6 - 26.6.1992 - De Voorpost 24-uren wachtdienst voor huisartsen van het territorium oud-Aalst (9300) Aalst, centraal oproepnummer 77.33.22. Dokter met wachtdienst Dr. R. Van Neck, Moorselbaan 547, Aalst. Tel. 053/77.33.22: vanaf vrijdag 26 juni om 20 uur tot en met zondag 29 juni om 20 uur. Erembodegem en Erembodegem-Teijoden De dokter van wacht is te berei ken via het centraal huisartsen- nummer 053/78.20.99. Hofstade, Gijzegem De dokter van wacht is te berei ken op het volgend nummer 053/78.60.03 Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorse) Dr. De Coster, Kloosterstraat 1, Moorsel. Tel. 053/77.75.71: za terdag 27 juni en zondag 28 ju ni. Nieuwerkerken Dr. R. Schockaert, Gentse steenweg 295, Erpe. Tel. 053/ 80.51.90: zaterdag 27 juni en zondag 28 juni. APOTHEKERS van zaterdag 27 juni om 9 uur tot zaterdag 4 juli om 9 uur Herdewijn, Pontstraat 78, Aalst Kelles, Dorp 21, Moorsel Clevers, Schildekensstraat 85, Smetlede De Hondt, Stationsstraat 177, Liedekerke Dhondt, Stationsstraat 19, Burst DIERENARTSEN Dr. W. Schollaert, Ronken- brugstraat 72, Lede. Tel. 053/ 80.49.69: zaterdag 27 juni en zondag 28 juni. TANDARTSEN Verhasselt, Dorpscentrum 9, Herdersem. Tel. 053/77.34.89: zaterdag 27 juni en zondag 28 juni. VERPLEEGKUNDIGEN Chr. De Gendt, Beekveldstraat 12, Aalst. Tel. 053/70.53.26: za terdag 27 juni en zondag 28 ju ni. .Antigifcentrum: 02/345.45.45 AA091/25.86.29 Zelfmoordpreventie02/ 649.95.55 Aalst. De weergoden waren de Lotjonslossers niet genadig. De barbecue moest in de pletsende regen worden opgesteld (a) Aalst. Lucienne De Weerdt en Lieve Van Geert toonden kunstvolle keramiek op de hobby- en kunsttentoonstelling in de Crypte te Erembodegem (a) Aalst. De Moorsesle kaatsclub De Groenendalers vierde haar 25 jarig bestaan. Herinneringen werden opgehaald aan de hand van foto's (a) Aalst. José De Rijck liet kalligrafisch werk bewonderen op de door het Davidsfonds georganizeerde tentoonstelling te Erembodegem a Verspreiden van reklame op de openbare weg Met ingang van 1 juli 1992 wordt een systematische kontrole doorge voerd op de betaling van de belas ting die verschuldigd is voor het ver spreiden van reklame op de open bare weg. Belastbare feiten De belasting is verschuldigd voor: - het dragen van publiciteitsmate riaal zoals borden, spandoeken en/of bedelen van prospektussen of stalen op de openbare weg; - het gebruik van de openbare weg voor het verspreiden van reclame met voertuigen met mechanische beweegkracht of met een publici tair gespan; - reklamestoeten. Belastingstarieven - het dragen van publiciteitsmate riaal (borden, spandoeken): 500 fr. per dag per persoon, per dier of per niet-gemotoriseerd voer tuig; bij gebruik van een luidspre ker wordt het bedrag verdubbeld; - het bedelen van prospektussen, stalen, enz.: 500 rr. per dag per persoon; bij gebruik van een luid spreker wordt het bedragverdub beld; - het verspreiden van reklame door middel van voertuigen; bij gebruik van een luidspreker: 10.000 fr. per dag per voertuig; - het verspreiden van reklame door middel van een publicitair gespan: 5.000 fr. per dag per ge span; bij gebruik van een luid spreker: 10.000 fr. per dag per gespan: - reklamestoeten: 5.000 fr. per dag per voertuig voor de eerste drie rijtuigen en 2.500 fr. per dag per voertuig voor de overige voertui gen; bij gebruik van een luidspre ker wordt het bedrag verdubbeld. Opmerking: een gedeelte van een dag wordt voor de toepassing van deze belasting als een volle dag be schouwd. Redukties Aalsterse verenigingen die promo tie voeren voor een aktiviteit"met medewerking van het Stadsbestuur van Aalst" kunnen een reduktie be komen (voor een bedrag gelijk aan of kleiner dan de toegekende steun- waarde; is de steunwaarde kleiner dan de verschuldigde belasting dan moet het verschil betaald worden). Let wel: de aanvraag om de'Tnede- werking van het Stadsbestuur van Aalst" te bekomen moet minimaal 7 weken vóór de manifestatie inge diend worden bij de dienst'Tublic Relations en Organisatie". Aangifte van de publiciteitsaktie op de openbare weg Iedereen die een publicitaire aktie inricht moet ten minste 24 uur voor af bij de stedelijke politie een ver klaring neerleggen