Het was er het weer voor p3J§ Schutterskalender^ De Gouden Pijl V.W.C.L.-wielrennen De Voorpost - 3.7.1992 - 23 ÖUS|_0, OL*ii>öV l Axi - Form Een beetje meer kilometers voor deze gasten is geen erg en van bij de eerste doortocht kregen we twee leiders: Antoi- ne De Caboter en Freddy Roelekens. Het was maar een speldeprik want de drie volgende ronden werden in groep afge legd. Toen acht renners in de aanval gingen en al direkt een kloof van 1sloe gen, werd het duidelijk dat dit de goede ontsnapping was, die enkel nog kon be antwoord worden door Van Wetter en Van Impe. Dit duo kon nog de aansluiting De Voetbal - Uitbergen: De tweede zaterdagavondschieting, georganiseerd door de Vrijschutters wordt afgelast en vervangen door de tweede zondag om 15u00. Vrijdag 3 juli VOETBALprivé-kermisschie- ting Zaterdag 4 juli KERMISVOGELS: Veerstraat 71, Uitbergen, tel. 091/67.54.75. Ker- misschieting te 15u00,1000 fr, in leg 110 fr. Zondag 5 juli ONS VERMAAKVeerstraat 32, Uit bergen, tel. 091/67.50.05. Kermis- schieting te 15u00, 1.000 fr, inleg 110 fr. Maandag 6 juli DONK EENDRACHT't Wit Paard, Donklaan 163, tel. 091/67.50.81. Geldschieting om 15u00, 5 kg pa ling, inleg 110 fr. Dinsdag 7 juli KERMISVOGELS, Veerstraat 71, Uitbergen, tel. 091/67.54.75. Geld schieting te 19u00,1.000 fr, 110 fr inleg. Donderdag 9 juli Veerstraat 17, tel, 091/67.51.24, schieting voor 55-plussers te ^14u30, 500 fr gratis, inleg 110 fr^y eindelijk nog eens Christiaan De Gusse- me, die hiermee een donkere periode afsloot. Tweede was Paul De Geynst en dan Rudy De Bruyne. Bij de C2-renners was het Hugo De Kocker die Hector Van den Heede en Jozef Boone achter zich liet. B-reeksen: Johan Hutsebaut en Hen drik Cornelis. Naar gewoonte gingen de B's er van in de start flink tegenaan. Hoewel het peloton steeds aan flarden werd gereden en ook de zon haar werk deed, kwam alles terug samen. Toch zag men de omvangrijke bende ronde na ronde inkrimpen. Op vier ronden van het einde was het dan zo ver. Een flitsende demarrage van René Ma- rissens en onmiddellijk reaktie van J. Hutsebaut, Pascal Batselier en Mario Bauwens. In een handomdraai fietsten deze vier 40" vooruit en iedereen dacht dat het gebakken was. Wel probeerde men er iets aan te doen maar alles bleef bij het oude. Bij het ingaan van de laatste ronde de vier kopmannen, op 25" Robert Maldrie en op 30" een ontploffende Dirk Vergult. Hendrik Cornelis, klein maar dapper, sprong tot bij Dirk want eens dat Dirkske op gang is lijkt hij wel een snel trein. Zonder op of omzien fietste Dirk voorbij Maldrie in de richting van de vier kopmannen. Vooraan keek men een beetje naar mekaar en in volle spurt slo ten de drie aan. Hutsebaut haalde het vóór Marissens en Pascal Batselier, ter wijl Hendrik Cornelis geen moeite had met Maldrie en zijn tweede zege op twee dagen meenam naar Zele. De spurt van tiet peloton ging naar Hubert Vancraey- nest die Bloem, Surgeon en De Meyer achter zich liet terwijl Germain D'Hondt verrassend vierde werd voor een herre zen Ferdy Messeman. A-reeksen: Jozef Devits en Remi De Praetere Meer dan bij de andere reeksen maakte de hitte heelwat