De nieuwe voetbalreeksen Verrassingen bij de vleet ZAALVOETBAL Zaalvoetbaltornooi Lebbeekse gemeentelijke sportraad 24 - 26.6.1992 - De Voorpost Beker van Lebbeke. Willy Eelskens overhandigt de beker aan de kapitein1 van Waasmunster (foto guy) Zoals reeds eerder werd aangekondigd en ook al om een lange traditie niet te onderbreken, worden Walivo's nieuwe voetbalreeksen weer vóór de jaarlijkse vakantie doorgespeeld. Een periode waarin koning voetbal zelfs duidelijk door andere interessepolen wordt verdrongen en de populariteit voor het wielrennen, skoort daarbij telkens nog het hoogst. Tijdens de volgende weken wordt de voetbalvlam bij de amateurs aehter niet helemaal gedoofd. Vooral niet bij bepaal de klubverantwoordelijken welke dan aan de voorbereidingen van het nieuwe seizoen sleutelen en bij Walivo, is dat inmiddels al gebeurd. De taakverdeling bij de destijds aangevulde bewindsploeg eveneens en praktisch alles over Walivo's kampioenschappen '92-'93, volgt nu in Walivo's info Verantwoordelijkheden bij Walivo's algemeen bestuur: Voorzitter: Gilbert Thijs; Ondervoorzit ter: Roland Pannecoucke; Sekretaris- penningmeester: Julien Cap; Alge meen coördinator: André Beniers, Re- sultatencentra: Willy Herreweg, Scheidsrechtersaanduiding: Jef Eeckman; Matcheninfo: José Vermei- re Aantal ploegen: Tijdens de vorige kam pioenschappen hadden een drietal ploe gen al voortijdig afgehaakt. Thans her nieuwde éénzelfde aantal de aansluiting niet. Die vrije plaatsen werden echter door zeven new-comers ingenomen en daardoor wordt het aantal deelnemende ploegen aan Walivo's voetbalkampioen schappen '92-'93, naar 115 opgetrok ken Indeling der reeksen: Veertien ploegen in één reeks wordt bij Walivo steeds als een ideaal aantal vooropgesteld. In het verleden wordt dat meestal ook al bereikt en die aantrekkelijkheid, wordt nu even eens geen uitzondering. In dit verband 58 ploegen voor vier zaterdagse reeksen: eerste afdeling (14), tweede afdeling (14), derde afdeling A (15) en derde afdeling B (15). Vier zondagse reeksen met 57 ploegen, eerste afdeling (14), tweede afdeling (14), derde afdeling A (14) en derde afdeling B (15) Nieuwe ploegen: Zaterdag: FC Herten Heer (Sint-Ni- klaas), FC Sporting Bazel (Bazel), FC Wazoo (Sint-Niklaas), FC Nelis (Zele) en FC 1000 Appels (Sinaai). Zondag: FC Anitec (Sint-Niklaas). Naamwijzigingen: Zaterdag: FC Welkom (Hamme) wordt FC Sportwereld, FC Sportarena (Waas munster) wordt FC Nancy Boys en FC 't Schrijverke (Sint-Gillis-Waas) wordt FC Koningshof Nieuwe reeksen: Zaterdagse eerste afdeling: (14 ploegen) DVL Avanti (Sint-Niklaas) FC Corner (Hamme) VK Den Bos (Hamme) FC Milano (Sint-Gillis-Waas) FC Nancy Boys (Waasmunster) FC Oud Geel (Sint-Niklaas) FC Portaels Sport (Waasmunster) FC Puivelde (Belsele-Puivelde) RC Raap (Sint-Niklaas) VK Siera 1 (Hamme) FC Sportwereld (Hamme) FC Stille Vrienden (Moerzeke-Kastel) FC Temsica (Temse) VKW 70 (Sint-Niklaas) Zaterdagse tweede afdeling: (14 ploegen) FC Altodie (Tielrode) FC Bondgalm (Hamme) RS Bosdorp (Stekene) FC Briel (Buggenhout) AVC De Vlasbloem (Grembergen) AC Geratex (Sint-Niklaas) RC Grembergen (Grembergen) PW Hemelaer (Temse) FC Klein Sinaai (Sinaai) SK Moerheide (Hamme) FC Fortuna-Nantes (Sint-Niklaas) FC Rembrandt (Sint-Niklaas) VK Woodstock 66 (Nieuwkerken) FC