met alle inlich tingendie nodig zijn voorde taxatie. De aangifteformulieren zijn ter be schikking bij de politie. Indien een voorafgaande politietoelating ver eist is (zie verder) dan moet de aan gifte minstens 8 dagen vooraf ge beuren. Betreft het een manifesta tie waarvoor de medewerking van het stadsbestuur van Aalst gevraagd wordt, dan gebeurt de aangifte bij de politie bij voorkeur gelijktijdig (evenals de aanvraag voor de poli- tietoelichting). Gebruik van (een) luidspreker(s) of organisatie van reklamestoeten Voor het gebruik van (een) luid sprekers) of de organisatie van re klamestoeten op de openbare weg is een POLITIETOELATING ver- èist. Die aanvraag kan samen met de aangifte van de publiciteitsaktie ge beuren op het politiekommissa- riaat. Opgelet: die toelating moet (zie ho- gerjminstens8dagenvóórde publi citeitsaktie aangevraagd worden. Betaling van de belasting Ook de betaling van het als belas ting verschuldigd bedrag kan op hetzelfde tijdstip en op dezelfde plaats als de aangifte (en eventueel de aanvraagvan de politietoelating) gebeuren nl. op het politiekommis- sariaat. Inlichtingen en nuttige adressen Politiekommissariaat, C. De Troch, politiekommissaris, Kanunnik Coli- netplein 7, 9300 Aalst, tel. 053/ 21.34.56-70.10.00 en 70.11.00. Dienst belastingen, W. Bocqué, Ka- pellestraat 12, 9300 Aalst, tel. 053/ 73.21.63. Dienst Public Relations en Organi satie (projecten"met medewerking van"). J. Dooms, Keizersplein 21B, 9300 Aalst, tel. 053/73.21.21. Algemene informatie: sekretariaat, L. Moereels, Adj. Adv., Grote Markt 3. 9300 Aalst. tel. 053/ 73.21.10. Afwijking wekelijkse rustdag Ter gelegenheid van Aalst-kermis heeft het College van Burgemeester en Schepenen besloten een algeme ne afwijking voor het ganse grond gebied van de stad toe te staan, wat betreft de toepassing van de gelden de beschikkingen op de verplichte avondsluiting. Deze afwijking geldt voor de periode van woensdag 1 tot en met 7 juli 1992. De nieuwe milieureglementering U heeft vast al her en der geruchten gehoord omtrent de nieuwe milieu reglementering. Mazouttanken moeten opeens gemeld worden. U vraagt U wellicht af of U over een geldige vergunning voor het lozen van uw afvalwater beschikt. U heeft thuis misschien een werkplaats die vergunningsplichtig zou kunnen zijn. De dienst Leefmilieu zal pro beren U de komende weken beetje bij beetje wegwijs te maken in het kluwen van die nieuwe reglemente ring. Als eerste in een reeks van artikels over dit onderwerp volgen hier de grote lijnen van de wetgevingen een Beknopte opsomming van enkele meldings- of vergunningsplichtige inrichtingen. Later wordt er dieper ingegaan op bepaalde kategorieën van de indelingslijst. Daarbij komen o.a. de mazouttan ken aan bod. De nieuwe milieureglcmentcring omvat het Decreet betreffende de Milieuvergunning dd. 28 juni 1985 (Stbl. 17september 1985) en haar uitvoeringsbesluiten dd. 06 februari 1991 (Stbl. 26 juni 1991) en dd. 9 januari 1992 (nog niet gepubliceerd in het Staatsblad). De uitvoerings besluiten zijn beter gekend onaer de naam VLAREM Ten VLAREM II: het Vlaams Reglement betref fende de Milieuvergunning en de algemene en sektoricle voorwaar den. Overeenkomstig het VLAREM worden de hinderlijke inrichtingen in 3 verschillende klassen inge deeld, naargelang de graad waarin zij belastend zijn voor de mens en het milieu. Hierbij wordt niet alleen met de aard maar ook met de om vang en de ligging van de inrichting rekening gehouden. Het lozen van normaal huishoudelijk afvalwater in de openbare riolering behoort bijvoorbeeld tot de derde klasse, een werkplaats voor het herstellen van motorvoertuigen tot de tweede klasse en een leerlooierij tot de eer ste klasse. Voor andere inrichtingen moet soms het elektrovermogen van de motoren, het aantal ton op geslagen stoffen, het aantal dieren, de ligging enz. nagegaan worden. Een schrijnwerkerij bijvoorbeeld is een inrichting klasse drie met een gezamenlijk vermogen van de elek tromotoren van 1 kilowatt (kW) tot 5kW; een inrichting klasse twee met een vermogen van meer dan 5 kW tot en met 200 kW en een inrichting klasse één met een vermogen van meer dan 200 kW. De exploitant van een inrichting