E. Aalst Kastel wint voor de tweede opeenvolgende maal de Beker van de Koning Vierde Grote Prijs van Dendermonde ©DgjOSH Luk De Gent in Erembodeqem V BAV De Voorpost - 3.7.1992 - 17 Kastel R. V.winnaar van de 'Beker van de KoningIn de finale klopte het Rhode met 7-5 (vh) WIELRENNEN Ook hier speelde het mooie weer de toeschouwers parten. Het werd een een tonige wedstrijd, waarin, gelukkig voor het spektakel, Serge De Bilde en Luk De Gent toch nog voor een spannende finale zorgden. Reeds vrij vroeg gingen Jurgen Anthuenis en Bart Jansegers op zoek naar de eerste premies. Luk De Gent verstond het echter zo niet en overbrugde de kloof alleen. Serge De Bilde vond dat De Gent gelijk had en vervoegde het trio, zodat we een stelletje van vier aan de leiding kregen. Al kwam er achteraan wel enige reaktie los, toch waren de vier al buiten schot. Op drie ronden van het einde vond Luk De Gent het saaie spelletje toch niet je dat en ging er alleen vandoor na een vlijmscher pe demarrage. Al kreeg de Mijlbekenaar zelfs tot 30" voorsprong, toch kon hij niet voorkomen dat Serge De Bilde nog langszij kwam. ledereen had zich al verzoend met een spurtje tussen de twee ontsnapten maar Luk De Gent, blijkbaar een koppig baasje dacht er weer anders over. Hij wilde er opnieuw vandoor. Serge De Bilde had niet voldoende reserves om te riposteren en moest zich uiteindelijk tevreden stel len met een tweede plaats. Bart Janse gers vervolledigde het sukses van de Denderstreek-jongens door de spurt voor de derde plaats te winnen. Vierde was Jurgen Anthuenis en Andy Ras- schaert was de snelste van de spurtende achtervolgers. Op zaterdag 27 juni was voorzitter Tony Baert de gastheer, samen met zijn mede werkers, voor de aangeduide ploegen van de verschillende provincies voor de betwisting van de koningsbeker. Rap en Vlug dat had voorzien binnen de drie seizoenen naar hogere II te promoveren, kende verleden jaar tegenslag in de eind rondes, maar pakte ondertussen wel de felbegeerde trofee binnen "De Konings beker". De eerste plaats in dit tornooi liet goede hoop de bovenhand voor de pro motie, maar helaas. In de huidige kampagne leidt Kastel nu al met vier punten voorsprong op de naaste achtervolger en de eerste trofee is reeds binnen schot. Eerste schifting Nismes 4 Rode 7 Een spannende partij en in de beginfase werden er bitsige duels betwist. De bord jes bleven tot 4-4 in evenwicht. Van dat ogenblik af stond er maar één ploeg meer op het terrein. Rudi Smits, grootmidden van Rode ont bond zijn duivels en hij keerde de eerder zwakke opslagen van Nismes, steeds opnieuw ver terug in de tamis en veel ballen zelfs tussen de staken. Een ver diende zege voor de Brabanders en me teen een onverwachte finalist. Tweede schifting Kastel 7 Tourpes 2 De loting bracht een voortijdige finale, want de twee beste ploegen uit hogere III kwamen reeds in de schiftingen tegen elkaar uit. Deze wedstrijd bracht niet wat ervan verwacht werd. Rap en Vlug toon de zich vanaf het startsignaal de sterkste en vrij vlot kwamen zij aan een 3-1 voor sprong. In het volgende spel kwam de stand 40-40 gelijk en nu toonde kapitein Herman Vernimmen zijn grote klasse, door een geplaatste bal ver tussen de staken te jagen. Bij Tourpes kon alleen grootmidden Ge rard Matthieu met de tegenstander wedij veren, maar hij liet al vlug zijn hoofd hangen. Kastel bleek te sterk en de takti- sche zet van de Walen om achterman Danny Van Duysen niet in het spel te betrekken bij de opslagen bezorgde de overige Kastelse spelers veel werk. Van Duysen kreeg amper twee ballen te ver werken en deze keerde hij telkens over. De tegenstander