Eindelijk Groebbens op hoogste schavotje W. Daem (E+), K. Clerckx (E), A. Van Den Bosch (D) en R. Beelaert (C) 1 Surf zonder Grenzen te Beervelde Gino Verwulghen in Wichelen Steven Van Malderghem in Erembodegem Maurits Delanghe, Jan Demulder en Julien Logier Elfde Poorterstochten wekken belangstelling W.A.O.D.-veteranen op zaterdag in Wetteren Knappe remonte van De Decker (Grembergen) O.V.W.B.-wielrennen De Voorpost - 3.7.1992 - 25 WIELRENNEN TRIATHLON Het is voorwaar geen lachertje om ieder lie Roels had zich, samen met enkele weekend inrichters te vinden om een vrienden, nog maar eens voor de kar wielerwedstrijd te organiseren. De fami- gespannen. Niet minder dan 111 vetera- Te Wetteren won Willy Daem bij de E-plussers Van begin tot einde heeft de Waaslander Gino Verwulghen de wedstrijd in Wiche len gedomineerd. Het was logisch dat Andy De Backer, sterk voor eigen volk, al van in de tweede ronde ten aanval trok, maar Verwulghen en Serge Laureys pik ten hun wagentje aan. Zij kregen nog versterking van Patrick Bassez, Steven De Waele en Nico Beresoie en meteep was er een stevige kopgroep gevormd. Toen de finale op gang kwam, zag men dat Verwulghen en Beresoie de handen in elkaar sloegen en de spurt werd een akkefietje voorde rappe Verwulghen, die meteen zijn zesde zege liet noteren. Men moest bijna een minuut wachten om Bassez over de meet te zien komen, waar hij de lokale De Backer klopte in de spurt voor de derde plaats. Amper achttien renners kwamen er aan de start voorde wedstrijd, georganiseerd door wielerklub 'De Forumvrienden'. Al stond er een loden zon, toch leverde dit kleine bosje renners een felle strijd. Als eerste ging Wim De Wolf aan de boom schudden. Deze Affligemse belofte reed twee ronden alleen voorop en inkasseer- de enkele premies. Toen kwam alles tot bedaren maar Tom Cox dacht er anders over, al werd hij dan vrij snel weer ingere kend. Met nog drie ronden voor de boeg flitste de Oostvlaamse kampioen Steven Van Malderghem weg. De andere deel nemers trapten op hun adem want Van Malderghem fietste in een ik en een gij een halve minuut voorsprong bijeen. De ze eerstejaars zou de meet bereiken met bijna twee minuten voorsprong op de rest,"waarvan Jimmy Van Daele de spurt won voor de tweede plaats, vóór Domi nic Roelandt en Nico Van Gijsegem. Voor Steven Van Malderghem was dit zijn ze vende zege van het seizoen. nen boden zich aan om een rugnummer af te halen. Het parkoers was niet van de poes en dat had voor gevolg dat meerde re renners vroegtijdig de wedstrijd moes ten verlaten. Bij de E-plussers was niemand van het omvangrijke deelnemersveld in staat de wedstrijd open te breken. Behalve enkele uitschieters van een paar renners was er niets te noteren, wat eigenlijk wel ver wonderlijk was aangezien de lastigheids graad van de omloop. Toen iedereen dacht aan een massaspurt oordeelde Willy Daem in de laatste ronde zijn ogen blik gekomen om een forse demarrage te plaatsen. De spurters oogden naar elkaar en Willy kon met de bloemen zwaaien. Ook Willy Ruys kon in de laatste kilome ter het peloton ontlopen en eindigde op een keurige tweede plaats. De spurt van de groep werd gewonnen door Albert Kesteloot vóór Marcel Chamonin en Lie- vin Troch. In de E-reeks gooide Robert Gobert er van meetaf aan de beuk in. Er moest toch gewacht worden tot ongeveer halfwed- strijd vooraleer hij de boel aan flarden kon rijden. Met hem konden nog Karei Alen, Karei Clerckx, Pierre Ryckewaert en Georges Cornand meerijden. De vijf bleven samen en in de eindspurt had Karei Clerckx weinig moeite om zijn vluchtgezellen te verslaan. Renè Fiers, die te laat had gereageerd op de vlucht, eindigde zesde. Ook in de C- en D-kategorie was het van bij het begin vuurwerk. Eerst ging Freddy Foré in de aanval, daarna Stefaan Peeters en in de vierde ronde was het