«J^ 8 - 26.6.1992 - De Voorpost Aalst. Ook Moorsel vierde kermis (a) Agenda Vredeshuis Op zaterdag 4 juli is er een uitstap naar Straatsburg per luxe-autocar. Op maandag 6 juli om 16 uur is er een bezoek gepland aan het Euro pees Parlement te Straatsburg met het bijwonen van één der zittingen. Vanaf maandag 13 juli krijgt het Vredeshuis een grote poetsbeurt. Zij die hun poetswoede wensen te koelen doen er best aan om 10 uur naar het Vredeshuis, Zonnestraat 26 te Aalst te komen. Er wordt ge verfd, gerepareerd, grappen ver kocht en veel plezier gemaakt. Info: 053/77.03.93. Levensvreugdefeesten Botermelkstraat 201, 9300 Aalst. Zaterdag 27 en zondag 28 juni 1992. Doorlopend: restaurant, wijnbar, koffiebar, ijsbar, proeven van streekbieren, volksspelen- Zaterdag 27 juni: te 19 uur: Optre den Rockgroep "Permanent Ear Damage". Te 20 uur: Grote Belot- terswedstrijd. Inschrijven vanaf 19.30 u. Ereprijs: Brantegem. Zondag 28 juni: te 12.30 uur: "Ape- ritiefkoncert" Fanfare De Terjode- naren, gevolgd door optreden or kest "Big Band", "The Groovies" en "Guadalquivir". Vanaf 17 uur: reuzebarbecue, ver zorgd door de Ronde Tafel 46 van Aalst. Restaurant: Zaterdagmiddag, za terdagavond, zondagmiddag. Reuze barbecue: Zondag vanaf 17 uur. Schapendag Aalst, Houtmarkt, 21 juli RammenmarktMinstens 12 maand oud, van 10 tot 17 uur, reeds 15 inschrijvingen op 31 mei Bedoeling: alle schapenfokkers kunnen zich voor hun grote of kleine kudde een goede ram aan schaffen aan betaalbare prijs, wat meteen een bijdrage zou zijn tot het algemeen verbeteren en optrekken van het genetisch potentieel van on ze Vlaamse schapenstapel. De stamboekkwekers in de gelegen heid stellen om hun overjaarse en gezonde kweekrammen die anders naar de slachtbank gingen te koop te stellen aan schappelijke prijzen. Inschrijven vóór 26 juni 1992. Vrije markt van 10 tot 17 uur Veiling van 16 elitedieren van 10.30 tot 12 uur Keuring stamboekschapen van 13 tot 17 uur. Alle dieren zwoegervrij Barbecue aan 300 fr. Inlichtingen en inschrijvingsformu lieren zijn te bekomen bij de dienst Landbouw, Kapellestraat 15, Aalst, tel. 053/73.23.80 Telefoneren naar het stadhuis Het telefoonnummer 053/77.11.11 is sinds geruime tijd vervangen door het nummer 053/73.21.11. Werkloos... en toch aan de slag Met de zomer voor de deur viert De Loods zijn derde verjaardag. Een derde jaar waarin zij verder timmer den aan hun manier om, samen met vele anderen, langdurige werkloos heid van antwoord te dienen. Dagelijks werken 25 deelnemers in één van de ateliers. Hun leerwerk- projekt is één van de plaatsen waar Aalst intensief aandacht besteedt aan de langdurig werklozen. Geïnteresseerden zijn welkom op vrijdagom 19 uur. Vanaf 16 uur kan men een kijkje komen nemen in de verschillende ateliers in de Stoof- straat 15. Er zijn doorlopend rond leidingen in de oesterzwamkweke rij, houtatelier, metaalatelier en de catamaranbouw in polyester. Vanaf 18 uur is er een koud buffet dat doorloopt tot in de late uurtjes. Om 19 uur start het optreden van «Al most Folk» en om 22 uur treedt «The Biet» in aktie voor een gran dioze fuif. In de leerwerkplaats De Loods kun nen langdurig werklozen terecht voor een zes maanden durende ba sisopleiding, terwijl er samen ge zocht wordt naar een vaste job of een verdere beroepsopleiding. In fo 053/78.82.64. Louis Tobback op ontbijt bij de Jongsocialisten In het kader van de aktie «demokra- tisch weerwerk» organiseren de Jongsocialisten, afdeling Aalst, een ontbijtforum. De bedoeling