van Kastel bestookte vooral de koordspelers en dit bekwam hen slecht. Jo Van Daele en Thollenbeek pakte alles wat in hun nabijheid kwam en ze keerden respektievelijk vier en een bal over. Kastel verdiende tweede finalist. Finale Kastel 7 Rode 5 Omdat Kastel, leider in de reeks, de voor uitgeschoven favoriet was in dit tornooi, dacht de aanhang dat het vanzelf wel zou gaan. Inderdaad in de beginfase van deze ontmoeting liep Rap en Vlug tot 3-1 uit en bij 40-40 pikte de tegenstander een ge makkelijke kaats van Kastel en het skore- bord wees 362. Opnieuw was Smits de bezieler van de ploeg bij Rode. Nu werd hij goed bijgestaan door achterman Eric Reling en onder hun beiden brachten ze de skore op 4-4 en in het volgende spel was het opnieuw 40-40. Maar dan kroop Danny Van Duysen van Kastel onder een zeer moeilijke opslag en hij keerde deze bal magistraal over. De thuisspelende ploeg was opnieuw gelanceerd, maar Johan Van der Stricht, geselekteerd voor de nationale ploeg, wou absoluut deze beker winnen en hier door speelde hij te krampachtig en zo zag hij zijn opslagspel, meteen het overwin- ningsspel, door barslechte opslagen in rook opgaan. Het werd alsnog 6-5 en de spanning steeg ten top, maar de ontla ding kwam wanneer een voor de ploeg nuttige Thollenbeek met enkele sterke en voor de tegenstander niette keren opsla gen de klus afwerkte. Kastel dat momenteel een heel sterk sei zoen en wat wel het belangrijkste is, l\et kampioenschap afwerkt, haalde meteen een belangrijke trofee binnen. Bij de thuisploeg had iedere speler zich tot het uiterste ingespannen om deze gegeerde beker te veroveren. Vriend en tegenstander genoot van de prestatie van de Kastelse spelers en de trofee was hen gegund. Waterskier» weer te gast bij WW Dendermonde De technische staf voor het sei zoen 92-93 is samengesteld als- volgt dagelijks bestuur, Patrick Of- lans (manager), Jean-Pierre Van Droogenbroeck (sekretaris), afge vaardigden Odilon De Schrijver (1ste elftal) en Oscar Van de Walle (2de elftal); trainersJean-Pierre Van de Velde (hoofdtrainer), Marnix Vlerick (assistent-trainer), Jo De Wilde (keeper-trainer), Jacques De Caluwè (gezondheidstherapeut) medische stafDr Norbert Van Mulders (klubdokter). specialisten team A.S.Z.; kinesitherapeuten: Paul Van Hauwermeiren en Johan Giljoen; materiaal-verantwoordelij- kenAlex Meirsschaut en Dirk Bockstael. De oefenperiode start op 10 juli om 18uOQ op het terrein Zandberg. Er is een trainingsstage voorzien in de Ardennen van 5 tot 9 augustus. Als voorbereidingsperiode tot de nieuwe kompetitie is volgend pro gramma samengesteld: Aalst-AA Gent (zaterdag 18 juli om 20u), Aaist-Club Brugge (zondag 19 juli om 19u30), Aalst-Lokeren (woens dag 22 juli om 20u), mogelijks halve finale voor de Beker van Vlaanderen (Waregem of Oostende), Deinze- Aaist (dinsdag 28 juli om 19u), Aalst-Cassablanca (zondag 2 au gustus om 16u), Barveaux-Aalst (donderdag 6 augustus, wedstrijd oefenkamp), Tilleur-Aalst (zaterdag 8 augustus, wedstrijd oefenkamp). St Wetteren-Aalst (woensdag 12 augustus om 19u), Aalst-RC Jet Waver (zondag 16 augustus om 15u), Merchtem-Aalst (dinsdag 18 augustus om 19u), HSV Hoek-Aalst (vrijdag 21 augustus om 19u3Q), Hekelgem-Aalst (dinsdag 25 au gustus om 19u) De prijzen voor de abonnementen voor het seizoen 92-93 bedragen 7.500 fr (voor de tribunes E en A), 5.500 fr (voor de tribune F) en 3.500 fr (voor de overdekte staanplaat sen). Met een abonnement krijgt men de toegang tot alle kompetitie wedstrijden van de eerste ploeg tot de reserven. Voor de wedstrijden van de Beker van België kan men tijdens de voorverkoop zijn