Jeugdmeerkamp te Lebbeke jeugdhuizen te Aalst Walivo's eerste bekerronde Grembergse Dender en Scheldejogging werd klassieker Snookertornooi te Lebbeke Een primeur voor Dender en Waas 20 - 24.7.1992 - De Voorpost VOETBAL Voetbaltornooi voor Een voetbalkompetitie tussen jeugdhuizen is misschien wel een restant van wat voetbal beoogt te zijn. Het waarom van deze kompetitie is eenvoudig. In jeugdhuizen vindt men de juiste mentaliteit terug om een kompetitiesport met een strikte reglementering te beleven als een zondagnamiddagse sportieve aktiviteit. Voorzitter Mare Gheyssens 'Elkeen verschijnt op het terrein om te winnen, ook in de kompetitie tussen jeugdhuizen. Wat echter belangrijker is, is de manier waarop. Men kan het vergelijken met de zwartwit-beelden van het voetbal in de jaren 50-60. Taktisch voetbal vindt men weinig of niet terug. De best voetballen de 'jeugdhuizer' vindt men terug als spelverdeler en wordt bij een goede prestatie hooguit beloond met een halve liter heerlijk fris gerstenat. De andere 'jeugdhuizers' worden daarrond opgesteld en voetballen naar best vermogen. Hierin ligt de essentie van deze kompetitie na de wedstrijd wordt er in het jeugdhuis van de thuisploeg nagekaart en verbroederd en dikwijls brengt de kleinste overwinning de grootste festiviteiten met zich mee. Een essentie die ons op de been houdt en ons motiveert aan een toekomst te werken, waarbij alle Oostvlaamse jeugdhuizen de kans krijgen om zich te engageren'. Volgende ploegen schreven reeds inFC Steeg, Atletico Joko (Berlare), FC Zenith (St.-Gillis-Dendermonde), FC Ypsilon, FC Dido (Erpe), FC Juvenes (Zele), FC Terlinden, FC Antigoon (Wichelen). Voor alle informatie kan men terecht bij sekretaris Guy Wailly, Dr. A. Goffaert- straat 131/3, 9300 Aalst (tel. 053/71.08.91). BAD Reeds een aantal weken is de belangstelling voor het voetbal terug toegenomen. Nogal duidelijk ook bij de ontelbare fans en dan vooral voor de ploegen uit de nationale topklasse. Die spelen straks ook hun eerste match van de nieuwe kompetitie en voor de anderen wordt het dan nog even afwachten. Ondertussen zal de koorts naar de officiële start echter niet meer afnemen. Ook niet voor het voetbal der amateurs met Walivo als het grootste verbond in de regio Dender en Waas. Thans al met 115 aangesloten ploegen en waarvoor de kompetitieaanhef gepland wordt op zaterdag 5 en zondag 6 september e.k. De week voordien traditioneel ook met de eerste ronde van het bekervoetbal en al even traditioneel, wordt deze thans als een primeur doorgespeeld Walivo's eerste bekerronde: Zaterdag 29 augustus: 1F.C. Nancy Boys - F.C. Temsica 2. F.C. Portaels Sport - F.C. Klein Sinaai 3. V.K. Den Bos - V.K. Siera 4. F.C. Wijnveld - A.V.C De Vlasbloem 5. F.C. Oud Geel - F.C. Fortuna-Nantes 6. D.V.L. Avanti - V.K.W 70 7. R.C. Grembergen - F.C. Rembrandt 8. P W. Hemelaer - F.C. Puivelde 9. R.C. Raap - F.C. Briel 10. F.C. Stille Vrienden - F.C. Corner 11S.K. Moerheide - F.C. Bondgalm 12. F.C. Sportwereld - A.C. Geratex 13. V.K. Woodstock 66 - F.C. Milano 14. R.S. Bosdorp - F.C. Altodie 15. V.K. Trappen Steels - F.C. De Strijders 16. F.C. Jong Pekton - F.C. Herten Heer 17. F.C. Tripoli-V.C. Bristol 18. F.C. Scoutshuis - F.C. Liliane Boys 19. F.C. Familia - F.C. Bingo Boys 20. F.C. Rif - F.C. Koningshof 21. F.C. Karree-F.C. De Kroon 22. F.C. Katasvilla - F.C. Hof van Grembergen 23. L.V.K. Ankerhof - F.C. Dino Boys 24. F.C. Novelty - F.C. Pony 25. F.C. Avo - V.K. Leopoldstad 26. F.C. De Nieuwe