Mare Herregodts (B1) en Edgard David (C1): ook al voor de eerste keer op het podium Velina Wielerfederatie 20 - 26.6.1992 - De Voorpost WIELRENNEN Zaterdag in Sint-Maria-Oudenhove Hier kregen de renners een zware omloop voorgeschoteld met tel kens een zware klim en verder veel vals plat met daarbovenop een koude en snijdende wind. Niet te verwonderen dus dat er grote tijds verschillen te noteren vielen en dat vele renners vroegtijdig moesten afstappen. B-renner Hugo De Pes- semier, vorige week nog kampioen van Oost-Vlaanderen en wedstrijd- promotor in St.-Maria-Oudenhove, brak tijdens de wedstrijd zijn stuur en kwam zo ongelukkig ten val dat hij een schouderbreuk opliep. VWF-wielrennen. De aankomst van A2-renner José Hoebeke in Merk- sem (xl) C-reeks: Gilbert De Dobbeleer en Ju- lien Simoens Met De Dobbeleer kregen we de beste man uit de koers op de juiste plaats. Reeds van in de start ging René Droes- beke er vandoor. Met al direkt een steile beklimming kregen heelwat renners het zeer lastig, zó lastig zelfs dat er al een deel moest lossen. Verscheidene ande ren zouden voor de rest van de wedstrijd nooit meer op hun plooi geraken. Na deze bliksemstart gingen Paul De Rijbel, Ju- lien Simoens en Serge Bie verder aan het boomke schudden en het was vooral dankzij het achtervolgingswerk van De Dobbeleer dat er vooraan eventjes een hergroepering tot stand kwam, maar niet voor lang. Ferre De Donder en, na een lange achtervolging, Gustaaf Sonck, vormden het nieuwe kopduo maar Sonck was te diep moeten gaan om bij de Ferre te geraken en tijdens de steile klim moest hij de Dendermondenaar laten gaan. Die solo was echter onbegonnen werk en eerst Gerard David en vervolgens het peloton kwamen aansluiten. Direkt ging een verrassend sterke Ronny Vermeer- haeghe weg, maar eerst sloot Etienne Rolus aan en onder druk van De Dobbe leer kwam een groep van 25 renners bij de koplopers. Zij zouden spurten voor de zege. De beresterke De Dobbeleer zat van ver op kop en duldde geen tegen stand. Achter hem 'Poupou' Verekens en Paul De Maerschalck, terwijl Julien Si moens het haalde in de C2-reeks, vóór Jozef Boone en Jerome Wille. B-reeks: René Marissens en Germain D'Hondt Hoewel er gedurende de ganse wedstrijd steeds renners of groepjes renners voor op reden zou het tenslotte nog min of meer op een spurtje uitdraaien. De strijd was echter zo fel geweest en de omloop zó lastig dat slechts de sterksten nog in staat waren om voor de zege te spurten. Een langgerokken sliert kwam over de meet met René Marissens en Germain D'Hondt als laureaten. Reeds van in de start gingen Mario Bauwens, Erwin Gry- seels en Peter Schaillie weg. Pas waren ze ingelopen of daar gingen Bauwens (opnieuw), Hendrik Cornell's en Frank Veldeman. Opnieuw kwam het peloton terug en een nieuwe poging van Ronny De Wilde, Diependaele, Herregodts, Har mei Van den Bossche en Filip De Clercq, VWF-wielrennen. Na de koers volgt steeds de opruiming (xl) die eerst bijgehaald werden door Richard Becqué, H. Tuypens, De Lange en Hen drik Vermeiren en daarna door de rest van het peloton. Het bleef ontsnappingen regenen maar tevergeefs. Op één ronde van het einde kwam Germain D'Hondt er alleen door, gevolgd door De Lange en Noël Maes met daarachter een langge rokken peloton. Vooraan kwam het niet echt meer samen en de sterksten haal den het nog in deze afmattende en slo pende wedstrijd. A-reeks: Dimitri Wannez en Mare De Peuter Op een heuvelachtige omloop is er mo menteel niemand bekwaam om het Waaltje Dimitri Wannez te kortwieken, niet te verwonderen dus dat hij ook nu opnieuw primus werd. Reeds van bij de start werd er duchtig aan de boom ge schud en vielen er vrij vlug 'gaten' in het