Juventus Aalst stijgt naar eerste provinciale Wat voorafging... M.T.S.A.-liefhebbersvoetbal De Voorpost - 26.6.1992 - 25 t»H fKSJUii ?f FILOSOjr OffOfGfH fiLOSQr 00 0 EG IK vi« UfSTMj, 11FI10S00-' MIIDEQtt lalvoetbal in Oudegem. De ploeg van Desso Dendermonde (a) pe&ei LIEFHEBBERSVOETBAL De voorbije weken hadden we het over het sukses van de zaterdagafdelingen, die niets van hun spankracht hebben verloren. Integendeel, de drie afdelingen blijven intakt waardoor vanaf 31 augus tus (start van de nieuwe kompetitie) iede re voetballiefhebber zijn gading zal vin den en de vele voetbalvelden zal opzoe ken om zijn ploeg aan het werk te zien. Dat kan helaas niet gezegd worden van de zondagafdeling die, ondanks de enor me inspanningen die het hoofdbestuur leverde, op sterven na dood is. Met amper negen ploegen wordt gestart in de kompetitie. Het Brabantse Porei stampers en de als nieuw aangekondig de Erembodegemse bedrijfsploeg Euro- mold zegden in laatste instantie af nadat voordien Real Familial het als ouder domsdeken voor bekeken hield en op houdt te bestaan. Zoals we reeds eerder meedeelden is de oorzaak te vinden bij de jonge spelers die niet de nodige moti vatie kunnen opbrengen om op zondag morgen vroeg op te staan en een partijtje voetbal te spelen of een andere sport te bedrijven. De dancings, die voor de ont- laalvoetbal in Oudegem. Polderzicht uit Dendermonde met de bekende spanning zorgen op zaterdagavond, ver teeper Verstrepen (a) leiden de jongeren om tot in de vroege uurtjes verder te feesten. Enkel een echte sportman houdt zich aan de limieten en vervoegt tijdig de ouderlijke woning om fris en monter aan de zondag te begin nen. Wat er volgend seizoen moet gebeuren met de zondagafdeling blijft ons een raadsel. Reeds vorig seizoen waren een aantal zondagploegen geneigd om naar de zaterdag over te stappen maar ze keerden in laatste instantie op hun stap pen terug.. Hoe moeilijk het is om als zondagploeg in de zaterdagafdeling te spelen, beseft men maar al te goed. Vooreerst zijn de meeste spelers ook aangesloten bij een zaterdagploeg en dan worden die verplicht te kiezen met welke ploeg ze gaan aantreden. Gelukkig heeft het MTSA-hoofdbestuur ervoor ge zorgd dat de zondagploegen, ondanks het kleine aantal, toch aan hun trekken zullen komen. Na de officiële kompetitie die 16 speeldagen bevat, komen er nog 8 extra-wedstrijden die als play-offs be schouwd worden, zodat uiteindelijk 24 wedstrijden zullen betwist worden, waarvan de eerste twee ploegen op het einde een finale zullen spelen met de titel als inzet. Nu zijn alle reeksen aan bod gekomen en kunnen we de ploegen eens afzonderlijk onder de loupe nemen. Waterval uit Wichelen De ploeg die de spits afbijt is het Wichel- se Waterval, dat dit seizoen haar tienjarig bestaan vierde in de MTSA. Het begon allemaal in 1981 toen de piepjonge Chris De Thaey met enkele vrienden een paar pintjes nuttigde in hun stamlokaal 'Den Boterhoek'. Daar werden de hoofden bij elkaar gestoken om een voetbalploeg op te richten. De toenmalige uitbater Carlos Troch wou het sekretariaatswerk op zich nemen en dus kon men op zoek naar spelers. Voorzitter De Thaey, opgegroeid in voetbalmiddens, kreeg al gauw een ploeg samen en het bleek niet de eerste de beste want enkele vriendenwedstrij den werden met overtuiging gewonnen zodat men reeds in 1982 dacht om in kompetitie te kunnen starten. Het toen opkomende MTSA kreeg een aanvraag in de bus en nodigde de ploeg uit voor een gesprek. Het klikte snel tussen beide partijen zodat Den Boterhoek onmiddel lijk kon starten in de MTSA-kompetitie. Een probleem was echter het terrein. Waar moest Den Boterhoek zijn thuis wedstrijden spelen Maar ook daarvoor werd een oplossing gevonden. Domini que Roelandt, voorzitter van