Kunstgroep Alkuone op toernee doorheen Israël Radio 3 in de Stad Aalst sloot suksesvol af Gospelschepen 'De Ark' en 'De Eben Haëzer' te Aalst, van 5 tot 18 juli De Voorpost - 3.7.1992 - 9 weekend nigde Staten. Tijdens hun verblijf te Israël zal Al kuone een tiental dagen logeren bij Joodse families te Ramat Eliahu. Van hieruit zal men Jerusalem, Tel Aviv, Jaffa, Akko en Ceasarea be zoeken. Eén van de hoogtepunten van deze reis zal ongetwijfeld de tweedaagse tocht naar de Dode Zee en het fort van Massada zijn. Naast dit toeristische programma dat hen door het Oolie Community Center wordt aangeboden, zal Al kuone een zestal optredens verzor gen. Het traditioneel en acrobatisch vendelzwaaien hét handelsmerk van de Ajuinen, is er ongekend en zal er zeker entoesiast onthaald worden evenals het prachtige dans- programma. Het officiële karakter van deze reis vertaalt zich in een ontvangst door, Mijnheer Adam, ambassadeur van België op de residentie te Tel Aviv en een optreden op het Consulaat- Generaal te Jerusalem naar aanlei ding van onze Nationale Feestdag. Alvorens op 31 juli naar huis af te reizen zal de groep nog een drietal dagen logeren in een luxehotel in de nabijheid van Tel Aviv. Daar zullen ze in aanwezigheid van de Belgische ambassadeur, het personeel van de ambassade en de ambassadeur van de Europese Gemeenschap een tra ditionele folklore-avond opluiste ren met een greep uit hun program ma. Nauwelijks tien dagen terug in Aalst of hun Israëlische gastheren brengen hun tegenbezoek. Een vijf endertig dansers van Alumay Inbar zullen van dinsdag 11 tot woensdag 26 augustus in ons land verblijven. Tot donderdag 20 augustus zijn ze de gast van de Aalsterse groep, de laatste 7 dagen zullen ze deelnemen aan het «Festival International de Folklore de Jambes». Gedurende hun tiendaags verblijf in Aalst staan er uitstappen op het programma naar Brugge, Brussel, Gent, Antwerpen en Aalst zelf. Daarnaast zijn er optredens voor zien te Nieuwpoort, Opwijk, Ede- gem en heel waarschijnlijk Gent. Mevrouw A. De Maght, burgemees ter van de stad Aalst, zal hen offi cieel welkom heten op het stadhuis en een ontvangst op de Israëlische ambassade is ook voorzien. Buiten het vaste programma zullen de le den van Alumay Inbar gelegenheid genoeg hebben om samen met de leden van Alkuone en hun gastge zinnen Aalst en Vlaanderen te leren kennen. Het Alumay Inbar ensemble werd gesticht in 1982. Vandaag de dag telt de groep 36 dansers tussen 13 en 17 jaar. Via hun dansen trachten ze het kultureel erfgoed van hun voor ouders te bewaren. Een aantal dan sen verwijzen naar de verschillende landen en volkeren waaruit het Is raëlische volk is samengesteld. An dere daarentegen zijn religieus ge ïnspireerd, een laatste groep geeft een sfeerbeeld van het dagelijks le ven. De groep heeft reeds vele ma len opgetreden in Israël, maar ook in het buitenland op internationale festivals o.a. in Frankrijk en de Ver enigde Staten van Amerika. Het is de eerste maal dat ze te gast zijn in België. Voor Alkuone zal deze reis naar Israël en de ontvangst van het en semble Alumay Inbar de kroon op het werk zijn van een jaar hard wer ken, maar tevens de aanloop naar de viering van hun vijfendertigjarig bestaan in het najaar van 1993. Deze zomer zullen de vendelzwaaiers