ernst. Roger Beelaert, met zijn gekende soepe le pedaaltred, ging in het offensief. De attente Paul Boel kon nog net aanpikken en met hun beiden ontwikkelden ze een stevig ritme. Beelaert etaleerde zijn puike konditie en wordt beschouwd als topfa voriet voor het nationaal kampioenschap te Nederzwalm. Willy Gillis, Mare De Bruycker, Gislain Van Lierop en Henk Peeters zorgden nog voor wat weerwerk maar werden tenslotte terug door een uitgedund peloton gegrepen. In de spurt voor de bloemen had Roger Beelaert geen moeite om Paul Boel achter zich te houden. Edilbert Keppens liet in de laat ste ronde het peloton in de steek en werd derde. De spurt van de groep werd ge wonnen door Gerard Goossens vóór Wil ly Gillis en Georges Goubert. Als vijftien de eindigde Alfons Van Den Bosch als eerste D-renner. (m.v.a.) 70 km). De uitslagen Kat, E+ 37 deelnemers: 1. Willy Daem (Erembodegem), de 53 km. in 1 uur 23 min.; 2. Willy Ruys; 3. Albert Kesteloot; 4. Marcel Chamonin; 5. Lievin Troch; 6. Walter Coussens; 7. Marcel Mortier; 8. Maurice Verbeke; 9. Lucien Asseau; 10. Maurice Everaert. Kat. E 16 deelnemers: 1. Karei Clerckx (Ekeren), de 60 km. in 1 uur 31 min.; 2. Pierre Ryckewaert; 3. Karei Alen; 4. Georges Cornand; 5. Robert Gobert; 6. René Fiers; 7. Lucien Van De Meer- schaut; 8. Johan Van Slycke; 9. Achiel Van Gheem; 10. Piet Marchand. Kat. C en D 58 deelnemers: 1Roger Beelaert (Kieldrecht) de 72 km. in 1 uur 44 min.; 2. Paul Boel; 3. Edilbert Kep pens; 4. Gerard Goossens; 5. Willy Gillis; 6. Georges Goubert; 7. Roger Hoof; 8. Jacobus Van Merriënbourg; 9. Eric De Meyer; 10. Gerry George. Volgende wedstrijden Zaterdag 4 juli 1992 te Oostwinkel, KasteeldreefStart om 15 uur voor kat, E en E+ (afstand 50 km) en om 16u.30 voor kat. C en D (afstand 60 km.) Zondag 5 juli 1992 te Sint-Niklaas, wijk Raap. WAOD-KAMPIOEN- SCHAPPEN voor kat. A en B. Start om 14u.30 (afstand 118 km.). Om 13u.30 voorspel voor toeristen (af stand 38 km). Zondag 5 juli te Oostwinkel, Dorp. Zelfde gegevens als zaterdag Maandag 6 juli te Scheldewindeke, Stationsstraat. Start om 14 uur voor kat. E+ (afstand 50 km), om 15u.30 voor kat. D en E (afstand 55 km) en om 17 uur voor kat. C (afstand 65 km). Maandag 6 juli te Sint-Niklaas, Station. Startom 18 uur voor toeristen, afstand 48 km. en om 19u.30 voor kat. A en B (afstand 72 km). Maandag 6 juli te Kluizen, Zandeken. Start om 17u.30 voor toeristen (af stand 63 km). Dinsdag 7 juli te Sint-Niklaas, Sint-Gil- lisbaan, startom 18 uur voor toeristen (afstand 40 km) en om 19 uur voor kat. A en B (afstand 80 km). Woensdag 8 juli te Gent, Fr. Van Rijho- velaan. Start om 18u.30 voor toeristen (afstand 42 km) en om 19u.45 voor kat. A en B (afstand 68 km), Woensdag 8 juli te Scheldewindeke, Stationstraat. Start om 18 uur voor kat, E en E+ (afstand 55 km) en om 19u.30 voor kat. C en D (afstand Voor de zevende maal zette de Lokerse Triathlonklub op perfekte wijze een achtste triathlon (500 m zwemmen, 22,5 km fietsen en 5 km lopen) op het getouw. Het was meteen de derde proef van het Saucony-circuit (na Hamme en Sint-Laureins) zodat wedstrijdleider Paul Mertens de massa deelnemers overtwee wedstrijden (namelijk kompetitieven en rekreanten) diende te spreiden. Moerman vergiste zich niet Trilok, dat dit seizoen liefst acht atleten in de top 100 wist te plaatsen, kon zaterdag op meer dan 100 medewerkers rekenen en die moesten in totaal 220 deelnemers in goede banen houden. Bij de kompetitieven werd vooral uitgeke ken naar de prestatie van André Groeb bens die wegens een leveraandoening enige weken uit kompetitie bleef maar in Sint-Laureins alleen Steven Van Heirsee- le (Evergem) moest laten voorgaan. De Hofstadenaar, wiens loopbaan in het wa terpolo door een hardnekkige schouder kwetsuur werd afgebroken, kwam sa men met ploegmaat Peter Moerman (Steendorp) uit