Het roefelde weer in Aalst... 8 - 3.7.1992 - De Voorpost Aak,. Som em, zoeken, vragen en informeren, maar een vlo,tapende o^ani- Aalst. Geensnclheidsovertredtng, de gorae, vas, en... een vemg verneer. AalsrJnhctStcdehjk Ziekenhuis werden bezoekers door jeugdige reception* zatie zorgde voor eert vlugge oplossing (a) politie waa {u) Aalst. De Roefelmachinistenploeg is op post a Aalst. Een klop op de deur... de koffie is klaar... volgende paden, a.u.b. fa) AahL 0Ke'e' De Aals,erse Roefelarm van de we' waakL Me" S™°arschuwd (a) Aalst. De kledij is wel wat overmaats maar voor een echte brandweerman is dat geen probleem. Kwestie van de handen uit de mouwen te kunnen steken (a Een straal water werd zeker niet gevreesd maar was eerder welkom bij het snikhete zomerweertje. En toch wilden vele peuters slechts na veel pramen hun zware brandweer jas en dito helm afleggen. Sommige reden mee toertjes maken door de stad met de brandweerwagens, ter wijl anderen met de 'hoogtewerker' boven de huizen werden uitgetild. In het station van Aalst stonden verschillende treinstellen te wach ten - met inbegrip van de nieuwste types - welke uiteraard druk be zocht werden. In de lokomotief weiden bij de bedieningsappara- tuur, ijverig op knopjes geduwd, aan hendeltjes gedraaid en door de tele foon de leeftijdsapparatuur, toege sproken. Het leek allemaal echt. In het sein- en, regelhuisje werd met veel belangstelling de flikkerende lichtjes op het begeleidende bord gevolgd en leerde men fier met de computer een bericht aan de ver schillende treinreizigers, wachtend langs de sporen, doorgeven. De mannen van de NMBS wisten op alles een kindvriendelijk antwoord te geven. In de sporthal van de Rozendrecf, werd keeper Jean-Marie Pfaff on ophoudelijk met pcnaltyshots beko geld, waarvan hij er wel een aantal achter zich in het doel zag verdwij nen. Wat een stunt, eens de grote van de groten te kunnen vloeren! Bij politie en rijskwacht werd 'gen- darmpje en diefje' gespeeld op een zo realistisch mogelijke manier. Er werd met de combi meegereden en eens postgevat op de zware moto ren van de wegenpolitic. Kepie'f werden fier gedragen, terwijl maat wat graag gummy-stock en hand boeien werden gehanteerd. In het ASZ ontvingen RoefelkintJ- jes de bezoekers en patiënten aan de receptie, terwijl op alle verdie pen werd meegeholpen aan maal tijden uitdragen, bedden opmaken, kindjes verzorgen enz... Uiteraard meer in de smaak vallende van de meisjes dan van de jongens. Bij de dierenarts waren sommigen getuige van de operatie van een lieve poes en werden vele troeteldiertjes van kinderhand tot kinderhand ge troost. In de slotmanifestatie wisten Ar thur en Ingeborg'honderden kinde ren naar het C.C. De Werf te lok ken. Er werd geboeid gekeken, g# luisterd, handjes gedrukt en vragen gesteld. Men raakte niet uitgepraat. Toen om 18 uur de honderden bal lonnetjes van de gelegenhcidswed- strijd de lucht ingingen, slaakten toch vele volwassenen een zucbt van verlichting. Bij het uitzonderlijk warme weer was het zeker geen sini- cure een ganse dag het druk doendt jonge legertje in toom te houden. 'Het was goed vandaag. Wij hebben minstens evenveel deugd aan be- leegd als de kinderen' werd er uit eindelijk toch als afsluiter meegege ven. P.H. Aalst. De 'hoogtewerker' van de brandweer bezorgde het jonge volkje een panoramisch uitzicht over de buurt. Wel even de hoogtevrees wegslikken (a) Zaterdag traden maar wat graag de Aalsterse kinderen voor een dagje in de doe-wereld van de volwasse nen. Zij kwamen hierdoor op plaat sen, waar zij zonder de Roefeldag nooit zouden komen. Voor velen werd het de vervulling van een stille droom: in de stuurkabine van een treinlokomotief komen, politie-, brandweerman of rijkswachter zijn. ziekenverplegen in het hospitaal, kindjes verzorgen enz... Zowat een tachtigtal personeelsle den van de verschillende stadsdien sten, van wie vijftig monitors, ston den in, voor een vlotte, bijna perfek- te begeleiding van het jonge volkje, in en naar de verschillende aktivi- teiten. Het transport naar de ver schillende aktiepunten liep heel wat vlotter dan vorig jaar. Toch houden de verantwoordelijken hun hart vast wanneer zij die massale kinder- stroom in beweging zien. Toch ge beurden er, zoals trouwens ook vo rig jaar, geen ongelukken. De ern stige opvang van het kleine grut zal hier zeker niet vreemd aan zijn. Hier en daar vloeide er wel eens een traantje en zochten angstige moe ders naar hun kleine gast die niet stipt op het rendez-vous verscheen maar dit kwam allemaal vlug in orde en werd met een omhelzing be- t roost. Om 9.15 u. werd de Roefeldag van Aalst officieel geopend in de trouw zaal van het stadhuis. Met bus of huifkar werden de verschillende deelnemertjes nadien naar de afge sproken trefpunten gebracht. In de stedelijke werkhuizen werden door timmergrage handjes nestkastjes in elkaar gezet die bij gelegenheid her en der zullen worden opgehangen. Bij Karnavalkeizer Kamiel waren ze te gast om te leren fietsen herstel len. Kamiel zorgde ervoor dat ie dereen aan zijn trekken kwam en was overal bereid een helpende kei- zershand toe te steken. Spuitgrage gasten hadden de brandweer als trefpunt gekozen. Opnieuw toerden vorige zaterdag enkele duizenden Aalsterse kinderen door de stad om er deel te nemen aan de tientallen aktiviteiten die door het Stadsbestuur met medewerking van een aantal openbare en privé-instel- lingen werden georganiseerd. Met kleurig opgesminkte gezichten en gesierd met het gele roefelventje of sticker maakten zij aan de nog onwetende volwassenen duidelijk waar het voor hen om te doen was in Aalst. Met heel wat inzet van begeleiders en verantwoordelijken werd het voor Aalst voor de tweede maal een grandioze feest-doe-dag voor de jeugd. Aalst. Hel snuitje even opvrolijken en bijschilderen en klaar is men om mee te 'roefelen' (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 8