Het is niet aangenaam om elk jaar zoveel nieuwe spelers te moeten voorstellen' K.A.V.D.-voorzitter Jef Nijs Ext ©port K.A.V.D. u Voorstelling van de nieuwe spelers Spelerslijst K.A.V. Dendermonde (oefen wedstrijden van KAVD Eerste vijf wedstrijden van KAVD J De eerste Trainer Dirk D'Haene De Voorpost - 3,7.1992 - 19 Bauwens Benny K.A.V.D. Bekheda Riski K.A.V.D. De Greet Thierry (1 jaar optie) RC Jet Waver De Kinder Patrick K.A.V.D. De Mey Hubert (1 jaar) Sparta Appels De Moor Peter K.A.V.D. De Mulder Christof K.A.V.D. De Waele Karei (1 jaar) Denderhoutem De Waele Rik K.A.V.D. De Wilde Reggy (definitief) Kieldrecht Eeckhoudt Kris (1 jaar) Wieze Emmaneel Bert K.A.V.D. Galle Wim (1 jaar optie) St.-Gillis-Waas Geldof Danny (definitief) Borgerhout Michiels Luc K.A.V.D. Moens Alain K.A.V.D. Muysewinckel Kris (1 jaar) S.K. Lebbeke Odiase Kingsley (1 jaar optie) Pamel Robbrecht Sven K.A.V.D. Rijdant Tom K.A.V.D. Stevelinck Gino (1 jaar) Borgerhout Van Craen Dirk (1 jaar optie) Leest W Van Der Schueren Frans (1 jaar) Heldergem Van Nieuwenhuyze Dirk K.A.V.D. Van Eycken Serge K.A.V.D. Van Troos Jan K.A.V.D. Vermeir Guy K.A.V.D. Verstraeten Gerrit K.A.V.D. Zerouaoli Jehha K.A.V.D. W 't d Jozef Nijs, voorzitter Louis Tas, ondervoorzitter J. De Leenheer, G.C. Roger Buyle, ploegafgevaardigde Gustaaf De Herde, lid Alberic Eeckeman, lid Theo Drieghe, jeugdvoorzitter Jan Van Gucht, sportafgevaardigde Theo Moriaux, sportafgevaardigde Sekretariaat Patrick Stallaert Jeugdkomitee Theo Drieghe, voorzitter André Heyman, jeugdcoördinatie L, Swartebroeckx, sekretaris Iris Penninger, penningmeester Amedé Vera, materiaal Trainersstaf Dirk D'Haene, trainer Eddy Maes, medetrainer Paul Hofman, keeperstrainer Klubdokter Frank Veldeman Kine Mare De Mey en Fernand Dierick Lokaal Café 't Moleken, Fr. Courtensstraat 1Dendermonde Terreinen A-terreinBakkerstraat 47, tel. 21.37.79 B- en C-terreinen: Oud Kerkhof- straat, tel. 21.92.55 Hooistraat 31Heusden De nieuwe trainer is geboren in 1941 en is leraar lichamelijke op voeding van beroep. Na drie jaar opleiding werd hij gediplomeerd Heyseltrainer en hij is ook gediplo meerd fysiektrainer van de KBVB. Als speler doorliep hij de jeugdreek sen van FC Heusden en speelde er in hetfanionteam. Hij speelde drie sei zoenen bij Daring Club Brussel (1 ste nationale) van 1961 tot 1964. Van 1964 tot 1971 speelde hij bij SC Oudenaarde in derde nationale en werd nadien speler-trainer bij Een dracht Zele, Aalter, Destelbergen en Nazareth. Als trainer verdiende hij zijn sporen bij RC Wetteren, FC Destelbergen, AA Gent (jeugd), SV Lokerse, FC Heusden, SK Semmerzake en SK Bellem, waarmee hij promoveerde naar eerste provinciale. Zaterdag 25.7 - 19u00: KAVD-Zele (Beker van Oost) Donderdag 30.7 - 19u30: KAVD - Leest Zondag 2.8 - 16u00: Beker van België Donderdag 6.8 - 19u00: Temse-KAVD (Beker van Oost) Zondag 8.8. - 16u00: Beker van België Dinsdag 11.8 - 19u00: KAVD-Temse (Beker van Oost) Donderdag 20.8 - 19u30: KAVD-Baardegem Zondag 23.8 - 16u00: Beker van België Zaterdag 29.8 - 19u00: KAVD-RCH Gent (Beker De Cuyper) De eerste wedstrijd van KAVD voor de kompetitie zou gespeeld worden op het terrein van Oudenaarde. Vol gens insiders, die al méér weten, is het begin van het kompetitiepro gramma niet van de poes.,. Voetbal. De beheerraad van KAV Dendermonde met v.l.n.r.Theo Drieghe, Theo Moriaux, Alberic Eeckeman, sekretaris Patrick Stallaert, voorzitter Jef Nijs, ondervoorzitter Louis Tas, Gustaaf De Herde, José De Leenheer, gemachtigd correspondent, Jan Van Gucht en Roger Buyle (vh) Voetbal. Het grootste deel van de nieuwe spelers met minister De Batselier, voorzitter Jef Nijs en trainer Dirk D Haene (vh) Hoewel de officiële kalender van de provinciale reeksen Oost-Vlaande- ren nog niet verspreid is, konden we toch reeds beslag leggen op het programma dat KAVD zal moeten afwerken in het seizoenbegin. zondag 6 september -17 uur Oudenaarde - KAVD zondag 13 september -15 uur KAVD - Zottegem zondag 20 september -15 uur Lovendegem - KAVD zondag 27 september -15 uur KAVD - E, Meldert zondag 4 oktober -15 uur SK Lebbeke - KAVD De kalenders van KAVD en SK Leb beke zouden vrij gelijklopend zijn, zodat we verwachten dat ook de Lebbekenaars in het begin van de kompetitie de meeste van die ploe gen zullen ontmoeten. Grote drukte vorige donderdag in de nieuwe kantine van KAVD, waar niet alleen de vroegere en nieuwe spelers