Dubbelslag voor Hendrik Cornells en opnieuw nieuwe winnaars Gustaaf Sonck (C1), Dirk Van De Wille (A1) en Remi De Praetere (A2) Velina Wielerfederatie me 22 - 3.7.1992 - De Voorpost WIELRENNEN Zaterdag in Iddergem Een fraai koersweertje bij veel volk, 176 renners aan de startlijn en een omloop van zes kilometer met telkens een lastige en smalle strook van ruim 1 km waren de ingrediënten van deze wedstrijden, waarvan de renners werkelijk iets ge maakt hebben. C-reeks: Gustaaf Sonck en Julien Si- moens Gustaaf Sonck, reeds het ganse seizoen op jacht naar die begeerde zege en overal één van de smaakmakers van de wed strijd, slaagde er maar niet in om de bloemen te bemachtigen. Nu verbaasde hij iedereen in een massaspurt door met een fikse jump zijn achterwiel te tonen. Misschien was Stafken zelf nog het meest verrast. Winnen in een spurt, da's niks voor hem. Maar kijk, nummer één is binnen en nu kan hij geruster fietsen. De stress is weg. Gewoontegetrouw ging Droesbeke er van in de start vandoor. Etienne Rolus en Danny Verekens staken hem een handje toe en de wedstrijd was reeds volop aan gang. De drie waren pas bijgehaald of weer Droesbeke, die sak kerse Rolus (driftig op zoek naar een vierde sukses) en Garry Steenssens (voor wanneer de eerste zege namen het roer in handen maar een langgerok- ken peloton liet niet begaan. Weer Droes beke met Steenssens, maar tevergeefs. Dan Paul De Maersschalck alleen maar ook zonder resultaat. Dan voerde Gu staaf Sonck zijn nummertje op. Een volle ronde perste hij er alles uit maar meer dan 100 meter kreeg hij nooit. Alles was weer te herdoen en op drie ronden van het einde ging het duo Droesbeke-De Maersschalck. Hoewel zij er duchtig de pees op legden, geraakten ook zij niet uit de greep van het hongerige peloton. Met nog twee ronden te gaan een fikse uitval van een sterk fietsende Ferre De Donder, reeds gans de wedstrijd zeer aktief en nu voluit in de aanval, in gezelschap van Jean Geerinck (vergeefs op zoek naar de eerste bloemen) en Jerome Wille. Deze drie namen meer dan 150 meter en het leek erop dat de weg naar de zege open lag, maar toen ging Frans Van Looveren keihard in de achtervolging, geholpen door Vijverman en de plaatselijke Eddy Van Kerckhove, die al een ganse dag zeer nerveus reed en er overal wilde bijzijn. Hij werd dan ook speciaal geviseerd. Zo VWF-wielrennen. Dirk Bloem en Antoine Trancquo (xl) kregen we in extremis toch nog een mas saspurt met een verrassende Gustaaf Sonck, voor eeuwige tweede Dannv Ver ekens en Danny Vijverman. Bij de (/-ren ners ging de zege naar Julien Simoens, vóór Gaston Van Den Hoecke en Jozef Caethoven. B-reeksen: Ronny De Wilde en Hen drik Cornelis Voor Ronny De Wilde, de man in tookon- diie, was het een koud kunstje om de spurt te winnen van het koppelotonnetje, dat zich zo vroeg in de wedstrijd reeds had losgewerkt. Voor Hendrik Cornelis was het een stevige opsteker na een paar slechte weken, waarin het moreel op een zeer laag pitje brandde. Nu zal hij wel weer paraat zijn om terug te vechten. De wedstrijd zelf was al vlug in een vaste vorm gegoten. Na enkele schermutselin gen vormde zich een kopgroep van tien renners die het verder verloop in de hand zouden houden: R. De Wilde, P. Pots, E. Gryseels en Mare Herregodts als B1's en H. Cornelis, Fr. Veldeman, H. Tuypens, G. D'Hondt, Walter Beerens als B2-ren- ners. Norbert Van Nuffel was de tiende man maar die reed lek in de voorlaatste ronde. Achteraan bleef men toch hard nekkig achtervolgen en het peloton viel uiteen in drie stukken. Uit het eerste stuk gingen J Michiels, M. Bauwens, M. De Bruyn, R. Meulenijzer, D. Verguit en Hen drik Vermeiren driftig op zoek naar de tien leiders en zij zouden tot op 100 meter naderen maar dat was net iets te laat om nog voor de zege te kunnen spurten. Toch een opgemerkte wedstrijd van de herrezen Dendermondenaar Dirk Verguit, een sterk fietsende Hendrik Vermeiren en Baasrodenaar Richard De Bruyn. Bij de eerste achtervolgers won José Sterck de spurt vóór Luc Ruys en Mark Diependae- le, terwijl het laatste groepje op meer dan drie minuten arriveerde met kleppers als Van Craeynest, Hutsebaut, Marissens en andere Moerenhouts A-reeksen: Dirk Van de Wille en Etienne Lievens Eindelijk is het dan toch