slachtoffers. Vooral de 'renners met naam' lieten het weer ge makkelijk afweten en schenen met de komst van de warmte een beetje op den dool geraakt. Reeds van in de eerste ronde passeerden R, De Praetere en Chris Verhasselt aan het kommando. De volgende doortocht Mare De Peuter, Dirk Camphijn, Erwin Van den Driessche en Henri De Meyere. Daarna weer hergroe pering en toen gingen dertien renners aan de haal. Na één ronde hadden die 25" en Je volgende 40". Achteraan kwam er fiog even reaktie van Tummeleer, Sam- json en Naessens. Ook Hoebeke nadien en ook Stefaan Laureys en opnieuw Naessens probeerden er iets aan te toen. De dertien bleven echter buiten schot en liepen steeds verder uit. Spijtig genoeg voor Camphijn, de dag voordien reeds knap in Idegem, kwam hij ten val en brak zijn sleutelbeen. Ook achteraan kregen we een renner in ademnood. And- ré Tummeleer, in achtervolging met twee anderen, kreeg het zo lastig door de hitte dat ook hij van de fiets moest. Vooraan was het vooral Jean Baeyens die steeds weer ten aanval trok en het lukte dan toch, in gezelschap van Devits, De Prae tere en Chris Verhasselt. De bewonder enswaardige Aimé Michiels slaagde er dan toch in om vooraan nog aan te slui ten. Jefken Devits, niet meer zelfzeker in de spurt, probeerde het alleen in de laats te ronde en het lukte hem nog ook. Licht afgescheiden kwam hij dolgelukkig over de eindmeet terwijl Chris Verhasselt het haalde voor Jean Baeyens en we nog een knap spurtje kregen voor de A2-zege tussen Aimé Michiels en R. De Praetere. Michiels begon de spurt van veel te ver en een goed gevolgde De Praetere sprong in de laatste meters over Aimé. Ook een verassend goede prestatie van Frank Saey, Eric Francke, Eric De Clercq en E. Van den Driessche, terwijl ook Rudy De Jonghe en Danny Dedeurwaer- der op een knappe wedstrijd mogen te rugblikken. Volgende wedstrijden Zaterdag 4 juli in Lennik, Jozef Van den Bosschestraat 121, Garage Toyota, Geert Sinoy. C start om 13u00 voor 6 ronden of 51 km, B om 14u30 voor 7 ronden of 60 km en A om 16u15 voor 8 ronden of 69 km. Omloop 1, 25.000 fr prijzen. Zondag 5 juli te Denderbelle, Kapelle- straat, Gasthof 't Osken, Alois Arijs, C2 om 13 u voor 25 ronden, C1 om 13u55 voor 25 ronden, B2 om I4u50 voor 30 ronden, B1 om 15u55 voor 30 ronden en A om 17u voor 40 ronden. Omloop 123.000 fr prijzen. Vrijdag 10 juli te Zele-Hansevelde, 't Kie kenkot. Start C om 14u voor 8 ronden of 55 km, B voor 9 ronden of 63 km en A om 17u15 voor 11 ronden of 77 km. Omloop 123.000 fr prijzen, zes palmen en zes bekers voor tweeden plus pre mies. Uitslagen Zaterdag in Idegem Reeks A1: 1. Dirk Van de Wille, 2. JP Rasseneur, 3. Mare Rens, 4. Jo Hey- mans, 5. Dirk Stammeleir, 6. Patrick Matthijs, 7. Philippe Langue, 8. Gino D'Hondt, 9. Jozef Devits, 10. Kris Ver- hasselt Reeks A2: 1Etienne Lievens, 2. José Hoebeke, 3. Dêsirê Van Daele, 4. Luc WF-wielrennen. Christiaan De Guisme en Hugo De Kocker, C-winnaars in Moen (xl) VWCL-wielrennen. Freddy Roelekens heeft er alweer een palm bij (hdg) VWCL-wielrennen. Dirk Jansegers was er opnieuw bij (hdg) Huysveld, 5. William Goessens, 6, Rudy De Jonghe, 