Jean Baeyens (A1). Patrick Malbrecq (B1), Pt Hendrik Vermeiren (Er) en Marcel Van Impe (A2) opnieuw andere namen s;:asr,tn* '=«,0.^^ Velina Wielerfederatie - Weekend van 10, 11 en 12 juli 1 t At4&91H örie 22 - 24.7.1992 - De Voorpost WIELRENNEN Vrijdag 10 juli in Zele-Hansevelde Door de overvloed aan aanvragen voor onze VWF-wedstrijden had het VWF- team een wedstrijd gepland op een doordeweekse dag maar met de eerste start te 14u00. Dit experiment bewees eens te meer dat op werkdagen alleen avondwedstrijden sukses kunnen heb ben. Hoewel er toch nog 120 renners aan de startlijn kwamen, is het vooral in de A-reeks dat men dan niet genoeg renners samenkrijgt. Bij de C-renners (de oudsten) waren er 48, bij de B's 45 en bij de A's amper 26 I Besluituitge nomen de week van 21 juli, steeds 's avonds organiseren na 18u00. De renners kregen een prachtomloop van zeven kilometer te verwerken en de or ganisatie was perfekt, bovendien wa ren er heelwat premies te verdienen en de afspraak voor volgend jaar is enkele uurtjes later gepland. één ronde namen ze 40" terug en op twee rondjes van het einde bedroeg de voorsprong maar 30" meer. Toen was de verstandhou ding weer gedaan en waren er individuele pogingen van vooral Devits, Verstraete en Laureys maar Rens, De Jonghe. Michiels en Hoebeke zorgden steeds voor de hergroepe ring. In de laatste ronde zagen de achtervolg ers de vluchters steeds voor zich uit rijden en toen Devits op twee kilometer van het einde toch nog weggeraakte, eindigde hij in het spoor van het kopgroepje Vooraan had Mar cel Van Impe zijn medevluchters nog verrast en kwam alleen toe terwijl Geert Van Spey- broeck het in een prangend spurtje haalde op Kris Verhasselt en Gino D'Hondt Willy Van Dijck werd tweede in de A2-reeks en Rudy De Jonghe haalde het vóór Jozef Hoebeke. De Zeienaars A. Michiels (6de), Martin Bonbnck (8ste), Serge Van Assche (12de) en Ronny Samson (13de) behaalden nog mooie uitsla gen. VWF-wielrennnen. Geert Van Speybroeck (A1) en Marcel Van Impe (A2), winnaars in Hansevelde, samen met Willy Van Dijck die tweede werd (xl) C-reeks: Luc Vettenburg en Frans Van Hoof, ex-aequo met Hugo De Kocker In het begin kwam de gevaarlijkste ontsnap ping van Danny Verekens, Paul De Rijbel en Etienne Rolus maar vooral Wies Carmeliet Jean Geerinck, Freddy De Blieck, Rudy De Bruyne en Gerry Steenssens zorgden steevast voor de hergroepering Op twee ronden van het einde ging, na een premiespurt, kampioen De Kocker resoluut door Onder een gutsende regen vervoegden eerst Frans Van Hoof en dan Luc Vettenburg de vluchter Ook Paul De Rijbel trachtte de kloof nog te dichten maar faalde. De drie bleven voorop en waar Vetten burg als enige C'-renner knap winnaar werd, kwam het tot een fantastisch spurtje tussen Van Hoof en De Kocker. Beiden flitsten gelijk tijdig over de meet en zelfs de fotofinish kon geen winnaar aanduiden. Samen uit samen thuis B-reeks Erwin Gryseels en Herman Moerenhout liet, die meteen zijn achtste tweede plaats behaalde, maar nog altijd op één been staat voor wat de zeges betreft. Derde was de plaatselijke Leonce Van der Linden, dan de sterke De Dobbeleer, verder Etienne Rolus en Henk Bolle. Van den Heede werd derde vóór Marcel Doeraene en Hugo De Kocker. B-reeksPatrick Malbrecq en Hendrik Vermeiren Na een boeiende en meeslepende wedstrijd kregen we twee zielsgelukkige winnaars op het podium, twee jongens