Roefel, Dag van het Kind Lijn Aalst-Burst ergst getroffen bij afschaffing stopplaatsen Jan Bracke schreef leerboek voor muzikale opvoeding Vakantiekrant Schoolfeest te Wieze 4 - 26.6.1992 - De Voorpost Vervolg van p. 1 Omschrijving v.h. initiatief Plaats A. OPENBARE VOORZIENINGEN Politieagent spelen Politie Kan. Colinetplein Kijkje onder de zwembadkuip Zwembad Zwembadlaan Brandweerman spelen Brandweer Vrijheidsstraat Werken in een rusthuis St.-Job Marktweg Hopperank Ninovestwg Helpen in een ziekenhuis A.S.Z. Merestraat Een boek maken Boekbinderij Kapellestraat 17 Vogelnestjes en voederbakjes maken Sted. Werkhuizen Aelbrechtlaan Muziek maken Akademie Schoolstraat Bezoek aan tentoonstelling en gesprek met kunstenaars Akademie Oude Vismarkt- Rijkswachter spelen Denderstraat Werken in het station Stationsplein B. KINDGERICHTE INITIATIEVEN Atelier Vredeshuis Zonnestraat Poppekleedjes maken Leren rolschaatsen Leren paardrijden Wafels en smoutebollen maken Zich laten schminken C. MIDDENSTAND EN BEDRIJVEN Uurwerken herstellen Een bril monteren Een juweel maken Rondleiding in koetsententoon- stelling en rit met koets Een dierenarts bezoeken Kaas en boter maken op de boerderij Een boerderij bezoeken Fiets herstellen In het medisch labo D. VERENIGINGSLEVEN Leren schaken Trefcentrum Drie Sleutelstr. Rol Ierland Tragel De Hoefslag Erondegem Trefcentrum Drie Sleutelstraat Aan de trefpunten Moorselbaan 12 Nieuwstraat 12 Geraardsbergse- straat 193 Watermolen 1 (Moorselbaan) Dr. De Moorstraat 100 Immerzeeldreef 223 Grote Baan 13 Herdersem Oude Dender- mondsestwg 267 Broekstraat 18 Moorselbaan 107-113 Zonnestraal 3 C.C. De Werf (4e verdiep) Potten bakken Schilderen op doek Telegeleide auto's besturen Telegeleide bootjes besturen Een radioprogramma maken Leren volksdansen Dansen met fantasie E. RARITEITENKABINET Leren dansen met Patrick De Coninck Babbelen met Ingeborg Theatervoorstelling met „Arthur" Met Jean-Marie Pfaff in het doel Kennis maken met Rope-Skipping Bij een imker SLOTMANIFESTATIE Ballonwedstrijd C.C. De Werf (4e verdiep) C.C. De Werf (4e verdiep) Zonnestraat Zonnestraat Radio Katanga De Ridderstr. Radio Avanti St.-Jozefstr. 26 C.C. De Werf (4e verdiep) Netwerk De Ridderstr. 28 C.C. De Werf (theaterzaal) C.C. De Werf (4e verdiep) C.C. De Werf (kleine theaterzaal) Sporthal Ten Rozen Rozendreef 62 Sporthal Ten Rozen Rozendreef 62 Hoezestraat 129 Grote Markt Vervolg van p. 1 onderdeel van "Star 21wat dit ook mag wezen. Toch heeft "het lijntje" veel van zijn prestige verloren want vroeger was spoorweg bij het eventueel uitvallen van de lijn Denderleeuw-Zottegem. Het lijntje is niet geëlektrificeerd zodat ook dit argument wegvalt. Waar men zich vroeger daarenbo ven ook op beroemde dat het een "militaire" lijn was (en nog is) wordt thans in twijfel getrokken, want voor militaire aangelegenheden wordt evenmin nog veel gebruik ge maakt van het spoor. Belang Welke belangen er ook aan verbon den zijn of niet. toch staat het vast het meestal in de volksmond ge noemd werd. kan bogen op een zen in het verleden maar men kan niet miskennen dat ze wegens de dat de afschaffing er nog niet voor teruggaat. Reeds in 1974 begon morgen is. Het kadert in een bespa- men mel de voorbereidingen als de ringsplan en door die haltes af te aankoop van gronden voor de ont- het belangrijk als alternatieve schaffen bespaart men niet erg veel eigcningen waarna de werken kon- vermits deze stopplaatsen zelfs niet den uitgevoerd worden. Dit duurde bemand zijn en één schuilhuisje nog een paar jaar want het was pas dienst doet als "station". De bare- °P 1 juni 1976 dat de eerste trein van len aan de overwegen funktioneren Aalst naar Burst stoomde. Toen automatisch en bij sommige hoeft wees men minister BEERNAERT dit zelfs niet want er zijn er nog een van Openbare Werken op de geva- paar op deze lijn die onbewaakt zijn ren voor de "voorbygangers en de schiedenis die meer dan een eeuw moderne vervoermetodes en dito middelen steeds minder gebruikt werd. De eens zo drukke "los" lager eenzaam bij, vooral na de afbraak van het stationsgebouw en eens dit verdwenen was, begon de totale af slanking met het gekende gevolg en het aktuele probleem van tegen woordig. jv Voor hen die' op het thuisfront hun vakantie doorbrengen een aantal vakantiesuggcstics te beleven in eigen regio. Lees in deze editie: - Aalst viert weer kermis. - De beste paarden worden weer van stal gehaald. - Vakantie nemen in Aalst: Niet ver en zeker niet duur. - Aalsterse Dienst Toerisme staat ten dienste voor komende zomer. - Informatie bij reizen per trein. - Toeristische evenementen. - Schapendag in Aalst. - Feest van de Vlaamse Gemeenschap op 11 juli. - Pikkcling mag internationaal