M. Verbeke (E+), K. Alen (E), A. Van Den Bosch (D) en H. Peeters (C) Victor Van den Eynde kampioen van België (kat. C) Kevin Van Steenbergen in Berlare Dirk Bontinck in Schellebelle Johan De Proft in Denderbelle -r W.A.O.D.-veteranen in Nederzwalm nifiHtif ÈLSAVEJ WASE i 24 - 3.7.1992 - De Voorpost WIELRENNEN een liefhebberij is en dat gedurende het ganse jaar op kameraadschappelijke wij ze gekoerst wordt, mochten ook de Ne derlandse renners aan de slag. Er dien den vijftien ronden afgelegd te worden en deze waren dan goed voor een afstand van 76 km. Met deze hitte en een glooiend parkoers was dit zeker geen lachertje. Voor het inleidend offensief zorgde Nederlander Jan Herentals. Hij werd gevolgd door Gerry George, leder een dacht dat dit maar een bevlieging was maar deze twee renners hielden vier ronden stand en dan reed Jan Herentals lek. Gevolghergroepering. Pas toen begon de echte wedstrijd. Het kransje van de favorieten maakte het waar in zijn rol. Er werden verschillende ontsnappin gen genoteerd doch langer dan een ronde hielden ze het niet vol. Het waren toch steeds dezelfden welke er bij waren zoals Roger Beelaert, Victor Van Den Eynde, Ghislain Van Lierop, Edelbert Keppens, Roger Beelaert die zijn titel moest verdedigen werd door banden- pech uitgeschakeld. Dan achtte Vic Van den Eynde zijn ogenblik gekomen. Op drie ronden van het einde ontsnapte hij samen met Ghislain Van Lierop, Mare De Bruycker en de Nederlander Henk Pee ters. In de groep werd er ook niet stil gezeten en men reageerde zeker niet berustend. Toen in de voorlaatste ronde bij de leiders ook nog Mare De Bruycker wegviel door pech, naderde het peloton vervaarlijk zodat ook hier nog het hoog ste schavot birmen bereik was. Daar de twee nationale renners vooraan elkaar beloerden, achtte Henk Peeters het nodig het tempo op te drijven. Verwonderlijk won Henk Peeters de wedstrijd met mi nieme voorsprong. Nadien liep hij er ei genlijk maar beteuterd bij want hij had niet de intentie de wedstrijd te winnen. Organisatorisch gezien had men daar ook geen rekening mee gehouden. Victor Van Den Eynde won nipt de spurt voor de tweede plaats en werd zo kampioen van België. Hij verdient zeker deze titel want bij zijn aantreden in de vorige wedstrijden ontpopte hij zich zeker als een van de sterksten. Ook vanwege ondergetekende een hartelijk proficiat voor Vic. De spurt van de groep met een derde podiumplaats als inzet, werd gewonnen door Willy Roels. Dit verwonderde hem want hij had geen rekening gehouden met de Nederlandse winnaar. (m.v.a.) De uitslagen Kat. E+ 33 deelnemers: 1. Maurice Verbeke (Meulebeke), 52 km. in 1 uur 10 min.; 2. Marcel Mortier; 3. Jean Portaels; 4. Lucien Asseau; 5. Etienne Verheggen; 6. André Van Oost; 7. Sylvère De Vos; 8. Walter Coussens; 9. Maurice Van Heule, 10. Herman Lison. Kat. E en D 21 deelnemers- 1Alfons Van den Bosch (Herenthout), de 52 km. in 1 uur 17 min.; 2. Karei Alen; 3. Johan Van Slycke; 4. Fritz De Vos; 5. August Van Woensel; 6. Emiel Moentjes; 7. Ro ger Verhelle; 8. Frangois Van Dael; 9. Frans Van Looveren; 10. René Meul. Kat. C 42 deelnemers: 1Henk Peeters (Biervliet) 76 km. in 1 uur 58 min.; 2. Victor Van Den Eynde (Kampioen van België); 3. Ghislain Van Lierop; 4 Willy Roels; 5. Frangois Letters; 6. Jaak Van Maurice Verbeke (E+) en Maurice Van Heule (F) samen op de foto na Mariënbourg; 