Aalst viert weer kermis.... Aalsterse Dienst Toerisme staat ten dienste voor komende zomer... r De Voorpost - 26.6.1992 - 5 Van 3 tot en met 19 juli zorgen de Horeca-bedrijven en dekenijen uit het centrum, in samenwerking met het stadsbestuur, voor een totaalprogram ma, waar iedere Aalstenaar zeker zijn gading zal in vinden. Sinds 1989 werd vanuit het Aalsterse Stadsbestuur de nodige stimulans gegeven om een doodgebloeid «Aalst-Kermis» nieuw leven in te blazen. Gedurende de voorbije vier jaar groeide de samenwerking tussen de Centrumdekenije, de Horeca-zaken en het Stadsbestuur. Partners hadden elkaar gevonden om het «Aalst-Kermis» gebeuren uit te bouwen tot een groots centrumfeest gedurende twee weken. Aalst. De Centmmdekenijen dokterden samen met de horeca-zaken en het stadsbestuur een biezonder gevarieerd kermisprogramma uit (a) Do. 16 juli: 20 u.: Optreden The Nile. Zwaenepoel/Charlies, org. Centr. Dekenijen Vr. 17 juli: 20 u.: Optreden John Woolley and Friends. Podium Grote Markt. Za. 18 juli: 14-20 u.: Rodeo Stierwedstrijd animatie Radio Avanti - Podium Zwaenepoel/Charlies. Zo 19 juli: 14-22 u.: Kerkstraat - Rock 19 u.: Optreden Veske Volière - café 't Landhuis en Koning Van Spanje - Organisatie Horeca Cen trum. Van ma. 6 juli t.e.m. za. 11 juli: Kaatstornooi «Kampioenschap van Vlaanderen» op de Houtmarkt met deelname van: Bever, Wellar, Hor- rues, Nivelles, Hog 2 Sup, Lodelin- sart, Buizingen, Bassilly, Baisy, Thy, Courcelles, Meerbeke en Ottignies. Organisatie: Herleving Houtmarkt. P.H. Aalst. HetAalsters Feestkomitee bereidt opnieuw een denderende jaarbeurs voor (a) Er werd dan ook een totaal-pro gramma voorgesteld waarin elke Aalstenaar zeker zijn gading kan in terugvinden. Elke dag worden ani matie, muziek en/of optredens ge programmeerd in het stadscen trum. Het centrum zal verkeersvrij ge maakt worden tijdens de weekda gen vanaf 19 uur en op zondag en met de avondmarkten en avond- shopping vanaf 14 uur. Aalst, vakantiestad, wil alvast een goede start nemen om de Aalste- naars een aangenaam verlof aan te bieden op eigen bodem. Het college van Burgemeester en Schepenen wenst dan ook de ge waardeerde samenwerking te on derstrepen van de Centrumdekenij en Molenstraat - Zoutstraten - Nieuwstraat - Kattestraat en de ver enigde Horeca-centrum voor de realisatie van dit gevarieerd pro gramma werk alvast heelwat voor bereidend overleg heeft meege bracht binnen de werkgroep Aalst- Kermis, onder de leiding van G. itourlon, Schepen van Midden stand en Ekonomische Ontwikke ling dit in coördinatie met de dienst Organisatie en de dienst Midden stand en Ekonomische Ontwikke ling. Als de zon van de partij is, is sukses verzekerd. Programma Vr. 3 juli: 19 u.: Officiële opening Aalst Ker mis 1992 20 u.: Rondgang met orkest Dixie Connection en de Aalsterse Reu zen. Za. 4 juli: 14 u.: Animatie Radio Avanti. Po dium Zwaenepoel/Charlies 16-18 u.: Concerten: De Jonge Gar de Moorsel en St.-Cecilia Erembo- degem - Grote Markt. 21 u.: Optreden Soft Eyes - Zwae- ncpoel/Charlie Zo. 5 juli: 12-16 u.: Barbecue en reuzetombo la, Café 't Landhuis, org.: De Vlie gende Vogels, 14 u.: Grote Kermis - Balboogschie- ting. Achterkoer Stadhuis. Org.: Verbroedering der Aalsterse Bal- booggilden. 14 u.: Animatie Radio Avanti en springkasteel Zwaenepoel/Charlies 20 u.: Moppentappersavond met orkest E. Van de Velde, aan 't Landhuis, org. De 4 J's. 21 u.: Optreden Sam Goris - Zwae nepoel/Charlies Ma. 6 juli: 20 u.: Show Radio Laser met gast optredens: Wim Ravell - Pascal Laurent - Dinky Toys - Isabelle A - B.B. Jerome. Di. 7 juli: 17 u.: Avondmarkt in de Molen straat, Kerkstraat en op de Grote Markt. Org. Marktkoopliedenbond, de Na tionale Demonstreerdersvereni- ging en het Stadsbestuur. Wo. 8 juli: 20 u.: Optreden Big Band 86 Ge- raardsbergen. Podium stadhuis, or ganisatie Horeca Centrum. Do. 9 juli: 16 u.: Kcrmis-Avondshopping in de winkelstraten. Show oude bakfiet sen - Zoutstraten. 19 u.: Muzikale animatie aan de Werf. Organisatie Dekenij.Molen straat 22 u.: Groot kermisvuurwerk aan de Werf. Aangeboden door het Stads bestuur. Vr. 10 juli: 16 u.: Kermis-Avondshopping in de winkelstraten. Show oude bakfiet sen - Zoutstraten. Animatie Streek- krant Grote Markt. Za. 11 juli: Feest van de Vlaamse Gemeen schap Zo. 12 juli: 16 u.: Kindershow Ludo Bijnens. Podium Zwaenepoel/Charlies. 