gelukt voor Dirk, die na een zeer goed begin, wat wegge- deemsterd was. Nu is het vlak in de roos, juist gepast voor de Ronde van Belaié. VWF-wielrennen. Gustaaf Sonck en Julien Symoens, winnaars van de C-reeksen in Idegem (xl) VWF-wielrennen. Ronny De Wilde en Hendrik Cornelis, B-winnaars in Idegem (xl) VWF-wielrennen. Doortocht van de C-renners in Idegem. De lokale renner Eddy Van de Kerckhove aan de leiding (xl) We waren het niet meer gewoon van onze A-renners maar het duurde een hele tijd vooraleer de goede trein kon vertrek ken. Steeds volgden er pogingen, scher mutselingen en hergroeperingen. Ie mand die in die eerste helft zich de ziel uit het lijf fietste, was zeker Patrick Camp- hijn. Hij was overal bij en ging iedereen halen maar dat resulteerde uiteindelijk in een armzalige 20ste plaats. Het hoofd en de benen... Het was op vijf ronden van het einde dat de goede ontsnapping tot stand kwam toen Dirk Van de Wille als enige A-renner in gezelschap van Etienne Lievens, José Hoebeke, Désirê Van Daele en Luc Huys- veld weggeraakte. Twee ronden lang vochten ze voor slechts 100 meter voor sprong. Toen brak achteraan de veer en liepen ze uit tot een geruststellende 40". Op twee ronden van de finish gingen dan nog William Goessens, Rudy De Jonghe, Aimé Michiels en Jean-Paul Rasseneur op zoek naar de leiders. Zij slaagden wel niet in hun opzet maar bleven toch buiten schot van het peloton. Vooraan kregen we nog een fijn spurtje waarin Lievens meer dan last had van een fel aandrin gende en in goede vorm verkerende José Hoebeke en Désiré Van Daele terwijl Van de Wille afzijdig bleef in dit debat. William Goessens won bij het tweede groepje vóór De Jonghe, Aimé Michiels en Ras seneur terwijl Mare Rens het haalde in de pelotonsspurt vóór Jean Heymans en Dirk Stammeleir die fraaie omloop zijn er mogelijkheden genoeg. Weer zullen de massa en de renners van de partij zijn, een garantie van de Velina Wielerfederatie. Tevens een woordje van dank voor de sympa thieke ontvangst van het VWF-team. Geen gebrek aan koeken en drank C-reeksen: Christiaan De Gusseme en Hugo De Kocker Na een verkenningsronde ging Paul De Rijbel er alleen vandoor. Gezwind nam hij 20" maar de hellingen, de wind en de drukkende warmte deden na één ronde zijn strijdlust snel verzwakken. Even stak dan De Kocker zijn neus aan het venster maar dat was maar een speldeprik. Ook Droesbeke voerde zijn nummertje op en toen ging Ronny Van Meerhaeghe in de aanval. Ronny, de laatste weken steeds meer en meer in een opgemerkte aan- valsrol, heeft echter nooit het geluk mee. Na een volle ronde moest hij terug in het peloton maar even later toog hij alweer ten aanval. Alleen was dat echter onbe gonnen werk. Op drie ronden van het einde kregen we een gevaarlijke uitval van Jerome. Wille. Etienne Rolus, op vin kenslag, wipte er gepast naartoe en bij het ingaan van de laatste twee ronden noteerde speaker Etienne 23" op het peloton. Het zag er dus goed uit voor het kopduo maar toen ontbond Ferre De Donder zijn duivels. Ook Paul De Geynst, Freddy Rotsaert, Paul De Maerschalck, Blanchaert, Omer Desmedt, Vettenburg en andere De Rijbels staken een handje toe en de voorsprong smolt tot 10" bij het ingaan van de laatste ronde. Rolus legde zich bij de toestand neer maar Wille vocht nog moedig verder voor die enkele me ters. Eerst sprong kampioen De Kocker er naartoe en dan bleef De Dobbeleire fietsen tot alles weer bijeen was. Meteen een massaspurt en met een felle jump VWF-wielrennen. De B-winnaars in Moen, Johan Hutsebaut en Hendrik Cornelis (xl) Zondag, Sterwedstrijd in Moen De organisatie in Moen is steeds de perfektie zelve en wedstrijdpromotor Luc Van der Beken is een parel van een mens. Wat deze jongen en zijn helpers steeds realiseren is vrijwel ongelooflijk. De prachtige omloop van zes kilometer met lichte hellingen, overal éénrichtingsver keer en begeleid door zeven motards, die bij iedere ontsnapping een mannetje meesturen. Werkelijk een streling voor het oog. Volgend jaar zal Moen dan ook instaan voor een grote organisatie, daar- wjF-wielrennen. De aankomst van de C-renners met Hugo De Kocker in aan zijn de organisatoren en de sponsors nu reeds bezig. Met hun ingesteldheid en

De Voorpost | 1992 | | pagina 22