R. De Moor (E+), K. Clerckx (E), F. De Vos (D) en H. Van de Perre (C) D. De Pauw (E+), R. Gobert (E), A. Van den Bosch (D) en E. Keppens (C) M. Mortier (E+), K. Clerckx (E), A. Van den Bosch (D) en V. Van den Eynde (C) UkRQMAT 24 - 24.7.1992 - De Voorpost W.A.O.D.-veteranen op zaterdag te Oostakker Remi De Moor (E+) na zijn puike overwinning te Oostakker. Aan het "Rood Hekken" te Oostakker konden 102 veteranen aan de slag. Deze wedstrijd kwam tot stand door toedoen van E-plusser Etienne Verheggen. Het parkoer lag er voortreffelijk bij. alle hin dernissen zijn gekend omdat daar sedert jaren gekoerst wordt. In de categorie E+ liet Remi De Moor onmiddellijk in zijn kaarten kijken. Hij kon niet verdoezelen dat zijn conditie schitte rend mag genoemd worden. Eerst trok hij in de aanval samen met Lievin Troch, Marcel Chamonin, Adolf De Beul en Maurice Van Heule. Ze werden terug tot de orde geroepen en korte tijd later lan ceerde hij een nieuw offensief met twee andere renners in zijn wiel. Ook deze aanval kende geen succes omdat hij te weinig steun kreeg. Na 45 minuten wed strijd demarreerde hij nog maar eens en deze maal had hij meer geluk. De rest van de koers reed hij alleen aan de leiding en met ruime voorsprong kon hij de zege W.A.O.D.-veteranen op zondag te St.-Denijs-Boekel pakken. De spurt voor de tweede plaats werd gewonnen door Ludo Van der Eist vóór Jean Portaels en Adolf De Beul. De wedstrijd van de D- en E-categorie kende een mat verloop. Er werden enkele schuchtere pogingen genoteerd van o.m. Frits De Vos, Carlos De Clercq, Alfons Van den Bosch en Paul Vervliet. Met nog drie ronden te gaan viel de beslissing. De Antwerpenaar Karei Clerckx (E) trok ten aanval en werd ach ternagezet door Frits De Vos (D). Ze moesten rijden voor wat ze waard waren om hun minieme voorsprong te vrijwa ren. Tijdens de laatste ronde was De Vos even zijn concentratie kwijt en vergiste zich bij het nemen van de laatste bocht. Hierdoor werd Karei Clerckx licht afge scheiden winnaar van de wedstrijd. Frits De Vos eindigde tweede maar werd win naar van zijn reeks. Vier renners hadden zich nog afgezonderd waarvan Alfons Van den Bosch de snelste was vóór René Fiers. Milo Moentjes won de spurt voor de zevende plaats. Ook bij de C-categorie was niet veel animo, alhoewel aan een strak tempo werd gereden. Francis Helleputte, Willy Gillis en Stefaan Peeters zetten een of fensief in maar geraakten niet uit de greep van het peloton. Verder was het meestal een gesloten peloton die de Frits De Vos (D) en Karei Clerckx (E) in de bloemen gezet te Oostakker. rondjes afhaspelde. Na één uur wedstrijd trok Herman Van de Perre zijn register open. Het is al langer bekend dat hij niet veel vrijheid mag krijgen. Ook deze keer zagen de andere renners hem terug na de aankomst. Een fantastische spurt voor de tweede plaats werd gewonnen door Maurice Van Petegem vóór Ribert Ferket en Mare Michiels. M.V.A. De uitslagen: Cat E+: 39 deelnemers: I.Remi De Moor (Borgerhout) de 50 km in 1 uur 18 min.; 2. Ludo Van der Eist; 3. Jean Portaels; 4. Adolf De Beul; 5. Lievin Troch; 6. Marcel Mortier; 7. Marcel Cha monin; 8. Maurice Verbeke; 9. Karei Smet; 10. Andrè Van Oost. Cat E en D: 30 deelnemers: 1Karei Clerckx (Ekeren) de 55 km in 1 uur 24 min.; 2. Frits De Vos (1ste D); 3. Al fons Van den Bosch (D); 4. René Fiers (E); 5. Francis Van Dael (E); 6. Karei Alen (E); 7. Emile Moentjes (D); 8. Paul Vervliet (D); 9. Johan Van Slycke (E); 10. Pierre Ryckewaert (E). Cat C: 33 deelnemers: 1Herman Van de Perre (Koningshooikt) de 65 km in 1 uur 34 min.; 2. Maurice Van Petegem; 3. Ri bert Ferket; 4. Mare Michiels; 