is om een 30-tal jongeren rond de tafel te krijgen om samen met minister Tobback te diskussiéren over poli tiek. Een gratis ontbijt, aangeboden door de J.S., maakt dit alvast een stuk aantrekkelijker. Diskussiéren, praten en jouw opinie geven over het politiek spel zoals dat vandaag gespeeld wordt is noodzakelijk om een demokratisch antwoord te kunnen formuleren op 24 november. Het is ook belangrijk voor de partij zelf. Want het zijn tenslotte de jongeren van nu die de politici van morgen zullen zijn. Jon geren vormen nu eenmaal een be langrijke groep waarmee de politici rekening moeten houden. Het ont bijtforum vindt plaats op zaterdag 4 juli in het Volkshuis, Houtmarkt 1 te Aalst. Inschrijven kan je telefo nisch doen op nr. 053/77.03.12. Tot dan Roefelen op Katanga Zoals vorig jaar werkt nu ook radio Katanga weer mee aan de Aalsterse Roefeïdag van 27 juni a.s. In de brochure «Aktie Roefel», uitgege ven door het stadsbestuur, is in dit verband een vergissing geslopen. Er wordt verkeerdelijk gemeld dat wie wenst mee te doen aan het radio programma op Katanga, op voor hand moet inschrijven. Dit is niet zo. Iedereen tussen 6 en 12 jaar die zich aanbiedt in de studio aan De Ridderstraat 68 te Aalst tussen 14 en 17 uur kan rechtstreeks de ether in. Je kan je eigen muziek meebren gen, maar wat belangrijker is een goed idee in je hoofd of voorbereid op papier. Het is niet de bedoeling dat U voor de microfoon enkel een plaatje gaat aankondigen en groe tjes aan een familielid doet. Kreati- viteit en originaliteit zijn immers aan de orde, Vertel bijv. iets over wat je elders al meegemaakt hebt tijdens de Roefeïdag... Techniek en begeleiding gebeuren door ervaren Katanga-medewer- kers die ook gewend zijn om met kinderen om te gaan. Wie op zijn haar beurt wacht kan beneden naar de andere deelnemers luisteren. Ook ouders kunnen daar op hun kinderen wachten want volwasse nen mogen immers niet meedoen. Info 053/77.07.53. Eetfestijn Don Bosco - Buso Aalst Op zaterdag 27 juni organiseert Don Bosco - Buso Aalst in de loka len aan de Sint-Kamielstraat 85 zijn jaarlijks eetfestijn. Op het menu staan voorgerecht (meloen met par- mahesp. 175 fr.), verschillende steaks aan 350 fr. en stoofvlees op Vlaamse wijze aan 200 fr. Voor de kleintjes kost dit 150 fr. of 120 fr. Taart, koffie en ijskreem als dessert zijn ook voorzien aan 100 fr. Er is een sfeervolle en rustige bodega ge organiseerd waar men van een pri ma wijntje kan genieten. Levensvreugdefeesten Op zaterdag 27 en zondag 28 juni organiseert vzw Levensvreugde aan de Botermelkstraat 201 te Aalst zijn jaarlijkse feesten. Doorlopend is er restaurant, wijnbar, koffiebar, ijs- bar, proeven van streekbieren, volksspelen... Op zaterdag 27 juni treedt om 19 uur de rockgroep «Permanent Eat Damage» op. Om 20 uur is er grote belotterswedstrijd waar vanaf 19u.30 kan voor inge schreven worden. Op zondag 28 juni is er om 12u.30 een aperitiefkoncert gepland door de fanfare De Teijodenaren, ge volgd door een optreden van big band «The Groovies» en «Guadal quivir». Vanaf 17 uur reuze barbe cue verzorgd door de Ronde Tafel 46 van Aalst. Za terdag is het restaurant open om 12 uuren 18 uur. Zondag vanaf 1 lu.30. Busreis naar Parijs met BGJG De jaarlijkse busreis van de BGJG gaat dit jaar naar Parijs. Op zondag 28 juni wordt er vertrokken om 5u.55 aan de Bloemenveiling aan de Aelbrechtlaan en om 6 uur aan de Sint-Annakerk, Roklijf, waar de gids mee opstapt. Onderweg wordt er verpoosd in een wegrestaurant om de