17 u.: Openlucht-café, barbecue en Free Podium. Aan café Cotton Club. Org.: Cotton Club en M.T.C. Aalst. 19 u.: Retro-avond met DJ. Jan de Sagher en Guy De Pré - Podium Zwaenepoel/Charlies. 19 u.: Optreden The Groovies o.l.v. Patrick De Coninck - Podium aan Stadhuis. Ma. 13 juli: 20 u,: Gar^onskoers op zen Oilsj- ters. Organisatie Stedelijk Feest comité. 20 u.: Optreden A.D.S.-band in de Kerkstraat. Organisatie Horeca Centrum. Di. 14 juli: 20 u.: Optreden William Souffreau met orkest. Podium Bourse. Orga nisatie Centrumdekenijen. Wo. 15 juli: 20 u.: Optreden Dirk Bauters en orkest. Podium Bourse - Org.: Ho reca Centrum. Tijdens het zomerseizoen zal het Infokantoor van de dienst Toerisme terug worden gehuisvest in de benedenzaal van het oude schepenhuis en zal benevens de gewone openingsuren ook geopend zijn op zaterdag van 14 tot 17 uur en op zon- en feestdagen van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. Men kan èr terecht voor een brede waaier aan toeristische informatie. Ook op het gebied van toerisme, heeft Aalst deze zomer wel een en ander te bieden. Vermeldenswaard is zeker de innovatie die aan het arrangement «Dagtrips voor Groe pen» werd aangebracht. Nieuw is hier zeker dat nu ook de bloemen veiling Flora in het aanbod kan wor den opgenomen. Bovendien wordt tevens ook de mogelijkheid gebo den aan groepen om bedrijfsbezoe ken af te leggen bij - Honda Benelux - Snijbloemenkwekerij - Rozenveredelingscentrum - Orchideeënkwekerij - Kamerplantenkwekerij Last but not least is ook de moge lijkheid ingebouwd om gedurende de periode van 15/8 tot 15/9 een hopbedrijf in werking te gaan be zoeken. Het aantal boekingen voor een groepsbezoek dreigt dan ook dit jaar alle rekords te gaan breken. Informatie bij het reizen per trein Ten overstaan van onze eigen Aal sterse bevolking en ook ten over staan van de potentiële bezoeker heeft de Dienst voor Toerisme zijn servicepakket weten uit te breiden door de mogelijkheid te bieden om informatie op te vragen in verband met alle wetenswaardigheden om trent het reizen per trein. Inder daad kan elk potentieel treinreizi ger worden aan informatie gehol pen via ARI (het elektronische spoorboekje van de NMBS). Het volstaat een briefje te schrijven aan de dienst voor Toerisme (Grote Markt 3) of te telefoneren op het nummer 73.22.60 en zijn reisplan nen kenbaar te maken (bestem ming, gewenste dag, gewenste uur Aalst. De Aalsterse jaarbeurs zal een vernieuwde afsluiter worden van de vakantieperiode a van aankomst op zijn bestemming, gewenste uur van terugkomst, enz.) om een dikwijls erg nuttige uitge stippelde reisroute te bekomen. Bovendien is het zo dat ARI de voor U voordeligste (kostprijs) reisfor- mule kan uitzoeken. Hiervoor zijn dan echter enkele bijkomende in lichtingen noodzakelijk - het aantal personen waarmee men de treinreis wil maken - de leeftijd van deze personen - de eventuele kortingen waarover men beschikt - wil men eerste of tweede klas gaan reizen - de frekwentie waarbij men deze treinreis wil maken. Aldus kan men een volledige be schrijving van een gepersonaliseer- de tariefformule en prijsberekening bekomen. Al deze inlichtingen wor den dan per kerende, met de gewo ne post, toegestuurd. Van deze service kan men in het licht van de (grote) vakantieperiode wellicht dankbaar gebruik maken. Met de trein vermijdt men immers om ergens op een drukke toeristen- weg in een ellenlange verkeersop stopping terecht te komen TOERISTISCHE EVENEMEN TEN 24, 25 en 26 juli Pikkeling in de Faluintjes De «Pikkeling» gaat dit jaar door in de deelgemeente Moorsel, op de wijk «Steven», Tinnenhoekstraat aan «Stienens Hof». Op vrijdag 24 juli worden de feestaktiviteiten tra ditioneel ingezet met de opening van een bloementapijt te Moorsel (Dorp). Zoals elk jaar zal ook de stad Aalst zijn medewerking verle nen aan de «Pikkeling». Deze me dewerking gebeurt onder de vorm van logistieke steunverlening. 