Wijnveld (Sinaai) Zaterdagse derde afdeling A: (15 ploegen) LVK Ankerhof (Sint-Niklaas) FC Avo (Hamme) FC De Kroon (Sinaai) FC Familia (Sint-Niklaas) FC Herten Heer (Sint-Niklaas) FC Hof van Grembergen (Grembergen) FC Liliane Boys (Baasrode) FC Luitentuit (Sinaai) FC Pony (Waasmunster) FC Rif (Sint-Niklaas) VK Rodeo (Sint-Niklaas) VK Trappen Steels (Belsele) FC Tripoli (Dendermonde) FC Venco (Dendermonde) FC Pauls Videoklub (Hamme) Zaterdagse derde afdeling B: (15 ploegen) FC Bingo Boys (Sint-Niklaas) VC Bristol (Sint-Niklaas) FC De Strijders (Sint-Niklaas) FC Dino Boys (Sint-Niklaas) W Eendracht (Sint-Niklaas) FC Jong Pekton (Stekene) FC Karree (Sint-Niklaas) FC Katasvilla (Sint-Niklaas) FC Koningshof (Sint-Gillis-Waas) VK Leopoldstad (Sint-Niklaas) FC De Nieuwe Sportvriend (Sint-Niklaas) FC Noverty (Sint-Niklaas) FC Scoutshuis (Sint-Niklaas) FC Tromp (Stekene) FC Welkom Sport (Sint-Niklaas) Zondagse eerste afdeling: (14 ploegen) FC Bondgalm (Hamme) DW Cado (Stekene) VK Den Bos (Hamme) Jong KWB Elversele (Elversele) FC Favo (Belsele) FC Luitentuit (Sinaai) FC Makkers (Lokeren) FC Oud Geel (Sint-Niklaas) FC Portaels Sport (Waasmunster) FC Spaans Kwartier (De Klinge) VK Troch Textiel (Sint-Niklaas) FC Van de Voorde (Waasmunster) VK Volksunie (Nieuwkerken) VK Were Di (Stekene) Zondagse tweede afdeling: (14 ploegen) FC Atlantic (Stekene) FC Beckers (Stekene) SK Bosdorp (Stekene) FC Briel (Buggenhout) Cera Stekene (Stekene) FC De Cock (Sint-Niklaas) FC Geywa (Hamme) FC Inter Decor (Sint-Niklaas) Klub 65 (Nieuwkerken) FC Pony (Waasmunster) FC Progress (Temse) FC Scoutshuis 81 (Sint-Niklaas) VK Siera (Stekene) FC Zeemeermin (Waasmunster) Zondagse derde afdeling A: (14 ploegen) SK Belsele (Belsele) FC Brouwershof (Eksaarde) FC De Roos (Lokeren) FC 1000 Appels (Sinaai) Oud KWB Elversele (Elversele) PW Hemelaer (Temse) FC Jong Rembrandt (Sint-Niklaas) FC 't Klokhuis (Hamme) KWB Sint-Anna (Lokeren) SK Moerheide (Hamme) FC Oostberg (Temse) VK Siera 4 (Hamme) FC Real Witte Pen (Waasmunster) FC Wijnveld 2 (Sinaai) Zondagse derde afdeling B: Kaa' (15 ploegen) FC Azalea (Stekene) FC Bo-min 77 (Sint-Niklaas) FC Bridge (Stekene) FC Young Bristol (Sint-Niklaas) FC Den IJzer (Sint-Gillis-Waas) VK Gouden Leeuw (Stekene) FC Koekoek (Sint-Niklaas) FC Kommersanten (Sint-Niklaas) KWB Stekene (Stekene) FC Metallo's (Sint-Niklaas) Sportklub Post (Sint-Niklaas) FC Samara (Sint-Niklaas) FC Wembley (Sint-Niklaas) FC Real Witte Pen 2 (Waasmunster) FC Wijnveld 3 (Sinaai) Kampioenschappen '92-'93: De aanvang van Walivo's nieuwe voet balkampioenschappen wordt gepland oi zaterdag 5 en zondag 6 september e.k. Bekervoetbal: Zoals in het verleden wordt ook nu wee gestart met de eerste ronde van het be kervoetbal. Deze matchen worden speeld op zaterdag 29 en zondag 3( augustus e.k. Beker van Lebbeke. De winnende ploeg uit Waasmunster (foto guy) Beker van Lebbeke. De mannen van Bistro hadden versterking gezocht in Dendermonde (foto guy) Beker van Lebbeke. De damesploeg van Hamme versloeg Gent in de finale (foto guy) Dameswedstrijd De organisatoren hadden echter voor een opwarmertje gezorgd en stuurden allereerst twee damesploegen het terrein op: provinciaal kampioen Hamme en Gent, dat uitkomt in tweede nationale. Hamme, vooral technisch de betere van