One-man-show van André Van Der Eecken V.W.C.L.- nieuwtjes Gilbert Kaes in Schellebelle V.W.C.L.-wielrennen y ~zh -*> Z Amateurs in de streek Wielrennen De Voorpost - 26.6.1992 - 21 André Van Der Eecken zorgde in Liedekerke voor een prachtige en meteen daverende overwinning, onbedreigd en onbetwistbaar, on bereikbaar in zijn solo en veel te sterk voor de naaste konkurrenten. Als Dréken zich super voelt, dan is er weinig tegenstand, hoewel het Becqué-team van plaatselijk ren ner Van Den Borre bergen werk verzette om de kampioen bij de lurven te vatten. Een blitz-offensief van nationaal kampioen Van Impe sneed de meesten de benen af maar dat deerde Van Der Eecken niet en in een wip zit hij voorin om dan genadeloos toe te slaan en de resterende kilometers alleen af te werken. Na de wedstrijd werden enkele renners naar de dopingkontrole gevraagd en volgens de laatste be richten uit het VWCL-boekje bleek totnogtoe iedereen negatief te zijn, dat werd met een 'proficiat' van voorzitter Eddy Van DerMeerssche nog eens extra in de verf gezet. Het is natuurlijk hoopgevend dat de vrije wielerbonden nu stilaan van dat vervelende imago van 'pille tjesslikkers' afgeraken. We stellen vast dat de doorgevoer de kontroles van de Administratie Gezondheidszorg van de Vlaamse Gemeenschap nu een percentage van 6,3bereikt, wat een licht toe name is tegenover 1990. Bij de toenmalige BVWCL waren 2 kon- Renners opgelet Wegens wegeniswerken wordt de wedstrijd in Lede afgelast en zal dus zondag te Balegem, Hof ter Nassau, een prijzenpot van 14.000 fr te ver delen zijn. 'Werkbij' Lucien De Gus- seme hoopt u te mogen verwelko men. Vanaf nu verwacht Danny De Smet uw inschrijvingen voor: 1De Ronde van Luik, van 23 tot 26 juli. Voor de (onder voorbehoud) deelnemende renners zullen er truien ter beschikking zijn naar gelang de kategorie). 2. Wereldkampioenschap in Etaples (Frankrijk) op 2 augustus (ook hiervoor zullen de nationale VWCL-truien (onder voorbe houd) verkrijgbaar zijn) Nieuws van het bestuur Een nieuwigheid op onze agenda zijn de wedstrijden voor 'alle ter rein-fietsen' (mountain-bikes). Na een geslaagde test vorig jaar in Ba legem kondigen we aan dat voor het crossseizoen '92, twaalf moun- tain-bikewedstrijden op het pro gramma staan, waarvan de eer ste,..zie boekje VWCL. Tevens wordt voor de 50-plussers (amai, wat een leeftijd een apart klassement gemaakt dat ook begif tigd wordt met hopen geld. Dizzen, waar blijft ge troles op 46 positief en nu de naam veranderd is in VWCL is het per centage O Doe zo voort, mannen, aldus Eddy. C- en D-reeks In feite een eentonige bedoening en alles behalve spannend maar daarom niet minder in kwaliteit dan het doordeweek se wielrennen. Zoals reeds vermeld werd het een One-man-show van André Van Der Eecken, gevolg door een peloton dat alsmaar dunner en dunner werd en steeds meer terrein moest prijsgeven naarmate de wedstrijd vorderde. Hoewel er nog heelwat sterke renners aanwezig waren kon André niet meer bijgehaald worden en hij won afgetekend met een voorsprong van liefst 1 '50". Marcel Van Impe, nochtans goed vertrokken, kende een slechte dag en moest zich tevreden stellen met een plaats in het achtervol gend peloton. Plaatselijk renner Van Dek Borre had nochtans de steun van Geldhof, Van Ginderdeuren en Van Rans- beeck, maar ook