die hun eerste zege binnenrijfden, die er voor geknokt hebben en het dus ook volledig verdienden Reeds van in de start gingen Kristof Surgeon en een fel verbeterende Johnny Michiels, wiens zege binnenkort kan verwacht worden, aan de haal Daarna waren het Tuypens, Hutsebaut en Bat- selier die verder aan de boom schudden en toen gingen Meulenijzer, Vermeiren, De Lange, Van der Goten en De Pauw op de vlucht. Een beresterke J. Michiels kon er nog bijgeraken en meteen waren er zes leiders die elkaar zeer goed verstonden en al vlug 30" namen. Toen sprong Mario Bauwens weg en in één ruk fietste hij naar de leiders toe. Hij bleef echter hangen op 30 meter en eerst kwamen Noens en Dirk Verguit aansluiten en dan het ganse pak. Op de drie ronden van het einde de zes voorop en op 25" Malbrecq, D'Hondt en Luc Ruys Op één ronde al negen leiders1 Onmiddellijk demarreerde Van der Goten maar Malbrecq en Batselier reageer den Op twee kilometer van de eindstreep nog drie leiders en dan een spurtje met Malbrecq als winnaar, vóór Van der Goten en Batselier. Bij de achtervolgers werd gespurt voor de B2-zege Een zelfverzekerde Hendrik Vermei ren, de laatste weken goed op dreef, zette zich resoluut van ver op kop en kon de aanval van de andere sterke jongen De Lange afweren, terwijl de intrinsiek snellere Meulenijzer geen verhaal had tegen deze krachtspurt. Johnny Michiels won de spurt voor de vierde plaats van Noens en De Pauw, terwijl Mario Bauwens UITSLAGEN Vrijdag in Zele-Hansevelde Reeks B11 Patrick Malbrecq, 2. Jacques Van der Goten, 3. Pascal Batselier, 4. Johnny Michiels, 5. Daniël Noens, 6. Mario De Pauw, 7. Mario Bauwens, 8. Antoine Troncquo, 9 peloton. De premies waren daaraan niet vreemd Al de pogingen noteren was slaven- ïjJtZ&SSf i arbeid. Bassez, Blanchaert, Van de Kerckho- BBjI 1 ve. Vettenburg. De Dobbeleer. Rotsaert, De - Rijbel. Temmerman en van Hoof staken hun neus aan het venster maar toen Jean vWF-wielrennen. In Goeferinge toonde het Waaltje Malbrecq zich de Geerinck, Wies Carmeliet en Hans Blanchaert beste van de reeks B1 terwijl Hendrik Vermeiren uit Grembergen de tot 25" namen, werd het gevaarlijk. Een bere- B2-reeks won (x!) ÏÏSp?PriSnm'ïfppnïrSh.L S.thfïln erkennen in de oppermachtige Van Dijck. De- he, 3. Etienne Lievens, 4. Aimé Michiels, 5. aïï ntpn MPt ynf ipfriPrc S innr vits was winnaar van de A'-reeks- terwil' Theo Van Handenhove, 6. Antoine De Cabo- aan te sluiten Met vijf leiders en 30 voor- 0anny Van Damme weer tweede werd vóór ter, 7. Freddy Goossens sprong zag het er goed uit. Achteraan zaten Qeert Q'Hondt en Raman. Danny zal binnen- echter nog Gustaaf Sonck Danny Verekens en kort met de bloemen zwaaien, zoveel is zeker andere Borremansen die de forcing voerden Vooral Sonck zorgde ervoor dat alles toch nog bijeenkwam en het ging een spurt worden Daar toonde Wilfried De Pauw zijn spurters- Reeks A11Geert Van Speybroeck, 2 Kris Van Wrttent)er9he'10 Luc Ruys kwaliteiten. Zelfs Danny Verekens en Wies Verhasselt. 3 Gino D'Hondt, 4. Danny Van ReeksB21. Hendrik Vermeiren, 2. Albert De Carmeliet moesten het hoofd buigen terwijl De Damme. 5 Jozef Devits, 6. Carlos Verstraete, Lan9e. 3 Ro'and Meulenijzer. 4 Jacques Rijbel zijn achterwiel toonde aan Hugo De 7. Stefaan Laureys, 8. Martin Bonbnck, 9! Malbrecq, 5. Hubert Van Craeynest, 6. Mare Hendrickx, 7. Mare Duquesne, 8. Hendrik a Comelis, 9 Cor De Keyser, 10 Robert Mal- x- I Reeks c'1 Danny Verekens, 2. Wies Car- BSfifeHr meiiet, 3. Leonce Van der Linden, 4. Gilbert De WW- Dobbeleer, 5. Etienne Rolus, 6. Henk Bolle. 