7. Fernand De Wael; 8. hun overwinning te Nederzwalm Gerard Goossens; 9. Erik De Meyer; 10. Gilbert Van Heugten. Wielrennen. Kevin Van Steenbergen, in de bloemen gezet na de wedstrijd in Berlare, vergezeld van de organisatoren De Bruyn en Spruyt (berfo) Het zal wellicht aan de hitte gelegen hebben maar het werd een vrij eentonige eerste helft in de gemeente van de pui tenkloppers. David Seghers was zowat de enige aanvaller geweest. Gelukkig zorgden de talrijke premies ervoor dat er in de buurt van de aankomstlijn toch enigszins sneler gereden werd om de spurt voor te bereiden. De renners gooi den er met hun pet naar en hobbelden verder tegen een snelheid die de gemid delde wielertoerist op zijn zondagmor gen-uitstapje ook haalt. Alleen een val van Peter Cleiren, die moest afgevoerd worden maar het bleek toch zonder erg, zorgde voor enige sensatie. Naar het einde toe probeerden toch nog enkele moedigen om de anderen te ver schalken en zo stormde men met een groepje van vijftien op de eindmeet af, waar Zottegemnaar Kevin Van Steenber gen het haalde vóór Jan Van Lancker en Willem Dhondt. Ook in Schelebelle lieten publiek en ren- ners het afweten en dat was zeker geen I stimulans voor de organisatoren. Omdat I Dirk Bontinck voor eigen volk kon win- nen, werd echter veel goedgemaakt. Dat I kon alleen maar bijdragen tot een uitbun- Wielrennen. Willy De Backer was dige kermissfeer. Wel noteerden we een bij de ontsnapten in Schellebelle sPervuur van ontsnappingen met Kurt (arch) Carlson, Paul Coats. Gino De Temmer man en Peter Van den Driessche. Toen de orde hersteld was gingen opnieuw Carlson in gezelschap van Jan Czech en H nog enkele anderen. Het waren echter allemaal maar speldeprikken want tel- I kens werd de kloof gedicht. Half-wed- I strijd was een uitval van Joris Van de Kerkchove met Mare Claus de basis van een beslissende ontsnapping met elf. We zagen in het groepje niet alleen de twee aanstokers maar ook Rik De Witte, Fran gois Caethoven, Gino De Temmerman, Brett Emmery, Kurt Carlson, Dirk Bon tinck, Ronny Westelinck, Willy De Bac ker en Tony Reniers. Laatstgenoemde bracht nog wat animo in deze aanval met een poging om de rest achter te laten, wat even later ook door Rik De Witte werd geprobeerd Toch kreeg Schelle- bellenaar Dirk Bontinck het laatste woord. Hij verwees Mare Claus naar de dichtste ereplaats Wielrennen. In Denderbelle zat Overmerenaar Dennis Van der Sypt bij het achtervolgend groepje (arch) Voor de Lebbekenaar werd het een vruchtbaar weekend. Zaterdag reeds was hij met voorsprong winnaar gewor den in Meise en zondag kon hij zijn kunnen tonen met evenveel schwung voor eigen volk, waar hij zijn zesde zege behaalde. Halverwege de koers werd de beslissen de aanval op gang gebracht door Patrick Abspoel en Bart Clinckspoor. Johan De Proft sloot aan samen met Jurgen Van den brenmpt, Kris Van den Steen en Gunter Sterck. Het sextet had met nog vier ronden te rijden al een voorsprong van anderhalve minuut op de rest. Het peloton reageerde en Thierry De Groot, Björn Gabriëls en Dennis Van der Sypt trokken het verweer op gang. Voor aan bleven ze ook niet bij de pakken zitten en bij het ingaan van de laatste ronde plaatste Johan De Proft zijn beslissende demarrage. Uiteraard werd hij luid aangemoedigd door zijn plaatselijke supporters en me teen kon De Proft zijn flyers-kwaliteiten