omtrent 00 Bart De Vuyst uit Aaigem nadert de noordkaap Weekblad van Dender» Wielertoeristenklub Sportief uit Imoe laat van zich horen 't Is vakantie Ha-nie m - m Os A De Voorpost VRIJDAG 10 JUL11992 45e JAARGANG NR. 28 - 50 F fi ettSTUO» PLAATSELIJKeVv. DIBLIOTMBEK Niet tegenstaande de werken van het nieuwe sportkompleks voor basket balclub Okapi aan de Aelbrechtlaan goed opschieten, is er nog steeds politiek getouwtrek omtrent de toezeggingen hieromtrent van de stad Aalst, waardoor reeds op 26 mei de beslissing werd genomen, dat de stad zich voor 50 miljoen zou borgstellen voor de bouw van het sportkompleks, naast het verhuren van een perceel grond, met recht van opstal. Eerstens is er het raadslid VU Danny Denayer, die in een brief aan de Gouverneur van Oost-Vlaanderen om verschillende redenen bezwaar aantekent tegen de beslissingen van het stadsbestuur omtrent toezeggin gen aan vzw Okapi. Het verlenen van een toelating om heel wat diskussie. ik zetel reeds op de grond aan de Aelbrechtlaan sinds 1958 in de gemeenteraad, een sportzaak met cafétaria en re- maar de toekenning van een blanco staurant op te richten, is volgens checque van 50 miljoen is nooit eer- Denayer in strijd met het geldende der gebeurd. Ik ga ervan uit dat het Bijzonder Plan van Aanleg (BPA) een investering betreft in het voor- welke deze grond uitsluitend ten ge- deel van onze jeugd, maar het gaat bruike had gesteld, voor openbaar over de manier waarop het gebeurt, nut. Raadslid Denayer beschouwt Het is maar al te gemakkelijk met vzw Okapi niet als een vereniging 50.000 fr. een vzw op te richten die van openbaar nut maar als een pri- een gebouw rechtzet van 50 mil- vé-instelling. - joen. Niemand hoeft zich illusies te Verder wordt gesteld: dat boven- maken: Aalst wordt zeer vlug eigen- elfen reeds een vergunning afgcle- aar van de sportzaal. Een dergelijk verd werd voor de bouw van een bouwwerk is onmogelijk betaalbaar rusthuis achter de grond. Volgens door een sportploeg; zij dient ook Denayer zal de hinder van de Oka- de lasten te dragen van haar dure pizaal ten opzichte van het rustoord spelers en het is zeer twijfelachtig of zeer groot zijn: de afstand tussen ze ook de aflossing van intrest en beide gebouwen bedraagt slechts 20 kapitaal aankan. Aalst verwerft dan a 30 meter. een zaal die aan Okapi als vaste Ook wordt het ontbreken aange- huurder aangewezen wordt. Als lid klaagd van voldoende parkeergele- van de meerderheid keur ik het genheid op het terrein zelf, een ge- agendapunt goed' omschreef SP brek waar vooral de buurt sterke raadslid Vernimmen. 'Maar het zal hinder zal ondervinden. Bovendien moeilijk worden de raadsleden een wordt ook nog aangestipt dat door tweede keer van hetzelfde manoeu- het schepencollege van Aalst, de- ver te overtuigen, zelfde gronden al eerder werden Ook vanuit de oppositiehoek wer- toegezegd voor de bouw van een den ook verschillende bedenkingen nieuw schoolkompleks voor het geopperd. CVP-Raadslid Vpra Van Don Bosco Instituut voor bijzonder Der Borght kon zich moeilijk ver- lager en secundair onderwijs dat op zoenen met het hoge bedrag dat het ogenblik gevestigd is aan de naar een eerste-klasse-ploeg gaat. Raadlid Danny Denayer vroeg zich af of de stabiliteit van de grond waarop het gebouw wordt opgericht wel voldoende werd gekontroleerd. De stad moet volgens hem vermij den van eigenaar te worden van een nieuw gebouw dat op instorten staat. Het verleden van de bouw plaats wijst op een weinig stabiele ondergrond. Luc Van Lierde van Agalev trad Denayer hierin bij en vroeg of geen extra waarborgen konden worden geëist. Schepen De Smedt wees op de tienjarenlange verantwoorde lijkheid van aannemer en architect. CVP-Fraktievoorzitter Maurice De Kerpel, veroordeelde de voortdu rende wijzigingen in het dossier: waar oorspronkelijk sprake was van 30 miljoen, die tot 45 miljoen werd opgedreven, gaat het uiteindelijk over 50 miljoen. 