7 Y Luc Vettenburg, 8. Florent Declercq, 9. Martin gfcr •==S5^BWBteurMgr|<grB'' -B Lampaert, 10. Hans Blanchaert. IB a m jen u 1 Reeks C21 Jerome Wille, 2. Hector Van den Heede. 3 Marcel Doeraene, 4 Hugo De BH Kocker, 5. Renè Droesbeke, 6 Paul De Rijbel, 7- JÊMt 7 Jozef Boone, 8. Jozef Augusteyns, 9 Ge- ''&JÈÊK *- iBplBr rard Gevaert. 10. André Fabry ^B \Mlr Zondag Erpe-Mere BUT - Reeks Danny Van Damme. Erwin Van den Jerry D'Hollander, 7. Kris Verhasselt, 8. Dirk Stam- VWF-wielrennen. In Goeferdinge won Danny Verekens de C'-reeks, meieer, 9. Ronny Samson, 10. Peter Decorte terwijl Jerome Wille de C2-reeks won (xl) Reeks A21. Willy Van Dijck, 2. José Hoebe ke, 3. Luc Pieters, 4 Désiré Vandaele, 5, Kocker en Louis De Boeck, Marc Reus, 10. Dirk Stammeleer. Helmut Tas, 6, Freddy Goossens, 7. Aimé B-reeksErwin Gryseels en Cor De Keyser Reeks A21Marcel Van Impe, 2 Willy Van Michiels, 8 Rudy De Jonghe, 9. Antoine De Gewoontegetrouw maakten de B-renners er Dijck, 3 Rudy De Jonghe, 4. José Hoebeke, Caboter. een boeiend kijkstuk van. Na tal van pogingen 3 Frank ^an 'mPe> A'm^ Michiels, 7. Theo Reeks B11Erwin Gryseels, 2. Luc Ruys, 3. sprongen Noël Maes, Cor De Keyser, Hendrik Van Handenhove, 8. Freddy Goossens, 9. Johnny Michiels, 4. Mare Herregots, 5. Her- Vermeiren. Erwin Gryseels en Pascal Batselier Ghislain Van Lierop, 10. Antoine De Caboter. wig De Meyer, 6 Pascal Batselier, 7 Chris- weg. Drie ronden lang vochten ze met 150 Reeks B'Erwin Gryseels, 2. Ronny De tophe Surgeon, 8. Mario Bauwens, 9 Pascal meter voorsprong tegen een met opgevend Wilde, 3. Johnny Michiels, 4 Pascal Batse- Muys, 10. Mare Diependaele. peloton. Toen wipten Luc Ruys, Mare Herre- lier, 5 Mario Langendonck, 6 Mario Bau- Reeks B21CorDe Keyser. 2. Noël Maes. 3. gots, Christof Surgeon. H. De Meyer, Mario wens, 7. Johan Hutsebaut (gedekl 8. Johan Hendrik Vermeiren. 4 Roland Meulenijzer. 5 Bauwens en Johnny Michiels weg uit het Plas. 9 NorbertVanHuffel, 10. Johan Brugge- Richard De Bruyn, 6. Hubert Van Craeynest. 7. peloton en na een meeslepende jacht konden man. Herman Moerenhout, 8. Mare Duquesne. 9. ze vooraan de vijf vervoegen. Met elf leiders Reeks B21. Herman Moerenhout, 2 Antoi- Robert Maldrie, 10. Hugo Tuypens was het peloton gezien De kopgroep bleef ne Cools, 3 Hubert Van Craeynest, 4 Ge- Reeks C'1. Wilfried De Pauw, 2. Danny samen en in een mooie spurt toonde Gryseels rmain D'Hondt, 5 Roger Tanckeré, 6. Cor De Verekens, 3. Wies Carmeliet, 4. Pascal Borre- zich de beste vóór Luc Ruys (die maar niet kan Keyser, 7. Luc Cocquyt, 8. Albert De Lange, 9 mans, 5. Mare Bassez, 6. Jean Geerinck, 7. winnen) en Johnny Michiels terwijl B2 Cor De Richard De Bruyne, 10 Robert Maldrie. Paul De Geynst, 8. Hans Blanchaert, 9. Gu- Keyser het nipt haalde vóór Noël Maes en de Reeks ci1 Luc vettenburg, 2. Wies Car- staaf Sonck, 10. Eddy Van de Kerckhove. winnaar van daags voordien Hendrik Vermei- meiiet. 3. Hans Blanchaert, 4. Paul De Geynst. Reeks C21. Paul De Rijbel, 2. Hugo De ren Pascal Muys eindigde nog dicht achter óe 5 E#enne Ro]us 6 Jean G6erincki 7. Gerry Kocker, 3 Louis De Boeck. 4. Gaston Van Den SS2 O nï Steenssens. 8 Danny Verekens. 9 Rudy De Hoecke. 5. Jozef Boone. 6. Jerome Wille. 