en dansers van Kunstgroep Alkuone de Aalsterse ambassadeur zijn in het Nabije-Oosten, meer bepaald in Israël. Van zondag 19 juli tot vrijdag 31 juli verblijven 42 leden van deze Aalsterse dansgroep in het Heilig Land. Deze reis is de bekroning van een jaar hard werken met veel geslaagde optredens in binnen- en buitenland. Uitsprin gers waren wel het optreden tijdens de openingsceremonie van de Olympi sche Winterspelen te Albertville en het optreden op de Bahamas, bij de herdenkingsplechtigheid van het ontdekken van deze eilanden door Chris- toffel Columbus nu 500 jaar geleden. Aan deze reis is zowat een jaar ge sleuteld. Oorspronkelijk gepland voor de zomer van 1991, werd ze uitgesteld naar dit jaar wegens de onzekere situatie in het Midden- Oosten (cfr. Golfoorlog). Deze toernee is dan ook geen gewone rondreis, nee. Dit jaar past ze in een uitwisselingsprogramma tussen de Aalsterse Kunstgroep en een Israë lisch Folkloregezelschap. Alkuone zal er de gast zijn van het Oolie Community Center te Ramat Eliahu, ongeveer 30 km ten zuiden van de hoofdstad Tel Aviv. Ramat Eliahu, een deelgemeente van Ris- hon Le Zion, telt zowat 6.000 inwo ners. Het Oolie Community Center is er het kulturele hart. Het is een kuituurcentrum in de ruimste zin: sportvelden, zwembaden, tennis- pleinen, teater, biblioteek (eigenlijk twee gescheiden biblioteken: nl. voor Israëli's en Russische immi granten), kinderopvang, derde leef tijdsgroep, een dansensemble (Alu may Inbar). Al deze aktiviteiten zijn slechts mo gelijk dankzij enorme financiële steun (60 miljoen Bfr. subsidie) en materiële hulp van de Joodse Ge meenschap van New Jersey, Vere- lAalst. 'Schuif af, Arthur, Ingeborg..men kon alles life meemaken in De Werf (a) Na een afwezigheid van twee jaar zullen de gospelschepen 'De Ark' en 'De Eben Haëzer' opnieuw af meren aan de Pierre Corneliskaai te Aalst. Beide schepen, die eigendom zijn van de Belgische Evangelische Zen ding, komen op uitnodiging van de Evangelische Gemeente Aalst, Schietbaan 8. Aan boord van deze schepen, waar van één is uitgerust als koffiebar en het ander als woonschip, bevindt zich een internationaal team van jonge mensen. Door middel van een aantrekkelijk programma getuigen zevan hun geloof in Jezus Christus. Deze jonge mensen hebben slechts één doel voor ogen, de inwoners van Aalst iets te laten proeven van de vreugde en vrede die Jezus Christus brengt in hun leven. Het centrale onderwerp voor deze zomer 'Vergeving en herstel', blijkt in deze woelige tijden meer dan ac tueel te zijn. Programma van 5 tot en met 18 juli: - Dagelijks: Deur aan deur verspreiding van de 'Goed Nieuws Krant'. Openluchtprogramma in de omge vingvan de Grote Markt, bestaande uit drama, mime, sneischilderen, zang... Welkom aan boord zomaar... - Filmfestival: Vrijdag 10 juli om 20 u.: 'De Schuilplaats' Wereldoorlog II barst los over Hol land. De Nazi's bezetten het land. In Haarlem wordt het horlogcwin- keltje van de familie Ten Boom de spil van illegale hulp aan de Joden. Na verloop van tijd worden ze ver raden, de Gestapo houdt een raz zia. Corrie, Bctsie en vader Ten Boom worden aangehouden maar de on dergedoken joden worden niet ont dekt. De eindbestemming van de gezus ters Ten Boom wordt Ravensbrück, een vernielingskamp voor vrouwen. Hier