pom Gouden 800 Naar halve finale via strafschoppen Ook de kampioenen genekt In de slotminuut Nog 1 ploeg Beker van Vlaanderen 'N.O.M.B.-kern D.S.D^ Vriendschappelijk De Voorpost - 24.7.1992 - 17 Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 VOETBAL E. Aalst (3) Lokeren (2) Na AA Gent en Cl. Brugge werd nu ook Lokeren opzij gezet in het P. Cornelis- stadion door een flink van zich afbijtend Eendracht. Was de eerste helft zeker het bekijken waard, dan stond de tweede periode op een lager niveau, alhoewel Lokeren toen de beste kansen kon kreë- ren, maar geen doelpunten kon verzilve ren. Lokeren bepaalde het spelbeeld op het middenveld en van de bezoekers ging derhalve de grootste druk uit. Vooral langs de kwikzilveren Muyry kwam de eerste-klasser het sterkst dreigen en kreeg hierbij meestal een waardevolle steun van Demascin. Aalst kwam op counter van tijd tot tijd de neus aan het venster steken, maar veel snee zat er op de Aalsterse aanval niet op. Benedict breide wel enkele fel gewaar deerde technische nummertjes aan me kaar, maar uiteindelijk viel hij te traag uit om een reëel gevaar te betekenen voor Veyt en C°. Na de kampwisseling zorgde Samson voor een eerste gevaar bij de bezoekers en moest De Schrijver redding brengen op een schot van Lembi. Het stadion was daarna een hele tijd aan indommelen toe als plots Nauts met een knal op de paal weer leven in de brouwerij bracht. Aalst deemsterde weg op het middenveld - met drie wedstrijden in vijf dagen is dat niet verwonderlijk - en de druk van Loke ren werd weer verstevigd langs de flan ken. Op een kwartier van het einde kreeg Muyry een droom van een kans op de voet op aangeven van Jorge. De Fin mikte echter naast. Aalst geraakte nog eens uit de omknelling en doelman Dekoeyer moest nog zijn geblokt lijf riskeren op een kogel van Van Petegem. 0-0 stond er op het score-bord bij het eindsignaal en meteen waren de heren in beide kampen aan strafschoppen toe. Eendracht startte slecht want zowel Van Petegem als Cooman misten. Schoofs en Veyt troffen raak. Daarna keerden de kansen. De Wolf, Smet en Velkovic zetten wel de netten bol, terwijl Lembi, Jorge en Demascin de bal niet voorbij doelman De Schrijver konden knallen. Eindstand 3-2 en Eendracht mag meteen aantreden in de halve finales. Scheidsrechter: Van den Bossche. Aantal toeschouwers: 1.800. Aalst: De Schrijver, De Wolf, Van Coillie, Lamberg (44' Baert), Cooman, Okpara, Van Wambeke, Kanu (73' Smet), Van Peteghem, Benedict (58' Velkovic), De Bilde (46' Zakkas). Gele kaart: Ogaba. B.A.D. De N.O.M.B.-kern D.S.D. liet ons weten dat er nog één minivoetbal- ploeg ontbreekt om de kompetitie met zestien rond te maken. Wie graag meespeeltin deze vetera- nenkompetitie (allemaal 30-ers) kan kontakt opnemen met tel. 052/ 21.19.45 of 052/41.23.53. Liefst zo snel mogelijk want de ka lender moet dringend opgesteld .worden. E. Aalst Cl. Brugge Voetbal. Het bestuur van VW Hamme metv.l.n.r. Paul Dierick, ondervoorzitter Jacques Poppe, voorzitter Willy Van Den Broeck, Gilbert Verschelden, Maurits Weyn en Robert D'Hollander (vh) Een etmaal na de wedstrijd tegen AA Gent moest Eendracht al opnieuw in de clinch tegen kampioen Club brugge. Zij die dachten dat Club over Eendracht zou heenwalsen hadden het mis voor. De Bruggelingen bepaalden wel doorlopend het spelbeeld maar konden uit dat over wicht weinig kansen kreëren, mede door het feit dat Aalst achteraan perfekt geor ganiseerd was. Brugge