uiévrain in het Dendermondse oyon in het endermondse erard Roels wint Dourdan n nieuw grensverbond Duivensport. DUIVENSPORT ui Vossel, De Voorpost - 3.7.1992 - 29 Etienne De Backer, Frans Van de Velde, Cornel Van Hautte, De Backer-Vehent, Maurits Pensaert, Mannaert, Frans Geeraert, Maurits De Groeve en Marcel Windey de eerste serie van drie duiven voor Theo van Elsuweghe. Met de vijfde en zesde wint Alois Bracke de eerste van twee duiven, In het Samenspel Lebbeke Centrum was Marcel Mannaert de laureaat bij de oude duiven. Hij kreeg het meeste tegen stand van Jean-Marie Van Peteghem, Desiré Heyvaert, Abel Van Sinay, Mauri ce Van Malderen, Mare Vereecken, Frans Ravijts, Geert De Nul, Flor Devos. Aan de 24° prijs won Jean-Marie Van Peteghem de eerste bonserie. Willy Saeys was aan de 27e prijs goed voor de tweede serie. Aan de 53° prijs scoorde Desiré Heyvaert de eerste serie van drie duiven en aan de zestigste won dezelfde melker de tweede serie van drie. Uitblinker Heyvaert had op dat moment reeds 9 van zijn 14 duiven thuis. Frans Van den Abbeele won bij de oude duiven met een gedubbelde jaarling, die ook in kategorie primus was. Goede re sultaten voor Paul Van Nieuwenhove (2, 6,12). Ook Frans Aeyels met de 4,7,11 en goed voor een eerste bonserie, kwam goed uit de verf. Kopduiven verder voor Wilfried Tilburgh, J. en zn. Callaert, Emiel Van Biesen, Frans Keppens en Damiaan Pissens. Emiel Van Biesen won aan de 32e prijs de serie van drie duiven. Met de tweede en zesde won Roger Willockx de eerste serie bij de jaarlingen. Vroege jaarse op de hokken van Frans Ayels, Paul Van Nieuwenhove (4 en 7), Emiel Van Biesen, Roger Joos, Mare Vereecken, Jozef De Vlieger. Ook hier won Emiel Van Biesen de serie van drie duiven en dit aan de 33° prijs. In De Warande te Berlare klokte Frans Geeraert de snelste pieper voor Victor Sigin, Eugeen De Vos, Albert De Palme- naere (4 en 7), Rudy Kerre (5 en 11), Norbert Bastiaens (6 en 9), Patrick Van Kerckhove (8, 13, 14, 15, 17, 18, 20), een knap resultaat. Bij de oude duiven was het Victor Sigin die won voor Hippo- Tweeverbond Moerzeke Cen- klokte Jozef Quintelier de 1e en 3e de jonge duiven. Frank Van Haute sterk. Met de 9,17, 46 zette hij eerste afgegeven duiven op de Hij won daarmee de eerste serie ee- en drie duiven aangeduid, voor Cyriel Smet, Louis Hubert Ost, Remy Verhelst, Frangois Coen, Paul Peelman, Albert De Nil, Jean Van der Kelen. Remy Verhelst won de tweede serie van twee duiven. Aan de 92 prijs zette Theofiel De Maere de tweede serie van drie duiven en de eerste van vier aangeduid op zijn naam. De twee van vier was voor Remy Ver helst. André Peelman mikte in de roos bij de Ook bij 'De Reisduif' in de Dijkstraat te Dendermonde duiven voor Barcelona ingekorfd (foto guy) De Bruyn, Obus-Vergauwen en Erauw - Van Snelle Vlucht te Hamme-Zogge Petrus De Bruyn op het hoogste Zijn jonge duiven kolonie is in Dan begon het recital van Anto- Gert De Corte met de 2,3,7,9,17, 32 tot daar waren ze al goed voor de eerste series van twee duiven en de superserie en drie aangeduid, duiven voor Gerard Roels, Noel