Aalsterse wielerleeuw op 11 juli terug van 2.650 km weggeweest Aalst vierde nationale feestdag i a [li Omleiding voor bussen naar Asse en Ninove 10 - 24 7.1992 - De Voorpost Op 21 juni jongstleden werd Benoit Buqué uit de Aalsterse volksbuurt van de Hoge Vesten 12 uitgewuifd voor een eenzame fietstocht van ongeveer 2.650 km naar Oostenrijk. Zoals vooraf gepland, keerde hij op 11 juli terug van zijn kalvarietocht op twee wielen naar de Glossglockner Hochalpe- strasse. Welgeteld 2.646 km wees de teller op zijn fiets aan en dan moest er nog een stukje bijkomen tot in het clublokaal te Haaltert toen hij rond 15.00 uur aan zijn voordeur voet aan de grond zette. Wel vermagerd van de geleverde inspanningen reed hij, sterk onder de indruk van de spontane burenontvangst, onder luid applaus onder het spandoek door, het lint van lukse-toiletpapier stuk dat voor zijn woning de straat dwarste. Aalst. Vermagerd en getekend door de zware inspanning, maar duidelijk tevreden over het welslagen van zijn opzet, arriveerde Benoit Bucqé zijn lange solo-fietstocht naar Oostenrijk la) De Vlaamse Vervoermaatschappij 'De Lijn' meldt dat de autobussen van de lijn 61a Aalst-Meldert-Asse en de lijn 274 Aalst-Ninove ingevolge van verbeteringswerken een omleiding zullen volgen. Voor de autobuslijn Aalst-Meldert-Asse begint deze omleiding vanaf dinsdag 4 augustus omdat er in de Klaarhaagstraat te Meldert verbe teringswerken worden uitgevoerd. De bus rijdt dan van de Groen straat via de Kammestraat, de Elderbergstraat, de Europastraat naar de Hoogstraat. De werken zullen vermoedelijk 170 werkdagen duren. Gedurende de werken zijn de halten Meldert Klaarhaag en Kokerij afgeschaft. Ingevolge verbeteringswerken aan de Weggevoerdenstraat te Ninove die op dinsdag 4 augustus beginnen zal de bus tussen Aalst en Ninove via de Aalstersesteenwcg. Ring. Nederwijkstraat, Malaardeweg, Twijndersweg en Graanmarkt (in beide richtingen) in omleiding rijden. De werken zullen 4 weken duren en de reizigers van de halten Ninove, College en Stationsstraat worden naar de halte rijkswacht. Aalstersestecnweg verwezen. "t Was ongelooflijk zwaar. Ik heb afgezien, maar kom, ik ben geslaagd in mijn avontuurlijk opzet', ver klaarde Benoit toen hij samen met twee van zijn kameraden uit de Wielertoeristenclub De Trekvogels uit Haaltert die hem het laatste stuk van zijn tocht hadden geëskorteerd, zijn stalen ros 'een randonneur' te gen de gevel plaatste. Eechtgenote Sonja ontving Benoit op met meer dan een klapzoen om zijn lange afwezigheid goed te ma ken en dochter Carolientje had haar eigen 'Welkom thuis, papa' in kleurige letters op een stuk papier boven de voordeur aangebracht. Naast de stoep stond een kraampje opgesteld waar vlug de schuimwijn en de koekjes werden klaar gezet om de heuglijke thuiskomst van Be noit de gepaste luister bij te zetten. 'Spijtig dat ajuinboer Albert Verbestelt niet meer leeft', opperde een buurvrouw 'hij was hier uit deze volkswijk en zou zeker rond het ge beuren van vandaag een hele ker mis hebben opgezet'. Toch werd de karnavals- en buurttraditie in ere gehouden naast bloemen kreeg Benoit ook nog een bierkorf ten geschenke van de buren. Grossglockner en Frau Bertha Schepen van sport Roger D'Hondt had er ook aan gehouden Benoit te komen gelukwensen met zijn fantastische sportprestatie. 