7. Aimé Michiels, 8. Willy Van Dijck, 9. Luc Pieters, 10. Mare De Peuter. Reeks B1:1. Ronny De Wilde, 2. Peter Pots, 3. Erwin Gryseels, 4. Mare Herre- godts, 5. Johnny Michiels, 6. Mario Bau wens, 7. Dirk Vergult, 8. Luc Ruys, 9. Mare Diependaele, 10. Patrick Mal- brecq. Reeks B2:1Hendrik Cornelis, 2. Frank Veldeman, 3. HugoTuypens, 4. Germain D'Hondt, 5. Walter Beerens, 6. Richard De Bruyn, 7. Roland Meulenijzer, 8. Hen drik Vermeiren, 9. José Sterck, 10. Albert De Lange. Reeks C1: 1. Gustaaf Sonck, 2. Danny Verekens, 3. Mare Vijverman, 4. Edgard David, 5. Alois Carmeliet, 6. Eddy Van de Kerckhove, 7. Etienne Rolus, 8. Leonce Van der Linden, 9. Pascal Borremans, 10. Ferre De Donder. Reeks C2:1Julien Simoens, 2. Gaston Van Den Hoecke, 3. Jozef Caethoven, 4. Jozef Boone, 5. Jerome Wille, 6, Paul De Rijbel, 7. Frans Van Looveren, 8. René Droesbeke, 9. Hugo De Kocker, 10. Hec tor Van den Heede. Zondag in Moen Reeks A1:1. Jozef Devits, 2. Kris Ver hasselt, 3. Jean Baeyens, 4. Frank Saey, 5. Eric Francke, 6. Eric De Clercq, 7. Erwin Van den Driessche, 8. Henri De- meyere, 9. Stefaan Laureys, 10. F. Van Steerthem. Reeks A2:1Remi Depraetere, 2. Aimé Michiels, 3. Rudy De Jonghe, 4. Danny Dedeurwaerder, 5. José Hoebeke, 6. Freddy Goossens, 7, Willy Naessens, 8. Mare De Peuter, 9. Francis De Praetere. Reeks B1:1. Johan Hutsebaut, 2. René Marissens, 3. Pascal Batselier, 4. Mario Bauwens, 5. Dirk Vergult, 6. Dirk Bloem, 7. Christophe Surgeon, 8. Herwig De Meyer, 9. Mario Van Wittenberghe, 10. Luc Ruys. Reeks B2:1Hendrik Cornelis, 2. Robert Maldrie, 3. Hubert Van Craeynest, 4. Germain D'Hondt, 5. Ferdy Messeman, 6. Albert De Lange, 7. Roland Meulenij zer, 8. HugoTuypens, 9. Berland Haute- kiet, 10. Herman Moerenhout. Reeks C1:1. Christiaan De Guisme, 2. Paul De Geynst, 3. Rudy De Bruyne, 4 Pascal Borremans, 5. Edgard David, 6. Danny Verckens, 7. Alois Carmeliet, 8. Hans Blanchaert, 9. Jean Geerinck, 10. Luc Vettenburg, Reeks C2:1Hugo De Kocker, 2. Hector Van den Heede, 3. Jozef Boone, 4. Fran- gois Van Dael, 5. Gaston Van Den Hoec ke, 6. Lucien Asseau, 7. Julien Simoens, 8. Jerome Wille, 9. René Droesbeke, 10. Paul De Rijbel. Lucien De Gusseme had het in laatste instantie nog voor mekaar gekregen om te Balegem de wedstrijden in orde te brengen na de afgelasting van Lede. Die duivel-doet-al had trouwens nog een dik ke prijzenpot bijeengescharreld en al het sportieve liet hij over aan de renners die er een mooie omloop onder de wielen kregen. Het 'Hof ter Nassau' zorgde te vens voor een luxueuze ontvangst en het weer was prima zodat de renners alle redenen hadden om het talrijk opgeko men publiek te vergasten op een span nend en sportief spektakel. C- en D-reeks Wie anders dan Van Londersele demar reert er van bij het begin van de koers Ja, juist, Willy in de aanval met als vlucht- gezellen Raes, De Schepper en Moens. Op een vijftal sekonden volgde de weder- optredende Dirk Jansegers en het wan delend peloton zat al op 30". In de groep was het genieten van het zonnetje maar toch bleef men er zeer attent en de koplo pers werden terug tot de orde geroepen. Een éénmanspoging van Jozef