peloton. Na amper één ronde kwamen W. Van Dijck, J. Hoebeke, D. Wannez en E. Lievens op kop door, gevolgd door Devits, vervolgens De Peuter en Camp- heyn en dan het peloton. Even kwam alles nog eens samen en toen gingen Aimé Michiels en Eric De Clercq er van door. Op 7" Wannez, dan P. Meert en Erwin Van den Driessche, op 35" J. Devits en de kop van het peloton op 40" Half wedstrijd acht leiders en op 25 se- konden vijf renners. Op 42" de eersten van een lange sliert. Vooraan geraakte de koers in de beslissende fase met acht leiders die voorgoed weg waren: Wan nez, Devits, Verfaille, Rasseneur, Van Durme, De Peuter, A. Michiels en J. Hoebeke. Op 1 '20" zes renners en 2' de rest van het peloton. Op twee ronden van het einde liet Wannez zijn kompanen in de steek en liep bij het ingaan van de laatste ronde tot 40" uit. Dan ging Jozef Devits in de achtervolging en naderde tot op 30" maar Wannez werd glansrijk winnaar, vóór Devits en Mare De Peuter bij de A2's, vóór de bewonderenswaardige Ai- mé Michiels en José Hoebeke. Zondag in Merksem Wedstrijdpromotor Etienne Rolus had in Merksem weer voor een prachtige organisatie gezorgd. Niet alleen had hij voor de nodige sponsors gezorgd, hij had ook zijn hart van koekebrood getoond en op het dagcentrum voor gehandi capten, waar men een grote tent had geplaatst, mochten de direk- teurvanhet centrum en zijn helpers alle winsten van drank, broodjes en pannekoeken behouden, ten voordele van de gehandicapten. Hoeft het gezegd dat de centrumd- irekteur Etienne Rolus in de bloe metjes zette en hem een staande ovatie gaf. Ook het VWF-bestuur werd bedacht met koffie, koeken en pannekoeken. Proficiat, Etien ne C-reeksen: Edgard David en Frans Van Looveren Voor eigen volk winnen is altijd dubbel plezierig Lukte het niet voor Etienne Ro lus, dan kon Frans Van Looveren het wel. In een spannend spurtje versloeg hij zo wel de C- als de C2-renners, voor Frans een dubbele genoegdoening. Iemand die VWF-wielrennen. De aankomst van de C-renners in Merksem met Frans Van Looveren als winnaar (xl) VWF-wielrennen. Edgard David en Frans Van Looveren, de sterkste C-renners in Merksem (xl) VWF-wielrennen. Benny Benoey en José Hoebeke, A-winnaars in Merksem (xl) al een gans seizoen vergeefs (totnogtoe) achter die begeerde zege aanzit, is Gu staaf Sonck. Ook nu was hij weer de eerste aanvaller maar Rolus liet in zijn kaarten kijken. Hij was veel te ongeduldig en ging reeds meteen aan de kop sleu ren. Pas was Sonck ingelopen of daar ging Freddy De Blieck, eveneens op zoek naar die bloemen. Eereplaatsen bij de vleet maar...njet. Alweer hergroepering en een gevaarlijke ontsnapping van Gu staaf Sonck, Edgard David, F. Van Dael, Hugo De Kocker en Paul De Rijbel. Weer woekerde de ontstuimige Rolus met zijn krachten en hij werd goed gesteund door Ferre De Donder, die het moet hebben van ontsnappingen en een massaspurt schuwt. Amper lag alles terug in de oude plooi of weer Sonck, Frans Van Hoof en Edgard David weg. Deze mannen wilden absoluut het peloton ontlopen maar Ro lus, Verekens, De Donder, De Geynst e.a. De Rijbels reden het gat weer dicht. Onmiddellijk gingen Sonck en Van Hoof er vandoor maar toch werd het een mas saspurt. Frans Van Looveren haalde het vóór Jerome Wille, Frangois Van Dael en C'-winnaar Edgard David, die alweer Verekens achter zich liet. Deze laatste behaalde meteen voor de twaalfde keer een tweede plaats. Verder een verras send goede Jean Geerinck, die eerst een ronde te vroeg spurtte en reeds dolgeluk kig de armen in de lucht stak. Nog wat geduld, hé Jean Van de Dendermonde- naars Freddy De Blieck (11de), Ferre De Donder (12de) en van Wies Carmeliet (15de) gaan we zeer binnenkort wel meer