het toen in derde afdeling spelend Jong Lede, bezat nog een voetbalveld aan de Steenweg op Lede, rechtover het café Vissershof. De heer Roelandt had als voorzitter nog een liefhebbersploeg onder zijn hoede, FC Heipias, dat ook vele jaren in de MTSA aantrad, maar enkele jaren geleden ter ziele ging. Het kleine speelveld werd ter beschikking gesteld van de Boterhoek en zo kon met een gerust gemoed naar de start van de kompetitie gekeken worden. Intussen werd er duchtig gewerkt aan een eigen terrein, gelegen achter Taverne De Boterhoek, met akkommodaties als bijvoorbeeld stortbaden en alles wat een speler kon wensen. Zowel Troch als De Thaey kregen enorme steun van speler Alain Pannekoeck, die na ruim tien jaar nog steeds deel uitmaakt van het eerste elftal. Een aantal jaren kon men gebruik maken van het terrein aan Den Boterhoek tot er zich een familiaal probleem voor deed tussen de eigenaars. Zonder het 'tolvoetbal in Oudegem. Verzekeringen Praet (a) bestuur van den Boterhoek te verwittigen werd het terrein omgeploegd en tot land bouwgrond omgetoverd. Groot was de konsternatie van de spelers die een oe fenwedstrijd gingen spelen en er nog enkel de doelpalen zagen staan tussen de maïs, die reeds hoog was opgescho ten. Het bestuur bleef niet bij de pakken zitten en legde een gerechtelijke proce dure aan tegen de eigenaars maar het moest zich toch bij de uitspraak neerleg gen. Voorzitter De Thaey zat met de han den in het haar en moest er iets op vinden om zijn ploeg, waarvoor hij alles over had, te laten voetballen. Het kostte hem vele slapeloze nachten tot uiteindelijk een lichtje ging branden. Vader en moeder De Thaey werden aangesproken en met hun financiële hulp werd op het grensgebied tussen Wichelen en Serskamp een eigen speelveld uit de grond gestampt. Zowel bestuur als spelers staken de handen uit de mouwen om alles tijdig klaar te krij gen. Het veld zelf was al vlug in orde en enkele vaklui uit het team bouwden een kantine met kleedkamers, net op tijd om het jaarlijks tornooi te organiseren, want de lege klubkas moest opnieuw aange vuld worden wegens de vele kosten die gedaan waren. Ook de voetbalgoden de den hun duit in het zakje want onder een stralende hemel werd het tornooi afge werkt met een ruime belangstelling tot gevolg. Intussen werd het bestuur uitge breid met een aantal werkende leden en sekretaris R. Branteghem stelde meteen orde op zaken, nadat Carlos Troch met de noorderzon was verdwenen. De nieu we sekretaris bouwde verder aan de klub zonder op het voorplan te treden, net zoals de vader De Thaey die men vrijwel elke dag op het terrein kon ontwaren terwijl zoonlief in Brussel zijn dagtaak ging vervullen. Ook de ploeg werd verder uitgebouwd en meerdere eervolle plaat sen werden bereikt maar het hoogste schavotje was er nooit bij tot het dit seizoen eindelijk raak was, uitgerekend bij het tienjarig bestaan werden zij de gevierde kampioenen in de hoogste af deling. De kroon op het werk van een dynamische ploeg, waar zowel spelers als bestuur verenigd zijn in een hechte vriendschapsband. (wordt vervolgd) Georges Zaalvoetbal Zaalvoetbal in Oudegem. The Spurs (a) Zaalvoetbal in Oudegem. De ploeg Spectrum (a) Bericht van het Vlaams Sportverbond Hierbij willen wij de geruchtenstroom, als zou het VLAAMS SPORTVERBOND WAASLAND haar aktiviteiten stoppen, met klem tegenspreken. Feit is wel dat wij door gebrek aan belangstelling de zondagmorgenreeks hebben moeten laten vallen, maar onze andere drie reeksen gaan met vernieuwde moed verder. Ploegen die door deze kwakkel mochten misleid zijn en toch nog willen aansluiten kunnen nog altijd kontakt opnemen met onze sekretaris Van Moeseke Luc, Warandestraat 69, Waasmunster. Tel. 052/46.07.98. in Oudegem. De Iso Glassboys (a) Pas vorige