het water maar toen die een verkeerde weg insloeg kreeg hij een gat van 100 meter en die kloof werd nooit meer gedicht. André Groebbens finishte uiteindelijk in een tijd van 58'48" zodat het wedstrij- drekord, vorig jaar door Van Heirseele gevestigd, pas in extremis niet gebroken werd. André Moerman had 58" meer nodig en op het laagste schavotje kon zich onver wacht nog Bruno De Decker nestelen. Deze licentiaat ekonomie uit Grembergen begon pas drie jaar terug aan deze veelei sende sporttak. Hij rookte toen zijn laats te pakje sigaretten de dagelijkse por tie) en startte direkt in de halve triathlon van Brasschaat een opdracht van 2,5 km zwemmen, 80 meter fietsen en 20 km lopen die hij klaarde in 4u52'. Dezer dagen kan hij zich beter voorbereiden want de 25-jarige milicien (met nog acht maand dienst voor de boeg) krijgt van zijn legeroversten heel wat trainingsfaci liteiten. Het zwemmen moet hij wel nog bijschaven want in het zeilmeer aan de Heilige Geeststraat kwam hij pas als tien de uit het water. Hij remonteerde nadien nog zeven konkurrenten en strandde op 2'14" van overwinnaar Groebbens. In de top tien nestelden zich nog Willy Bols- sens (Beveren-Waas), Nico Baete (Loke ren), Mario Wauters (Ertvelde), Peter De Petter (Oudegem), Wim Tollenaere (Hamme), Jos Van der Auwere (Meche- len) en Luc De Pauw (Bornem). Ook Beck en Van de Mergel primus Bij de vrouwen kwam nationaal kampioe ne Mieke Suys niet aan de start. Deze 25-jarige triathlete, die vorige week nog vierde eindigde in de ETU-race te Kassei achter Mortier, Libenfein en Krolik, is immers in volle voorbereiding op het EK kwarttriathlon dat komend weekend in Lommei georganiseerd werd. Circuits ponsor Saucony, een Amerikaanse sportschoenenfabrikant die Suys graag in zijn (op te richten) team zou inlijven, moest zich dan ook tevreden stellen met de eindzege van Katrijn Beck, die vorige week in Kapelle-op-den-Bos nog een tweede plaats in de wacht sleepte. Nu hield het meisje uit Sint-Niklaas perma nent het kommando in handen en ging na 1 u07'48" over de eindmeet. Liesbeth De Schrijver (Erembodegem) deed 68 se conden langer over de afstand en ook de plaatselijke Cyrilla De Baere bleef onder de kaap van 70 minuten. Bij de rekreanten stond er geen maat op het meesterschap van Herman Van de Mergel, die vroeger nog bij het ter ziele gegane Waesmaeer aktief was maar se dertdien op zoek is naar een nieuwe klub. Dit mag voor de veelzijdige man uit Moerzeke geen probleem zijn want met een eindtijd van 1u03' zou hij bij de kompetitieven ook bij de eerste tien ge ëindigd zijn. Nu moest hij zelfs gehandi capt van start gaan want bij het inrijden sloeg zijn sporttas in het voorwiel zodat hij over zijn triathlonstuur een salto maakte en dat liet zich vooral tijdens het zwemmen serieus gevoelen. Dirk Daelemans WIELERTOERISME fiere Jos Verhaert die een trofee kreeg als eerste F er Roger Beelaert met de bloemen als overwinnaar, rechts zijn vluchtgezel Paul Boel en midden D-winnaar A. Van Den Bosch St.-Agatha-Berchem op 20 juni De regen en forse windvlagen waren er de oorzaak van dat er slechts tien deelne mers aan de start verschenen. Reeds in de eerste ronde trokken Maurits Delan ghe en Theo De Buyser er vandoor en half-wedstrijd werden de overige deelne mers gedubbeld door de twee vluchters die het in de sprint zouden moeten uit vechten. Maurits Delanghe toonde zich de snelste. Uitslag 1Maurits Delanghe, 2. Theo De Buyser, 3. Julien Logier, 4. Yvan Bonnet, 5. Giu seppe Salesse, 6. Omer Van Molle, 7. Maurits Jacobs, 8. August Delaen, 9. Jean Plaisant, 10. Remi Van den Berghe. Kobbegem op 27 juni Deze keer reden de veteranen apart in de reeksen A+Ben CD. Inde eerste ron den bleef de groep gesloten maar half- koers trokken John Demulder en Paul Van den Berghe er onweerstaanbaar vanonder in de