Gent, leidde bij de rust al met 4-0, met doelpunten van Albertine Reyns, Christi ne Nelis en Ria Arteel (2). Na de rust dikten Christine Nelis en Ria Arteel de voorsprong nog aan. Hamme won uitein delijk de wedstrijd met 6-2. Een meer dan verdiende overwinning. Waasmunster na verlengingen Tijdens het begin van de finalewedstrijd dwongen beide teams kansen af. Waasmunster slaagde er wel in enig veldoverwicht af te dwingen, mede door dat de doelman aktief aan het veldspel deelnam. De Soit-boys toonden zich dan weer ge vaarlijk via snel uitgevoerde uitbraken. In de tiende minuut slaagden de Soit-boys er zelfs in, via een vrije trap van Bruno Buyl op voorsprong te komen. Gesterkt door dit doelpunt gingen de boys sterker drukken, voerden de skore bijna op tot 2-0 en werden, naar hun mening, door de scheidsrechter een strafschop ontno men. De tweede speelhelft zou bitsiger ge speeld worden. Af en toe waren de fouten echt op het randje en de scheidsrechter, bijna gemolesteerd, moest drie spelers uitsluiten. Rudy Ronsmans (Waasmunster) had al na drie minuten gelijkgemaakt en twee minuten later bracht dezelfde speler zijn ploeg, via een krachtig shot in de bene denhoek, op voorsprong (1-2). Met nog twee minuten voor de boeg slaagden Soit-boys erin, via een strafschop, om gezet door Bruno Buyl de skore in even wicht te brengen. De twee maal vijfentwintig minuten had den geen uitsluitsel gebracht en beide teams konden opnieuw het terrein op voor tweemaal vijf minuten. Na de eerste verlenging bleef de stand nog gelijk, maar met nog twee minuten Beker van Lebbeke. De organisatoren van de vrij suksesrijke manifestatie (foto guy) Het zesde Zaalvoetbaltornooi, tijdens de voorbije weken door de Gemeentelijke sportraad in het Lebbeekse Sportkom- pleks georganiseerd, werd gekenmerkt door verrassingen bij de vleet. Om te beginnen slaagde niet één van de zes Lebbeekse ploegen erin door te drin gen tot in de halve finales. Bovendien werden een aantal andere favorieten - we denken in dat verband aan Berlare dat in Tweede Nationale uitkomt en De Landsman, met spelers als Patrick Ja cobs en Peter Thijs - onverbiddelijk ge wipt. Na de halve finales waarin Waasmunster het haalde van de Staffers (3-2) en Ju- ventus, na een spektakulaire wedstrijd met 9-10 de duimen moest leggen tegen Soit-Boys, betwistten Soit-Boys en Waasmunster vorige zaterdagavond de finale. Beker Van Lebbeke. De Soitboys (toto guy) voor de boeg in de tweede verlenging skoorde Jurgen De Wael de winnings treffer voor Waasmunster. Spannend eind van een even spannende wedstrijd. Eindstand 1. Waasmunster 2. Soit-boys 3. Staffers 4. Juventus 5. Bistro 6 Goalgetters 7. Moratex 8 Berlare 9. Freeland 10. 't Voetlicht 11. Ajuintjes 12. Ons Huis 13. Zwamberboys 14. Half Time 15. Overijse 16. Landsman (uitgesloten) Tot topschutter van het tornooi ontpopte zich Dirk Baeyens (Juventus). Hij skoor de zeventien goals. Sportraad-voorzitter Willy Elskens toon de zich na afloop een tevreden man: "We hebben mooie en spannende wedstrij den kunnen bieden, het tornooi zat vol verrassingen en de publieke belangstel ling lag. gezien over het gehele tornooi, iets hoger dan vorig jaar Volgend jaar beginnen we zeker aan de zevende edi tie." Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1992 | | pagina 24