Zes-urenloop voor Artsen zonder Grenzen TEVE-BLAD, JE MOÉT HET IN HUIS HEBBEN. Speelplein zonder grenzen De Voorpost De verliesstroomschakelaar: omdat een mensenleven onbetaalbaar is Toneelgroepen gerangschikt Rijksarchief van Beveren-Waas: gloednieuw... maar potdicht HEBT U EEN HUIS TE KOOP 16 - 24.7.1992 - De Voorpost DEN OMMEGANCK1 Grote Markt 18 Dendermonde NDO (Nationaal Diensten- en On derzoekscentrum voor het Spelen de Kind) Oost-Vlaanderen, organi- zeert op 1 augustus een 'Speelplein zonder grenzen'. Het speelse feest richt zich naar alle Oostvlaamse speelpleinmonitoren. In bijna elke Oostvlaamse gemeen te wordt tijdens de vakantiemaand en speelpleinwerking georgani- zeerd. Hiervoor doet men in hoofd zaak een beroep op entoesiaste jon geren. Zij zetten zich in om -tijdens hun eigen vakantie- alle kinderen uit hun gemeente een leuke vakan tie te kunnen aanbieden. Een speel pleinwerking staat of valt met de begeleidingsploeg ze zorgen er voor een boeiend spel-aanbod, zoe- Weekblid yin Dender-, Dunne-en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.500 F 6 maand 1.250 F 3 maand 625 F los nummer 50 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 ken plezant materiaal bijeen, han gen de clown uit, troosten klein kin derverdriet. NDO-Oost-Vlaanderen die zich onder andere richt naar het speel- pleinwerk, wil deze jonge mensen de kans geven elkaar te ontmoeten tijdens een speels gebeuren. Moni toren willen namelijk zelf ook nog wel eens spelen. Dat kan op deze dag 'Speelplein zonder grenzen'. Naast het ruime aanbod van ver nieuwde spelen (met de parachute, met videokamera, met springskas- teel...) kunnen ploegjes het tegen elkaar opnemen in een ludiek spel- zonder-grenzen. Dit NDO dagje 'Speelplein zonder grenzen' heeft plaats op zaterdag 1 augustus van 13.00 tot 18.00 uur op het gastspeelplein 'Sterrenbos' in Nazareth. Wie meer informatie wil, kan terecht op het infocentrum van NDO Oost-Vlaanderen, Vlasmarkt 29/2 te 9200 Dendermonde (052/ 22.60.81.). Uitslag van de winnende paren op woensdag 24 juni: Richting noord-zuid: 1. Echt paar Christiaens; 2. Paul Velde- man en Hubert De Troch; 3. Josee De Bontridder en Ann Smeekens. Richting oost-west: 1. Echtpaar De Saeger; 2. Jean ne Dierick en Albert Maes; 3. Henny Pollyn en Paul Van Damme. Uitslag op 1 juli Richting noord-zuid: 1. Josee De Bont ridder en Ghislaine De Boeck; 2. Echtpaar Christiaens; 3. Paul Veldeman en Paul De Smedt. Richting oost-west: 1. Herman De Cuyper en Mare Vereecken; 2. Werner Cornelis en Roger Vandeputte; 3. Magda Wey- mans en Monique Buydts. Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053 78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en discrete service zonder kosten. 4 31 .-AS lien TV-hlad dal zijn prijs niet verhoogt, moetje natuurlijk in liuis hebben. (Patrick Vanhassel, postbode in Herent tiegebreken optreden. Daardoor is een verliesstroomscha- kelaar van 30mA hier zeker op zijn plaats. Een mensenleven is onbe taalbaar. Een verliesstroomschakelaar funk- tioneert pas voor 100% goed in kombinatie met een goede aarding. Plaatst men een verliesstroomscha kelaar voor 31 december 1992 dan kan men genieten van een speciale promotie. Mocht het installeren van deze ver liesstroomschakelaar het regelma tig uitschakelen van de stroomtoe- Luc Van der Veken en Patrick Gilen, beiden woonachtig in Grembergen. zullen op 1 november de befaamde marathon van New York lopen. Net als 350 andere landgenoten, onder wie ook Raymond Van het Groenewoud, lopen ze deze marathon voor het goede doelArtsen zonder Grenzen. De bedoeling is inderdaad dat men zoveel mogelijk sponsorgeld inzameld voor Artsen zonder Grenzen. Tot dusver heeft men meer dan 200.000 fr bij elkaar via sponsoring. En daar zal op zaterdag 1 augustus nog flink wat geld bijkomen, want dan wordt in samenwerking met het speelplein Skoebidoe van Grembergen een 6-Urenloop georganizeerd. Momenteel hebben al een 15 tal ploegen ingeschreven voor deze loopwedstrijd. Dat betekent een 200-tal atleten die op 1 augustus in de Ringstraat te Grembergen aan de startlijn zullen komen. De be doeling is dat de ploegen zes uur lang lopen. Ploegen moeten be staan uit 10 tot 15 lopers die ieder om beurt een ronde lopen. Elke ronde is 700 meter lang en het par- cour situeert zich in de Ringstraat. De deelnemende ploegen kunnen rekenen op drankjes en verfrissin gen tijdens hun prestatie en na af loop worden er ook prijzen uitge reikt. Een jyC videorekorder voor de ploeg die het meeste aantal rondjes loopt, een prijs voor de ploeg die het meeste sponsorgeld binnenbrengt en de ploeg die de meest originele ronde loopt. De deelnemende ploegen moeten zich dus laten sponsoren en worden in het bezit gesteld van een sponsor kaart. Zo willen de initiatiefnemers weer geld inzamelen voor Artsen zonder Grenzen. Natuurlijk wordt er ook gedacht aan de vele supporters. Die kunnen Verenigingen voor amateurtoneel