Jeugd moet zelf voor ommekeer zorgen Bekroning Jongerenprojekt Textiel in Dendermonde Feest in Vrije Gemengde Basisschool te Berlare Eksamenuitslagen Sint-Vincentiusinstituut Dendermonde Eksamenuitslagen Abdijschool Dendermonde Technisch Instituut Sint-Vincentius 14 - 3.7.1992 - De Voorpost Dendermonde reikte prijzen van verkeerswedstrijd voor de jeugd uit Al een paar jaar wordt er in Dendermonde voor de leerlingen van de basisscholen van alle onderwijsnetten een verkeerswedstrijd georgani- zeerd. De bedoeling is dat jongens en meisjes tot 12 jaar zich leren bewegen in het verkeer, de elementaire verkeersregels aanleren en bovendien ook op een korrekte wijze aktief deelnemen aan het verkeer. De dienst verkeer van de stad Dendermonde, daarin gesteund door het politiekorps, zet daarom geregeld verkeerslessen op en voor de geïnteresseerde jongeren - en dat zijn er heel wat- wordt er zelfs een verkeerskrantje uitgegeven. Woensdag waren de 15 laureaten van de verkeerswedstrijd samen met hun ouders, leerkrachten en direktie van hun school uitgenodigd in het stadhuis waar ze tijdens een plechtigheid hun prijs konden uit kiezen. Maar eerst werden ze toege sproken door burgemeester Dierick die erop wees dat hij elke maandag ochtend in de krant wordt gekon- fronteerd met zoveel verkeersellen de waarbij jonge mensen zijn be trokken. Verkeersopvoeding voor kinderen is volgens nem een nood zaak en een stap in de goede rich ting. Het feit dat in Dendermonde zo aktief aan deze verkeersopvoe ding wordt gewerkt, geeft hem de hoop dat paal en perk kan gesteld worden aan de verkeersellende. De jeugd, zo zei hij, moet zelf voor de ommekeer zorgen. Hij deed een op roep tot de aanwezige kinderen en hun ouders om ook in het wegver keer een solidariteit op te leggen die rekening houdt met de andere weg gebruikers. Verkeersopvoeding leert een verantwoorde houding aan en die moet uitgroeien tot een gewoonte. En tot de ouders zei de burgemeester dat ze voor hun kin deren ook in het verkeer een voor beeld moeten zijn. Schepen van verkeer, mevrouw An nie Van den Berghe, merkte op dat de wedstrijd ook tot spanningen heeft geleid, want men wilde zo wei nig mogelijk en liefst geen fouten maken. Die spanning is nu verdwe nen. Nu is het enkel wachten op het resulaat. De 15 laureaten hebben in elk geval aangetoond dat zij teore- tisch en praktisch de kennis van de verkeersregels en een goed ver keersgedrag kennen. Een goede fietsbeheersing leidt niet tot allerlei kunstjes, maar tot een veiliger weg gedrag en een juiste reaktie bij een gevaarlijke situatie, aldus de sche pen die het geduld van de kinderen niet langer op de proef wilde stel len. Bij de eerste graad ging de eerste prijs naar Tineke Van Spitael met 97% (Heilig Hartschool Appels) die koos voor een city bike; 2. Marij ke Maes 96,5% (Sint-Agnesschool Oudegem) die koos voor een tent in de vorm van een huisje; 3. Sam Wijckhuis 96% (Heilige Maagdcol lege Sint-Gillis) die met een spel- lendoos naar huis ging; 4. Ben Ver- heyen 95% (Heilige Maagdcollege Sint-Gillis) wiens voorkeur uitging naar lego; 5. Katrien Van Boven 94% (Vrije Meisjesschool Grem- bergen) die een Barbiepop rijker werd. In de tweede graad 1. Jan Poppe 95% (Gemeenteschool Appels) die voor een tent opteerde als prijs; 2. Christiaan Fierens 93% (Gemeen