Sportvnend - V.K. Rodeo 27. F.C. Pauls Videoklub - F.C. Tromp 28. V.V. Eendracht - F.C. Luitentuit 29. F.C. Welkom Sport - F.C. Venco Zondag 30 augustus: 1. Cera Stekene - F.C. Inter Decor 2. F.C. Zeemeermin - F.C. Van de Voorde 3. F.C. Makkers - V.K. Were Di 4. F.C. Favo-V.K. Siera 2 5. F.C. Geywa-F.C. Progress 6. F.C. Luitentuit - V.K. Troch Textiel 7. S.K. Bosdorp - F.C. Oud Geel 8 F.C. Pony - F.C. Bondgalm 9. F.C. Beckers - F.C. Portaels Sport 10 Jong K.W.B. Elversele - F.C. Briel 11 F.C. De Cock - Klub 65 12. F C. Atlantic - F.C. Scoutshuis 81 13. F.C. Cado-V.K. Den Bos 14. F.C Spaans Kwartier - V.K. Volksunie 15. V.K. Siera 4 - F.C. Wijnveld 3 16. F C Wijnveld 2 - V.K. Gouden Leeuw 17. F.C 1000 Appels-F.C Kommersanten 18. P.W Hemelaer - F.C. Samara 19. F.C. Real Witte Pen 1 - F.C. Metallo's 20. F.C. Jong Rembrandt - F.C. Bo-min 77 21F.C. Den IJzer - F.C. 't Klokhuis 22. F.C. The Bridge - S.K. Moerheide 23. V.K Brouwershuis - F.C. Real Witte Pen 2 24. K.W.B. Stekene - F.C. Oostberg 25. F.C. Sportklub Post - F.C. De Roos 26. F.C. Wembley - Oud K.W.B. Elversele 27. K.W.B. Sint-Anna - F.C. Azalea 28. F.C. Koekoek - S.K. Belsele 29. F.C. Young Bristol is vrij Voetbal. Geoffrey Moerman, nieu we speler van VVV Hamme (vh) ATLETIEK Eendracht Aalst Sophie Lippens, zij is pupil, liep de 60 m in 9.1stootte de kogel 6m50 van zich af en sprong 3m70 ver, goed voor 1.180 punten en een vierde plaats. Klubgenote Katrien De Mets, eveneens pupil, lietresp. volgende prestaties opte kenen -10.2 - 4m71 - 2m87 - en ein digde hiermee achtste. Baasrode Pupil Ronny Van Damme was de enige Baasroodse vertegenwoordiger. Hij liep de 60 m in 11.3, gooide de hockeybal 15m22 ver en sprong 2m57 ver; goed voor 452 punten en een zevende plaats. Pierre Van Rossem Voetbal. VW Hamme versterkte zich met Bert De Vleeschouwer (vh) Dat AC Lebbeke ruime en terechte aan dacht besteedt aan de jeugd, staat ai jaren als een paal boven water. De resul taten van de jeugdige atleten van AC zijn dan ook navenant. Een belangrijk element in die interesse voor de jongeren is het organiseren van wedstrijden specifiek voorbehouden aan de jongste atletiekbeoefenaarsZoals jeugdmeerkampen AC Lebbeke Bij de meisjesbenjamins stond geen maat op Ellen Van den Berghe. Ze liep de 60 m in 6.3, wierp de hockeybal 18m78 ver en sprong 3m43 ver. Goed voor een totaal van 954 punten en een overwinning in haar kategorie. AC Lebbeke skoorde overigens hoog in deze kategorie, want ook de tweede en derde plaats gingen naar Lebbeekse benjamins. Ilse De Batselier (10.0 - 24m44 en 3m28) totaliseerde 893 pun ten en Sarah Verhulst (9.8 - 12m24 en 3m37) was goed voor 759 punten. Sa rah etaleert trouwens een gestadige vooruitgang. Karolien Brijs (10.3 - 15m98 en 2.78) verzamelde 631 punten, goed voor een vijfde plaats en Marijke Van Buggenhout (10.7 - 8m70 en 2m37) sloot de rij met 364 punten. Bij de pupillenjongens noteerden we een vierde plaats van Kevin Hermans Hij liep de 60 m in 11.3, wierp de ho ckeybal 26m70 ver en sprong 3m71 ver, al bij al goed voor 1.151 punten. Meisjespupil Katrien Brijs verzamelde 838 punten (60 m in 10 rand. 5m52 met Metiek Gentil Dierickx van Ac Lebbeke begon pas in 1989 op 37-jarige de kogel en 3m01 ver), goed voor een leeftijd met kompetitie. Onder leiding van FrankyDe Feyter kan hij zich nu zesde plaats; Wendy Hauwelaert (10.2- meten met de beste veteranen van België. Hij is kampioen van Oost- 4m08 en 2m96) kreeg in totaal 699 pun- Vlaanderen op de 200 meter en de 400 