ooghe, Willy Hens, Patrick Bosch- Gustaaf Vanholewinckel, Alfons dens, Franky Peleman. Rudy Deschep- r begon aan de 26e prijs maar aan de I prijs won hij de series van 4 en 5 ngeduid. De eerste van zes aangeduid or Antoine Fostier aan de 209 prijs, eef Van den Branden (15, 9) won bij loude duiven voor Alfons Moens (2, 15, 20) en eerste serie. Vroege dui nvoor Jozef De Donder, William Saey, ■min Roels, Franky Peleman, Rudy sschepper (10,11,18, 21 en 4 op 4). jde jaarlingen was het resultaat omge- lid. Hier was Alfons Moens de num- er één voor Jozef De Donder, William iey, Firmin Roels, Franky Peleman, Ru- Deschepper (10,1118, 21 en 4 op Bij de jaarlingen was het resultaat ngedraaid. Hier was Alfons Moens de immer één voor Jozef Van den Bran- ïn, die met de 2, 3, 4 ook al de eerste trie won. Kopduiven voor Benoit De laele, Rudy Deschepper (6,8,10,11), fans Dedonder. de Groepering BBOMM stond de "idem Obus - Vergauwen op kop voor rans Reyniers, Frans Van Acoleyen (3, 12), Raf Bijl, Frans De Bondt, Octaaf Inde Moortel, Frans Decock, Karei De Bleser. De winnaars Obus-Vergauwen hadden aan de 84 prijs al 11 duiven geklokt en die prijs was goed voor de eerste bonserie van twee duiven. Frans Van Acoleyen wint de tweede aan de 89e prijs en Frans Saerens de derde aan de 90 prijs. De series van acht voor Emiel van den Ber- ghe, van vijftien voor Raf Bijl, Bij de oude duiven wint Camiel Uytter- sprot voor Raf Bijl, Gaston Lissens, Obus - Vergauwen (4 en 8 en eerste serie), Pierre Van der Schrieck, Frans De Bondt (6 en 8), Adriaensens - De Keersmaec- ker. Een overwinning bij de jaarlingen voor Raf Bijl voor Alois De Clerck, Obus - Vergauwen (3,4,14 en eerste bonserie). Kopduiven voor Pierre Van den Schrieck (5 en 9), Amede Devogelaer, Gaston Lissens, Jan Mannaert, Frans Dierickx. In De Warande te Berlare klokt de tandem Erauw - Van Overmeire met de 1 2, 4 drie duiven in de top vijf. Vroege prijzen voor Remi Van Malderen, Albert Clinck (7 en 9), Jean Van Vossel en Danny Van De Velde. Etienne Buyle steekt goed van wal met de 5, 6, 8,10, 20,22,28,32 als vroegste meldingen en aan de 109 prijs de ereserie. De tweede is aan de 127 prijs voor Danny Van de Velde. Ook de serie van vijf aangeduid voor Etienne Buyle. Bij de oude duiven de 1,3,5 voor Lucien Van Hecke, 2 en 4 voor Patrick Sichin. Bij de jaarlingen de 1,2,5 voor Lucien Van Hecke en Patrick Sichien en Maurits Stevens stonden daartussen. BENO oude duiven voor Thierens-Ost, Robert Rogiers (3,10), Yvan Vermeulen (4, 8), Willy Vercauteren, Louis Van Vossel, Norbert Thierens. Henri Delcart maakte een goede beurt met de 6, 13, 27 de eerste series van twee- en drie duiven aangeduid. Ook in eigen kategorie was de André Peelman jaarling primus. Hij kreeg het meeste oppositie van Thie rens-Ost (2 en 9), André Aubroeck (3 en 11 en eerste serie), Henri Delcart, André Van Haute, Frans Van Riet, Henri Her mans, Albert De Nil, Louis Van Vossel. Voor de tweede serie van twee- en de eerste van drie duiven, tekende Paul Wuytack. De duivinnenvlucht was voor Jozef De Munck. In hetTweeverbond St.