teschool Appels) die opgetogen was met zijn nieuwe city-bike; 3. Nico de Bruyne 92% (Gemeenteschool Schoonaarde) die koos voor een ak- tie-set; 4. Anneleen Carre 91% (Sint-Vincentiusinstituut Dender monde) die nu een indianentent in de tuin kan opstellen en 5. Lorenzo Van Damme 90% (Heilige Maagd college Sint-Gillis) die koos voor legoblokken. In de derde graad 1. Maarten Van Steen 96% (Visitatieschool Baasro de) die een city-bike als prijs ver koos; 2. Aster Herssens 95% (Ge meenteschool Baasrode) won een PC spel; 3. Maaike de Backer 94% (Heilig Hartinstituut Sint-Gillis) die een Dictionary spel koos; 4. Lie- selotte Huyghe 93% (Sint-Vincen tiusinstituut Dendermonde) die een boot het mooist vond en 5. Tim Stevens 92% (Heilige Maagdcolle ge Sint-Gillis) die voor een bureel set koos. Na afloop van deze prijsuitreiking werd een glaasje fruitsap gedron ken. Je weet maar nooit. Dendermonde. Burgemeester Dierick onderstreepte de wisselwerking onder- Dendermonde. Nog even geduld en dan worden de diploma 's uitgereikt (foto wijs-bedrijfsleven (foto Piet Hermans) Piet Hermans) Het schooljaar 1991-1992 was het vijfde jaar sinds, op initiatief van de sociale partners binnen het paritair komitee voor de textiel- en breigoed nijverheid, het CAO Jongerenprojekt textiel werd gestart, waarbij jonge ren, deeltijds lerenden met een industrieel leerkontrakt een opleiding kregen in de sektor. Sinds de start werden 586 industrieel leerkontrakten afgesloten; 402 jongeren slaagden in de alternerende vorming. Het voorbije schooljaar werden 93 industrieel leerkontrakten afgeslo ten. Voor het Vlaamse landsgedeel te hebben 48 leerlingen de opleidin gen met sukses beëindigd en ont vangen het attest van verworven vaardigheden. Voor Oost-Vlaande ren betekent dit 29 uit te reiken attesten, waarbij 18 onder de jonge ren die einde leerplicht zijn en kun nen tewerkgesteld worden. In het komend schooljaar wordt dit vormingspakket, aangepast aan de specifieke situatie in de textiel trou wens aangeboden aan alle mee werkende Centra voor Deeltijds Beroepssecundair Onderwijs. In de regio Oost-Vlaanderen wer den 41 leerlingen ingeschreven, on der wie 32 jongens en 9 meisjes. Vier leerlingen hielden het voortij dig bekeken zodat 37 het schooljaar eindigden. Voor de eksamens wer den 36 leerlingen geëvalueerd van wie er 29 geslaagd zijn 21 iongens en 8 meisjes. Achttien van hen zijn einde leerplicht. De geslaagden die in het stadhuis van Dendermonde hun attest in ontvangst mochten nemen zijn Spencer De Schuyteneer, Martine De Schoemaecker, Mario Wense- laers, Yolanda Baeyens, Tania Van Dael, Tom Van Driessche, Tom Van Cauteren, Emmanuel Kerre en Bruno De Wilde, allen van het VTI Dendermonde; Lindsey Van Au- denhove, Ilyas Malcikan en Saskia Coppens van het VTI Aalst, Wendt Kessels van het VTS Sint-Niklaas Aykut Tapmaz, Mecit Dedeci, Ab- delkadir Dalli, Mehmet Onder et Guitekin Kuru allen van het Stede lijke CDBO Gent STI Carels-Dt Ridder-Story Gent; Krist Paepe, Gunther Cornelis en Kurt Vlieghe, allen van het KTA Oudenaarde VI Sint-Lucas Oudenaarde; Rebekka Anno, Sabine Lampe en Yves De Smet van het KTA Oudenaarde et Jamei El Ayyadi, Fabien Anna Kurt Ghys, Nick de Jaegher en Ed dy Verschelden van het VI Sint-Lu cas Oudenaarde. Bij het afsluiten van het schooljaar werd er in de Vrije