demonstreren. In zeer korte tijd boekte hij een voorsprong van één minuut. Abspoel wou er nog wat aan doen, terwijl Sterck, na een lekke band. opnieuw kon aanslui ten. Toch won de Proft hier voor de vijfde keer met voorsprong. In totaal behaalde hij al zes overwinningen. Tegen het eind van het seizoen moet de Lebbekenaar de overstap maken naar de amateurs. Het podium van het kampioenschap van Belgie voor ae Kat. umiaaen Vic Van Den Eynde, rechts Ghislain Van Lierop en Willy Roels. VWF-wielrennen. Paul De Maers- schalck uit Oudegem rijdt graag solo zoals hier in Ideqem (xl) ,HIS7#fi [SIGMA f*n VDfCj- Het was terug door toedoen van de Ge broeders De Groote dat de uitbater van Taverne «Ter Biestmolen» zich inspande om het nationaal kampioenschap voor de kat. C te laten betwisten. Zoals gebruike lijk kwamen alle kategorieën aan de beurt en moesten de jongste veteranen wach ten tot 17 uur vooraleer ze aan de slag konden. Het was een prachtig weertje en niettegenstaande het een werkdag was, kwamen toch 95 renners hun nummer ophalen. De schepen van sport en kui tuur, de heer De Geyter, hield eraan de veteranen aan te moedigen en voor de nationale huldiging was ook de heer bur gemeester van de partij. Eerst gingen de oudsten van start met 33 deelnemers. Het was snikheet en allicht daarom bleef het meestal bij een kom- pakte groep. Wel mogen we een paar demarrages noteren van onder meer Maurice Vander Cruyssen, Marcel Mor tier, Robert Van Weynsberge en allicht nog enkele anderen die het probeerden tussen de velden waar we echter geen kijk op hadden. Toen de laatste ronde inging mochten we nog steeds staren op een volledig peloton en werd het gokken op een massasprint. Door te smalle we gen werd er toch op een andere manier gespurt en het was Maurice Verbeke die het haalde voor Marcel Mortier en Jean Portaels. Om 15u.30 waren de renners van de kat. E en D aan de beurt, dit om het Kam pioenschap voor C-renners normaal te laten verlopen. Bij deze reeks kwamen 21 renners hun rugnummer ophalen. Van bij de start waren de rappe sprinters reeds vooraan de groep te vinden. Ze gunden elkaar geen meter vrijheid. Hier bij noteren we enkele namenCarlos Declerck, Frits De Vos, Karei Alen, Johan Van Slycke, enz... Het was wachten tot de zesde ronde vooraleer we een echte uitspatting mochten noteren en dit van August Van Geel. Hij werd echter nagezet door de kompakte groep onder aanvoe ring van Frits De Vos. Ook Willy Puimege probeerde het alleen maar was niet op gewassen tegen het peloton. Toen de laatste ronde inging waren 3 renners licht afgescheiden Johan Van Slycke, Karei Alen en Alfons Van Den Bosch. Ze moes ten keihard knokken om hun voorsprong te behouden. Alfons Van Den Bosch (D- renner) kon met nipt verschil Karei Alen en Johan Van Slycke kloppen voor de zege. Karei Alen werd hiermee de beste E-renner.. De spurt voor de vierde plaats werd gewonnen door Frits De Vos voor August Van Woensel. Na deze 2 wedstrijden was het uur van de waarheid aangebroken voor de C-ren ners Ze moesten in hun strijd uitmaken wie kampioen van België zou worden. Enkele renners die aan minstens tien wedstrijden hadden deelgenomen kre gen toelating tot starten Er waren 42 geselekteerden. Daar het tenslotte toch Karei Alen na zijn overwinning te Nederzwalm samen met schepen van sport De Geyter

De Voorpost | 1992 | | pagina 24