Top-volleybal [LQtLÖDT met internationale tint Hoogdag van de op Rijbaan Piet Reeksindeling seizoen 1992-1993 7de Lipton Ice Tea Triple A De Gouden Pijl Finale van het kampioenschap op de liggende wip D.D.S. De Voorpost - 26.6.1992 - 23 HANDBAL Zondag 28 juni wordt het 7de Lipton Ice Tea Triple tornooi betwist in Dendermonde (Grembergen) - 3 tegen 3 op terreinen van 6m x 6m. Gestart in 1086 met 24 ploegen, noteerde men in 1991 155 deelnemende ploegen. Ook dit jaar zal deze maximale tornooibezetting geëvenaard worden zodat voor bepaalde reeksen late inschrijvers dienen teleurgesteld te worden. Het massagebeuren -op 50 grasterreinen- is op zichzelf reeds een evenement. Uit alle Vlaamse provincies, maar ook uit Nederland en uit het Waalse landsge deelte komen ploegen naar dit tornooi afgezakt, zowel nationaal spelende teams als echte rekreanten. Bij de zowat 155 teams zijn er meer dan 40 damesploegen en met de inschrijving van Wervik is er blijkbaar iets losgekomen dat kan leiden tot een serieuze kwalitatieve opwaardering waarmee de organisatie in de toekomst zal rekening houden. Nu blijft het indoor-tornooi bij de heren de blikvanger. Uit de vele kandidaten werden zes ploegen geselekteerd die aan het indoor-tor nooi kunnen deelnemen. Tornooiverantwoordelijke Hans Van Aerschot is er opnieuw in geslaagd een prestigieuze deelnemerslijst voor zijn indoor-tornooi te vergaren. Een deelne merslijst met een internationaal tintje dat nog meer kleur geeft aan het indoor-ge- beuren. R.A. Maes Pils Mouscron pakt uit met zwaar geschut: de aanwinsten Filip De Cock en Edwin Van Acker vormen het trio met Koen Van Den Eynde, dat niettemin een helse tegenstand mag verwachten. Inderdaad de Nederlanders van P.P. Everaert, Mores Hulst, komen naar Grembergen afgezakt met drie ere-divisiespelers waaronder Riene Baetens van landskampioen Rentokil Ze venhuizen en ook 'Laser Medico' van Bob Geerts lijkt met de 36-voudige Zweedse internationaal Sache Sjöström voor animo te zullen zorgen. Het O'Neill Team met Sacha Koulberg, J. De Meersman en Luc Beke kan zijn rijke ervaring benutten en het Ternat van Dirk Nieuwlandt en P. Boes, met een in België verblijvende Rus, kan zeker voor de verrassing zorgen, Maar ook hoofdsponsor Lipton Ice Tea is erin geslaagd een bijzonder homogeen team samen te stellen met de Roemeen Horatiu Ferariu, Danny De Maerschalck, Johan Symoens en Mare Cornelis. Het 7de Lipton Ice Tea Tornooi wordt ongetwijfeld weer een voltreffer. EVA /Oostvlaams verbond der handboogschutters ATLETIEK 4e afdeling V.H.V. B Haachtse Groot-Bijgaarden Brabo Denderbelle Ap. Kortrijk II Mechelse Petrus Gent Robuco Buggenhout H.C. Desselgem Th. Middelkerke H. Geel Zandvliet D.B. Gent In 2e nationale, met Ajax Lebbeke en H.K. Waasmunster, begint de kompetitie tij dens het weekeinde 12/13 september en in 3e afdeling en 4e afdeling start met het volgende weekeinde. Ook bij de dames start men tijdens het weekeinde 19/20 september. EVA Op zondag 28 juni heeft op Rijbaan Piet de 'hoogdag van de dressuursport' plaats. Er komt steeds meer belangstelling voor deze tak van de ruitersport, mede omdat er meer en betere beoefenaars en paarden zijn. De interprovinciale organisaties Hippos en V.D.R. steunen deze wedstrijd logistiek, doen de paperassen, zorgen voor de jury, enz. Vanaf 9 uur 's morgens wordt er gereden op twee pistes tegelijk, eentje van 20 bij 40 meter en een op Olympische afmetingen