Met TeVe-Blad heb je altijd prijs! De Voorpost Met Teledienst de lucht in Rijseizoen stoomspoorlijn Dendermonde - Puurs trekt zich op gang Begijnhoffeesten in aantocht Brevetten bij JRK-Berlare HEBT U EEN HUIS TE KOOP 16 - 3.7.1992 - De Voorpost Is uw prijs lussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053 78.99.36 en na 18 u. 053 62.44.62. U steil de voorwaarden en wij garande ren een snelle en c-ilscrete service zonder kosten. 4 "r-AS Weekblad van Dender-, Durme-en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.500 F 6 maand 1.250 F 3 maand 625 F los nummer 50 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht t Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 "Maak meteen kennis met TeVe-Blad. 'n Tof weekblad dat je alles vertelt over wat je op tv kan zien en dat je voor een prikje opimale ontspanning biedt volledige tv-programma's, kijk-tips en films van de week, vlotte achtergrondinformatie, 3 kruiswoordraadsels en nog heel veel meer. Bovendien kan je met de gratis wedstrijd van TeVe-Blad wekelijks tientallen prijzen winnen uit mijn eigen collectie hippe t-shirts, oersterke rugzakken, prachtige dekbedovertrekken, leuke kussens, knotsgekke strandballen, exclusieve pins en... nog veel meer. Haal dus nu als de bliksem TeVe-Blad bij je dagbladverkoper. Dan heb je meteen het handigste, compleetste èn goedkoopste tv-programmablad." Dendermonde. Teledienst. Wal doe je als goede vader wanneer je zoon je de oren van de kop zaagtmeevliegen dus (foto Piet Hermans Dendermonde. Teledienst. Terwijl aan de ene kant wordt uitgestapt, stappen aan de andere kant nieuwe passagiers in Ifoto Piet Hermans) Naar jaarlijkse gewoonte organi- zeerde Teledienst zijn helikopter luchtdopen. En zoals steeds kenden die heel wat sukses. Op de De Bruynkaai te Dendermonde was het dan ook een drukte van jewelste om het allemaal van zeer nabij mee te maken. De zilveren 'ecureuil' heli kopter mocht om en bij de 240 pas sagiers vervoeren voor een trip over Dendermonde. Voor de deelne mers aan deze helikopterluchtdoop werd het een hele belevenis, want de piloot van dienst zorgde ervoor dat de passagiers overtuigd geraak ten van de nuttigheid en wendbaar heid van het toestel. Hij scheerde laag over de Schelde, trok snel op om de Scheldebrug te ontwijken om weer te dalen naar Vlassenbroek toe. Daar maakte hij een brede bocht over het industrieterrein, overvloog een gedeelte van het stadscentrum om met bekwame spoed de groene zone van Appels en omgeving aan te doen. Ook een stukje van Grembergen kregen de passagiers te zien, waarop in een ware scheervlucht alles in gereed heid werd gebracht voor een per- fekte landing. Voor en na de vlucht konden de 'dopelingen' en hun gezellen zich een verfrissing laten smaken en on dertussen genieten van het prachti ge gezicht van de helikopter die laag over het wateroppervlak van de Schelde gleed. En voor wie de eer ste keer meevloogwerd het een hele belevenis waarover men niet vlug zal uitgepraat geraken. Met de opbrengst van deze helikop terluchtdopen kan Teledienst weer een stuk van zijn werking financie ren. Later op het jaar volgt nog een kaasavond waarvan de opbrengst al evenzeer ten goede komt aan de Teledienst-werking. Weekend van de trein De treindienst op de museumlijn wordt sterk uitgebreid. Op 4 en 5 juli heeft in Puurs het Vertrekken in Dendermonde vierde Weekend van de Trem (NMBS) 12.15. 13.43 en 15.15 uur. plaats. Dat omvat een grote spoor- In Baasrode 12.35, 14.20, 15.35 en wegtentoonstelling met deelname uur van de NMBS, spoorwegfederaties van de buurlanden met maquettes, En alleen heenreis 16.30 en 17.10 van de invoerders van miniatuur- uur. treinen en van privé-personen die hun verzamelingen tonen. De ten- toonstelling heeft plaats in de ge bouwen van het Sint-Jan Berch- mansinstituut Schuttershofstraat 17, rechtover de brandweerkazer- Vanaf het weekend van 4 en 5 juli start het rijseizoen van de Stoom spoorlijn Dendermonde - Puurs. De exploitatie van deze lijn door de vzw Belgische vrienden van de Stoomlokomotief., startte in de na zomer van 1986. De vereniging wordt door geen enkele openbare instantie betoelaagd hoewel zij er naar streeft de toeristische mu seumspoorlijn op een didaktisch verantwoorde manier naar het gro te publiek toe te exploiteren. De eventuele baten worden geïnve steerd in de aankoop van historisch spoorwegmateriaal en in de restau- ne) te Puurs. De speelplaats van de ratie en het onderhoud van dat