van de derde klasse moet een op dienst Leefmilieu verkrijgbaar mel dingsformulier invullen en overma ken aan het College van Burge meester en Schepenen van de ge meente waarin de inrichting is gele gen. Daarbij wordt ook een (even tueel door de exploitant zelf gete kend) plan van de gemelde inrich- tinggevraagd. De dag na de melding mag de exploitatie aangevangen worden, mits voldaan wordt aan de algemene en sektoricle voorwaar den. Het College neemt akte van de melding. Het afschrift van die akte- name wordt achteraf aan de exploi tant aangetekend opgestuurd. De exploitant van een inrichting van de eerste klasse moet een mi lieuvergunningsaanvraag indienen bij de Bestendige Deputatie van de provincie waarin zijn inrichting zich bevindt, na de betaling van een dos siertaks van 5.000 BF. Voor een in richting van klasse 2 dient een mi lieuvergunningsaanvraag ingediend te worden bij het College van Bur gemeester en Schepenen van de ge meente waar de inrichting staat. De dossiertaks bedraagt 2.500 BF. De exploitatie van een inrichting van klasse 1 of 2 mag pas na het beko men van de milieuvergunning wor den aangevat. Er kunnen bij de ex ploitatie naast de algemene en sëk- toriële voorwaarden ook bijzonde re voorwaarden opgelegd wordea De formulieren voor aanvragen klasse 1 en 2 zijn eveneens bij de dienst Leefmilieu verkrijgbaar. Door het Vlarem is er ook een kop peling tussen de bouw- en de mi lieuvergunning. Indien voor een be paalde inrichting zowel een bouw- als een milieuvergunning vereist is, blijft de eerst uitgereikte vergun ning geschorst tot ook de andere vergunning bekomen is. Indien één van de twee vereiste vergunningen geweigerd wordt, vervalt ook de an dere. Er wordt aangeraden bij het indienen van een bouwdossier ook gelijktijdig de milieuvergunnings aanvraag in te dienen. Beide proce dures lopen dan gelijktijdig en dat spaart tijd. Enkele meldings- of vergunningsplichtige inrichtingen; - opslag van afvalolie; - lozen van afvalwater (huishoude lijk of ander); - spuitcabines (vanaf 1 kW); - opslag van steenkool (vanaf meer dan 5 ton in woongebied); - houden van dieren: bijen (vanaf 1 bijenvolk in of op minder dan 50 m van woon- of woonuitbrei- dingsgebied); reptielen, slangen, e.d. (vanaf 1 dier); pluimvee (vanaf 50 dieren in woonzone); varkens (vanaf 2 dieren in woon zone); paarden, koeien, e.d. (van af 5 dieren in woonzone); geiten, schapen, herten, e.d. (vanaf meer dan 10 dieren in woonzone); ko nijnen, katten, knaagdieren (van- afmeer dan 50 dieren in woonzo ne); honden (vanaf 5 dieren); - stallen van meer dan 3 autovoer tuigen en aanhangwagens, ande re dan personenwagens; - werkplaatsen voor het herstellen van motorvoertuigen; - koelinrichtingen en compresso ren (vanaf meer dan 5 kW); - opslag van gassen (propaan, bu taan. in verplaatsbare hou ders (vanaf 300 1) of in vaste hou ders; - opslag van benzine (vanaf 501). van stookolie (vanaf 1001). vanl zware stookolie (vanaf 200 1); - mechanisch bewerken en behan delen van hout, vervaardigen van voorwerpen uit hout (vanaf 1 kW); - opslag van dierlijke mest (vanaf 2 m3 in woonzone); - mechanisch behandelen van me taal en vervaardigen van voor werpen uit metaal (vanaf 1 kW); - dancings, bioscopen, kegelba nen, manéges, terreinen voor modelvliegtuigen, - mechanisch behandelen van tex tiel (vanaf 1 kW) en vervaardigen van allerhande weefsels; - chemisch reinigen en behandelen van textiel (vanaf 1 kW); - stookinstallaties (vanaf een warmtevermogen van 300 kW; - werkplaatsen voor leurhandel van vis en vlees, viswinkels, slage rijen, - bakkerijen; - behandelen van groenten en an dere voedingsplanten vanaf 1 kW; - opslag van groenvoeders (vanaf 2 m3 in woongebied); - wasserijen (vanaf 1 kW). Deze opsomming is uiteraard niet volledig. Wanneer U denkt een ver- gunnings- of meldingsplichtige in richting te exploiteren, gelieve dan kontakt op te nemen met de dienst Leefmilieu. Stadsbestuur Aalst, Aalst. In de Sint-Annaschool aan de Spaarzaamheidsstraat namen 170 wandelaars deel aan de zoektocht ter gelegenheid van het schoolfeest (a) Aalst. Weer of geen weer, Lotjonlos organizeerde barbecue. En of het smaakte a

De Voorpost | 1992 | | pagina 6