van 20 x 60 meter. De kleine piste is meer voor beginners en middenklassers terwijl de grote dient voor de proeven M8, Saint-Georges en Intermediaire I. Dankzij de sponsors kan men een prijzenpot ter beschikking stellen van ongeveer 100.000 BF (natura en geld). De ruiters komen dus niet alleen om organisatorische redenen naar Dendermonde. Niet minder dan 200 parcours worden er verreden. In de Saint-Georges en Intermediaire starten ertwintig, een topopkomst en de klasse is verzekerd. Het dressuurteam van Rijbaan Piet, onder leiding van Peter Pieters, een ruiter die gezien wordt op nationale en internationale wedstrijden, zet ook zijn beste paardje voor. Snuif eens andere lucht in het Dendermondse vrije want de dressuursport is niet altijd zo dicht bij u. Voor alle inlichtingen: Rijbaan Piet, tel. 052/21.42.21. Ajax Lebbeke flash - Zondag 5 juli worden alle Ajax-sympathisanten uitgenodigd op een Reuze barbecue die zal geserveerd worden op de parking van het Sportcomplex, Albert I straat, Lebbeke (bij slecht weer: in het cafetaria van het Sportcom plex). Aan democratische prijzen kan men genieten van een rijk gevulde barbecue en frisse dranken. Men kan aanschuiven vanaf 11.30 u. tot 15.00 uur. - H.B.C. Ajax Lebbeke organiseert op zondag 6 september van 10 u. tot 22 u. een handbalmarathon in het sportcomplex te Lebbeke. Tijdens deze mara thon heeft de memorial Freddy Cooreman plaats, een jeugdtornooi voor pupillen en miniemen. Ook zullen er een aantal wedstrijden voor veteranen worden voorzien. Geïnteresseerden kunnen inschrijven tot 18 augustus bij secretaris H. Cleymans, tel. 052/41.26.12. - Walter Bosteels werd ondertussen voorzitter van Ajax Lebbeke en dit bestuurslid met het meeste aantal dienstjaren zal zijn rijke ervaring nu volledig kunnen benutten voor de verdere uitbouw van de club. EVA Stratenloop in Hamme. Lieven Huylebroeck haalde het bij de jon gens-miniemen terwijl Maarten Willaert tweede was en Kevin Van Damme derde (vh) Stratenloop in Hamme. Bij de jon gens-miniemen won Jan Van de Velde, tweede was Gert Verdonck en Klaas Windey derde (vh) Stratenloop in Hamme. De scholie ren de seniores-dames liepen sa men met Sandra Claessens als winnaar, tweede was Ann Colman en derde Conny Willaert (vh) Stratenloop in Hamme. Dirk Per- mentier won bij de jongens-scho lieren. Chris Claessens werd twee de (vh) Stratenloop in Hamme. De reeks van de meisjes-pupillen werd ge wonnen door Heidi Marien, Heidi Marin was tweede en Cecile D'Hollander derde (vh) Op 5 september wordt de voorronde gespeeld in het kader van de Beker van België. Vier streekploegen zaten in de trommel en echt positief is deze loting niet verlo pen. Brabo Denderbelle werd vrijgeloot en gaat rechtstreeks naar de 1/64e fina les waarin zij zowaar Ajax Lebbeke moe ten partij geven. De andere drie moeten op verplaatsing, Robuco Buggenhout naar het sterke Houthalen, Temse naar het verre Peer en Berlare krijgt het al even moeilijk in Diepenbeek. In de 1/64e finales, voorzien op 26 sep-' tember, komen de overige streekploegen in het stuk voor en hier moet enkel R.D.P. Lokeren op verplaatsing. Voor trainer- coach W. Van Der Borght direkt al een bijzonder zware test tegen het uit 1e nationale gedegradeerde 0. Heusden. Waasmunster krijgt het heel wat gemak kelijker met het bezoek van de winnaar van Diepenbeek-Berlare en ook Ajax Lebbeke zal wel geen problemen kennen met «gebuur» Denderbelle. H.B.C. Dendermonde