hij moest lijdzaam toe kijken hoe de éénmanstrein vertrok, 'Spiermassa' Van Steerthem hield zich bescheiden en liet het werk aan de lokale renners over. De andere renners waren al tevreden dat ze overeind konden blijven op het glibberige parcours. Tal van boch ten maakten het inderdaad niet gemakke lijker en samen met de druilregen en de 'witte strepen' heeft men de ingrediënten, van 'Liedekerke-Koerse'. Voila, Van Der Eecken winnaar en Frans De Mey spurt winnaar (op zijn Westvlaams) van het peloton en meteen eerste D-renner. A- en B-reeksen Ook deze renners kregen een portie re gen op hun kop en in deze koers was Luc Van Der Eecken (broer van André) één van de bedrijvigsten maar later was hij de grootste pechvogel. Luc, een lolbroek en een nonchalanter type dan broer André, nog eens op het voorplan. Hij had er zin in en in de derde ronde ging hij in de aanval, gevolgd door Matthijs en Nevens. Het peloton volgde op ruim 22 sekonden. Een vrij vergeefse poging want een ronde later was alles terug samen en bij deze fase probeerde Van Wetter met een scherpe uitval. Roelekens, De Croock, De Milde en Paridaens lieten niet begaan en ging Van Wetter vervoegen. Meteen was er een vijfkoppige leidersgroep op weg naar de aankomstlijn, maar die moest wel nog zeven ronden afleggen. Toch werd deze onderneming met suk- ses bekroond, al kregen ze niet zomaar de vrijheid want Van Holen, Matthijs, Schoonjans, Van Damme en Luc Van Der Eecken begonnen aan een helse achter volging. Toen deze vijf achtervolgers be etje bij beetje van hun achterstand aan het afknagen waren, verloren ze Luc Van Der Eecken wegens bandbreuk. Vooraan waren ondertussen De Croock en Roele kens er op kousevoeten vandoor gegaan. De tot vièr herleide achtervolgers verlo ren nu meer terrein, terwijl er vooraan een felle strijd was losgebarsten. De Croock en Roelekens en dan Van Wetter, in zijn gekende stijl, afwachten en toe slaan op het juiste ogenblik, volgde op 5". De Milde-Paridaens op 15" en de vier achtervolgers al op 1 '20". ledereen dacht al opnieuw aan een 'jump' van Van Wetter, erop en erover, maar dat truukje kent Freddy Roelekens als zijn broekzak en voordat Van Wetter zijn nummertje kon opvoeren, had Freddy zijn vluchtge- zel achtergelaten en zich op een veilige voorsprong gefietst met als resultaat de zege en de bloemen, vóór Van Wetter, die De Croock nog remonteerde maar een handvol sekonden te kort kwam om Roe lekens van de zege te houden. De Milde en Paridaens volgden respectievelijk als vierde en vijfde op 25" en Van Holen toonde zich de snelste van het viertal. Jozef De Bruyn, die leider wordt in het regelmatigheidscriterium, kwam nog licht afgescheiden voor het peloton bin nen. Uitslagen A- en B-reeksen: 1. Freddy Roele kens, 2. Patrick Van Wetter, 3. Kurt De Croock, 4. Wilfried Paridaens, 5. Robert De Milde, 6. Johnny Van Ho len, 7. Luc Schoonjans, 8. Danny Van Damme, 9. Jan Moreels, 10. Jozef De Bruyn. C- en D-reeksen: 1. André Van Der Eecken, 2. Frans De Mey, 3. Freddy Van Steerthem, 4. Willy De Clercq, 5. Herman Van Den Borre, 6. José Sterck, 7. Julien Geldhof, 8. Gerd Wouters, 9. Willy Van Londersele, 10. Paul Boel. De wedstrijd in Schellebelle bood vooral tijdens de eerste helft heelwat spektakel. Verscheidene renners gingen van in het begin in de aanval, maar halfweg