Zonovergoten Domein Ronsevaal ontving duizenden E tuinexpo bezoekers 10 - 3.7.1992 - De Voorpost Aalst. De vroegere hooizolder in de bijgebouwen van het kasteel Ronsevaal was omgebouwd tot een biezonder stemmige Aalst. Een vijftiental kunstenaars uit de Aalsterse omgeving namen deel aan de groepstentoonstelling Kunst en Lijn, tentoonstellingsruimte (a) onderdeel van de eerste tuinexpo (a) opgeroepen van het vroegere leven op het kasteel en werd er aange toond hoe men in de tuin het verle den en het heden op een esthetisch verantwoorde manier met elkaar kan verzoenen. In het vroegere koetsenhuis van het kasteel was een Chinese tuin uitgewerkt. Een 3 me ter hoog Boëdhabceld keek er neer op de bezoekers. Met fonteinen en aangepaste bloemen, planten en or namenten, was men er onder lei ding van ontwerper Paul Stockman in geslaagd, een aparte sfeer te kreëeren. De Japanse en Oosterse tuin die uitgewerkt werden aan de kleine vij ver oogden fris en waren bijzonder origineel opgebouwd. Cactusclub Aylostera, vereniging voor liefheb bers van cactussen en vetplantcn, had voor een kunstige variatie ge in een Aalst. De Oosterse sfeer werd doorgetrokken in beeld en voorstelling (a) onsevaah ^°,ls(a'' ^jon^ en Par^ miniatuur, was op de tuinexpo op Vorig weekend, was op initiatief van Infobo, voor het eerst een tuinexpo en kunsttentoonstelling uitgebouwd in de hovingen en bijgebouwen van het kasteel Ronsevaal, aan de Brusselse steenweg te Aalst. Het werd een denderend sukses. Het uitzonderlijke zomerweer lokte duizenden bezoe kers, die aangenaam verrast, niet alleen van de rust, de schaduw in het domein kwamen genieten maar ook natuurbewust zich informeerden over plant- en tuinonderhoud. Aansluitend bij de bloementuin en zelf, waar een aantal kunstwerken serres was er op de zolder van de op schilderezels opgesteld stonden vroegere veestal, een merkwaardige tussen het groen van het kasteel tentoonstelling gerealiseerd, van park. Dit alles gebeurde onder het werken van een vijftiental kunste- tema: 'Lijn en Kleur'. In hoofdzaak naars uit de streek, waarvan de werd het ook 'de natuur in de meeste leerlingen zijn of waren van kunst'. de Aalsterse Stedelijke Academie. Vrijdagavond werd de kunstten- Deze tentoonstelling werd dan ver- toonstelling geopend in aanwezig der doorgetrokken in het domein heid van kasteeleigenaar Dhr. Aalst. Nieuwsgierig wordt er uitgekeken naar wat het worden zal. Vandaag is er reden om hoopvol gestemd te zijn. Zo opende voorzitter Hubert Vinck de tentoonstelling 'Kleur en Lijnop de Tuinexpo is het domein Ronsevaal (a Alain Camu, voorzitter Infobo Hu- bert Vinck en bestuur en Schepen van Leefmilieu en Ruimtelijke Or dening Dirk De Meerleer. 'Bij de geboorte van een nieuw kind, zijn de verwachtingen zeer gespannen. Nieuwsgierig wordt er uitgekeken naar wat het worden zal. Er is echter vandaag reden om hoopvol gestemd te zijn, want nieuwe Infobo-telg Tuinexpo belooft heel wat te worden' verklaarde Voorzitter Hu- bert Vinck. Hij dankte dan ook de eigenaar van Ronsevaal dhr. Alain Camu, die de kleine schade die uit de tuinexpo veroorzaakt ten spijt en de vele risico's die er aan verbonden zijn heeft willen nemen. Oprechte dank werd toegestuurd voor het ge stelde vertrouwen in de organisato ren. 