die in aanmerking willen komen voor subsidies vanwege de provin cie, moeten deelnemen aan provin ciale klasseringstornooien. Een klassering is geldig voor maksimum 4 jaar en een vereniging kan ten vroegste na twee jaar opnieuw deel nemen aan een volgende tornooi. Aan het klasseringstornooi 1991- 1992 namen 24 toneelverenigingen deel. Ze werden in eerste, tweede, derde, vierde of vijfde kategorie ge rangschikt naargelang ze 90, 80, 70, 60 of 50% van de punten behaalde: In eerste kategorie rangschikten zich Vast als Eik uit Hofstade en De Iverlingen uit Denderbelle. In twee de kategorie De Catharinisten uit Aalst, Sint-Barbara uit Aalst en Wij uit Lebbeke. In de vierde kategorie 't Land van Riem uit Aalst, trouw aan Kunst uit Hamme en Vreugd in deugd uit Lede. Tijl en Nele uit Erembodegem werd niet-geklas- seerd. In Oost-Vlaanderen werden in 1991 3 toneelverbonden en 67 toneelver enigingen gesubsidieers voor 1.595.000 fr. terecht op de cafetaria van het speelplein waar allerlei drankjes te verkrijgen zijn. Ondertussen speelt The mardi Grass Jazzband zijn mooiste liedjes, wordt een warme- luchtballon opgelaten, volgt er een 6-urenfuif en staat er een stand van Hamse Kring van Geneesheren. De start van deze 6-Urenloop wordt gegeven om 14.00 uur en zes uur later wordt de wedstrijd afgescho ten. Om 21.00 uur is de prijsuitrei king voorzien tijdens de TD. Kandi daat deelnemers, in ploeg of indivi dueel, kunnen zich nog melden bij Luc Michiels, Smidsestraat 66 te 9200 Grembergen (052/21.34.13) of Peter Criel, Groeneweg 39 te 9200 Grembergen (052/21.78.65.). Van de deelnemers wordt een waarborg van 500 fr gevraagd die afgetrokken wordt van het verzamelde sponsor geld. De deelnemers ontvangen hun sponsorkaarten en alle verdere informatie via hun kontaktpersoon. Vermelden we dat vanaf 12.00 uur de Ringstraat zal afgesloten zijn voor alle verkeer omwille van de veiligheid. In het Provinciaal Museum voor Moderne Kunst aan de Romestraat II te Oostende wordt van 28 juni tot 21 september een tentoonstelling 'Modernism in Painting, tien jaar schilderkunst in Vlaanderenge organizeerd. De verliesstroomschakelaar biedt naast de beveiliging van personen ook een bijkomende beveiliging te gen brand en energieverlies ten ge volge van een lekstroom. Zowel voor nieuwe als voor oude installa ties. Het Algemeen Reglement voor Elektrische Installaties (AREI) verplicht het gebruik van verlies- stroomschakelaars in nieuwe instal laties. Maar het gezond verstand dikteert ook het gebruik ervan in oude installaties. In deze oude in stallaties kunnen mettertijd isola- voer veroorzaken, laat dan uw in- stallatie nazien door een goed vak man. 'Safety first', niet morgen, maar vandaag. Vraag meer informatie bij uw klan' tenburo of uw electricien. Daarmee bewijst u uzelf en uw gezin een dienst van onschatbare waarde. Klantenburo Intergem - Electrabel Grote Markt 19 te 9200 Dender monde (052/26.06.11) of Klanten buro Intergem - Electrabel, Den- dermondsesteenweg 75 A te 9300 Aalst (053/76.59.11.). In Beveren-Waas staat een gloed nieuw rijksarchief. Een droom van een gebouw. Volgens betrouwbare bronnen rijgt zich daar ruime veertien kilometer archief aan elkaar. Een schat aan gegevens... maar dat helaas niet toe gankelijk is voor vorsers van alle slag en pluimage, want de toegangs deuren zijn hermetisch gesloten. Meer zelfs, het hele archief kan niet gekatalogeerd worden, want er is geen personeel voorhanden om die klus te klaren. Het hele geval is dus in alle opzichten op dit ogenblik nutteloos. PW-senator Verberckmoes uit Dendermonde interpelleerde over dergelijke stupide gang van zaken minister Dehousse. Tot op de dag van vandaag worden de rijksarchie ven niet erkend als continue dien sten, waardoor de direktie van deze instellingen niet kan voorzien in de vervanging van personeel, dat om tal van oorzaken en redenen weg valt. Daardoor is langzaam maar zeker een tekort aan personeel ont staan en kan de uitvoering van wet telijk opgelegde taken niet meer verzekerd worden. Wat meer is, de Algemene Rijksar chivaris wordt verplicht om vanaf 1 september aanstaande de leeszalen van alle Rijksarchieven van de pro vincies te sluiten, waardoor tal van 'echte' en amateurvorsers voor on bepaalde tijd op hun honger blijven zitten. Verberckmoes wou dan ook met enige aandrang weten wat de minis ter zinnens is om de rijksarchieven normaal te laten werken en wan neer hij van plan is het hoogst nodi ge statutair personeel toe te ken nen. TeVe-Blad is het TV-blad dat zijn prijs niét verhoogt. Het is en blijft 25 fr. En zie zelf wat je daar allemaal voor krijgt elke week een kompleet overzicht van alle TV-programma's, zender per zender, dag per dag. Daarbovenop de super-kijk-tips van de week, een lijst van alle films die tijdens de week uitgezonden worden, en een pak gratis prijzen voor onze lezers. Dat is TeVe-Blad. Dat moet je in huis hebben.

De Voorpost | 1992 | | pagina 16