-Gillis-Dender- belle was het Etienne De Backer die uitblonk met de 1e en 3° prijs met zijn eerste en tweede getekende duif, en de eerste serie en de eerste ere-serie. De volgende nummer op de uitslag is voor Philemon Huau. Een knappe uitslag voor Frans Goedgezelschap met de 4, 5, 7, 17, 21,27, 38, 43, 46, 47, 50, 52, 57, 65,71 of 15 op 20. Hi) won ook de eerste serie van drie aangeduid en de serie van tien aan de 47' prijs. Jozef Boelens won de serie van acht duiven. Bij de oude duiven deed Alfons Van den Broeck een goede zaak met de 1° en 6° prijs en de eerste serie. Kopduiven voor Frans Van Haut, Paul Aelbrecht, Wilfried Costers, Van Dooren en zn., Jules Huyck. Een goede prestatie voor Frans Van den Ab beele met de 5,9,10,13,17; goed voor de series van drie- en vier aangeduid. Louis Vermeulen wint bij de jaarlingen. De namen van Alfons Van den Broeck, William Van Goethem, Frans Vermeir, Robert Verheyen en Jozef Paerewijck, vroeg op de uitslag. Met de vijfde en zesde de eerste serie voor Frans De Bisschop. Ook hier sterk werk van Frans Van den Abbeele met de 3,8 en elfde en de series van drie- en vier aangeduid. Te Buggenhout Den Belg speelde Frans Van de Velde sterk met de eerste en vijfde. Ook Achiel Vermeir presenteer de zich bij de uitblinkers met o.a. met de 8, 10 en dertiende en daartussen de eerste bonserie. Roger Meskens begon met de derde prijs en verder als vroege aangiften 7,15,16 en ook de serie van 12 duiven. De tweede bonserie aan de negentiende prijs voor Theo De Kinder. Vroege meldingen bij Jan Roelandt, Louis Vermeir (7,11,14), Leonard Sae rens, Leon Willekens, Frans Verdonck. Bij de oude duiven de eerste en tweede voor Frans Maes en de derde en vierde voor Vereecken en zn. In het Vierverbond Oudegem - Appels - Dendermonde - Grembergen was de fel gesmaakte overwinning van 977 jon ge duiven voor Cornel Van Hautte. Naast hem op het podium: August en zoon Peersman en Maurits De Groeve. Het hok van de dag was dat van Remy Cornelis. Hij korfde tien duiven en de 4,9,10,43, 50,70,188, 236 en in de series leverde dit heel wat op. Aan de tiende prijs de eerste van twee duiven, aan de 70c prijs de eerste van drie aangeduid. Aan de 236' de tweede van vier duiven. De eer ste van vier aangeduid werd door Cle ment Blindeman aan de 178° prijs ge wonnen. Vroege duiven voor Jozef Dierick, David Arbijn, Clement Blindeman, Willy Gee- rinck, Frans Desmet, André Van Acker, A. en zn. Van Extergem. Frans De Smet wint aan de 28° prijs de tweede bonserie. De tweede van drie was voor Frans en zn. Van Extergem. De series tot 50 voor André Van Acker aan de 144e prijs. Bij de oude duiven overklaste Adrienne De Busschere de tegenstand. Met twee duiven werd het de eerste en tweede prijs en uiteraard de eerste series. Met de zevende en achtste prijs maakte Willy Geerinck ook een goede beurt met een koppel volgduiven. Met de vierde en tien de was Michel Geeraert al aan de derde serie. Willy Geerinck was aan de 39e prijs, en toen stonden zijn vier duiven op de uitslag, de laureaat van de serie van drie duiven. Patrick De Backer, Jan Ver- berekmoes (5e prijs en de zetnummer), Gustaaf