meter. Bovendien is hij algemeen ten achter haar naam. kampioen van beide Vlaanderen en Vlaams Brabant 1992. Opnieuw een Lebbeekse zege bij de mi- niemenjongens. Daar zorgde Gert Brijs voor. Hij liep de 80 m in 11.1wierp de speer (400 g) 33m84 ver, sprong ander halve meter hoog en stootte de kogel (3 kg) 9m60 ver, al bij al goed voor 2.243 punten. Leeftijdsgenoot Olivier Van Cauwenberg (10.9 - 28m94 - 1m30 - 7m83) totaliseerde 1.949 pun ten. Sofie Dierickx, en met haar zijn we bij de miniemenmeisjes beland, liep de 80 m in 12.4, stootte de kogel (2 kg) 8m56 ver, sprong over 1m20 en sprong 4m13 ver, goed voor 1.667 punten en een vierde plaats. Atletiek. Ellen Van den Berghe, hier triomfantelijk gedragen door vrien din Sophie, is één van de beste benjamins van het land. Ze is kampioene driekamp, kampioene 60 meter (9.1), en kampioene kogel met 9,96 meter. Voorwaar een tornooi dat volgend jaar een wederuitgave vraagt. (pvr) - Lopen als sport en ontspanning is een zegt sekretaris Van Cauwenberg ingeburgerd begrip. Het is bij velen een Ondertussen vernamen we dat AC Den soort rituele oefening geworden als basis derland-atleet Leo Brusselmans werd voor een gezonder leven. Dat hebben we geselektioneerd om deel te nemen aan deze week te Grembergen kunnen vast- het wereldkampioenschap voor vetera stellen, waar ruim tweehonderd joggers nen dat op 27 en 28 augustus wordt kwamen opdagen om aan de 10de Den- georganiseerd in het Engelse Birming- der- en Scheldejogging. georganiseerd ham Dat dit evenement serieus wordt Qp 72 juli jl. werd te Lebbeke, in zaal Corso, de finale gespeeld van het door de Grembergse afdeling van AC voorbereid door onze atleten kan onder- iste -Open Snookertornooi Corso'. Denderland, deel te nemen. schreven worden door het feit dat ze Na de voorronden, waaraan het kruim van de Oost- en Westvlaamse De longsten en de veteranen konden momenteel een hoogtestage meemaken snookerspelers deelnamen ^^""a'^^'h,ussendeBraba We£ tussen de afstanden van 3 5 en Davos. ES&EïSftS TeTïpTnnXTbe, plei, met een 5-2 6,6 km, terwijl de meer getramde atleten ÖAU d y over 9,7 of 12,8 km liepen. Dolf Heu- ninck uit Sint-Gillis-Dendermonde was met zijn 78 lentes beslist de oudste deel nemer. Hoed af voor dergelijke prestatie. 'Voor mij komt het er niet op aan om prestaties neer te poten. Als oud-af standsloper ben ik me steeds blijven interesseren aan atletiek. Dat joggen vind ik een uitstekende gelegenheid om mijn oude knoken soepel te houden', aldus Dolf Heuninck, die er beslist jonger uitziet dan zijn werkelijke leeftijd. U ziet maar, joggen is gezond. Het parcours zelf, gelegen midden in de polders in de open natuur, was schitte rend te noemen. Het was ook minder warm dan de dag ervoor en meteen was er meer zuurstof in de lucht. AC Dender- land-sekretaris Gerard Van Cauwen- bergh was met deze tiende uitgave dui delijk een gelukkig man. 'We mogen ge rust zeggen dat onze organisatie een klassieker is geworden. Onze jaarlijkse jogging heeft telkens plaats op de 21ste juli Die datum ligt vandaag uiterst gun stig. We hebben geen konkurrentie dit jaar. Vandaar die grote belangstelling. Het hoofddoel blijft echter het joggen te propageren. Het gaat hierbij niet om een werkelijke wedstrijd, alhowel de bij de u u VAL-aangesloten atleten de gelegenheid Biljarten. Snookertornooi in Lebbeke. De finalisten Michaël Ven/oot (I.) en Vic Van Weyenbergh met beker (m d te baat nemen om serieus te trainen', gUy

De Voorpost | 1992 | | pagina 20