Gemengde Ba sisschool van Berlare feest gevierd. De leerlingen, leerkrachten en le den van het ouderkomitee van de school verwelkomden de vele geno digden. Zaterdag stond er een steakfestijn op het programma en de leerlingen van het zesde leeriaar hadden heel in het biezonder hun ouders uitgenodigd. Tenslotte moesten de leerlingen van de zesde klas hun afscheid aan de schoo( toch vieren. Ook op zondag was er een gelegen heidsrestaurant. Dat als aanloop tot het optreden van Francis Verdoodt, bekend van radio en televisie die met zijn kinderprogramma zorgde voor een knap stukje animatie. Hij had gekozen voor allerlei kinder spelen waarvoor hij de ideeën had opgedaan bij tekeningen en schil derijen van Pieter Breughel. Het werd een speels programma vol mu ziek, verhalen en animatie voor de jeugd. Tussendoor konden de aan dachtige toehoorders zich te goed doen aan de koffie of een ijsje. Na tuurlijk was er ook een tombola. En voor ae kinderen was er na het op treden van Francis Verdoodt nog een viskraam waarbij men mooie prijzen kon winnen. (Berfo) Berlare. Schoolfeest aan de Donk. Koude schotel of barbecue, de keuze was vrij. (Berfo) Dendermonde. De laureaten van de verkeerswedstrijd (foto Piet Hermans) Zesde jaar Latijn-Grieks Grote onderscheiding Liesbet D'Hondt (Berlare); Lisbeth Janscghcrs (Oudegem); met onderscheidingPetra Abbeloos (Opwijk), Hilde De Coen (Overmere), Katrien Derveaux (Den dermonde), Katrien Deygers (Oude gem), Cindy Hermans (Opwijk), Katrien Lenaerts (Bornem), Sofie Steyaert (Berlare) en Ellen Vanden Berghe (Grembergen); met voldoening Jasmi ne Christiacns (Dendermonde), Carol De Knijf (Wichelen), Joke De Schrijver (Lebbeke), Els de Vriese (Moerzeke), Ilse Hcyvaert (Buggenhout), Katrien Nijs (Dendermonde), Evelyn Persijn (Schellebelle), Magali Segers (Hamme), Griet Stevens (Laame) en Ellen Van Eetvelt (Bornem). (Sint-Amands), Els Daniels (Appels), Kreistel De BIcser (Sint-Amands), Inge De Clercq (Hamme), Katleen De Clip- peleir (Moerzeke), Anja De Koning (Grembergen), Griet De Mangelcer (Appels). Marijke De Neef (Berlare), Hilde Dierick (Grembergen), Katrien Heirwegh (Hamme), Cindy Henderick (Schoonaarde), Katrien Joos (Appels), Lieve Laureys (Berlare), Eva Lemaite (Berlare), Ilse Luyckx (Schoonaarde), Karolinc Menten (Lebbeke), Grietje Mocns (Moerzeke), Christicn Peers man (Dendermonde), Ann Ryngaert (Lippelo), Ilse Straetman (Hamme), Nele Van Cauteren (Zele), Heidi Van Driessche (Dendermonde) en Karla Van Hove (Lebbeke). Zesde jaar Latijn-Wetenschappen Zesde jaar Ekonomische Behaalden het diploma van secun dair onderwijs Afdeling Latijn-Griekse: met grote onderscheidingKris Vanhec- ke (Malderen); met onderscheidingEr- win De Cock (Dendermonde), Bart De Vré (Zwijndrecht), Laurent Dupont (Wezcmbcek-Oppem) en Nico Van Bockstal (Beervelde); met eervolle ver melding Johan Anrys (Merchtem), Willem De Hcrtogh (Opwijk), Paul Raepsact (Oudenaarde), Hendrik Stor- me (Wichelen), Amaury Verhamme (Kortrijk) en Kristof Windey (Moerze ke); met voldoening Christophe Fou- bert (Zele). Afdeling Latijn-Wetenschappen: met grote onderscheidingJan De Rid der (Dendermonde) en Wim Schud- dinck (Waasmunster); met onderschei ding Tom Vernimmcn (Waasmunster) en Tomas Wyns (Merchtem); met eer volle vermelding Tim De Kegel (Wie- ze), Kris De Smet (Sint-Gillis-Waas), Wouter D'hoore (Tielt), Philip Ide (Herent), Jan Meuleman (Waasmun ster), Tom Vydt (Sint-Niklaas) en Ste ven Willems (Wichelen); met voldoe ning Stefan Minnaert (Mcrelbeke). Biezondere prijzen: Prijs hoogwaardig Heer Abt Dom Mau- rus Peleman voor de eerste van de La tijn-Griekse Kris Vanhecke. Prijs hoogwaardig Heer Abt Dom Filips De Cloedt voor de eerste van de Latijn- Wetenschappen Jan De Ridder. Prijs hoogwaardig Heer Abt Dom Roger De Coster voor de meeste punten in het vak Latijn van de beide klassen Kris Vanhecke. Prijs van de Abdijschool voor de meeste punten in het vak Grieks van de Latijn- Griekse Kris Vanhecke. Prijs Dom Albert Peleman, voormalig rektor van de Abdijschool, voor de meeste punten in de wetenschappen van de Latijn-WetenschappenWim Schud- dinck. Prijs van de stad Dendermonde Wou ter D'hoore. Grote onderscheidingLeen De Cuyper (Dendermonde), Line De Decker (Sint-Gillis Dendermonde); met onder scheiding Katrijn Bogman (Dender monde), Hilde de Macseneer (Oude gem), Ilse De Vlieger (Opwijk), An Heirbaut (Lebbeke), Softe Hofman (Appels) en Katia Scymons (Londer- zeel); met voldoening Nathalie Gode- frood (Hamme), Elke Peersman (Elver- sele); Heidemarie Schall (Baasrode) en Katleen Verberckt (Bornem) Zesde jaar Wetenschappelijke A Met onderscheiding Els Bouters (Moerzeke), Kathleen De Boeck (Baas rode), Petra De Clercq (Buggenhout), Tina De Rick (Oppuurs), Sonja De Vlie ger (Lebbeke), Isabel D' Haese (Gijze- gem), Ilse Meersman (Grembergen), Nele Schelfhout (Buggenhout), Veerle Temmerman (Zele), Kristien Vertriest (Grembergen) en Sofie Vlaeminck (Ap pels); met voldoening Katrien Ael- brecht (Hamme), Annelies Brackc (Schellebelle), Pascale Clacssens (Moerzeke), Veerle Valcke (Bornem) en Katrien Van Den Borre (Lebbeke). Zesde jaar Wetenschappelijke B Met onderscheidingLiesbeth De Wolf (Wieze), Sarah Snocck (Zele), Els Van Assche (Oppuurs), Cindy Van den Ab- beele (Baasrode- en Greet Yon (Bor nem); met voldoeningKristel Burssens (Grembergen), Sabine Caluwaerts Grote onderscheiding Gilde Eeck- houdt (Sint-Gillis Dendermonde); met onderscheiding Elke De Hauwerc (Buggenhout), Sabine Deroose (Den- derhoutem), Annick De Wolf (Lebbe ke), Eva Michiels (Berlare), Caroline Rosseel (Berlare) en Sophie Sigin (Ou degem); met voldoening Iris Clooster- mans (Opwijk), Els Colman (Hamme), Karen Coppens (Hamme), Ann De Bac ker (Lebbeke), Isabclle De Brabander (Denderbelle), Flora De Jong (Wiche len), Vicky De Swaef (Appels), Lieve De Vos (Lebbeke), Peggy Ham (Bornem), Cindy Melis (Uitbergen), Sofie Meys- man (Mazenzele), Katrien Nelis (Baas rode), Sandra Pcrdaens (Lebbeke), Isa bel Pots (Buggenhout), Arina Quaghe- beur (Bornem), Ann Roggeman (Grem bergen), nele Snoeck (Hamme), Kristel Van Driessche (Grembergen), Brigitte Van Hauwermciren (Lokeren), Lies beth Van Mol (Opwijk) en Anja Ver meulen (Wichelen). Zesde jaar Menselijke Wetenschap pen Met onderscheiding Els Cassiman (Sint-Gillis Dendermonde), Saskia Clinckspoor (Hamme), Tïnneke De- grauwe (Moerzeke), Mieke Ost (Moer zeke) en Wendy Peeters (Sint-Gillis Dendermonde); met voldoening Ka- trein Beirens (Zele), Inge Broothaerts (Sint-Gillis Dendermonde), Carla De Clercq (Hamme), Cindy De Clercq (Hamme), Leslie De Mey (Grember gen), Nele Eloot (Schellebelle), Inge borg Hanskcns (Sint-Gillis Dendermon de), Ilse Jansscns (Sint-Gillis Dender monde), Leen Mccusen (Opwijk), Ilse Rooms (Hamme), An Sacys (Buggen hout), Nele Van Assche (Baasrode), Greetje Van Coninckxloo (Sint-Gillis Dendermonde), Elke Van de Moortel (Lebbeke) en Sandra Willems (Sint-Gil lis Dendermonde). Zesde TSO Handel Katrien Blindeman (Oudegem), Isabcl le Caudron (Grembergen), Cindy De Vlieger (Hamme), Peggy De Wolf (Ha- mc), Karin De Wulf (Zele), Els D'Hollandcr (Zele), Ann Dierick (Grembergen), Maggy Guns (Sint-Gillis Dendermonde), Anja Malschaert (Den dermonde), Katleen Pcirlinck (Wiche len), Ilse Picters (Hcrderscm), Kristien Poppe (Zele), Katrien Roclandt (Wi chelen), Heidi Rocls (Grembergen), Kathleen Saeys (Denderbelle), Katrien Stockbrocckx (Oudegem), Sabine Van Goethem (Zele), Kathy Van Haver (Baasrode), Nathalie Vanhouwe (Ber lare), Sandra Van Wescmacl (Dender monde), Cindy Vereecken (Lebbeke), Katleen Vcrhclst (Oudegem), Veerle Verleysen (Lebbeke) en Cindy Wam- bacq (Opwijk). Zesde TSO Sekretariaat talen Inge Bogaert (Scrskamp), Vera Boon (Dendermonde), Veerle Bosman (Leb beke), Anja Brackcnier (Baasrode), Ka trien De Cock (Berlare), Els De Meyer (Mcspelare), Marijke Heyvaert (Bor nem), Doricn Hiel (Lebbeke), Cristcl Picters (Zele), Marjan Van Broeck (Moerzckc-Kastel), Sandra Van de Vij ver (Wichelen), Cindy Van Geyte (Moerzckc-Kastel), Nadia Vridjcrs (Londcrzccl). Zesde TSO Bedrijfsekonomische informatica Anja Bauwens (Zele), Sabrina Colman (Moerzeke-Kastel), Ann Cool (Appels), Katrien Cool (Appels), Katrien Coor- eman (Lebbeke), Katleen De Proft (Lebbeke), Wendy Mcttcpcnningei (Hamme), Lieve Roggeman (Berlare) Els Sanders (Opwijk), Liesbeth Wauten (Lippelo), Lisbeth Windey (Grember gen). Zesde TSO Kleding Wendy Brusselmans (Buggenhout), Isa- bellc Caus (Sint-Lievens-Houtem), Ne le De Backer (Buggenhout), Veerle De Caluwe (Zele), Linda De Roosc (Den dermonde), Heidy Janssens (Buggen hout), Kristien Raemdonck (Zele), Els Van Gehuchten (Grembergen), Katleen Van Hoeckc (Wichelen), Katrien Van Leuven (Wichelen), Maggy Van Lijse- beth (Opwijk), Els Van Stecnberghe (Wichelen) en Ingeborg Vereecken (Moerzeke). Zesde BSO Kleding Aysc Bozal (Sint-Gillis Dendermonde), Annick Cherretté (Wieze), Anja De Doncker (Grembergen), Anou Meert (Lebbeke), Christine Peirlinckx (Lebbe ke), Els Van Ransbeeck (Dendermon de) en Katleen Willems (Denderbelle). Zesde BSO Kantoorwerken Veronick Bosman (Lebbeke), Karen Coppens (Dendermonde), Corinna De Jonge (Tcmsc), Hilde De Smet (Lebbe ke). Peggy De Wolf (Buggenhout), Evie Herssens (Lebbeke), Olivia Joos (Bug genhout), Corry Keirens (Lebbeke), Marianne Keirens (Lebbeke), Elke Mei- resonnc (Moerzeke), Jenny Ost (Baas rode), Greet Piryns (Moerzeke), Sonja Ravijts (Lebbeke), Linda Van Boxclaer (Zele), Peggy Van Cauteren (Berlare), Sigrid Van de Putte (Wichelen), Sally Van Goethem (Hamme) en Sandra Wil- lox (Moerzeke-Kastel). Zevende Speciaiizatiejaar Kantoor bSO Els Bogaert (Appels), Silvia De Schrij ver (Dendermonde), Christcllc Heir wegh (Zele), Mieke Polfliet (Lebbeke), Catherine Smet (Grembergen), Danie lle Uyttcrsprot (Lebbeke), An Van Damme (Schoonaarde), Isabclle Van den Bossche (Appels), Heidi Van den Mecrschc (Lcbckc), Pascale Van de Winkel (Denderbelle) en Els Van Hove (Zaffclarc).

De Voorpost | 1992 | | pagina 14