koers gingen Gilbert Kaes en Walter Ongena er resoluut vandoor en al snel fietsten ze 1 minuut voorsprong bijeen. Achteraan keek iedereen de kat uit de boom en de twee vluchters zouden niet meer bedreigd worden. Een reaktie kwam er toch van Coeckaerts, Pauwels, Philips, Bontinck, De Kerpel en Hende- rickx maar ook zij geraakten niet tot bij de koprijders. Zonder moeite klopte Kaes streekgenoot Ongena in de spurt. Gino Primo kwam nog lichtjes afgescheiden als derde binnen. Uitslagen Zaterdag in Sint-Maria-Oudenhove Reeks A1: 1. Dimitri Wannez, 2. Jozel Devits, 3. Laurens Verfaille, 4. Jean-Paul Rasseneur, 5. Yves Van Durme, 6. Pa trick Camphijn, 7. Mare Rens, 8. Eric De Clercq, 9. Renaat Jaspaert, 10, Erwin Van den Driessche. Reeks A2:1Mare De Peuter, 2. Aimé Michiels, 3. José Hoebeke, 4. Rudy De Jonghe, 5. Willy Van Dijck, 6. Etienne Lievens, 7. Eddy Joly, 8. Freddy Goos- sens. Reeks B1:1René Marissens, 2. Mario Bauwens, 3. Johnny Michiels, 4. Johan Hutsebaut, 5. Erwin Gryseels, 6. Ronny De Wilde, 7. Luc Ruys, 8. Norbert Van Nuffel, 9. Mario Van Wittenberghe, 10. Pascal Batselier. Reeks B2:1. Germain D'Hondt, 2. Noël Maes, 3. Roger Tanckeré, 4. Hugo Ver- jans, 5. Hendrik Vermeiren, 6. Albert De Lange, 7. Hubert Van Craeynest, 8. Luc Cocquyt, 9. Robert Maldrie, 10. Roland Meulenijzer. Reeks C1: 1. Gilbert De Dobbeleer, 2. Danny Verekens, 3. Paul De Maer- schalck, 4. Wies Carmeliet, 5. Edgard David, 6. Eddy Van de Kerckhove, 7. Pascal Borremans, 8, Jean Geerinck, 9. Etienne Rolus, 10. Leonce Van der Lin den. Reeks C2: 1 Julien Simoens, 2. Jozef Boone, 3 Jerome Wille, 4, Hugo De Kocker, 5, René Droesbeke, 6. Marcel Doeraene, 7. Gerard David, 8. Lucien Simoens, 9. Frans Verekens, 10. Paul De Rijbel. Zondag in Merksem Reeks A1: 1. Benny Benoey, 2. Jozef Devits, 3. Rudy van Linden, 4. DirkStam- meleer, 5. Mare Vertommen, 6. Ronny Samson, 7. Frank Saey, 8. Patrick Ja cobs, 9. Jean Baeyens, 10. Ides Neve- jans. Reeks A2:1José Hoebeke, 2. Rudy De Jonghe, 3. Willy Van Dijck, 4. Luc Pie- ters, 5. Aimé Michiels, 6. Freddy Goos- sens, 7. Mare De Peuter. Reeks B1: Mare Herregodts, 2. Ronny De Wilde, 3. Luc Ruys, 4. René Maris sens, 5. Johan Hutsebaut, 6. Pascal Muys, 7. Pascal Batselier, 8. Dirk Noeyens, 9. Mare Diependaele, 10. Johnny Michiels. Reeks B2:1Cor De Keyser, 2. Hubert Van Craeynest, 3. Noël Maes, 4. Herman Moerenhout, 5. Louis De Roeck, 6. Ro bert Maldrie, 7. Hendrik Cornelis, 8. Hu- go Tuypens, 9. Julien De Baets, 10. Richard De Bruyn. Reeks C1: 1. Edgard David, 2. Danny Verekens, 3. Jean Geerinck, 4. Paul De Geynst, 5. Mare Bassez, 6. Etienne Ro lus, 7. Gustaaf Sonck, 8. Luc Vettenburg, 9. Gerry Steenssens, 10. Mare Vrolijk. Reeks C2: 1. Frans Van Looveren, 2. Jerome Wille, 3. Frangois Van Dael, 4. Julien Simoens, 5. Gaston Van Den VWF-wielrennen. Dimitri Wannez en Mare De Peuter, A-winnaars in St.-Maria-Oudenhove (xl) Hoecke, 6. Paul De Rijbel, 7. Jozef Cae- thoven, 8. Hugo De Cocker, 9. Frans Van Hoof, 10. Gerard Gevaert. VWF-wielrennen. In Sint-Maria-Oudenhove wonnen Gilbert De Dobbeleer en Julien Simoens de C-reeksen VWF-wielrennen. René Marissen en Germain D'Hondt wonnen in St.-Maria-Oudenhove de B-reeksen (xl) VWF-wielrennen. In Merksem toonden Mare Herregodts en Cor De Keyser zich de sterkste B-renners (xl)

De Voorpost | 1992 | | pagina 21