ma- school paalt aan het vernieuwde Liefst 19 jongens en meisjes kregen terieel. Alle prestaties worden kos teloos geleverd door vrijwilligers. t en met 23 augustus worden in Dendermonde voor de dertiende keer de begijnhoffeesten erd. Destijds in het leven geroepen door wijlen begijnhofpastoor Daniël Evrard, zijn de feesten Van 21 tot georganizeerd. bedoeld om de restauratiewerken van het Begijnhof te financieren. De vzw Begijnhofvrienden moet namelijk een deel van deze werken betalen. En die restauratie kost aardig wat geld; Op het programma van de komende feesten staan optredens van het Geert Baetens Kwartet, 'The Next Generation', 'Waso', Wigbert, natuurlijk "The Jeggpap New Orleans Jazzband' en voor de eerste keer in onze streek 'Slagerij Van Kampen'. Daarnaast zorgt de Aalsterse expressiegroep Vredon voor een feestelijk tintje, mag men zich verwachten aan animatie door de groep 'Lambic' en is er voor de kinderen de 'Teaterwerkgroep Jonna'. De liefhebbers van toneel kunnen kijken naar een wagenspel dat twee keer zal worden opgevoerd en in enkele begijnhof huisjes lopen tentoonstellingen. De dertiende Begijnhoffeesten bieden natuurlijk ook heel wat aan randanimatie. Tijdens het weekend van 4 en 5 juli wordt in Puurs het Vierde Weekend van de trein georganizeerd. Ver volgens wordt er alle zon- en feest dagen van de maanden juli en au gustus en ook op 19 september (ter gelegenheid van de Puurse Kennis markt Pukema) gereden met ver schillende traktievormen. In regel wordt een stoomlokomotief uit 1907 met rijtuigen uit de dertiger jaren ingezet, alsook motorwagens en diesellokomotieven uit de vijfti gerjaren. Er is een overeenkomst met de NMBS waarbij de toerist aan extra voordelige voorwaarden de Stoomspoorlijn Dendermonde - Puurs kan bezoeken. In elk Belgisch station kan men een gekombineerd evenement biljet aankopen dat recht geeft op een heen- en terug reis naar Dendermonde of Puurs en op een heen- en terugreis op de museumlijn. Voor de volwassenen kost dit biljet slechts 375 fr, voor kinderen 300. Dit biljet is bij de loketbediende bekend met het Pro data codenummer 174. terminusperron van de museums- vorige zondag het diploma van Hel- poorlijn. De tentoonstelling is pertje. De voorbije maanden had- doorlopend geopend van 10.00 tot den zij bij de Berlaarse JRK-afde- 18.00 uur. Op zondag 5 juli is ervan ling de kursus gevolgd en met sukses 8.30 tot 13.30 uur een ruilbeurs voor aan de eindproef deelgenomen. De modeltreinen en toebehoren geor- uitreiking gebeurde in aanwezig- ganizeerd. De NMBS stelt spoorwegmateriaal tentoon in het station van Puurs. heid van Danny Dick, de nieuwe gewestelijke verantwoordelijke van het Jeugd Rode Kruis (JRK), bur gemeester Van Sande en plaatselijk RK-voorzitter Jean De Landsheer. De voorzitter beklemtoonde het be lang van jonge mensen die EHBO willen leren. 'Zij vormen de Rode kruisers van de toekomst." Hij hoopte dat velen het Jeugd Rode Kruis zullen vervoegen en, wie weet, later ook de stap naar de hulp dienst of andere RK-diensten zul len zetten. De lesgevers, Ann Dhont en William Venneman kre- -gen de verdiende lof voor hun inzet en wijze waarop zij de jonge kinde ren (10 tot 12 jaar) de RK-beginse- len bijbrachten. Burgemeester Van Sande roemde de voortdurende zorg van de plaat selijke afdeling om steeds nieuwe mensen te leren hoe anderen te hel pen. Het uitgereikte getuigschrift noemde hij al een eerste stap voor uit in het zoeken naar een betrek king. "Afgestudeerde leerlingen in het technisch onderwijs krijgen hier dikwijls mee te maken. Door de gro tere zorg voor veiligheid en hygiëne op het werk is een EHBO-diploma bijna een noodzaak." Het Jeugd Rode Kruis kreeg nog een pluim mee voor de medewerking aan de Roefeldag en de ouders voor het stimuleren van hun kinderen deze Berlare. De Rode Kniis helpertjes kregen hun brevet (Berfo) kursus te volgen. schikte lokalen of aan de personen De nieuwe gewestelijke JRK-voor- die zich met de jeugd willen bezig- zitter die in Berlare voor het eerst houden. Omdat dit ook de aanwer- zijn funktie uitoefende, zei achteraf ving van nieuwe RK-medewerkers dat in gewest 4 (van Lebbeke over op termijn kan hypothekeren, zal Dendermonde en Lokeren naar hij in de eerste plaats vooral trach ten meer JRK-afdelingenop te star ten. (VDWG) Moerbeke) slechts drie JRK-afde- lingen zijn: Berlare, Hamme en Moerbeke. In de andere RK-afde- lingen ontbreekt het of aan de ge-

De Voorpost | 1992 | | pagina 16