ontdekken Corrie en Betsie, ondanks de onmenselijke nood en ellende, wat echt geloof vermag. Betsie's gezondheid takelt af, ze dooft uit en sterft. Corrie komt een paar dagen later vrij door een admi nistratieve vergissing... Een waar gebeurd verhaal. Naar de gelijknamige roman van Corrie Ten Boom. Zaterdag 11 juli om 19 u.: 'Een Echte Vriend' Tim en Marty zijn goeie vrienden. Ze houden van lol maken, knappe meisjes, vlotte kleren. Aan studeren hebben ze lak. Tims wereldje veran dert echter na een retraite. Marty gaat door met z'n leventje van op pervlakkig vermaak. Dit verschil in levensstijl doet hun vriendschap geen goed. Een dramatisch voorval geeft Tim de kans te bewijzen waar toe een echte vriend in staat is. Zaterdag 11 juli om 21 u.: 'Hea vens Heroes' Gebaseerd op het waar gebeurde verhaal van 2 toegewijde politie mensen, waarvan één bij het uitoe fenen van zijn plicht door een kogel geraakt wordt en sterft. Men ziet hoe de politie kordaat moet optre den als een kind dreigt te stikken... als een dronken chauffeur door rijdt... als ze indringers achterna zit ten... Een dynamische film, die de kracht laat zien die alleen God kan geven in tijden van verdriet en ver lies. Zondag 12 juli om 20 u.: 'Brother Enemy' David Wicmer is een bekend ar tiest, die zelf poppen maakt, en op treedt. Een groep jeugdige vanda len vernielt zijn werk. Hun daad komt voor de rechter, maar David pleit ervoor, dat hun straf zal zijn, dat ze voor hem moeten werken. In deze proefperiode moeten ze een eigen show en een spel met eigen poppen maken. Het moet een ver haal uit de Bijbel zijn. We zien de plannen van de 'leider' van de groep, die David nog eens extra te grazen wil nemen. We mer ken de strijd van David om 'het kwade te overwinnen door het goede'. - Van vrouw tot vrouw Vrijdag 17 juli om 20 u.: 'Ont moetingsavond voor vrouwen'. On derwerp: Vergeven, vergeten en liefhebben. - Voor kinderen en jong van hart Zaterdag 18 juli om 15 u.: 'Pop pentheater Bijbel'. Namiddagpro gramma voor kinderen boordevol verrassingen. - Plaats: Koffiebarschip 'De Ark', Pierre Corneliskaai, Aalst. - Een organisatie van: Evangeli sche gemeente Aalst, p/a Wilfried Goossens, Leon Dauwstraat 9,9400 Ninove, tel. 054/32.30.93. - Filmfestival: Vrijdag 10 juli om 20 u.: 'De Schuilplaats'. Zaterdag 11 juli om 19 u.: 'Een Ech te Vriend'. Zaterdag 11 juli om 21 u.: 'Heavens Heroes'. Zondag 12 juli om 20 u.: 'Brother Enemy'. - Van vrouw tot vrouw: Vrijdag 17 juli om 20 u.: 'Ontmoe tingsavond voor vrouwen'. Onderwerp: Vergeven, vergeten en liefhebben. - Voor kinderen en jong van hart: Zaterdag 18 juli om 15 u.: 'Poppen theater Bijebel'. Namiddagpro gramma voor kinderen boordevol verrassingen. Plaats: Koffiebarschip 'De Ark', Pierre Corneliskaai, Aalst. Inkom gratis. Een organisatie van: Evangelische gemeente Aalst, p/a Wilfried Goos sens, Leon Dauwstraat 9, 9400 Ni nove, tel. 054/32.30.93. Vorige week werd volledig ingenomen door Radio 3. Geen echte belegering, p)e koncerten werden bijgewoond maar een aangename, uitnodigende aanwezigheid. Naarmate de week door een wisselend publiek De vorderde,gingen ookdeAalstenaarsmeerenmeeropdeuitnodigingin. De middagkoncerten telden doorgaans koncerten op de verschillende lokaties in de stad werden een sukses en ook een honderdtal