zaterdag viel het doek over de provinciale KBVB-kompetitie want in sporthal Higro werd gekampt voor een extra-plaatsje in eerste provinciale. Daar een aantal Oostvlaamse klubs naar de nationale kompetitie mochten overgaan, kwamen de vierde gerangschikten in tweede A en B voor een ultieme promotie in aanmerking en daarbij was ook Juven tus, dat in zijn derde kompetieseizoen (na titel in vierde en eindrondestijger in der de) voor de derde maal kan promoveren. Het werd een match op het scherp van de snee zodat scheidsrechter Jozef Piens reeds in de zevende minuut met een geel kartonnetje moest zwaaien toen Van Gijseghem aan de middencirkel een op ponent achteraan aantrapte en zich dan ook terecht moest gaan aankleden. Te genstander Zeehond had het meest bal bezit en kwam na tien minuten dan ook verdiend op voorsprong toen Karei Moerman een uitgespeelde kans kon verzilveren. Net voor het keerpunt trapte Margino De Kerf op de staander en op de counter kon Guy De Backer voor gevleide 1-1 rustcijfers zorgen. Ook na de citroentjes hadden de scheepsbouwers het meeste veldover- wicht maar twee kanonschoten van De Kerf werden toch nog door het doelhout teruggekaatst. Juventus Aalst stak half weg deze tweede periode een vijftal mi nuutjes de neus aan het venster en dit loonde want een treffer van Gunther Van Damme kon slag op slinger beantwoord worden door Guy De Backer, captain Dirk Verleyen (uit onmogelijke hoek) en Serge Van Langenhove, zodat onver wachte 2-4 cijfers op het scorebord ver schenen. Zeehond poogde nog de meu bels te redden maar het kon pas in de slotminuten de achterstand halveren. Margino De Kerf zette toen een vrijschop om, vooraleer het Aalsterse muurtje op gesteld stond maar verder geraakte Zee hond niet meer zodat Juventus en zijn uitgelaten supportersschare de derde promotie tereke mochten vieren. Voordien had stadsgenoot Ajuintjes twee Oostvlaamse jeugdtitels ingepalmd want zowel de kadetten (6-2 tegen Goalgetters Lebbeke) als de scholieren (6-3 tegen De Blende Hamme) bleken heelwat schot- lustiger dan hun minder gedisciplineerde opponenten, die bij de provinciale talen tenscout Rousseaux weinig indruk maakten. Ook SK Aaigem debuteert Provinciaal sekretaris Berly De Cock maakte de reeksindelingen voor het sei zoen 92-93 in eerste, tweede en derde provinciale (zie elders) reeds bekend en door het grote aantal nieuwe inschrijvin gen werd nu ook in tweede en derde het aantal klubs per reeks tot zestien eenhe den opgetrokken. Voor vierde provinciale kan men nog tot eind dezer maand inschrijven op het nummer 091/24.15.44. Wie niet zo lang gewacht heeft is o.m. veldvoetbalploeg SK Aaigem want via klubsekretaris José Baeten werd nu ook een zaalvoetbalteam boven de doopvont gehouden. Andere nieuwe streekploegen zijn Ana'is Hamme (stamnummer 4736), Den Dra ver Berlare (4744), Apero Aalst (4748), The Swing Buggenhout (4783), Stinny- boys Lebbeke en Piccoboys Erembode- gem (4779) die uiteerste provinciale van de Vlaamse Minivoetbalfederatie overko men. Een viertal klubs hebben een naamveran dering aangevraagd zodat we volgend seizoen ook Young Boys Aalst (ex-Fon- cé), ACR Chemicals Zele (ex-Brouwerij De Bus), Jong Wuitens Hamme (ex-Lily Marleen) en Klaverblad Berlare (ex-Ka- trolle) in de matchverslagen zullen aan treffen. Jong Aalst, 't Voetlicht Lebbeke, De Klui zen Erembodegem, Juventus Aalst en ZVC Berlare bieden de jeugd een extra kans want met een tweede team willen ze hen kompetitie-ervaring laten opdoen en dat pleziert provinciaal bondsvoorzitter Van Durme ten zeerste. Dirk Daelemans Zaalvoetbal. Talentscout Rous seaux speurt ook volgend seizoen naar beloftevolle spelers die in aanmerking komen voor de Oost vlaamse zaalvoetbalselektie (foto dida)

De Voorpost | 1992 | | pagina 25