5. Jaco bus Beun; 6. Willy Roels); 7. Edilbert Keppens; 8. Gerald Goossens; 9. Willy Gillis; 10. Marcel Van Roy. Slechts 56 renners kwamen voor deze een strakke wind. Daarbij kwam nog een wedstrijd opdagen wat meteen een diep- probleem dat per ronde tweemaal een tepuntwas. Misschien waren er velen die overweg moest gekruist worden. Geluk- schrik hadden van het parkoers, met kig werd er maar eenmaal oponthoud enkele haakse bochten. Er stond tevens gemeld wegens gesloten overweg. Bij de categorie E+ werden enkele aan vallen genoteerd. De aanvalslustigen wa ren Lievin Troch (stilaan terug in goede vorm), Daniël De Pauw, Walter Cous- sens. Maar steeds werd de aanval ge counterd. Bij het ingaan van de laatste ronde passeerde een gesloten peloton voorbij de aankomstzone. Het gevolg laat zich raden: een massaspurt waarin Da niël De Pauw zich de rapste van het lot toonde, vóór Marcel Mortier, Etienne W.A.O.D.-veteranen op zaterdag te Erpe Verheggen en Manrice Verbeke. De inrichters te Erpe aan de Zevekoot- 4 Robert SrtsX'ges'coS De wedstrijd van de E- en D-reeks werd straat hadden een prachtige, selekheve 7 inhan van hard gemaakt door Robert Gobert. De omloop getekend. Vooral lastig gemaakt ™ers^Jp"n ™k9se varied Mathijs kon Slycke; 8 Roger Verhelle; 9 Ghisiain omstandigheden waren in zijn voordeel, door de vele glooiingen in het Partmers- he( Qn ontlopen en eindig(je storme: 10. Louis Wilmssens. hij houdt immers van hard labeur In de Er kwamen 88 veteranen opdagen nn ppn keuriae vierde Dlaats vóór Frits De Cat C en D: 34 deelnemers; 1Vic Van vierde ronde kon hij brokken maken. Al- Merkwaardig dat de winnaars reeds vele P 8 (Berlaar) de 65 km in 1 uur tons Van den Bosch. Carlos De Clercq en vermeldingen kregen zodat mag worden TO.Maunce'vanraege 2 lWi|| G|||is; 3 Altons Van August Van Woensel (allen O's) konden aangenomen dat ze als één van de sterk- vanoegruep. den Bosch (1ste D); 4. Wilfried Mathijs; aanpikken. Als enige E-renner in de kop- sten naar voor komen in hun onderschei- 5 Frits De Vos (2de D)1 6. Maurice Van groep zat Gobert veilig. In de eindspurt dene categorie „e uitS|agen. Petegem; 7. Lucien Pieters; 8. Willy stond geen maat op de snelle Altons Van De wedstrgd van de plussers had echter deelnemers. Marce| Mor- Roels; 9. Eric Van Landschoot; 10. Au- den Bosch. August Van Woensel werd niet veel om het W Samen vertrek en Ca E+. 34 deememers^ Marcel mor derde vóór De Clercq Johan Van Slycke met de E-reeks betekent dit voor velen H, Robert Gobert (E) en Alfons Van den Bosch (D) gehuldigd na de wedstrijd te SL-Denijs-Boekei. Daniël De Pauw samen met zijn echtgenote na zijn overwinning fe St.-Denijs-Boekel. Edilbert Keppens na zijn eerste seizoenzege te St.-Denijs-Boekel. won de spurt van de dichtste achtervol- aanklampen geblazen. Er was wel een gers. valpartij te noteren van Reimond Pieters, In de C-reeks was het blijkbaar de dag echter zonder veel erg. In de laatste van Fernand De Wael. Van bij de aanvang ronde, de beteren van de E-reeks reden van de wedstrijd reed hij in de aanval toen voorop, probeerde Daniël De Pauw samen met Francis Helleputte en Mauri- tot driemaal toe weg te demarreren. De ce Van Petegem. Ze werden terug gegre- derde keer leek het even dat zijn poging pen door de groep. Onmiddellijk hierop zou lukken maar hij strandde op 300 me- ging De Wael terug in het offensief. Na ter van de finish. Het spurtende peloton enkele ronden kreeg hij versterking van viel hem in de nek. Marcel Mortier toonde Gilbert De Coster Ze ontwikkelden een nog maar eens zijn snelle benen en liet stevig ritme en gaven de indruk voor de het hele pak achter