7. Ronald Meulenijzer met R De Bruyn. Van Bruyne, 10. Freddy De Blieck René Droesbeke, 8 Marcel Doeraene, 9. Ge- De B-renners startten bi) goed weer. Na een uitloper van Roland Meulenijzer en heelwat pogingen van vooral Albert De Lange, kregen we een gevaarlijke aanval van het trio Stam meleer, Cornelis en Frank Veldeman. Ook zij werden terug ingelopen en naar het einde toe was er nog een poging van Mare Herregots Uiteindelijk werd het toch een massaspurt, van ver ingezet door Luc Ruys en knap door getrokken door Gryseels die eindelijk eens niet geklopt werd. Hij haalde het voor Ronny De Wilde en de steeds beter presterende Johnny Michiels. Bij de B2's toonde Herman Moeren: hout nog maar eens zijn snelle benen en gaf geen kans aan de verrassend goede Antoine Cools en kampioen Hubert Van Craeynest. Ben Moens werd twaalfde. Hendrik Cornelis veertiende en de heroptredende Zeienaar Hu- go Colman knap vijftiende. VWF-wielrennen in Hansevelde. Erwin Gryseels (B') en Herman Moeren hout (Ei2), samen met de heer Rudy Van Damme van R&R, die de koers sponsorde (xl) Zaterdag 11 juli in Goeferdinge De omloop in Goeferdinge is een boe man voor vele renners. Wegens de twee hellingen en steeds maar vals plat is er weinig ruimte om de rekupereren. Het zijn dan ook steeds de renners in vorm die daar de wet dikteren. C-reeks Danny Verekens en Jerome Wille Na één ronde noteerden we Guy De Wolf als eerste onruststoker. Nadien was het Vetten burg die de aanvalstrom roffelde Dan weer Eddy Van de Kerckhove maar die viel uit met een klapband. Dan weer Guy Stevens en Paul De Rijbel en daarna kwam dé ontsnapping van wéér Guy Stevens en Jean Geerinck. Dit duo en A. Troncquo nog uit de greep van het peloton bleven. Een groep waarvan Mario Van Wittenberghe het haalde, vóór Luc Ruys, Gry seels en Hutsebaut. De lokale Mare Herregots was knap 13de en aanvaller Gino D'Hondt slechts twaalfde. A-reeks Jean Baeyens en Helmut Tas Jean Baeyens heeft eindelijk zijn eerste zege binnen en wat voor éénMet de lef van een doorgewinterde prof ging hij na vijf van de 15 af te leggen ronden aan de haal op een keihard parcours waarop van rekupereren geen spra ke is. Hij bleef zonder één zwak moment de molen ronddraaien en verbaasde vriend en vijand. Proficiat, Jean Reeds na één ronde lag het peloton in drie stukken. De ronde nadien waren het Tas, Lievens, Baeyens en Samson die licht voorop lagen. Dan weer Tas, Van de Wille en Verhas selt maar ook Laureys, De Mets, E. De Clercq en P. Van de Wille. Toen begon Jean Baeyens aan zijn recital. Er kwamen reakties van Lie vens, Heymans, Tas, Michiels en De Mets maar Baeyens bleef zijn voorsprong opdrijven en op twee ronden had hij 1'5". Toen geraak ten A. De Mets, M. Heymans. K. Verhasselt, H. Tas en R De Jonghe uit de greep van het peloton. Zij bleven wel buiten schot maar konden Baeyens niet meer verontrusten. Een dolgelukkige Jean bolde als glansrijk winnaar over de meet. waarna er nog gespurt werd voor de eerste plaats in de reeks A2 Het was Tas die het haalde, vóór Rudy De Jonghe, terwijl Verhasselt in de spurt Heymans en De Mets regelde. Stefaan Laureys kon nog het peloton verschalken, waarvan Jo Heymans, Etienne Lievens en Jef Devits de eersten wa- Kocker, 3. Louis De Boeck, 4. Jef Caethoven, A-reeks Jozef Devits en Willy Van Dijck 5 jer0me Wille, 6. Frans Van Looveren. 