'Het was afzien, dat kan ik u verzekeren. Ik heb bijwijlen op de tanden moe ten bijten om vol te houden. Deze week heb ik enorm veel regen ge had. Tijd om de rekupereren bleef er niet over. Het prachtige uitzicht in de bergen maakte veel goed. Alle geplande bezoeken aan toeristische attrakties heb ik kunnen meema ken. Heel wat automobilisten ap- plaudizcerden toen ze mij op de stijle hellingen voorbijreden. Maar in de afdalingen reed ik hen voorbij. Ik kon echter niet applaudiscren, want ik moest mijn stuur stevig vast houden. Heel wat aanmoedigingen vielen mij ten deel, sommigen vroe gen zelfs een handtekening. Zij hadden van mijn opzet in de kran ten en publikaties gelezen', vertelde Benoit. Er zullen de volgende dagen nog veel verhalen verteld worden bij Bucqué thuis als zijn foto's afge werkt zijn. Waar hij ook kwam, in stalleerde hij zijn driepikkel met fo- Aalst. Echtgenote Sonja en dochtertje Carolien hadden samen met de bu van de thuiskomst van Benoit een feest gemaakt (a) totoestel, om zichzelf in de omge ving te fotograferen. Harde bewij zen van zijn aanwezigheid ter plaat se. Onderweg kon hij meestal van de gastvrijheid van velen genieten. Soms moest hij zijn voorzien par cours lichtjes wijzigingen, zoals op Zwitsers grondgebied in Titisee, daar kostte een overnachting hem dan ook 60 Zwitserse frank, wat wel heel wat prijselijker was dan voor zien. "t Is om nog te doen, maar dan zal ik toch zware sponsors moeten vinden' evalueerde Benoit maar verklaarde achteraf dat dergelijke exploten niet zo vlug herhaald wor den. 'Al mijn vakantie heb ik aan de voorbereidingen en de tocht moe ten spenderen. Dat is niet voor alle jaren. Mijn gezin heeft ook recht op vakantie', verklaarde Benoit. Met biezonder veel lof sprak Buc qué over de gastvrijheid die mocht ondervinden bij Frau in hotel Gasthof Post in Rinn buurt van Innsbruck. Dit hi wordt ook regelmatig afgehuj door de Regie van Telegraaf en lefoon, waar Benoit werkt als chanicien. Van technische tegenslagen wi Bucqué onderweg gespaard. AIli de laatste dag reed hij een lel band, bij de afdaling van de Kor nenberg te Kester, even bov Meerbeke. Zijn speciaal uitgerus 'Randonneur' werd dan ook bij aankomst omhooggestoken en ra een kus bedacht. 'Een paard kri ook een aai wanneer het goe prestaties haalt, voerde Benoit verontschuldiging aan. (P.H.) Aalst. Op hel binnenplein van het stadhuis werden bloemen neergelegd aan het monument van de onafhankelijkheidsstrijders van 1830 la Traditiegetrouw werd vorige dins dag de nationale feestdag gevierd op het grondgebied van groot- Aalst, in Aalst Centrum en in Moor- sel. De prominenten begaven zich even voor 10.00 uur in optocht van het binnenplein van het stadhuis naar de Sint-Martinuskerk voor het Te Deum. In optocht ging het dan ver der langs de Grote Markt, Molen straat, Kapellestraat, Esplanade- straat en Vrijheidsstraat naar het Vredeplein. Daar werden aan het monument van de oorlogsslacht offers bloemen neergelegd. Dit mo nument is bij de Aalstenaars beter gekend ais 'de eeuwige vlam', hoe wel de gasvlam slechts bij grote ge legenheden wordt aangestoken. De optocht vervolgde langs de Nieuwstraat en de Grote Markt naar het binnenplein van het stad huis waar aan het monument van de onafhankelijkheidsstrijders van 1830 bloemen werden neergelegd.— In de trouwzaal van het stadhuis hield een afgevaardigde van het stadsbestuur een gelegenheidstoe spraak. De Koninklijke Harmonie De Oude Garde speelde op de Gro te Markt een koncert. In Moorsel speelde zich ongeveer hetzelfde scenario af. Van aan het oud-gemeentehuis trok men naar de Sint-Martinuskerk voor het Te Deum, waarna de muziekmaat schappij Koninklijk Harmonie Sint-Cccilia een optocht voorafging via Dorp, Nieuwstraat en Stations straat naar het monument van de gesneuvelden. De optocht vervolg de via de Kloosterstraat en de Be- ugemstraat richting gemeentehuis waar een toespraak werd gehouden en een receptie de plechtigheid af sloot. (P.H.) '1 tw| immttli U Aalst. In de trouwzaal van het stadhuis werd de plechtigheid met een besloten (a) 1IC0L0RS Aalst. Nadien ging het in stoet naar het Vredeplein, waar bloemen werden neergelegd aan het monument W™ Aalst. Van op de binnenkoer van het stadhuis trokken de prominenten naar de Stnl-Martinuskerk voor het Te Deum la) oorlogslachtoffers (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 10