Raf Thibaut primus dankzij garagemuur Omni-sportkampen in Lebbeke Ion Barra (De Schreef) e opgeklommen naar B3 Jan Baeyens in Erembodegem Ub 26 - 26.6.1992 - De Voorpost TENNIS SQUASH Ondanks het feit dat tornooien die tellen voor het Oostvlaams Criterium door gaans veel deelnemers uit andere regio's aantrekken, kan men ook zonder erken ning suksesrijk organiseren. Dat werd afgelopen weekend bewezen achter de Westakkers in Haasdonk waar de avond lijke ambiance reeds jaren voor extra aantrekkingskracht zorgt. Smet zonder tegenstand Bij de Dames III stond er zoals verwacht geen maat op het meesterschap van Nancy Smet, die een aantal jaren terug bij Dames II hoge ogen gooide maar we gens allerlei omstandigheden gas moest terugnemen. Deze bikvanger van TC Jas mijn Sint-Niklaas klopte in halve finale haar klubgenote Connie Meersman (7-6 en 6-1) en in de eindmatch had ze ook weinig te vrezen van Natalja Maes, die voordien tegen Els Vercauteren (TC Wa- se) diep moest gaan om met tweemaal 6-4 overeind te blijven. De immer bevalli ge Smet, die blijkbaar weinig van haar natuurlijke aanleg had ingeboet, juichte met 6-1 en 6-3 en is vastbesloten haar come-back ook op andere curts met klinkende resultaten te onderstrepen. Bij de veteranen bewees Erwin Croes nogmaals dat hij een veelzijdig sportman mag genoemd worden. Als oud-volleyin- ternationaal werd hij wel in de finale bedreigd door Willy Denys, die de laatste weken veel in de prijzen valt maar in de kruciale momenten minder presiesheid aan de dag kon leggen dan Croes en zo met 3-6, 6-3 en 5-7 de boot inging. In finale stond Croes oog in oog met Hilaire Van Puyvelde, die de vorige week nog als tornooileider op Zilveren Klomp fungeerde. Dit had hem blijkbaar geen goed gedaan, al zorgde hij met technisch vernuftige plaatsballetjes voor verwar ring aan de overkant. Voldoende was dit echter niet want het doorzettingsvermo gen en de wilskracht bezorgden Croes met 6-4 en 6-3 de eindzege. Bij de junior-veteranen was Eddy D'Hooge aan zijn eerste tornooi toe en in de halve finale imiteerde hij het 'luchtgevecht' dat door Rudy Wauters in gang was gestoken. Dit eindeloos gepin- gel was vooral voor de kijkers een verve lende belevenis die gelukkig in het voor deel van de Royalspeler (6-4 en 6-4) afliep. In finale bleef D'Hooge dan met 6-2 en 7-5 de baas over Ponnet, die helemaal niet in zijn dagje verkeerde en ruiterlijk toegaf dat zijn opponent een klasse te sterk was. De garagemuur van Thibaut Bij de heren IV draaide finale uit op een slopende driesetter die uiteindelijk in het voordeel van de relatief onbekende Thi baut eindigde. Deze 25-jarige self-ma- de-man leerde volgens eigen zeggen de technische snufjes via de tv-beelden van de Grand Slamtornooien en tegen zijn eigen geragemuur werden alle standjes eindeloos ingeoefend. Met sukses blijk baar, want hij liet een hyperzenuwachtige Stefaan Van der Gucht (TC Temse) het spel maken, stuurde alles met kerende post terug en haalde het op zijn ver dienstelijke tegenstrever uiteindelijk ook met 3-6, 6-2 en 6-3. Ook bij Vos Reinaert haalt Raf Thibaut mooie resultaten want in samenwerking met de broertjes Duymelinck, De Witte, Vercauteren, Roggeman en Goossens werd in interklub de kwartfinale van He ren IV bereikt en dat werd duchtig ge vierd. Bij Heren III hoopten de thuissupporters op een 'performance' van Chris Martens die via een veertiendaagse retraite zich op het tornooi had voorbereid en er in de halve finale warempel de flamboyante Martin Van Gijzegem (C30) met 3-6,6-3 en 6-1 uitkegelde. In de finale stond Guy Van Royen echter op het menu en deze 34-jarige