Berlaarse brandweer houdt opendeurdagen Punt verloren Landschappen uit het Land van Dendermonde Schoonaardse Opstalvrienden presenteren 'Bareelkeskermis' Berlaars gemeenschapsonderwijs met tuinfeest Vakantiegenoegens Berlare fietste de 'Langste Dag' in Emiel en Lea vierden diamanten bruiloft in Berlare De Voorpost - 26.6.1992 - 31 en wie cr zin in had die kon om 20.00 uur de fietsers vervoegen aan de kerk van Uitbergen. Samen werd in een gezapig tempo langs voorname lijk rustige wegen een trip gemaakt van een 20 tot 25 kilometer. Onder weg werd de nodige tijd genomen om uit te blazen. Onder meer op een terrasje aan de Schelde. Wat door de deelnemers ten zeerste werd gewaardeerd. (Berfo) KAATSEN Kaatsen in Kerksken Lagere I De Toekomst Bugg. 7 Kerksken 15 Kerksken dat steeds met een bang hart naar Buggenhout afzakt, omdat het plein hen niet ligt heeft een punt laten liggen in De St. Jozefstraat Fons Van Kerckhoven, nog steeds licht gekwetst werd aan de koord uitgespeeld. In de beginfase kon De Toekomst gelijke tred houden, maar eens de Aalstenaars aan de toestand van het terrein waren aangepast konden ze verdiend een vierpuntenkloof uitbouwen hij de rust. Met een beetje geluk was het hen toch gelukt, maar een zwak leveren de en kerende Roel Vergauwen in de Klassement Hogere III 1. Kaste! 15 14 1 224 112 36 2. Tourpes 15 13 2 213 135 32 3. Idegem 15 13 2 208 150 31 4. Terjoden 15 11 4 195 140 28 eerste helft, herpakte zich degelijk tijdens 5. Rode 15 8 7 185 162 25 de tweede helft en het was onder zijn 6. Zandber impuls dat Buggenhout een puntje kon gen 15 9 6 194 176 24 binnenhalen. Hij imponeerde de tegen 7. Isières 15 7 8 173 174 21 stander door zijn goed spel in de tweede 8. Chapelle 15 8 7 162 197 20 helft. 9. Herne 15 6 9 175 194 20 Bij de bezoekers zorgden Steven De 10. Hellebecq 15 5 10 184 190 19 Rijck en Andy De Ville elk voor twee en 11. Okegem 15 5 10 146 201 16 Eddy Huys en kapitein Erik Cooman elk 12. J. Volders 15 3 12 136 200 16 voor één overgekeerde bal. 13. Halle 15 2 13 152 207 16 14. Ladeuze 15 1 14 111 221 10 Beker van de Koi nine 1 De beker van de Koning wordt door Ka- stel Rap en Vlug ingericht op het terrein aan de Villa en dit op 27 juni te 15.00 u. Kaatsliefhebbers op post. Op vrijdag 3, zaterdag 4 en zondag 5 juli organizeert de Vrijwillige Brandweer van Berlare zijn open deurdagen in en rond de gebouwen van de brandweer. De opendeurdagen worden op vrij dag 3 juli geopend om 18.30 uur. De fanfare van de brandweer zal de genodigden afhalen aan het ge meentehuis en begeleiden naar de brandweerkazerne, waar burge meester Van Sande om 19.00 uur de feestelijkheden voor geopend zal verklaren. Om 20.00 uur staat er een belotwedstrijd op het program ma. Er is 4.000 fr vooruit en de inleg bedraagt 50 fr. Ter plaatse wordt geloot met wie men aan tafel gaat zitten. Zaterdag 4 juli staan de deuren van de kazerne vanaf 15.00 uur wage- wijd open. Men kan er zien met welk materiaal de brandweer is uit gerust. Het Rode Kruis is ter plaat se en zal demonstraties geven van eerste hulp bij ongevallen en zorgt voor een tentoonstelling. Om 18.00 uur branden de barbecuevuren en om 19.00 uur volgt er een grote pri- véschieting op de liggende wip met gratis 2.500 fr, berekend op 42 schutters. Vanaf 21.00 uur is er dansgelegenheid. De rockband 'Plastiek Chocopot' zorgt voor de nodige sfeer. Ook zondag 5 juli kan men een kijk je gaan nemen in de brandweerka zerne. Vanaf 10.30 uur is men er welkom. Op het middaguur staat er een barbecue op het programma en om 15.00 uur beginnen de demon straties gegeven door brandweer en Rode Kruis. Om 18.00 uur zorgt een discobar voor de nodige sfeer en heeft de trekking plaats van de tom bola. De jeugd kan gedurende deze open deurdagen meerijden met een echte brandweerwagen of ervaren hoe men een brandspuit moet hanteren. Op zondag 13 september heeft de Nationale Open Monumentendag plaats en bij die gelegenheid tonen de Stedelijke Musea voor de eerste keer integraal een verzameling et sen van de hand van Romain Mal- fliet. Het gaat om etsen die jaren geleden werden aangekocht en een beeld geven van de monumenten en de andere mooie hoekjes van het Land van Dendermonde. Romain Malfliet, geboren te Sint- Niklaas op 17 mei 1910, geniet als graficus een grote faam. Hij was van 1951 tot 1975 leraar aan de Akade- mie voor Schone Kunsten te Sint- Niklaas. Hij maakte heel wat kwali teitsvolle etsen over de streek van Dendermonde. In heel wat wonin gen en openbare gebouwen kan men werk van Malfliet bekijken. In het Zwijvekemuseum zullen de be zoekers dan ook kans te over krij gen om hun eigen streek te verken nen. De tentoonstelling in het Zwijveke museum (Nijverheidsstraat 1 te Dendermonde) heeft plaats van 13 september tot 30 oktober en is gratis toegankelijk op de werkdagen van 8.