'We mogen zeker niet vergeten te benadrukken, dat de moeder van dhr. Alain Camu aan de basis ligt van de aanleg van het domein Ron sevaal. Meest haar ideeën zijn in het domein terug te vinden', voegde voorzitter Vinck er aan toe. Schepen De Meerleer loofde het Infobo-initiatief en hield een plei dooi voor een ekologisch verant woorde, gezonde tuin, waar ook wil de planten en onkruid levenskansen krijgen, infobo bewijst niet alleen een vereniging te zijn die zich om de bouwnijverheid bekommert, maar ook aandacht te hebben voor kultu- rele waarden die zij tot de hare heeft weten te maken. Gedreven door haar sociale bewogenheid en haar liefde voor de natuur wist Info bo in de persoon van voorzitter Hu- bert Vinck en gesteund door de en- toesiaste kasteeleigcnaar dhr. Alain Camu dit nieuwe Tuinexpoinitiatief te realiseren', aldus schepen De Meerleer. Het idee van ecologisch gezonde tuin was alvast in het domein Ron sevaal terug te vinden. De eigenaar, Alain Camu, houdt van de natuur, een gave die hij ongetwijfeld van zijn moeder heeft meegekregen. Alain Camu werd dan ook een aan tal jaar geleden in Londen be- kroond, voor de aanleg van een Aalst. In de schaduw van de feesttent smaakte een lekkere pint en de barbecue klcine tuin rondom zijn woning in gerechten eens te meer (a) deze metropool. Tussen de bloemen, de planten en het groen was er niet alleen een plaatsje voorzien op de Tuinexpo voor een vijftigtal handelaars om er hun tuinmaterialen te tonen, ook scholen en verenigingen die op het terrein van de tuinbouw werkzaam zijn hadden er hun stek gevonden. In en om de gerestaureerde paar- destallen had tuinantiek een plaats- je gekregenIn een sfeer van zekere Aalst. Cactusclub Alyostera werd hierdoor een beeld Aalst. De moeder van de huidige kasteeleigenaar, mevrouw Louis Camu, ligt aan de basis van de aanleg van het domein Ronsevaal. Heel wat van haat ideeën zijn in het park terug te vinden. Zij werd passend in de bloemetjes gezet 'woestijntuin'. deden aan al het lekkers dat op de Tuinaanleg, onderhoud, planten- barbecue werd klaargemaakt, keuze, alle soorten van tuinorna- ve|c bezoekers van de tuinexpo menten en accessoires, het aanleg- maakten ook van de gelegenheid gen en onderhouden van een tuin- gebruik om een stapje verder dan vijver enz... het kwam allemaal uit- het domein, het aansluitende na- gebreid en in een gepaste omkade- tuurgebicd De Gerstjcns even aan ring aan bod in de tuinexpo. te doen. Het werd dan ook duidelijk Ronsevaal was inderdaad, niette- dat, vooral op zondagnamiddag genstaande het enorme aantal aan- heel wat Aalstenaars het stadscen- wezige bezoekers, een oase van rust trum ontvlucht waren om te komen en stilte, waarin iedereen op zijn genieten van de koelte en de rust manier genoot van het prachtige zo- van de natuur, merweertje en natuuromgeving. Voor initiatiefnemer voorzitter In- Ouders wandelden met kinderwa- fobo Hubert Vinck is het duidelijk gen rustig keuvelend door het do- de goede start van deze eerste tuin- mein, terwijl de kinderen ravotten expo zeker een vervolg verdient. Na op de speelweide en de speeltuigen evaluatie is het dan ook zeer goed die gratis ter beschikking stonden, mogelijk dat er reeds vlug toekom- In de schaduw van boom, parasol of stplannen in die richting zullen uit- feesttent werd genoten van een fris- gewerkt worden, se pint, terwijl anderen zich te goed P.H.

De Voorpost | 1992 | | pagina 10