2 augustus Knackwandeling te Aalst Op zondag 2 augustus zal door Knack te Aalst een provinciale Knack-wandelingworden ingericht. Dit initiatief kadert in de bedoeling van het weekblad Knack om deze zomer in elke Vlaamse provincie één wandeling te organiseren die in het teken van het cultuurtoerisme kadert. Zo wordt dit ook georgani seerd te - Oostende, in het teken van James Ensor - Houthalen, Tijsmans - Brussel-Elsene, rond de vele neo-classicistische projekten on der Leopold II - Antwerpen, Jacob Jordaens Voor Oost-Vlaanderen zal de wan deling te Aalst in de voetsporen van Louis-Paul Boon worden georgani seerd. Een én ander zal druk wor den bekommentarieerd in het toeri stische programma van BRT-1 op Aalst. De Aalsterse dienst voor toerisme staat de komende zomer volop in dienst van de dagjestoeristen (a) zaterdagmorgen, tussen 9 en 10 uur. Tevens worden de geselekteerde plaatsen in een reportage van zes bladzijden in Knack-Weekend voor het voetlicht geplaatst. De wandeling zal lopen over het trajekt van de L.P. Boonwandeling, destijds door ATB De Natuurvrien den uitgestippeld. Men vertrekt aan het station te Aalst en men komt aan op de Grote Markt, waar tevens een eindhappening wordt georgani seerd. De schrijver-kunstenaar Boon zal onderweg steeds uitdruk kelijk de leidraad voor de wande laars uitmaken. Tussendoor dienen de deelnemers een aantal vragen te beantwoorden en dienen er een aantal praktische proeven te wor den afgelegd. Hieraan verbonden zijn er dan ook talrijke mooie prij zen te winnen. 6 september Kunst- en Ambachtenmarkt Het centrale tema van deze Vijf tiende Kunst- en Ambachtenmarkt wordt, hoe kan het ook anders, PA PIER. Aansluitend op de nu lopende ten toonstelling Papier, Beeld en Basis, hebben de organisatoren ter gele genheid van de komende Kunst- en Ambachtenmarkt getracht zoveel mogelijk varianten te brengen op het thema papier, gaande van het ter plaatse maken van handge schept papier tot de kunst van het papierknippen en -vouwen, evenals een aantal vaardigheden die toch steeds papier als basis hebben (kal ligrafie, karikaturen, zie-spreuken op papier...). Behalve temagebonden demonstra ties bieden zij U natuurlijk ook het hele gamma traditionele ambach ten aan dat men op een Kunst- en Ambachtenmarkt mag verwachten. U kan ze allemaal aan het werk zien de klompen- en tonnenma ker, de bezembinder en de manden- vlechter, de smid en de imker, de instrumentenbouwer en nog zoveel anderen. In de mate van het mogelijke tracht men zelfs enkele demonstraties te brengen van ambachten eigen aan de kuituur van onze migrantenpo pulatie. Het kultureel animatieprogramma werd opnieuw zo gevarieerd moge lijk samengesteld. Ons aanbod - «De Veske Voljeir», Vlaamse volksmuziek - «Kubat», Turkse muziek en volksdans - «Corvi», komisch muziektheater Het stadsbestuur heeft ook haar steun toegezegd aan de rederijkers kamers De Catharinisten en Sinte Barbara die momenteel aan de voorbereiding van een heus wa- genspeltornooi werken. 19 en 23 september en 1 en 8 oktober Festival van Vlaanderen Aalst viert dit jaar de 25e verjaardag van haar lidmaatschap als histori sche stad in het Festival van Vlaan deren. Bij deze gelegenheid zal het stadscentrum dan ook voor de gan se periode bevlagd worden met Fes tival-vlaggen. Bovendien werd Aalst al uitgekozen om als gaststad te fungeren voor een nationale persontmoeting omtrent de voor stelling van het Festival van Vlaan deren '92. Concerten 19/09: Sinfonia - Roel Dieltjens, CC De Werf 23/09: Arriaga kwartet, Feestzaal stadhuis 01/10: Jos Van Immerzeel, Feest zaal stadhuis 08/10: I Solist del Vento, CC De Werf Pioneer introduceert een laser disc graphic waarmee data op het scherm kunnen wor den getoond en de deuren worden geopend naar nieuwe educatieve en entertainment toepassingen. De Vlaamse Jeugdbond voor Natuurstudie en Milieubehoud, kort gezegd 'Natuur 2000' organizeert een aantal werkkampen voor de jeugd. Informatie op het algemeen sekrelariaat van Natuur 2000, Bervoet- straat 33 te 2000 Antwerpen (03/ 231.26.04.) Het Onthaal- en Oriëntatiecentrum De Morgenster organizeert op 28 juni in de Sombekedries te Waasmunster een tuin feest. De opbrengst komt ten goede aan het tehuis.

De Voorpost | 1992 | | pagina 5