was een eerste keer gevaarlijk na twintig minuten. Okpara, weer uitstekend in de mandekking, verspeelde wat non chalant de bal en Amokachi kon ongehin derd naar doel oprukken. Van Coillie leg de hem professioneel neer en mocht van geluk spreken dat ref De Bleeckere slechts een gele kaart bovenhaalde. De daarop volgende vrijschopknal van Quer- ter werd door doelman De Schrijver knap geweerd. Aalst moest het zoeken bij de counter en deed het daarbij niet slecht. Deze taktiek kende op de 37' minuut zelfs sukses. Na knap voorbereidend werd tussen velko vic en Cooman, kwam Van Peteghem in een vrije positie en die versloeg de Brug se doelman met een perfekte liftbal. Haast in diezelfde minuut rende aan de overzijde van het terrein Booy langs De Schrijver, maar De Wolf kon op de lijn redding brengen. Met een nijdig schot van Verspaille, door De Schrijver in hoek schop verwerkt, werd de eerste helft Aalst wierp tijdens de tweede periode een aantal frisse krachten in de strijd. Brugge zette Aalst weer klem op het middenveld maar Eendracht loerde op iedere gelegenheid om te counteren. Dat lukte al op de 51toen Zakkas Benedict wegstuurde, Verlinden moest op al zijn ervaring beroep doen om het leder uit de voeten van de Nigeriaan te grabbelen. Op de 72' kwam Brugge dan toch op gelijke hoogte. Een afstandsschot van Van der Heyden pletste tegen de deklat en Stae- lens had geen moeite om van dichtbij de bal over de doellijn te duwen. Daarmee was de kous nog niet af. Op een achttal minuten van het einde onderschepte Zak kas een breedtepas van Amokachi, ve trok razendsnel op de linkerflank en schonk met een laterale voorzet aan Be nedict de kans om de 2-1 cijfers op het scorebord te prikken. In de slotminuten verkeken Amokachi en creve nog elk een kans om de balans in evenwicht te bren gen. Aantal toeschouwers: 1.700 ScheidsrechterDe Bleeckere E. AalstDe Schrijver, De Wolf, Van Coillie (46' Baert), Lamberg, Cooman (46' Smet), Okpara, Van Wambeke (63' Masesa), Kanu, Van Peteghem (77' Temmerman), Velkovic (46' Zakkas), De Bilde (46' Benedict). Doelpunten 37'Van Peteghem 1-0,72' Staelens 1-1, 82' Benedict 2-1. Gele kaarten Van Coillie, Okpara, Creve, Smet. BAD een afgeweken bal, na een vrije trap var Van der Linden, over de deklat te tippen Tien minuten later zoefde een mooie trek- bal van Schepens nipt over de Aalsterse kooi. Nadien kon Eendracht wel enigszins hel evenwicht herstellen. Een zwaar schol van Okpara ketste tegen de dwarsligger De rebound werd door Zakkas tegen re- serve-doelman Deman geknald. Op 20 van het eindsignaal werden de Gentse gelederen tot tien herleid wegens de uit sluiting van Alain De Nil. De ex-Cercle- speler pruttelde na een gele kaart nog even tegen en dat kostte hem rood van rel Helderweireldt, die trouwens over gans de wedstrijd nogal gemakkelijk geel bo venhaalde. Toen men zich in beide kam pen al ging verzoenen met een gelijkspel, kon Eendracht in de slotminuut nog de zege afdwingen via de verdienstelijke Velkovic die, op pas van Stefan Smet, de juiste hoek uitkoos. Toeschouwers1.500 ScheidsrechterHelderweireldt E. AalstSchippers, Cooman, Van Coil lie (73' Baert), De Wolf, Lamberg, Okpa ra, Van Wambeke, Zakkas (80' Temmer man), Van Peteghem (82' Masesa), Vel kovic, De Bilde (65' Smet) Doelpunt89' Velkovic 1-0. Gele kaarten Cooreman, Verkuyl, Dau wen, Van Wambeke Rode kaart70' De Nil (geel, gevolgd door rood) BAD Voetbal. Rudy Van Gelder, aan winst van VVV Hamme (vh) Voetbal. De eerste ploeg van VW Hamme.dat belangrijke versterkingen aantrok, moet het nu waarmaken in derde nationale, (vh) E. Aalst 1 AA Gent O Deze vriendschappelijke wedstrijd kon ons, globaal bekeken, bevredigen langs lokale zijde. Bij AA Gent ontbrak nog duidelijk het pigment, de snelheid van uitvoering zoals dat bij een eersteklasser past. Nochtans wenkt voor de Gente naars de nieuwe kompetitie. Bovendien werd er nogal wat getreuzeld op het middenveld, ging hierbij heelwattijd ver loren en werden de spitsen sporadisch in de goede schietbaan gebracht. Maar kom, niet langer meer kankeren. Het was tenslotte voor velen onder de Eendrach- ters de eerste keer dat ze aan het grote publiek werden voorgesteld. Tijdens het eerste kwartier kwam Aalst een paar keren dreigen langs Zakkas en De Bilde. AA Gent replikeerde via jans- sens. Die werd geveld door Peter Coe- man aan de rand van de zestienmeterzo- ne. De vrije trap van Van der Linden zoefde nipt over het kruis. Twintig minu ten later was het ei zo na 1 -0 toen, na een misverstand tussen Verkuyl en De Roo- ver, Zakkas op de linkerflank kon weg spuiten. De Griek besloot echtertegen de vuisten van doelman Petry. Tijdens de eerste helft ging Aalst nog tweemaal het bezoekende defensiegebied aftasten via Velkovic. De nieuwe spits, die zeker wat in zijn mars heeft, kwam bij de afwerking, voorlopig althans, iets tekort. Na de kampwisseling ging Gent wat meer druk uitoefenen. Op de 52' moest goalie Schippers zich extra reppen om veldtrainer Op zondag 26 juli organiseert het Provinciaal Komitee van Oost-Vlaanderen, in samenwerking met Altletiek Club Lebbeke de 'Gouden 800'. men is dan trouwens reeds aan de veertiende editite toe. In navolging van de nieuwe VAL-reglementen wordt de 'Gouden 800' gekombi- neerd met de 'Gouden 1.000' voor pupillen en miniemen. Alle wedstrijden worden vanzelfsprekend betwist op de atletiekpiste van het gemeentelijk sportkomplex langs de Albert l-straat te Lebbeke. De eerste start wordt gegeven om 13u30. De pupillen en miniemen, meisjes en jongens, lopen dan hun 1.000 meter. De reeksen worden samengesteld naar de besttijd der atleten. De tweede start weerklinkt te 15u00 kadetten, scholieren, juniores, seniores en veteranen, dames en heren, betwisten dan de 'Gouden 800'Ook deze atleten worden in reeksen verdeeld volgens hun besttijd. Voor het breken van een wedstrijdrekord bij de seniores dames en heren worden premies van 2.000 fr uitgeloofd, voor alle andere kategorieèn bedraagt de premie 1.000 fr. De winnaars van de verschillende proeven ontvangen een trofee en een naturaprijs. De Oostvlaming(e) die de beste prestatie neerzet, ontvangt eveneens een trofee. De eerste drie (volgens tijd) in elke kategorie, ontvangen een medaille. Bij de seniores dames en heren ontvangen de eerste drie volgens prestatie nog geldprijzenbij dè heren krijgt de eerste 3.000 fr, de tweede 2.000 en de derde 1.000 fr; bij de dames wordt dat 2.000,1.500 en 1.000 fr Vanzelfsprekend worden de tijden elektronisch gemeten. Aan dit initiatief verlenen hun medewerking het provinciebestuur van Oost- Vlaanderen, het gemeentebestuur van Lebbeke, de Oostvlaamse Sportraad, het provinciaal Komitee Atletiek Oost-Vlaanderen, Atletiek Club Lebbeke, Puma, Mita Copiers en Lotto. Pierre Van Rossem Voetbal. De trainers van VW Hamme: Daniël De Paepe, Maurits Blommaert en keeperstrainer Louis Mergan (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 17