zich. André Van Oost overwinning te zullen strijden. Ondertus- eigende zich de tweede plaats toe vóór sen hadden zich nog drie renners losge- Lievin Troch en Maurice Verbeke. maakt Jan Moes, Jacq Van Merriën- Bij de E-categorie was er de nooit afla- bourg en Edilbert Keppens. Deze drie tende Robert Gobert die slag om slinger beukten net zolang tot ze aansluiting kre= demarreerde om een bres te kunnen gen met de twee koplopers. Brute pech slaan maar het lukte hem niet. Het was voor Gilbert De Coster die lek reed in de daarentegen, met nog 3 ronden te gaan, laatste ronde. Bert Keppens draaide als Karei Clerckx en Pierre Ryckewaert die eerste de laatste bocht uit en niemand even de schijn gaven het laken naar zich kon hem nog voorbij. Eindelijk dan toch toe te halen. De koplopers waren echter een overwinning voor Keppens die al het niet opgewassen tegen de overmacht hele jaar van de ene ereplaats naar de van het peloton. Bij het ingaan van de andere rijdt. Zijn maat, Fernand De Wael laatste ronde was er dan toch een af- eindigde op een keurige tweede plaats scheiding tot stand gekomen. Een vijftal vóór Jacq Van Merriënbourg en Jan (Karei Alen, Georges Cornand, Robert Moes. Maurice Van Petegem was nog Gobert, Amedé Van Geyt en Karei maar eens de snelste van de groep vóór Clerckx) hadden afstand genomen van Willy Roels. het peloton. Het was meteen duidelijk dat M.V.A. deze hardrijders niet meer zouden ver ontrust worden en onder elkaar uitmaken De uitslagen: wie de bloemen zou ontvangen. In die Cat E+- 1 Daniël De Pauw (Impe) de laatste ronde moet er geweldig gefietst 46 km in 1 uur 12 min.; 2. Marcel Mor- zijn want het vijftal lag volledig uit elkaar, tier' 3 Etienne Verheggen; 4. Maurice Karei Clerckx werd de winnaar en op Verbeke-5 Lievin Troch; 6. Marcel Cha- 50 meter volgde Karei Alen. Dus terug monin;7. Lucien Asseau; 8. Herman Li- Antwerpen boven. Pierre Ryckewaert son; 9. André Van Oost; 10. Jos Ver- won de spurt van het peloton vóór Johan haert. Van Slycke. Cat E en D: 1. Alfons Van den Bosch Bij de C- en D-reeks werd het inleidend (Herenthout) de 51 kminl uur 18 min.; offensief op naam gebracht van Willy 2 Robert Gobert (1ste E); 3. August Van Gillis, Maurice Van Petegem en D-renner Woensel (D); 4. Carlos De Clercq (D); Carlos De Clercq. Bij de derde doortocht 5. Johan Van Slycke (E); 6. Pierre Ry- was alles terug samen en het commando ckewaert (E), 7. Emile Moentjens (D); werd overgenomen door Edilbert Kep- 8 René Fiers (E); 9. Ghisiain Storms (E); pens en Lucien Pieters. Ook zij konden 10. Willy Puymège (D). geen kloof slaan. Met nog drie ronden te Cat C: 1. Edilbert Keppens (Belsele gaan werd er een premiespurt betwist en Waas)de54 kminl uur20 min.,2. Fer- het gebeurt wel meer dat hierdoor een nand De Wael; 3. Jacq Van Merriën- kloof ontstaat. Alfons Van den Bosch bourg; 4. Jan Moes (NI); 5. Gilbert De stak de premiebuit op zak, gevolgd door Coster; 6. Maurice Van Petegem; 7. Wil- Vic Van den Eynde en Willy Gillis. Het ly Roels; 8. Ghisiain Van Lierop; 9. Eric peloton viel eventjes stil en het was ge- Van Landschoot; 10. Francis Helleputte. beurd. Van den Eynde toonde zich de 21 min.; 2. André Van Oost; 3. Lievin Troch; 4. Maurice Verbeke; 5. Lucien Asseau; 6. Daniël De Pauw; 7. Henri De Boer; 8 Walter Coussens; 9. Willy Ruys; 10. Willy Daem. Cat E: 20 deelnemers 1. Karei Clerckx (Antwerpen) de 52 km in 1 uur 20 min.; Karei Alen won de wedstrijd van de E-reeks terwijl Marcel Mortier eerstej werd bij de plussers te Erpe. Nationaal kampioen Vic Van den Eynde (C) en Alfons Van den Bosch (Dj in de bloemen te Eroe.

De Voorpost | 1992 | | pagina 24