krijgt met Genk een moeilijk te bekampen tegenstander op bezoek. De 1/32e finales worden gespeeld op 3 oktober en wij kunnen alleen maar hopen dat er dan nog andere streekploegen dan Ajax en Waasmunster in het stuk voorko- Ook bij de dames wordt de eerste Beker ronde gespeeld op 5 september. Zowel R.B. Dendermonde tegen N. Gent, als Robuco Buggenhout tegen Peer, mogen in eigen zaal beginnen en vertrekken ze ker niet kansloos. Indien zij doorstoten naar de 1/32e fina les moeten zij echter op verplaatsing. R.B. Dendermonde zou het dan opnemen tegen Meiveren en Robuco Buggenhout tegen de winnaar van de wedstrijd Op glabbeek-Groot-Bijgaarden. De wedstrijden nog eens op een rijtje: Heren Voorronde: 05/06 - 09.92 I.M. Diepenbeek - Gr. Berlare G. Houthalen - Robuco Buggenhout H.V. Peer - At. Temse Vrijgeloot: Brabo Denderbelle 1/64e finales: 26/27 - 09.02 H.B.C. Dendermonde - H.C. Genk Ajax Lebbeke - Brabo Denderbelle 01. Heusden - R.D.P. Lokeren H.K. Waasm. - Diepenb. of Berlare Dames 1/64e finales: 05.09.92 R.B. Dendermonde - Nasser Gent Robuco Buggenhout- H.V. Peer 2e nationale Kraainem Flémalle Uilenspiegel 0. Heusden S.J. Loncin Ajax Lebbeke Alken J. Jemeppe H.K. Waasmunster Liège V.H.C. SZ.L. Huy Ap. Kortrijk H.C. Tongeren Ransart leperse At. Temse Roeselare 2e Afdeling V.H.V.-Dames Klub Mechelen R.B. Dendermonde II H.C. Duffel 3e afdeling V.H.V. KI. Mechelen H.B.C. Izegem Maasmechelen Genk Overpelt J. Meiveren H.B.C. Dendermonde R.D.P. Lokeren P. Kortessem H.C. Eeklo Squadra Femina Lebbeke Nasser Gent Robuco Buggenhout Desselgem Th. Middelkerke R.B. Dendermonde Groot-Bijgaarden Stratenloop in Hamme. Ben Quin- telier was de snelste bij de jon- gens-kadetten, terwijl Wesley Smet tweede was en Tony Van Praet der de (vh) Stratenloop in Hamme. Liesbeth De Clercq won de reeks van de meisjes-miniemen, vóór Nele Van Evert en Liesbeth Clarysse (vh) Stratenloop in Hamme. Olivier Claessens won bij de jongens-be njamins terwijl Jasper Moerenhout tweede en Thomas De Prijcker der de werd (vh) Stratenloop in Hamme. De meis jes-benjamins werden allemaal geklopt door Joke De Clercq. Eve line Van Evert was tweede en Na thalie Van Riet derde (vh) Stratenloop in Hamme. Lieve Met- tepenningen won bij de dames-ve teranen. Ingrid De Vogel was twee de en Mia Kuterna derde (vh) Boogschieten De finale van het boogschieten op de liggende wip voor Dender, Dur- me en Schelde heeft plaats op zater dag 27 juli in het lokaal Cabana te Serskamp. Schietingen hebben plaats vanaf 9 uur. In groep A schieten Sint-Paulus en Terminus (stoppen rond 11 uur)'. In groep B schieten Kermisvogels en SK Lombeek. Rond 13 uur wordt de einduitslag verwacht. Vrijdag 26 juni Maatschappij Sint-Hubertus, Berlare-Donk Lokaal: Donklaan 131, tel. 091/67,81.39, te 19u30, geldschieting, 1.000 fr gratis, inleg 110 fr. Zaterdag 27 juni Maatschappij Fina, Overmere Lokaal: Kruisstraat 61, tel. 091/67.58.18, te 15u00 geldschieting, 1.000 fr gratis, inleg 110 fr. Zondag 28 juni Maatschappij De Klappel, Overmere. Lokaal: Donklaan 192, tel. 091/67.53.10, te 15u00, geldschieting, 1.000 fr gratis, inleg 110 fr. Maatschappij Ons Vermaak, Uitbergen Lokaal: Vennehof, Veerstraat 32, tel. 091/67.50.05, te 15u00 geldschieting. Stratenloop in Hamme. Bij de heren-seniores werd het een spannende strijd, gewonnen door Benny Claus, vóór Patrick De Smet en Jan Rombaut (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 23