'Enige nauwkeu righeid in dergelijke zware lasten is niet overbodig' stelde De Kerpel. Borgstelling Het stadsbestuur wist aanvankelijk zelf niet dat het om twee kredieten ging: een lening van 45 miljoen en een van 5 miljoen, wist schepen Bo- gaert mee te delen. 'Het gaat hier Vervolg op blz. 4 'Afesfcso Lede. Klaar voor de start (a) Een zevental jaar terug staken enkele Impense wielerfanaten de spaken bij mekaar en gingen samen scheep onder de naam van WTC Sportief Impe. Bij Yvonne van «De Oude Mol» wordt er dan ook wekelijks verzameld en zo'n 70 en 80 km verreden in de provincie Oost-Vlaanderen. Vooral beklimmingen van de Koppenberg, de Bosberg en de onvervalste Muur van Geraardsbergen zijn regelmatige onderdelen van het zondagse parcours. De groep is eerder beperkt en naast voorzitter van de Sportraad Etienne Van Herreweghe maken volgende verwoede trappers deel uit van de club: Janssens Dirk, Belgisch crosskampioen VWCL, Audernaert J., Cobbaut F., ouderdomsdeken met zijn 58 jaar, D'Haeseleer J. die chauffeur is van de volgwagen, Cobbaut Eddy, De Pauw D, Janssens D., Jansegers E., Jansegers M., Van Heck L., Van Leuven B., Van de Velde E., Van de Walle E., Rutsaert A., die tevens schatbewaarder en secretaris is, Steeman R., Vergaelt P. en Baeyens R. P.H. Meuleschettestraat en de Sint-Ka- mielstraat. Blanco cheque goed voor een keer... In de jongste gemeenteraad zorg den de reeds gedane toezeggingen van de raad aan vzw Okapi voor terwijl kleine voetbalploegjes nog niet eens kunnen geholpen worden bij het maaien van het gras op hun voetbalveld. Hierop vulde Schepen van Sport Roger D'Hondt aan, dat de stad toch mogelijkheden aan kleinere groepen verleend. VU- Aalst. Niettegenstaande de bouwwerken aan het nieuwe sportkompleks van basketbalploeg Okapi reeds volop aan de gang zijn, bestaat er steeds nog politieke onenigheid omtrent de verleende steun door het Aalsterse stadsbe stuur a Een weekje eerder dan dit tot dusver het geval was neemt 'De Voorpost' vakantie. Inderdaad op vrijdag 17 juli verschijnt 'De Voorpost' niet. Maar de week daarop, 24 juli, zijn we er weer met een nieuw nummer. Het feit dat er geen nummer is op 17 juli, wil nog niet zeggen dat de redaktie niet aktief blijft. Zowel op het redaktic-adres aan de Oude Vest 28 te Dendermonde als bij de verschillende medewerkers kan men in die week steeds terecht. Wc wensen onze lezers, groot en klein, een prettige vakantie toe met veel zon en plezier. Zoals door dc Belgische organizator gemeldwerd de Aalsterse karna- valgroep 'De Gaa-Lowie's' uitgenodigd om in juli met haar reus deel te nemen aan dc tienjaarlijkse reuzenreunie in Matadepera (in de omgeving van Barcelona) in Spanje. De vereniging kreeg nogal wat telefoontjes over het feit dat men vermeld had dat het om de reuzin Annieken, burgemeester van de stad Aalst ging. Men vroeg waarom niet «^volksvertegenwoordiger 'Annieken'. De Aalsterse lolbroeken hebben hierop reeds pasklare antwoorden gevonden, namelijk de mogelijkheid zit erin het hoofd van Sabine (Appelmans) of van Guy (Verhofstadt) te plaatsen op het'lichaam van de reuzin. Zou de kop van Ha-nie nu toch moeten vallen? Afwachten wiens reuzenpostuur op 18 juli in Spanje aan bod komt. Toen de Aaigemnaar Bart De Vuyst zijn vierde nieuwsbrief schreef bevond hfj zich op ongeveer 1500 km van zijn doel, de Noordkaap waar hij op 25 juli hoopt aan te komen. Het is een lange uitputtende weg over berg en dal, over moeilijke wegen in een onbeschrijflijk land, fascinerend mooi. Op dat ogenblik baande hij zich een weg door de ruige wildernis van Finmarken dat slechts weinig bevolkt is en waar het bijgevolg moeilijk is om aan slaapgelegenheid te geraken terwijl de bevoorrading evenmin altijd naar wens verloopt aangezien het ontbreken van winkels. Een