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur en op zondag van 14.00 tot 18.00 uur. Aan veertiende editie toe De laatste week van juli, van 24 tot 27 juli om precies te zijn, is de wijk Opstal van Schoonaarde in feeststemming. Dan heeft de alom bekende Bareelkeskermis plaats, die al voor de veertiende keer en steeds met meer sukses wordt georganizeerd. 'De Opstalvrienden', die verantwoordelijk zijn voor deze kermis, hebben ook nu weer alles gedaan om een schitterend kermisprogramma te kunnen aanbieden. Of ze daarin geslaagd zijn, kan je best zelf beoordelen. Wij denken van wel. Berlare. De jongsten openden het tuinfeest in de gemeenschapsschool (Berfo) Het voorbije weekend was het feest in de gemeenschapssschool Ten Berge te Berlare. Het jaarlijks tuin feest werd er traditioneel ingezet met een schieting op de liggende wip. Er was voor liefst 2.000 fr aan prijzen te winnen en dat voor een toegelaten aantal deelnemers van 40 schutters. De gemeenschaps school Ter Berge' was voor het tuinfeest mooi versierd en overal hingen er vlaggen omhoog. Zater dagnamiddag was het de beurt aan de leerlingen van de school om een show te geven. Begonnen werd met de allerkleinsten die in een hippe kledij een knap dansje presenteer den. Daarna kwamen de jongens en meisjes van de basisschool aan de beurt en vervolgens de leerlingen van de middenschool. Na het optreden van de leerlingen volgde er een muzikaal koncert ge bracht door de Fanfare Volharding onder leiding van dirigent De Wolf. 's Avonds was er de nódige ambian ce met een optreden van de rock groep 'Plastic Chocopot'. Zowel zaterdag als zondag kon men genieten van een lekkere barbecue of zich de Oostenrijkse schotel la ten smaken. Zondag stond er nog een toeristische autozoektocht op het programma die de deelnemers naar de mooiste hoekjes van de re gio bracht. In de namiddag was er ook nog een prondelmarkt en orga- nizeerden de kinderen een pinsruil- en koopbeurs. Op het programma ook een judo-happening waarbij ploegen uit Lokeren, Berlare, Ap pels en Wieze tegen elkaar uitkwa men. Voor de kinderen was er natuurlijk gezorgd voor de nodige animatie met een springkasteel en een vis kraam. En de volwassenen die kon den genieten van een biertje of een versnapering, (berfo) De festiviteiten spelen zich af in de Opstalstraat op het grote terrein rechtover het Mariakapelletje. Op het kermisprogramma vindt men traditionele aktiviteiten terug zoals een kaartwedstrijd, de vedettenpa- rade, de wipschieting, de eucharis tieviering in open lucht, de dag voor de derde leeftijd en de rommel markt. Maar er zijn ook een aantal nieuwigheden mastklimmen, het oplaten van een warmeluchtballon en nog veel meer. Dag per dag De kermisaktiviteiten starten op vrijdag 24 juli met de traditionele kaartwedstrijd belotten in de feest tent. Inschrijven kan vanaf 19.00 uur, de wedstrijd zelf start om 20.00 uur. Er is 10.000 fr gratis plus de inleg en die bedraagt 50 fr per deel nemer en een prachtige trofee. Zaterdag 25 juli om 14.00 uur wor den de wipschutters verwacht in de tent. Het is een schieting op uitnodi ging en ook hier zijn er weer heel wat prijzen voorzien. Om 18.00 uur opent het streekbierencafé zijn deuren. Men kan er ook op zondag en op maandag terecht om er te genieten van de Belgische klasse bieren. Er worden in het stemmige café ook alkoholvrije drankjes ge serveerd. Het is maar dat je het weet. Om 21.00 uur gaat alle aan dacht naar de vedettenparade. Op de affiche staat het orkest 'Dennis Sweet Band' die Mirage, Bingo, John Terra en Bart Kaell zal bege leiden. De toegang voor deze vedet tenparade bedraagt 270 fr in voor verkoop en 300 fr aan de kassa. Op zondag 26 juli wordt om 10.30 uur aan het Mariakapelletje een open luchtmis opgedragen. Pastoor Bae- tens is de voorganger en de kinde ren van de Opstal en vrijwilligers luisteren