Unesco-logo dragen. Van hen die op een bijzondere wijze hun vakantie plannen brengen we verslag uit. Zo leest u in volgende editie: - Leraars Sint-Maarteninstituut per fiets naar Compostella in Spanje Wielertoeristcnclub uit Mcldcrt op tweewielertocht naar Lourdes, en dus tot de industriële archeolo gie gaan behoren. Lange geschiedenis Op zaterdag 27 en zondag 28 juni nodigen de leerlingen, het onderwijzend personeel en de mensen van het ouderkomitee van de Vrije Basisschool aan de Kloosterstraat, uit op hun einde-schooljaarsfeest. Er wordt weer gezorgd voor een degelijk en attractief programma. Nadien is er Feest Op zaterdag is er vanaf 14 u. rom melmarkt op de speelplaats. Bij die Verder kan er nog op beide dagen ;elegenheid zullen ook pannckoe- doorlopend genoten worden van ken en dranken te bekomen zijn. Om 19 u. begint een grote belotting, begiftigd met 5.000 fr. prijzen in leg), alsmede een beker van het ge meentebestuur. Rond die tijd men ook de bakschicters aan hun setterecorder. een diplomaten-ca trekken in een wedstrijd naar pan- se, en verder tal van horloges, eten klare kippen. Zondag komen om 14.30 u. de leer- lirtgen op het podium in een veelbe lovend optreden rond het thema rytuigen Dit was niet ongegrond want in de loop van meer dan een eeuw deden zich meerdere ongelukken voor. Het routjen van Erpe-Mere zoals Velen herinneren zich nog het oa- geluk aan de overweg aan het Zeve- koot te Erpe waarna men trouwens als herinnering een kapel opgericht heeft. 1994 De afschaffing van enkele opstap plaatsen betekent voor sommige pendelaars nog groter moeilijkhe den want zij komen meestal reeds uit de buurtdorpen. Toch kunnen ze zich nog een paar jaar beraden want de realisatie van deze plannen ge beurt niet vóór 1994. Er moet trou wens eerst nog een studie gemaakt worden en het is pas daarna dat definitieve beslissingen zullen val len. Misschien wordt de norm intus sen nogverlegd en kunnen deze hal tes nog genieten van een "over gangsperiode", men weet nooit. De "lijn 82" heeft echter haar nut bewc- "Dansen is een feest", nog een Playback-show. Jan Bracke, woonachtig in Berlareen leraar aan het Sint-Vincentiusinsti- strekkingen aan bod. Zo krijgen de tuut te Dendermonde, heefteen leerboek voor muzikale opvoeding voor de leerlingen een boeiend verhaal over tweede graad van het secundair onderwijs geschreven. Het werd een oude volksliederen en Vlaamse doe-boek dat de leerlingen zeker en vast zal boeien. Het stapt af van de chansons, over het menuet, de ne- traditionele leerboeken en koppelt boeiende verhaaltjes over komponisten gro-spirituals, jazz, enz. Daarnaast en hun werk aan interessante leeropdrachten. gaat de aandacht naar instrumen- Het boek werd 'Fugato' gedoopt en tie van het Apple Education Centre tcnleer met het orgel en de electro- werd tijdens een muzikaal feest in uit Gent klaar met een educatief nische en digitale instrumenten. Er aanwezigheid van tal van leraren programma met 'Le Sacré du muziek uit de hele regio in de feest- rrintemps' i café, ijs, pannekocken, snacks enz. Aan het feestgebeuren is ook een gratis tombola met de steunkaarten verbonden met als hoofdprijzen een midi-stercokctcn, een radiocas- tjes, en andere naturaprijzen. De trekking heeft plaats tijdens de feestaktiviteiten van zondagnamid dag. JVL muziek uit de hele regio in de feest- Printemps' van Strawinsky op com- zaal van het Sint-Vincentiusinsti- putcr. Maar de computer was niet in tuut voorgesteld. Die kregen enkele z'n beste dag. Een beetje nukkig en muzikale voorbeelden te horen van tijdens de pauze werd er flink ge- bij ons. Norbert Dctacye onder slcuteld om de aandachtige toe- meer die enkele jazzy nummertjes hoorders toch maar een idee te kun- liet horen, Dirk Brosse die aantoon- nen geven van hoe dat programma de dat hij een knap filmkomponist is cr nu eigenlijk uitzag, en het publiek liet genieten van de 'Fugato' zo vertelde Jan Bracke in muziek die hij maakte voor de film de gauwte, is gegroeid uit een aantal over priester Daens, Tars Lootcns interviews met en koncerten door die nog maar eens demonstreerde Vlaamse musici, instrumentenbou- dat hij een pianovirtuoos is. Daar- wers en komponisten. naast stond er nog een demonstra- In 'Fugato' komen alle muzick- wordt een hoofdstuk gewijd aan de Carmina Burana, Wolfgang Amad- cus Mozart en nog veel meer. Men leest er ook bijdragen over kompo nisten van bij ons en liedjes van hedendaagse zangers worden er ontleed. 'Fugato' is mooi geïllustreerd met kartoens van de bekende tekenaar Barst en kost 344 fr. Men kan het bestellen bij Uitgeverij Plantijn, Se cundair Onderwijs, Santvoortbeek- laan 21-25 te 2100 Deurnc.

De Voorpost | 1992 | | pagina 4