paar boerderijen maken er het woonbestand uit en de wegen in de bergen moet men voor de voetgangers nog zelf aanleggen. Vooral dit laatste blijkt uit de we dervaren van B. De Vuyst want de bergen bieden alles wat een natuur liefhebber hebben moet maar niet de wandelaar die na Oslo over een bergflank moet stappen in een sei zoen dat bij ons tropisch kan zijn maar ergens anders nog wat vorst te bieden heeft: «We hebben twee dagen in de bergen rondgehangen maar het is nog te vroeg daarvoor, te veel sneeuw en ijzel op de paden. Waar de sneeuw al verdwenen is, is de ondergrond nog bevroren, zodat je bijna zwemvliezen moet hebben om door die modderpoel heen te geraken. Aangezien het toch nog wat prettig moet blijven zijn we dan maar weer afgedaald om via de val leien onze weg naar het Noorden te zoeken». Overnachtingen Volgens B. De Vuyst weet men al tijd waarheen bij het vertrek maar bij aankomst weet men nooit waar men terecht komt. Daarbij speelt men met de gedachte of men in de eerste plaats iets vindt en in het positieve geval, of men gratis mag slapen of een korting zal toegestaan krijgen. Wild kamperen mag wel maar of men na een zware dag nog veel goesting heeft in een tentje is andere kaas. Het was toevallig juist bij een «kaas» dat hij gratis in een berghut mocht overnachten zodat hij onmiddellijk zijn visie over de Hollanders herzien heeft. Toch heeft hij van de bevolking niet te klagen want meestal is men be hulpzaam en zij zoeken voor hem een oplossing om de nacht door de brengen of ten minste een dak bo ven zijn hoofd te vinden. Dit va rieerde tussen een schoollokaal, een kerk, een gebedshuis, boere- schuren, studentenhomes, een ca ravan en de Noorse hemel. Reacties Op zijn lange tocht krijgt B. De Vuyst allerlei reacties en raadgevin gen mee. Enerzijds verklaart men hem als abnormaal terwijl anderen hem aanmoedigen om vol te hou den en hem op de moeilijkheden van het trajekt wijzen. Anderzijds suggereert men hem zelfs om van daar door te trekken naar Rusland en alhoewel men het niet zo on waarschijnlijk acht wordt de stille wenk nauwelijks in overweging ge nomen. Uit alle reakties blijkt dui delijk dat men altijd het beste toe wenst en zelfs graag enkele tiental len kilometers zou meestappen. Talrijk zijn de mensen die naar zijn eigen reakties vragen en hoe hij die tocht ervaart in een leefwereld aan zichzelf overgelaten. Zelfs voor de trekker is dit moeilijk om onder woorden te brengen maar voor één keer deed hij zijn best: «Die gevoe lens variëren zo enorm, dat gaat op en neer zoals het terrein. Het weer speelt ook een belangrijke rol. Als het mooi weer is en ik heb goed geslapen, dan wil ik erin vliegen. Op andere dagen of zoals laatste enkele weken gezelschap, ligt het heel an ders. Dan heb je zin om terug te keren, om weer in je vriendenkring te zijn, bij de familie. Dan is het verdomd moeilijk om weer eens te moeten verder trekken want elke plaats waar je eens overnacht hebt, is een beetje je thuis geworden. Al is het maar de beschutting van de tent, die ik weer opbreek, niet wetend waar ik 's avonds zal terecht komen. Maar ja, dat is de keuze die je ge maakt hebt bij het vertrek, dus toch maar verder gaan en hopen op mo rele beterschap. Wanneer dan plots iemand je aanspreekt en ook echt luistert, dan kan het weer niet meer stuk. Maar ondertussen trek ik ver der met de zon in de rug, wetende dat elke stap me dichter bij het doel brengt, langzaam maar zeker». Goed doel De voettocht van Bart blijft uiter aard voor het goede doel en juist daarom is het noodzakelijk om door te bijten, nu zeker dat het einddoel nadert. Intussen, dat kan hem mis schien nog meer moed schenken, hebben de milde schenkers reeds voor 112.000 fr. gezorgd en wie nog een bijdrage wil storten kan dit ge rust doen op rek. nr. 001-2355788- 25. JV

De Voorpost | 1992 | | pagina 1