Clemmen bracht daarin geen verandering en pas in de zevende ronde, toen Moens, zeer be drijvig, Sterckx en Van Assche een ont snapping op het getouw zetten barstte de wedstrijd open. Van Assche, Sterckx en Moens gaven alles wat ze konden en bouwden een voorsprong uit van zo'n 20". Het werd menens en er dreigde gevaar toen het drietal volledig uit het zicht verdwenen was. Toen gingen we reldkampioen De Clercq, Veldeman, Boel, Daneels en André Van der Eecken in de achtervolging, een offensief dat iets te laat op gang was gekomen want deze groep zou de leiders niet meer vervoe gen. José Sterckx was intrinsiek de snelste maar als enige C-renner keek José geamuseerd toe hoe de twee ande ren een robbertje vochten om de zege. Moens en Van Assche zijn beiden even snel en dat was te merken aan het indruk wekkend spurtje dat ze ten beste gaven met Moens als winnaar, vóór Van As sche en toeschouwer Sterckx. Bij de achtervolgers was het De Clercq die Vel deman, Boel, Van der Eecken en Daneels het nakijken gaf. Goubert en Van Lon dersele strandden op 5" van het vijftal en in het peloton, dat op 40" achterstand aankeek, werd de spurt gewonnen door Herman Van Den Borre. A- en B-reeks bewerken en met zijn tienen werd nu plankgas naar de aankomst gereden. Hoe fel het jagend peloton ook reageer de, het was al boter aan de galg. Het peloton zat in een verloren positie. Roele kens, Nevens, Van de Wiele, Van Dam me, Berckenbos, Temmerman, Schoon- jans, Wandels, Van Impe en Van Wetter gingen door op hun elan en een spannen de finale werd ons niet onthouden. De verschrikkelijk hoge snelheden die de 'TGV' ontwikkelde kostte enorm veel e- nergie en dat zou bij een volgende uit braak van Roelekens en Berckenbos te merken zijn. Van Impe, Van Damme, Temmerman, Nevens en Wandels moes ten de rol lossen en Van de Wiele, Van Wetter en Schoonjans slaagden er even eens niet in om het duo te gaan vervoe gen. De 'jump' die Van Wetter nog deed in de laatste ronde was net iets te kort want Patrick strandde op 12" van het spurtend leidersduo. Schoonjans en Van de Wiele volgden op 20" en de anderen op zo'n 50". Het peloton was al zeer ver teruggeslagen en kwam niet meer in het stuk voor. Luc Berckenbos is een snelle jongen maar in Freddy Roelekens moest hij zijn meerdere erkennen na een span nende sprint. Voor Roelekens de zo veelste overwinning en de trui van leider in het regelmatigheidscriterium, waarvan volgende zondag in Hekelgem de truien aan de leiders zullen overhandigd wor den. Uitslagen A- en B-reeksen: 1Freddy Roelekens, 2. Luc Berckenbos, 3. Patrick Van Wet ter, 4. Luc Schoonjans, 5. Luc Van de Wiele, 6. Frank Van Impe, 7. Danny Van Damme, 8. Eddy Temmerman, 9. Edwin Nevens, 10. Eddy Wandels. C- en D-reeksen: 1. Ben Moens, 2. André Van Assche, 3. José Sterckx, 4. Willy De Clercq, 5. Frank Veldeman, 6. Paul Boel, 7. André Van der Eecken, 8. Etienne Daneels, 9. Georges Goubert, 10. Willy Van Londersele. (hdg) VWCL-wielrennen. Lucien De Gusseme en Freddy Neyts, altijd paraat I (hdg) VWF-wielrennen. In Idegem wonnen Dirk Van de Wille en Etienne Lievens de A-reeksen (xl)

De Voorpost | 1992 | | pagina 23