plaats behoufèn, wanneer men zich een ticket aanschaft. De abonnees kun nen bij een eventuele eindronde hun plaats behouden mits de aankoop van een extra-abonnement Eindronde'Alle abonnementen kunnen afgehaald worden op het sekretariaat, alle werkdagen tussen 14 en 16u30 en op de zaterdagan 1 8,22 en 29 augustus tussen 10 en 12 uur. Géinteresseerden kunnen tevens hun business-klubkaart komen af halen op het sekretariaat tegen de prijs van 5.000 fr. Deze kaart biedt de mogelijkheid om voor, tussen en na de wedstrijd de businessklub te bezoeken. Met deze kaart kan men tevens reserveren in het business- restaurant van E. Aalst. Kaatsen. Ook de supporters wilden mee op de foto In samenwerking met Costa Zela organizeerde de Vlaamse Vereniging voor Watersport van Dendermonde zijn 'Vierde Grote Prijs van Dendermonde' voor waterskiërs. Op zich altijd een hele belevenis, want formule 1,2 en 3 boten ziet men niet elke dag aan een razende snelheid over het woelige Scheldewater evolueren. Naast deze wedstrijd, waarin ver schillende proeven voorzien waren, werden er ook demonstraties jet-skiên gegeven en zorgde de Dendermondse brandweer met z'n duikers voor een geslaagd optreden. Het was anders wel druk aan het ideaal om een wat bruiner tintje op VVW chalet waar de zonneklop- te doen. Geen wonder dus dat men pers hun plaatsje hadden gereser- zich zo licht mogelijk kleedde. Im- veerd. Het was inderdaad snikheet mers in een bikini kan men ook de en aan de waterkant was het echt wedstrijden best volgen. Op het programma van deze 'Vier de Grote Prijs van Dendermonde' stonden zes reeksen met in totaal een twintigtal piloten. Onder de bo ten de echte bolides uit het formule 1 circuit die in staat zijn om 120 en meer kilometer per uur te halen. Achter de boot snijdt een skiër op een smalle lat door het water, meer nog hij springt op het opspattende water en het vergt heel wat behen digheid om zich overeind te hou den. Bovendien moet men de ogen goed openhouden, want op de Schelde drijven er ook afgerukte takken en die moet men tijdig weten te ontwijken. Bij de reeks voor de veteranen toonde Jean Van Heurck zich ster ker dan Ronny Doms. Bij de junio res ging de overwinning naar Daniël De Kegel voor Kristof Geerinck. In de open race werd het een felle strijd voor de zege. Uiteindelijk toonde Jimity Vincke zich de beste voor Eric Geerinck en Steven De Batselier. In de reeks voorbehouden aan de formule 3 kregen we volgende uit slag 1. Patrick Van Avermaet; 2. Rik De Brabander; 3. Dirk Van de Gehuchte; 4. Eddy Comelis, 5. Filip Rillaerts. In de formule 2 toonde William De Waele zich de betere van Peter Eeckman en Jimity Vincke. En in de formule I was Fred D' Hollander de allerbeste. Hij was sterker dan Jan Remette. Na afloop van de races werden er demonstraties gegeven met de jet- skies en wie zich bekwaam achtte kreeg de gelegenheid om zelf een tochtje te maken op de Schelde. Trouwens, heel wat bezoekers voel den zich opperbest thuis in een van de boten van de VVW leden die op verzoek graag een tochtje maakten op de machtige stroom met z'n vele bochten. En wie verkoos aan wal te blijven, zoals de beste stuurlui, die kon zich laten vertroetelen door de deskun dige VVW garcons die op en aan draafden om de dorstigen van de nodige drank te voorzien. En bo vendien ook zorgden dat er iets te eten viel. Het feest was dus weer kompleet bij de VVW Dendermon de. Dendermonde. VVW feest. Langs de oever veel belangstelling voor de water- Dendermonde. WWfeest. Een aandachtige jury volgt de wedstrijden (foto Piet skiërs (foto Piet Hermans) Hermans)

De Voorpost | 1992 | | pagina 17