boterhammetjes op te eten en rond 10 uur wordt voorzien in Parijs toe te komen. Onder de lei ding van de gids worden een aantal bezienswaardigheden bezocht. Het middagmaal wordt gebruikt in een self-service waarna men een uurtje vrij is. Er volgt dan nog een tocht op de Seine met de 'bateau mouche' (32 FF ongeveer). Ook 's avonds krijgt men nog de gelegenheid iets te eten en men tracht terug thuis te zijn tegen 24 uur. Richtprijs 750 fr. KWB naar Nederland KWB Sint-Martinus Aalst trekt op zaterdag 27 juni op daguitstap naar Edam, Volendam en de Zaanse Schans. De autocar vertrekt om 6.30 u. op de Houtmarkt te Aalst. Rond 10 uur kan men te Edam een vrije of geleide stadswandeling ma ken. Het uitgebreide middagmaal wordt geserveerd door meisjes in Volendamse klederdracht. Na de middag wordt een bezoek gebracht aan Volendam. Het openluchtmu- seum"Zaanse Schans met zijn kaas- en klompenmakerij, panne- koekenhoeve, windmolens, tingie terij enz... wordt vervolgens be zocht. Deelnemingsprijs 1.000 fr. Postzegelkring Dendria Klubvergadering: zondag 28 juni, van 9.30 u. tot 12 uur, in de grote zaal van het Parochiehuis. Al Anon Vergadering: dinsdag 30 juni te 20 uur in het Parochiehuis (Wacht zaal). Ook op dinsdag 7 juli te 20 uur in het Parochiehuis. AA groep «Om Mekaar» Vergadering: woensdag 1 juli te 20 uur in het Parochiehuis (Boven zaal). Ook op woensdag 8 en 15 juli te 20 uur in het Parochiehuis. Forum Wielerwedstrijden - Kermis Erembodegem Zondag 28 juni - open omloop - 2 koersen - vertrek aan café Forum, Keppestraat. 1Nieuwelingen: Vertrek te 14 uur, 58 km, 8 ronden: Keppestraat, A. Van de Maelestraat, Molenkouter, Kerkhofbaan, Roomshofstraat, Ka- gellekensbaan, IJzerenwegstraat, urg. De Cocklaan, Welleweg, Kouterbaan, Nachtegaalstraat, Kruisen Ninovesteenweg, Indus triezone, Churchillsteenweg, Hou ten Hand, Ninovesteenweg, Keppe straat (aankomst). 13.500 fr. prijzen en 1.200 fr. premies. 2) Juniores: Vertrek te 16 uur, 88 km, 12 ronden: zelfde omloop als voor Nieuwelingen (zie hierboven). 16.000 fr. prijzen en 2.000 fr. pre mies. Papierophalingen De intercommunale ILVA, zal in opdracht van het stadsbestuur, voortaan éénmaal per maand, in Erembodegem, oud papier en kar ton aan de deur komen ophalen. Dat gebeurt in Erembodegem voortaan iedere eerste woensdag van de maand. Dus ook op woens dag 1 juli a.s. Praktische tips: - Hou van in het begin je papier en karton apart: kranten, tijdschriften, verpakkingen... - Verzamel het niet in een plastiek- zak of een houten kistje, maar wel in een kartonnen doos. - Haal alle onzuiverheden er uit: plastieken omslagen, textiel, kunst stoffen allerhande, metalen zoals papierklemmetjes... - Zeker nooit meegeven: karbon- papier, onoplosbaar papier, papier bevuild met voedingswaren, melk- dozen, boterpapier, behangpapier, papier met kunststoflagen of me- taalfolielagen. - Breng op de voorziene dag al je verzameld papier en karton in een kartonnen door of samengebonden met een touw en zet het op de plaats waar je normaal je huisvuil plaatst. Dagreis Landelijke Gilde Erembo degem Op dinsdag 14 juli a.s. organiseert de Landelijke Gilde een dagreis, via Antwerpen, Breda en Rotterdam, naar de Floriade te Zoetermeer. Na de middag wordt een bezoek ge bracht aan Scheveningen en Delft (indien voldoende tijd). De terugreis gaat via Zandhoven en Aalst. De Aalsterse brandweer had het voorbije weekend het gelukkig minder druk. Tijd om de grote schoonmaak aan te pakken (a) Antwerpen naar Erembodegem. schrijven