van paarsblauw, maar ook het bestuur, de pers, enkele promi nenten en vele medewerkers van de eersteprovincialer waren ko men opdagen om een glimp op te vangen van de nieuwe gezichten. Het werd een bondige 'plechtigheid', die in een allerbes te stemming verliep. De aanwezigen werden verwelkomd door voorzitter Jef Nijs, die uiteraard even in het verleden moest terugblikken. Hij probeerde zo streng mogelijk te kijken daar aan de bestuurstafel, toen hij even terugblikte in het verleden en het seizoen 91-92 bestempelde als een zwarte blad zijde in de geschiedenis van de klub. Zijn medebestuursleden knikten medevoe lend en stuurden signalen van begrip de zaal in. 'Toch zijn er positieve punten, meende de voorzitter. Zelfs na de degradatie rea geerde de entourage van de klub nog positief toen de eerste ontgoocheling verdwenen was. Men heeft dus blijkbaar nooit het geloof in de klub en de moed verloren. Met de spelers die we vorig jaar definitief hebben aangeworven en met de vele nieuwkomers, zijn we dit jaar in staat om een jonge ploeg uit te bouwen die de basis kan leggen van een glorierijke toe komst. Toch willen we niet verdoezelen dat het niet gemakkelijk zal worden in deze eerste provinciale reeks, waar het steeds hard knokken is voor de punten. Elk jaar opnieuw doet het me pijn om hier zoveel nieuwe spelers te „moeten voor stellen. Dat is nooit aangenaam. Het zou veel beter zijn dat we de transfers tot een minimum konden beperken. Dit jaar heb ben we opnieuw twee spelers definitief aangeworven en bovendien zijn er vier spelers bij voor één jaar mét optie. In samenwerking met het stadsbestuur en met.de steun van minister Norbert De Batselier hebben we hier al veel verwe zenlijkt. De prachtige akkommodatie is een veel hogere reeks waardig. Niet al leen beschikken we nu over een fraaie en ruime kantine, ook de spelers zijn veel beter gehuisvest en de sanitaire voorzie ningen zijn prima. Het lokaal waar de leden van 'Clubhouse KAVD' een thuis haven hebben gevonden is volledig gere noveerd en mag gerust een pareltje ge noemd worden. Hopelijk breidt het le denbestand fors uit want er werden heel- wat kosten gemaakt. Uiteraard moest de voorzitter ook nog kwijt over inzet, klubgeest en fair-play terwijl deze keer de aan de toog opgestel de spelerskern instemmend stond te knikken. Dirk D'Haene, dë nieuwe trainer Uiteraard moest ook de nieuwe trainer zijn zegje hebben. 'Spelers, we gaan u doen werkenzei hij, En hij meende het want al direkt begon hij over het oefen programma dat start op 16 juli en dat is zo ver niet meer af. Het ziet er naar uit dat D'Haene geen gemakkelijke is hoewel hij het vooral over de sfeer binnen de ploeg had. 'Sfeer is belangrijk, zei hij. Laat ons vooral met mekaar praten en soms kun nen toegeven want dat is dikwijls belang rijker dan gelijk krijgen. Indien er proble men zijn, dan kunnen die altijd opgelost worden. We zijn ervoor. Kom praten als er iets scheelt of als er iets op uw lever ligt. Voor alles is een verklaring en een Bij de toehoorders o.m. Minister Norbert De Batselier, die vrijwel elke weekte zien is bij een wedstrijd van paarsblauw, se nator Frans Verberckmoes, die al jaren een trouwe klant is op de tribune en sportschepen Jan Van Damme, die zijn enthousiasme niet onder stoelen of ban ken stak en hoge verwachtingen stelt voor het komende seizoen. Tenslotte heeft de stad heelwat steun verleend aan de klub en graag zou hij nu ook resultaten op het veld zien. Indien we ex-penningmeester Johan Ma- charis mogen geloven, dan zit er met deze ploeg inderdaad iets in; 'Ik denk dat ze goed gekocht hebben', zei hij. Uiteindelijk werd deze vrij informele bij eenkomst voorzitter Nijs nog door zijn medebestuursleden in de bloemen gezet als dank voor al het stille werk dat hij al die jaren presteerde. Wegens de vakantie ontbraken wel enke le spelers op het appel, zodat we pas bij de eerste wedstrijd voor de Beker van Oost een foto zullen maken van de voor- lopige ploeg. Voorlopig, want tijdens de ze vóórwedstrijden op de eigenlijke kom petitie, zullen de spelers allicht het beste aan de tand kunnen gevoeld worden. Dat zijn er heelwat want KAVD beschikt over 29 namen, zodat het niet zo moeilijk zal zijn om dit jaar ook een goede reserve- ploeg op de been te brengen. Voetbal. De drie trainers van KAVDDe heren Maes, D'Haene en Hof- mans (vh) Raad van Beheer

De Voorpost | 1992 | | pagina 19