publiciteitsafgevaardigde had voordien tegen Vercammen (6-4 en 6-1 zijn adelbrieven gepresenteerd. Ook de sterk aangemoedigde Martens kwam te gen de routinier van TC Cortewalle nooit in het gewenste ritme en dit leverde laatstgenoemde in een mum van tijd met 6-0 en 6-2 de eindwinst op. Bij Heren II tenslotte werd veel verwacht van Jan Vermoesen, de beloftevolle spe ler van Reinaert Lokeren, die momenteel zijn dienstplicht vervult en hier blijkbaar fysiek niet onder te lijden heeft want hij verplichtte de lokale Covens tot het uit erste (7-5 en 7-5) te gaan. Dat wreekte zich in de eindstrijd tegen Arne Vereist (TC Casablanca) die tegen Koslowsky met 6-3 en 6-1 had kunnen vrijwielen en in de beslissende fase telkens opportu nistisch uithaalde zodat de 24-jarige Co vens, die een week vrijaf als havenarbei der had genomen, toch met tweemaal 6-4 in het verlies werd gespeeld. Dirk Daelemans KAATSEN Kaatsen. De ploeg 'Balleken Op' uit Moorse! (da) Kaatsen. Opstal Pelote (foto guy) Naar halfjaarlijkse gewoonte geeft de BSRF ook in juni de nieuwe rankingslist vrij en zoals voorspeld heeft Ion Barra hierop een mooie sprong gemaakt. Deze 'joker' van De Schreef, in december tot C1 gebombardeerd, kreeg nu immers het B3-statuut zodat hij dicht in de buurt komt van Douglas Foulkes (B2), de min zame Engelsman die ook volgend sei zoen als Aalsterse trainer-coach zal fun geren. Luk Teuwen, die in de vorige kompetitie de touwtjes bij De Dam in handen hield, speelde merkelijk minder tornooien en degradeerde van B1 naar B2. Hij blijft wellicht wel aan de Vismijn spelen, daar zijn team in extremis de promotie naar tweede nationale afdwong en als tegen strevers in reeks B nu Campo Sportivo, Bateas, Windekind, Center Court, Indoor, 't Binnenhof, Vilvo, Piramid, Castle Club, Winner's en Brussels toegewezen kreeg Wachtkamer Ook dit jaar wordt de C-kategorie be stempeld als de wachtkamer naar hoge rop, al tellen onze streekklubs geen C1- spelers. Bij de C2's heeft zich wel een trio genes teld en wel Karei Schockaert (De Dam), die nu als uitbater van een car-wash aan de kost komt naast Hans Walgraeve en Jean-Pierre Vermeiren, het Aalsterse duo dat volgend seizoen in tweede natio nale A aan de slag is en daar o.a. The Seven, Squash 22 Luik, Belgica, Ver- viers, Molenbeek, Begijnhof Hasselt, Olympia, Grenadier Gosselies, Fort Jaco, Abbaye Ath en Sint-Joost in de ogen moet kijken. Bij de C3's treffen we de ons onbekende Alain Domercq aan naast Joris Hans- sens, die vorig seizoen met de Central- ploeg aan de slag was maar wellicht nu toch als vijfde man zal uitgespeeld wor den Schreef-manager John Pescod maakl zich immers sterk dat hogergenoemd kwintet in staat moet zijn zich moeiteloos in tweede te handhaven, al moet men optornen tegen heel wat ambitieuse nieuwkomers. Beloften Bij de D-kategorie vinden de meeste streekbeloften een plaatsje. Zo is Philippe De Bock (De Dam) nu opgeklommen naar het D1 -statuut en dat kregen ook Tom Demets (De Schreef) en René De Ridder (Squash Garden) in de schoot geworpen. Robin Claeys (De Dam), Bart Fahy (De Schreef), Wim Poppe (Squash Garden), Wouter Van Damme (De Schreef), Ron- ny Van Vlierberghe (De Dam), Guy Van Nieuwenborgh (De Schreef) en Erik De Wit (De Schreef) gaan nu als D2-spelers door het leven en dat is wel voor laatstge noemde veteraan opmerkelijk want vorig seizoen was hij tevreden in de NG-tor- nooien te kunnen aantreden. Graham Bassett (Tragel Sport), Kris Bau- wens (De Dam), Sammy Baton (Tragel Sport), Joel Bombeeck (Braekeveld), Paul Caudron (Braekeveld), Dirk Cop- pens (De Schreef), Dirk Daelman (De Schreef), Herman De