bij de kernleden van Vertrek aan het Gerstenhof om KAV, KBG en Ziekenzorg, liefst 6.30 uur stipt. vóór 28 juni. Prijs: 750 frank (inkomgeld Floria- Inlichtingen bij Piet Soin, Sekreta- de inbegrepen) - 550 frank voor kin- ris Ziekenzorg, tel. 053/83.38.83. deren beneden 11 jaar. Middag- maal ter plaatse mogelijk of mee te Eetfest,Jn Vrije Basisschool Nieu- nemen, niet in de prijs inbegrepen. werkerken Inschrijvingen vóór 7 juli 1992 bij De Vrije Basisschool aan de Molen- Houbert Van Den Broeck, Brussel- baan 264 Erembodegem of in het Gerstenhof of bij CERA Erembo degem, Kerkstraat. Gelieve ook voor wat guldens te zorgen. Met vakantiegenoegens Erembode gem naar de Floriade in Zoetermeer Eendagreis naar de Floriade in Zoetermeer - Den Haag op zater dag 8 augustus. Vertrek om 7 u straat 1 te Nicuwerkerken organi seert haar jaarlijks eetfestijn op za terdag 27 en zondag 28 juni in de school. De opbrengst gaat integraal naar de verfraaiing van de gebou wen en het aankopen van nieuwe handboeken. Men kan kiezen uit een steak of brochette tegen 350 frank voor de steak en 300 frank voor de brochet- ten. Er is ook een kindermenu aan r. uuroP de prijs van 150 frank. Het aperitief het Kerkplein Erembodegem- en maaltijden worden door de Dorp. Terug in Erembodegem rond leerkrachten met de glimlach geser- 23 uur. veerd. Zaterdag kan men er terecht Prijs busreis dienstvergoeding van 18.30 uur tot 21 uur en zondag chauffeur verzekering LO in- van 11.30 uur tot 15 uur. kom voor Floriade: 800 frank voor Vooraf inschrijven kan opvolgende volwassenen, 750 frank voor 65- telefoonnummers: 053/83.15.32 of plussers, 700 frank voor kinderen 053/70.24.95. -12 jaar. Inschrijven vóór 15 juli '92 bij de rw//?l?/' leden van de werkgroep Vakantie- <3s genoegens Erembodegem of Hu- bert Verfaillie, P. Rasschaertlaan 27 Erembodegem, tel. 053/70.36.56. Putstraatkermis Op 27, 28 en 29 juni viert Putstraat weer volop kermis. In café Stin wordt cr ccn eetfestijn 5CK) georganiseerd ten voordele van de Vanaf 10 juli 1992 dansen we in hef voetbalclub de Stinne Boys. C.C. Bellekouter te Affligem: Zaterdag 27 juni van 18.30 u. tot 22 - De kindergroep, opgesplitst in de 2 leeftijdsgroepen, van 18.30- Volksdansgroep Knipoog Affligem Breidt kindergroep (8- tot 12-jari- gen) uit met 2de leeftijdskategorie, nl. 4 tot 7 jaar. Eerste les is vrijblijvend. Lidgeld 2de helft 1992: - Kindergroep: 350 F; 2e kind: 300 F 12-jarigcn: 600 F, 2e gezinslid: ~~)F 19.30 u. - De jeugd- en volwassenengroep Wipschieting gebeurt op maandag van 20-22 u. 29 juni. 2.000 fr. gratis. Begin: 19 Nieuwelingen kunnen steeds aan- uur. sluiten en krijgen een helpende hand om bij te benen. ONTSPAN DE BOOG MET KNIPOOG! Kontaktadressen: - Machteld Van den Bossche, Bocht 16, Esscne, tel. 021 582.67.52 - An Daghuyt, De Mattein 132, Hckclgcm, tel. 053/67.04.34 - Dany Van Audcnhove, Aarhulst 65, Teralfene, tel. 053/66.21.95 Zondag 28 juni vanaf 11.30 u. tot 16 Parochiale bedevaart naar Ban- neux Op maandag 6 juli: vertrek per bus om 8 uur (aan de kerk van Nicuwer kerken). Prijs: 400 frank voor vol wassenen, kinderen: 300 fr. In- Aalst. Een lekkere pint en krachtpatserij hoort bij een kamavalfeest (a) Aalst. Het karnavalhart van de Aalsterse Steinzoel'n blijft kloppen a Aalst. Erembodegem vierde weer zijn jaarlijkse kermis a Aalst. Hel Sint-Lulgurdisinstituut oogstte biczonder veel sukses met het optre den van de oud-leerlingen onder het motto Viva Sportiva(a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 8