met muziek en zang deze plechtigheid op. In de loop van zon dag kan men aan 'Taverne Koeketine' terecht voor mastklim men. Voor 50 fr kan men zijn kans wagen en een fles champagne win nen. De paal is een goede vijf meter hoog en het komt erop aan dat de kandidaten de bel bovenaan op de paal laten rinkelen. De champagne staat dan klaar. Van 11.30 tot 13.00 kan men zijn kans wagen. Vanaf 14.00 uur staat er een brede waaier aan aktiviteiten klaar. De kinderen kunnen zich laten schmin ken zodat ze haats onherkenbaar zullen zijn. Ze kunnen zich ook lek ker moe maken op het springkasteel en The VP Boys and Girls van Wan- zele zullen ook van de partij zijn en dat betekent dat er weer heel wat te beleven is. Voor het tapkenschieten is er een goed gevulde prijzenpot voorzien en een trofee. Nieuw op de kermisaffiche is het internationaal touwtrekkerstor- nooi. Men voorziet verschillende reeksen. Diverse bekers en trofeeën liggen te wachten op de deelne mers. 's Avonds is The NRJ Band van de partij. Dat betekent muziek van de gouden jaren zestig. Dat wordt dus dansen van vieren. De toegang is overigens geheel kosteloos. De maandag is traditioneel voorbe houden aan de derde leeftijd. Dat is ook nu zo. Vanaf 14.30 uur start er in de feesttent een shownamiddag met Paul Severs als gastheer. De peter en meter van de wijk worden tijdens de namiddag in de bloeme tjes gezet. De toegang bedraagt 100 fr. Vanaf 18.00 uur wordt het start sein gegeven van een ruil-, rommel-, antiek- en curiosamarkt waarvoor de standplaatsen geheel gratis zijn. Standhouders zijn welkom vanaf 16.00 uur. Voor de sportieve zielen is er een penaltyfestival voorzien. Danny D'Hondt, keeper van Lokeren, zal de te kloppen man zijn. Inschrijven kan ter plaatse. En dan is er de warmeluchtballon die op de feest- weide zal opgelaten worden. Hoe veel ballons er komen is niet gewe ten. Dat zal afhangen van het aantal kandidaat ballonvaarders en die kunnen zich kenbaar maken bij Koeketine 052/42.62.63. Aan alles komt een eind, dus ook aan de Bareelkeskermis. Het slui tingsbal is niet de laatste, wel de voorlaatste aktiviteiten. Want een voorwerk zorgt ervoor dat iedereen moe maar tevreden nog wat zal kun nen nadromen van een druk week end. Voor een aantal aktiviteiten kan men kaarten in voorverkoop beko men op volgende adressen Paper shop Bombeke, Schoonaardebaan 29; Café Breughelhof, Moleneinde; Taverne Koeketine, Opstalstraat 'en Coiffure Ganseman, Migro- straat 4. Of bij de leden en bestuurs leden van de OpstalvriendenEddy Uyttendaele, Schoonaardebaan 113; Eddy De Wael, Molendreef 45 te Berlare; José De Ridder, Opstal straat 31; Gerrit Van Riet, Berg straat 45 te Berlare; Roger De Smet, Opstalstraat 3b en Mare Van Boven, Opstalstraat 37. Berlare. Zelf ruilen en verkopen, het kon tijdens het Tuinfeest (Berfo) Wie van de langste dag van het jaar volop wilde genieten, die moest vrij dag 19 juli in Berlare zijn, waar_.de plaatselijke afdeling van Vakantie genoegens de idee had opgevat een fietstocht van de langste dag te or- ganizeren. Iedereen mocht deelne men aan de avondfietstocht die de deelnemers leidde langsheen heel wat mooie hoekjes en plaatsen van Berlare. Omstreeks 19.45 uur werd vertrokken aan de kerk van Berlare Het was feesten geblazen in de Bos straat te Berlare waar het echtpaar Emiel Verhaegen - Lea D'Haese zijn diamanten huwelijksjubileum vierde. Het paar kreeg het bezoek van burgemeester Van Sande die aan het echtpaar een tinnen schaal met de wapenschilden van de Ber laarse deelgemeenten erop over handigde. Ook de buurtbewoners en vele vrienden van het echtpaar waren aanwezig en zorgden voor een zee aan bloemen. Emiel Verhaegen werd geboren op 9 september 1903 en zijn vrouw Lea zag het levenslicht op 1 augustus 1911. Het echtpaar kreeg twee kin deren: een dochter Francine die zelf 3 kinderen heeft en een zoon die 1 kind heeft. Emiel kwam aan de kost als bouwvakker. Hij begon als tijd een zeer bekwaam metser te een tijdlang in de jutefabriek Safco metsersknecht om na verloop van worden. Lea van haar kant werkte en later bij Vervliet. (Berfo) Berlare. Met veertig deelnemers werd de fietstocht van Vakantiegenoegens een sukses (Berfo) Berlare. Het diamanten paar tijdens de plechtigheid met de burgemeester, familieleden en de hele buurt (Berfo)

De Voorpost | 1992 | | pagina 31