Backer (Braeke veld), Robert De Coninck (De Schreef), Jan De Smit (De Dam), Jan De Vriendt (De Schreef), Stefan Lefevre (Tragel Sport), Mare Michiels (De Schreef), Erik Naudts (De Dam), Wim Renneboog (De Dam), Bruno Roels (Squash Garden), Hans Van Craeyevelt (De Schreef), Jos- se Van den Abbeele (De Schreef), Jan Van den Eynde (Braekeveld), Guy Van Mechelen (Tragel Sport), Marc Van Mel- ckebeke (Braekeveld), Mare Vercauteren (De Dam), Bert Verniers (De Dam), Fre- derik Verstraeten (De Dam) krijgen op hun spelerskaartje de D3-kwalifikatie zo dat proefstomen er voor hen duidelijk niet meer bij is. Squash. Eva en Tom Michiels uit Gijzegem worden door kenners als mogelijke B-spelers (foto dida) WIELRENNEN In het Aalsterse Erembodegem zijn de Forumvrienden weer aktief. Vorige vrij dag organiseerden ze een avondcrite rium voor liefhebbers en later op het jaar volgen nog wedstrijden voor juniores en nieuwelingen. Achtendertig vertrekkers kregen de orga nisatoren vorige vrijdagavond aan de start. De wedstrijd werd vrij zenuwachtig verreden en alle kansen bleven nog open tot op drie ronden van het einde dan toch todi een kopgroepje gevormd werd met vijl Me renners die het tot aan de meet zouden wsi volhouden. Jan Baeyens, die al lang van jnjze wanten weet, won de spurt met enkele fce meters voorsprong op Francis De Rid- der, Andy De Vriendt, Kris Neerinckx en live Tony Bracke. De gemeentelijke sportdienst van Lebbeke organiseert jaarlijks tijdens het groot verlof in augustus 4 omni-sportkampen voor de 6- tot 12-jarigen elke weekdag (zaterdag uitgezonderd) van 9u00 tot 16u00 met een onderbreking van 12u00 tot 13u00. Tijdens deze zomervakantiemaand staan volgende kampen op het programma: SPORTKAMP 1 van 3 tot 7 augustus, SPORTKAMP 2 van 10 tot 14 augustus, SPORTKAMP 3 van 17 tot 21 augustus en SPORTKAMP 4 van 24 tot augustus. De deelnameprijs bedraagt voor elk kamp 700,-fr. Uiteraard kan ingeschreven worden voor meerdere sportkampen Al deze sportaktiviteiten hebben plaats in het gemeentelijk sportcentrum, Albertl straat 122 te Lebbeke. Dagelijks komen vier verschillende sportdisciplines aan bod met als laatste uur 'zwemmen' en dit onder begeleiding van gekwalificeerde sportmonitoren. Een gereduceerd tarief wordt toegepast voor het tweede en derde kind uit éénzelfde gezin (700-600-500 fr) mits voorlegging gezinstoestand. De inschrijvingen gebeuren via de ASLK banknummer 001 -1987764-19 onder de benaming 'Sportkampen te Lebbeke'. Sportkledij vereist (zwemgerief inbe grepen) inschrijfformulieren zijn te bekomen in de kantoren van de A.S.L.K. en aan de kassa van het sportcentrum. Albert I straat 122 te Lebbeke. De deelnemers kunnen onder toezicht hun middagmaal gebruiken in het cafetaria van het sportcentrum. Alle deelnemers zijn verzekerd door Bloso. Verdere inlichtingen kunnen bekomen worden bij de gemeentelijke sportdienst onder telefoonnummer 052/41.12.91 of 41.21.11 Denderbelle. De Bilde uit Lebbeke werd laureaat bij de 'Crazy Cars'int rodeowedstrijden, georganiseerd in Bellebroek (foto guy) Vrouwelijk talent In de voorlopige reeksindelingen bij de vrouwen vinden we in de nationale kom petitie enkel De Dam en De Schreef sa men in derde nationale Het is dan ook logisch dat de hoogste geklasseerde streekmeisjes een C-statuut hebben. Vera Lamberts (De Schreef) en Saskia D'Haemers (de Dam) mogen zich C2- speelster noemen en voor Katrientje Van de Voorde (De Dam), Katia Torek (De Schreef), Beatrijs Steyaert (De Schreef) en Veerle De Witte (De Schreef) mag dit seizoen de D3-kwalifikatie bijgeschreven worden. Dirk Daelemans

De Voorpost | 1992 | | pagina 26