A+B-reeks. Ze zouden hun voorsprong steeds opdrijven en Jan Demulder toonde zich de snelste in de spurt. In de C+D-reeks was het weer Julien Logier die er vandoor ging. Ondanks moedig verweer der achtervolgers zou hij met 2' bonus de eindmeet bereiken. Bij de achtervolgers won Jean Plaisant de spurt, vóór Omer Van Molle (stilaan beter), Marcel De Vos en de Italiaan Constante Carlotto. Uitslag A+B-reeks: 1. Jan Demulder, 2. Pol Van den Berghe, 3. Maurice Jacobs, 4. August Delaen, 5. Giuseppe Salesse. C+D-reeks: 1. Julien Logier, 2, Jean Plaisant, Omer Van Molle, 4. Mare De Vos, 5. Constante Carlotto. SURFEN De tijd dat wielertoeristenklubs hun we kelijkse uitstap tot een toertje rond de kerktoren beperkten is voor de meesten reeds lang verleden tijd. Regelmatig wordt de fiets in de auto geborgen en gaat men in andere streken de landelijke bezienswaardigheden verkennen. Een aanrader voor alle klubs en indivi duele fietsers staat op zaterdag 11 juli op het programma want dan organiseert fietsklub De Poorters voor de elfde maal zijn rally, waarvan de start en aankomst voorzien is aan taverne Petrus, die aan het Sint-Pietersplein te Gent gelegen is zodat er gratis parkeergelegenheid ge noeg voorhanden is. Vanaf 8 tot 14 uur kan eenieder er op vrij tempo een trajekt van 65 of 120 km. aanvangen dat loopt via de Leiestreek, de Zwalm- en Schelderoute en volledig ge- pijld is. Deelnemen kost slechts 30 of 40 fr. en hiervoor ontvangt men een rou tebeschrijving, gratis bevoorrading en voor de geslaagden een Poortersbrevet. Er zijn kontroleplaatsen voorzien in Lozer en Baaigem en tevens op een geheime plek langsheen de Schelde. Bijkomende inlichtingen zijn te verkrijgen 's avonds bij Eric De Winter (053/ 21.35.75) of tijdens de kantooruren op 091/27.66.09. Men verwacht een vijfhonderdtal deelne- m0rs Dirk Daelemans Wie herinnert zich nog het populaire «Spel zonder Grenzen» van enige jaren terug Nostalgie Welnee, want op 5 juli 1992 organiseert WVG-Windsurfing te Lochristi-Beervelde zijn spel, excuseer SURF ZONDER GRENZEN, en dit in sa menwerking met de sportdienst van Lo- christi en de Funsportstour. Personen en/of groeperingen die zich geroepen voelen hieraan mee te doen, kunnen zich inschrijven per 8 personen, en dit zowel voor surfers als niet-surfers (zwemervaring volstaat). Personen die zich individueel inschrijven worden on derverdeeld in ploegen. Iedere ploeg dient gebruik te maken van een duidelijk herkenbaar T-shirt. Het inschrijvingsgeld bedraagt 250 fr. per deelnemer, voor de kijklustigen is het natuurlijk gratis. Surf zonder Grenzen speelt zich hoofdza kelijk af op het water en bevat o.a. vol gende disciplinesSur(f)vival, klimmen, achtervolging, bike pulling, ballen ra pen,,., Iedere ploeg beschikt tevens over een «Joker», die kan ingezet worden op een spel naar keuze. Het prijzenpakket is er eentje om van te snoepen 1 weekverblijf in Frankrijk voor 8 personen, 8 Ocean Pacific kledingpak- ketten, Santens strandlakens,... Niet te vergeten voor de vele kijklusti gen worden er eveneens attrakties voor zien een ritje op één van de Mountain Bikes, een partijtje beach-voiley, surf- initiatie, oj het nieuwste surfmateriaal uittesten, kijken naar de demonstratie jumpen kiting en vanaf 17 uur een gezellige avond met orkest «Dirk Bau- ters», voldoende animatie dus voor het hele gezin. De inschrijving gebeurt op zondag 5 juli van 10 tot 10.30 uur. De spelen zelf nemen een aanvang om 11 uur. Om 18 uur heeft de uiteindelijke prijsuitrei king plaats. Deelnemers en veel meer kijklustigen worden verwacht op zondag 5 juli. De WVG-Surfclub is te bereiken via auto snelweg E17 afrit Beervelde-Lochristi, Rivierstraat 57 (100 m verder). Een rui me parking is voorzien. Meer informatie, bel 091/55.23,37 (zowel overdag als 's avonds).

De Voorpost | 1992 | | pagina 25