De Brabander, Jean Vercammen waren melkers met kopvliegers. Bij de jaarlingen won Jean Vercammen de vlucht voor Gustaaf De Brabander, Remy Cornelis, Jozef Ronsmans, Roger De Clercq, Fr. en zn. Van Extergem, Eduard Van Meervenne, André Van Uyt- fange, A. en zn. Van Extergem, Willy Geerinck, Clement Dhondt, Frans Boe lens, Jozef De Wilde. De grote crack was Willy Geerinck. Aan de 21° prijs zijn vier duiven op de uitslag en goed voor de eerste serie van twee en drie aangeduid. Jozef Ronsmans wint de tweede serie van twee aan de 20° prijs. Te Zele-Huivelde stond er geen maat op de tandem De Backer-Vehent met de 1 2, 3, 9, 12, 13 en 16' prijzen van 23 duiven. Vroege prijzen voor de Gebroe ders Roels, Leopold Van Lembergen, André Van Avermaet, Gustaaf Van Hole- winckel, Adolf Heirweg, Philemon Staes. Aan de 32° prijs de eerste serie voor Michel Decoster. Aan de 37° prijs de tweede voor Hubert Temmerman. De eerste fietsserie aan de 100° prijs voor Roger Van Driessche, Bij de oude duiven de eerste en derde prijs voor De Backer-Vehent en verder vroege duiven voor de gebroeders Roels, Georges Van de Wielle, Philemon Staes (vijfde en achtste), Willy Gelt- meyer, Hubert Temmerman, Jozef Deb- baut. Met de zevende en elfde prijs de eerste serie voor Kris lliano, die aan de 21° prijs de fietsserie wint. Gilbert Tem merman wint de jaarlingenvlucht met ook nog de zesde prijs. Kopduiven bij Phile mon Staes, Louis D'Hondt, De Backer- Vehent, Leo Roels, Cyriel Verstuyft. Sterk gespeeld door Alfons Moens met de 5,7,11,16 of 4 op 4 en goed voorde eerste series. Te Zele Eerlijk Duurt Langst juichte Maurits Pensaert met de eerste prijs voor uitblinker Hubert Temmerman, die de eerste serie van twee-, drie-, vier- en vijf aangeduid wint. Met twintig prijzen van 24 duiven is dat niet moeilijk. Vroege duiven voor Gilbert De Block, Petrus Seymortier, Georges van den Ab beele, Van Moorter-De Vleeschouwer, Emiel Van Driessche, Leon Seymortier (9, 10, 11). De tweede serie van twee duiven voor Gilbert Dewitte, die aan de 36° prijs al zeven duiven op de uitslag heeft, en ook de tweede van drie duiven aan de 108° prijs. Bij de oude duiven won G. en zn. De Vijlder voor Gilbert Van den Hof, Hubert Temmerman, Haentjens-Gijsens, Kamiel Heirman. De eerste serie voor Haent jens-Gijsens en de eerste van drie voor Hubert Temmerman aan de achtste prijs. Gilbert Van den Hof wint bij de jaarlingen voor G. en zn. De Vijlder. Met de 3, 4, 7 Duivensport. De verantwoordelijke van Cureghem-Center en fondklub Land van Aalst, organisator van de Barcelonavlucht (da) liet Van de Velde (2 en 9), Norbert Bas tiaens (3 en 5), Louis Christiaens, Camiel Buyle (6 en 7). Willy Verheyden stond op kop bij de jaarlingen met ook nog de negende prijs. Erwin De Grauwe, Norbert Bastiaens, Gilbert Van Ghendt (vierde en vijfde), Emiel Ediers, Jozef De Brauwer, Louis Christiaens speelden mee voor de kopprijzen. Te Schoonaarde stond Maurits De Groeve op kop bij de jonge duiven. Spa- noghe en zoon begonnen met de tweede prijs en hadden aan de 28° prijs reeds 10 duiven op de uitslag; goed voor de serie