7 Door al dat premiegewin was TGV Willy Van René Droesbeke, 8. Gaston Van Den Hoecke. Dijck met te houden Van in de start reed hij in 9. Lucien Asseau, 10. Marcel Doeraene de hoogste versnelling en slechts Gino zaterdag in Goeferdinge D'Hondt en Dirk Raman waren mee. Na één ronde had Dirk zich verschroeid aan het hoge na.otc tempo en dus nog twee leiders. Groot ala;elt 3 M'chalt Heymans 4 Atoln De Mets. 5 achteraan en tien renners rukten rich los uit Sle,aan Laureys' 6 J° Heymans' 7 Joal het peloton om een georganiseerde jacht te Reeks A11Jean Baeyens, 2. Kris Verhas- Laureys, 6. Jo Heymans. 7 Jozef Devits, 8. Patrick Pieters, 9. Dirk Van de Wille. 10. Erik Francke beginnen. Jozef Devits zag het gevaar en in gezelschap van Dirk Stammeleer, Luc Pieters R®eks A 1Helmut Tas, 2. Rudv De Jona- en José Hoebeke ging ook hij op zoek naar de l - vluchters De rest mocht het meteen vergeten "kkaHK- en werd tot 210" teruggedrongen. Vooraan duurde het tot op 4 ronden van einde vooraleer we 16 leiders kregen, maar niet voor k. - BÉ lang Geert D'Hondt ging er alleen vandoor en "Jw naamgenoot Gino moest lossen. Willy Van V- WsL Dijck, Hoebeke en Erwin Van den Driessche vervoegden Geert, iets wat ook Devits. Van Damme. D'Hollander en Raman hen nadeden BflBK Kris Verhasselt probeerde nog maar bleef hangen terwijl Stammeleer. Samson, De Cor- en Van Daele definitief af waren Sneltrein Van Dijck vond de groep I nog te groot en ging weer weg in gezelschap H van José Hoebeke. Alleen Jef Devits kon nog A, in extremis aansluiten. In de spurt moeslHoe- WF-melrennen. Jean Baeyens won in Goeferdinge de A'-reeks en beke tijdens de laatste meters zijn meerdere Helmut Tas schreef de A -reeks op zijn naam (xl) VWF-wielrennen. Luc Vettenburg won in Hansevelde de reeks C' terwijl Frans Van Hoof en Hugo De Kocker gelijk werden geklasseerd in de reeks C2 (xl) A-reeksenGeert Van Speybroeck en Marcel Van Impe Deze wedstrijd viel al vrij vlug in de goede plooi. Willy Van Dijck, Geert Van Speybroeck, Marcel Van Impe, Chris Verhasselt, Gino D'Hondt en Danny Van Damme ontsnapten reeds na amper twee ronden. Het peloton kwam nooit tot een georganiseerde jacht en de zes liepen uit tot 1 '20* Op drie ronden van het einde viel het achteraan toch uiteen en elf renners begonnen aan de achtervolging. Op liep uit tot 30 sekonden en ze zouden het ronden lang volhouden maar hun voorsprong bleef steeds schommelen rond de 25Op een goede ronde van het einde, in volle finale, werden ze ingelopen en gingen Jerome Wille. René Droesbeke en Danny Verekens aan de haal Dit trio legde er de pees op en werd niet meer verontrust. Verekens haalde het gemak kelijk, vóór Wille, knap winnaar van de C2- reeks en R. Droesbeke. De spurt van het peloton ging nog maar eens naar Wies Carme- Zondag 12 juli in Erpe-Mere De organisatoren van café De Vos had den weer voor een fraaie omloop ge zorgd met iedere ronde telkens een premie van 200 fr voor alle reeksen. Spijtig van enkele regenbuien maar met 135 deelnemers en een massa volk, zal men dat in De Vos niet gemerkt hebben. C-reeksWilfried De Pauw en Paul De Rijbel Wedstrijdpromotor Danny Verekens, daags voordien nog glansrijk laureaat in Goeferdinge en nu weer de blikvanger, was natuurlijk de geviseerde man. Al direkt kwam er zwier in het VWF-wielrennen. Vervolg van de C-sprint in Hansevelde. Blanchaert, Van Den Hoecke, Rolus en Geerinck herkennen we op het eerste gezicht (xl) e

De Voorpost | 1992 | | pagina 22