luisteraars de Boon-cyclus wist heel wat belangstelling te trekken. Waarom Aalst er 'Vooraf heb ik wel even werd uitgepakt door Radio 3 en over luisteraars en centen, een gesprek met gepanikeerd', geeft Westerlinck Wilfried Westerlinck, coördinator van Radio 3 in de Stad. toe 'Maar de balans werd uiteinde- lijk positief. De publieke opkomst 'Met het gepresenteerde init.at'ef vorige week op wielen. maakte de s,echte voorverkoop heeft Radio 3 zich op een onbekend Dagelijks waren in Aalst 15 technici ruimschoots d de samenwer- terrein begeven' verklaart Wester- in de weer die de organisatie in goe- ki met de stadsdiensten was uit. hnck.'Voor de bescheiden zender de banen moesten leiden. Behalve s(ekend Radjo 3 yan haar kam -slechts 3 h 4% van de luisteraars dit technisch aspekt, moest de ra- brach, Aalst haar muziekfi stemt af op Radio 3- is dergelijk dtoredaküe er ook voor zorgen dat weer m he, j n De z|„der presenterend gedrag niet vanzelf- de Aalsterse aktiviteiten ,n het to- „am de s(ad he( nje( k sprekend. Toch groeit binnen de ra- taalaanbod van het dagprogramma a|s zjj zich voor straatnaaragevi di° de behoefte om naar buiten te pasten. De hele organisatie - extra bijvoorbeeld Hayne van Ghyse treden. personeelskost, drukwerk erelo- hem zou inspireren. Reklame en sponsoring hechten nen en promotiekosten inbegre- Radio 3-plein is ook al goed', lachte steeds meer waarde aan luistercij- pen - kostte alles al gauw vier mil- Westerlinck fers en bekendheid bij het publiek, joen. wordt in die zin steeds belangrijker. In Aalst stonden vooral Vlaamse Bovendien is het niet meer dan van- uitvoerders op het programma. In zelfsprekend dat een openbare de voorbije week kwamen er in dienst naar het publiek toe gaat. Aalst zo'n 450 musici over de vloer. In het verleden beperkte het kul- tuurnet zich tot de organisatie van concerten, medewerking aan het Festival van Vlaanderen en sinds twee jaar ook de Nacht van Radio 3 in de Antwerpse Singel. De ver plaatsing naar Aalst voegde daar een extra dimensie aan toe: Radio 3 komt daadwerkelijk, visueel en or ganisatorisch, tussen de potentiële luisteraars staan. 'We hopen hiermee', zegt Wester linck, 'minstens hun nieuwsgierig heid te hebben opgewekt; dat is vol doende. Wanneer iemand een tijdje naar ons luistert, zijn we tevreden. Het profiel van Radio 3 luisteraars is respekt opbrengen voor de smaak van anderen'. Radio 3 in de Stad werd technisch een huzarenstukje. Aan De Werf, de Jezuïetenkerk, de Sint-Marti- nuskerk en het stadhuis stonden wagens opgesteld die de recht streekse uitzendingen of opnamen technisch begeleidden. De door stroming naar Brussel gebeurde langs de rechtstreekse verbindingen via de RTT. Alleen al aan telefoon lijnen betaalt BRTN voor dit week je Aalst een half miljoen fr. De Radio 3-kijkbus die op de Grote Markt opgesteld stond, was de draaischijf van het gebeuren. Van daar vertrokken alle uitzendingen, ook diegene die niet vanuit Aalst gingen. In de studio in Brussel ble ven slechts een daktylo en een eind- regisseur achter. Nieuwsgierigen waren welkom om in de bus een Aalst. Wilfried Westerlinck, koördinator van Radio 3 in de stad, evalueerde d kijkje te gaan nemen. Radio 3 stond hele spektakelweek als positief (foto BRTN)

De Voorpost | 1992 | | pagina 9