van tien duiven. Maurits Van Swalm (3, 8,14), Patrick Hillaert (4, 5, 7), Marcel De Petter (10,11) kregen ook hun deel van de prijzentafel. Bij de oude duiven won Patrick Hillaert voor Henri Van Wesemael en Eddy Go- vaert (3 en 4). Dezelfde winnaar bij de jaarlingen met ook nog de tweede plaats en Eddy Govaert als derde. In De Snelle Vlucht te Hamme-Zogge juichte Marcel Windey bij de jonge dui ven. Het werd nog beter aan de tiende prijs. Hij had al direct zijn eerste en tweede getekende duif op de uitslag - goed voor de eerste serie. Vroege dui ven voor André Coppieters, De Cock, Felix Salembier, Roger Van den Branden, E. Van Broeck, A. Notebaert, William Saey, Rudy De Schepper. Petrus De Bruyn begon aan de twaalfde prijs en had aan de 36° prijs reeds acht duiven op de uitslag. Hij won de tweede serie, de derde en de vijfde van twee aangeduid en aan de 73° prijs de eerste van drie aange duid. Naar een uitblinker moet niet ver gezocht worden. Aan de 138° prijs de superserie voor Roger Van den Branden De serie van vier aangeduid gaat naar P. De Witte aan de 112° prijs. De serie van zes e.a. is voor Petrus De Bruyn, wie dacht U anders. M. Van Mele wint aan de 191° prijs de serie van vijf aangeduid. Frans Dedonder staat op kop bij de oude duiven voor O, Vyncke, Leopold Van Lembergen (3, 9, 11), F. Roels, Roger Van den Branden, E. De Waele, William Saye, J. Van den Branden. Met de zeven de en veertiende prijs is de eerste serie voor Pierre Dhollander. Philemon Staes wint de tweede aan de twintigste prijs. Bij de jaarlingen de eerste en tweede prijs voor Leopold Van Lembergen met zijn twee eerst getekende duiven al onmid dellijk bingo. Vroege duiven voor E. De Waele, 0. Vincke (4, 6, 15 en tweede serie). 0. Waegemans. M. Van Mele. Gebroeders Roels, Colman-Swerts. Bij de duivinnen een overwinning voor J. en A. Van der Heyden voor G. Onghena, E. Dheer (3 en 7), E. Segers (4 en 5), Frangois De Munck, BENO erard Roels aan een sterk seizoen bezig Bij de oude- en jaarduiven een dubbel en de vlucht bij de jonge duiven en deed slag voor Louis Van Hoorenbeeck. De met de eerste getekende duif goed uitblinker bij de oude duiven Gerard "of de waarborgnummer. Hij klokte ook Roels met de 2,4,9 en de series van 2 en n de 11 en 25 en won de eerste 3 duiven. Vroege prijzen bij Cyriel Van onserie. Vroege duiven voor Jozef Van Hecke, René De Batselier, Benoit De oVoorde, Van Winckel - Van Herrewe- Waele, Obus - Vergauwen, Bij de jaarlin- (3 en 8), Louis Van Hoorenbeeck, gen is de eerste bonserie van twee voor paerkeer - De Rop, Cyriel Van Hecke (6, winnaar Van Hoorenbeeck aan de 6 prijs. 9,10), Willy Van Zeebroeck, Achiel Cesar Bosteels klokt de 2 en 4. Obus - lQoman. Aan de 32 prijs de tweede Vergauwen begint aan de 3 prijs maar onserie voor Obus - Vergauwen. Willy wint de series van drie en vier aangeduid, an Zeebroeck wint de serie van tien en feter De Busschere de serie van 15. Duivensport. De collega 's en vrienden van Achiel Janssens piekeren nog steeds over de behaalde resultaten in de vorige vlucht uit Barcelona (da)

De Voorpost | 1992 | | pagina 29