop deel uitmaken van de samen- Lees door op p. 4 KIND Aalst. De planning voorde Roefeldag 1992 is rond. Het jonge volkje staat he, komende weekend op de eerste rij (a) Het is nu reeds tien jaar geleden dat het ACW van Erpe-Mere protesteerde tegen de doorgedreven herstruktureringvan de lijn 82. In haar plan had de NMBS reeds de afschaffing van stopplaatsen voorzien en hiertegen richtte men toen een aktiegroep op. Men bracht het probleem in de belangstelling en de stopplaatsen werden behouden maar dit blijkt nu een uitstel van executie geweest te zijn want binnen afzienbare tjjd worden de plannen concreet en definitief uitgevoerd. Na honderdvijftien jaar zal men geen gebruik meer maken van een stuk enkelspoor dat deel uitmaakte van de lijn Antwerpen-Douai. De enkele honderden pendelaars die nog van de "Lijn 82" gebruik maken moeten naar andere alternatieven uitkijken. Erpe-Mere. Waar eens het station van 'Erpe-Meire'stond, bevindt zich thans een schuilhuisje 'maar ook dit zal verdwijnen. Binnen afzienbare tijd groeit er gras tussen de sporen (jv) Volgens de normen van de NMBS moeten er minstens 900 reizigers in een station of halte opstappen en dit aantal bereikt men zeker niet in de Vijfhuizen, Erpe-Mere en Bam- brugge. Daarbij komt nog dat een aantal lijnen opgedoekt worden en moest dit het geval zijn voor Aalst- Burst dan kan men een streep trek ken onder een nostalgisch element dat misschien nog zijn nut kan heb ben als het tot fiets- of wandelpad omgevormd wordt zoals dit tegen woordig de gewoonte is. Of ieder een daarmee zo gelukkig zal zijn is een vraag van heel andere aard. Hoop Waar het station van Erpe-Mere nog ongeveer een 600-tal reizigers per week kan versassen is dit voor de Vijfhuizen en Bambrugge amper 400 waarmee ze tot de laagste kate- gorie van de opstapplaatsen beho ren qua reizigersvervoer. Vroeger kon Erpe-Mere nog bogen op een druk goederenverkeer maar ook dit behoort sinds enkele decennia tot het roemrijke verleden van de spoorwegen. Toch zou er nog hoop zijn voor het behoud van de lijn als Lees door op p. 4

De Voorpost | 1992 | | pagina 1