horen. B-reeksen: Mare Herregodts en Cor De Keyser De zege van Mare Herregodts wekte heelwat sympathie bij de massa. Marc is er regelmatig bij en reed af en toe een ereplaats maar het is een jongen die niet gemakkelijk wint. Nu hij de kans kreeg en greep wekte dat heelwat enthousiasme. Het was een dolgelukkige winnaar die over de meet vrouw en kinderen knuffel de en in stilte een traan wegpinkte. Dat spreekt de massa nog aan en ook dat is het schone van de sport: doorbijten en nadien intens genieten. De wedstrijd zelf viel direkt in een defini tieve plooi. De mannen in vorm, Ronny De Wilde, de week voordien nog kampi oen van Oost-Vlaanderen en winnaar in Buggenhout-Opstal, en Cor De Keyser, ook al primus in de bosgemeente, muis den er direkt vanonder. Een oplettende Mare Herregodts en Richard De Bruyn wipten mee en meteen vier leiders. Hen drik Cornelis ging direkt in de tegenaan val met Mario Bauwens in zijn wiel maar die deed geen poging om over te nemen. Vooraan bleven de vier de forcing voeren maar Richard De Bruyn verloor even voeling en kon het gat niet meer dichten. Hij viel terug tot bij het duo Cornelis-Bau- wens en die zouden nog enkele ronden tussen de drie leiders en het peloton blijven hangen om nadien toch te worden opgeslorpt. De drie dreven hun voor sprong op tot 1 '10" en achteraan was de verstandhouding volledig zoek. Veel indi viduele pogingen maar geen enkele se rieuze jacht op het groepje In de laatste ronde liet Herregodts zijn twee mede vluchters in de steek om lichtjes afge scheiden te winnen, vóór Ronny De Wil de en C2-winnaar Cor De Keyser. De spurt van het peloton ging naar de aal- vlugge Hubert Van Craeynest, die Noël Maes, Luc Ruys en René Marissens in deze volgorde achter zich liet. A-reeksen: Benny Benoey en José Hoebeke Ook bij de A-renners werd de wedstrijd vrij vlug in een vaste vorm gegoten. Na een uitlopertje van Stefaan Laureys en Frank Saey, kregen we de goede trein. Acht renners ontsnapten uit de groep: R. Samson, M. Vertommen, Dirk Stamme- leer, R. Van Linden, Jozef Devits en Be nny Benoey (A1) met Rudy De Jonghe en José Hoebeke als A2's. Deze acht legden er duchtig de pees op en liepen steeds verder uit. Even leek het er nog op dat he tij zou keren toen Mare De Peuter, Wil) Van Dijck en Aimé Michiels in de achter volging gingen maar het peloton kwar terug en van dan af liepen de acht steeds verder uit. Naar het einde toe begon me' vooraan ook te demarreren en toen Be noey 100 meter nam, ging Van der Lin den hem achterna. Hij kreeg het gat nie dicht en werd weer ingelopen. Benoe» liep verder uit tot 30". toen ging Jefkr Devits. Een goed rijdende Hoebeke za( zijn kans om de snellere Rudy De Jongt* van zich af te schudden Hij sprong wee tot bij Devits, hoewel De Jonghe reageer de in gezelschap van Van der Linden maar die 100 meter zou hij nooit dichten Benoey bleef vooruit en won afgeschei den op Devits en A2-winnaar José Hoe beke, vervolgens het duo Van der Lin den-De Langhe en dan Dirk Stammeleer. Vertommen en Samson. Volgende wedstrijden Zaterdag 27 juni in Idegem, Idegempler 1, café Klein Idegem. Start C om 13t voor 9 ronden of 52 km, B om 14u3C voor 10 ronden of 58 km en A om 1 6u15 voor 12 ronden of 70 km. 23.000 fr prijzen, omloop 1. Zaterdag 28 juni te Moen, Sterwedstrijd Kerkstraat 2, café De Gilde. C start om 13u voor 9 ronden of 52 kmB om 14u3C voor 10 ronden of 58 km en A om 16u15 voor 12 ronden of 70 km. 32.000 fr prijzen, omloop 1 Woensdag 1 juli in Denderwindeke, Ka pelstraat 166, café Lusthof. Start C om 17u voor 16 ronden of 50 km, B om 18u20 voor 20 ronden of 61 km en A om 20u voor 24 ronden of 72 km. 18.000 fr prijzen, omloop 1.

De Voorpost | 1992 | | pagina 20