Freddy Roelekens en Paul Boel André Van der Eecken '(H)Elene, je t'aime' Twee renners overleden Kampioenschap van Oost-Vlaanderen in Lebbeke V.W.C.L.-wielrennen De Voorpost - 24.7.1992 - 25 I» .«*.■31» II *»8. OS>,v SjÉtoj r Vorige week overleed in Gent- brugge de oud-beroepsrenner Jan Horemans op 82-jarige leef tijd. Jan was beter bekend als 'Flander' Horemans en was in de dertiger jaren een geducht wieler- prof. Onlangs overleed in Schaarbeek de gekende wielerveteraan Louis Van Ruysseveldt aan een hartstil stand. Hij was 71 jaar en lid van de O.V.W.B. j Zaterdag 11 juli in Oordegem In het Oostvlaamse Oordegem, waar 'den bok' trappist drinkt, verreed de VWCL de eerste wedstrijden van het weekend. De renners zorgden voor een fraaie wedstrijd en het publiek kon ge amuseerd toekijken op de helling ach ter de kerk, richting aankomst, hoe di verse aanvallen gelanceerd werden, maar ook hoe sommige renners moes ten ervaren hoe moeizaam het soms kan zijn om dergelijk obstakeltje te ver teren. Dat was echter maar klein brood met wat de renners de dag nadien zou den onder de wielen geschoven krij gen. Elene, nee, niet die mooie caféba zin, maar het dorp (zonder H), waar elk jaar de Ronde van Vlaanderen voor profs voorbijraast. Wie weet nog wie toen triomfantelijk die ganse dag in de aanval had gereden en alles op schitte rende wijze had afgewerkt 't Is inder daad al een tijdje geleden. Wie het zich nog herinnert weet dat de vorige koers met de vier reeksen samen werd verre den en dat er een schitterend winnaar was. Deze keer reden ze afzonderlijk maar die vorige winnaar mocht op nieuw zijn naam bovenaan de erelijst schrijven en hij wordt door iedereen binnen de VWCL als 'numero unogeci teerd voor het nakende Kampioen schap van België. A- en B-reeksen Dat Johnny Van Holen een puike konditie heeft hoeft geen betoog. Als hij goed rijdt dan gooit hij er graag de beuk in. Zo ook was hij van in het begin ten aanval getrokken, samen met Verhecken en het peloton volgde op een goeie 100 meter. Van de Velde en Taelman gingen op hun beurt op zoek naar de twee leiders en toen ze aansluiting kregen konden ze een helpende hand toesteken om de voorsprong tot 30" op te drijven. De strakke wind maakte het de vluchters niet gemakkelijk en toen het peloton terugkeerde en de anderen even wachtten bleef Verhecken het tempo volhou den en men gunde hem die 20 meter wel. Die korte afstand zou echter voldoende zijn om de beslissende ontsnapping te doen ontketenen. Van Gijseghem, Van de Velde, Van der Eec- ken, Poté en De Meersman overbrugden die luttele meters en dit groepje gleed op kouse voeten langzaam van het peloton weg. De groep reageerde niet en de voorsprong be droeg al snel 35". De ernst van de situatie drong echter door tot de 'brains' van Moreels, De Milde, Annaert, Nevens en Jaspaert en na een geweldige achtervolging kon ook dit kwin tet voor aan aanlsuiten. Deze elfkoppige kop groep bouwde de voorsprong stelselmatig uit en toen Roelekens, Matthijs, De Bruyn, Pari- daens en Van Durme (niet van de minsten) op hun beurt aan een achtervolging begonnen kon men de spanning snijden. De elf leiders waren echter op hun hoede en staken een tandje méér om die aanvallers op veilige af stand te houden. Een spurt met elf was dan ook de logische konklusie maar de helling net voor de aankomst zorgde voor een uiteenge slagen kopgroep, waarvan Robert De Milde zich de beste toonde vóór Annaert, Van Gijs eghem (1ste B), Jaspaert, Moreels, enz. C- en D-reeksen De renners waren dus verwittigd dat het geen klusje was om alleen of met enkele renners de aanval in te zetten want de wind was nog wat sterker komen opzetten en daarom reed het peloton gezamenlijk en afwachtend tijdens de eerste ronden. Voor Marcel Van Impe, die daags voordien een wedstrijd had gewonnen en nog goed op dreef was, ging het niet snel genoeg en hij ging er vandoor. Van der Eec- ken, De Kuyper, Boel, Wartel, Daneels, Van Steerthem en Sterckx sloten aan en weg was de goede trein. Jozef Clemmen probeerde nog aan te sluiten maar tevergeefs. Er werd geen enkele ontsnappingspoging meer toegelaten. De heren van het peloton achtten een vlucht taboe maar ze bedankten er ook voor om gezamenlijk op jacht te gaan naar de vluch ters. Van werken hebben ze daar zeker geen kaas gegeten Zo verloor het pak al snel één minuut en logischerwijze was er van terugkeren geen sprake meer. Toch liep het vooraan niet ge smeerd want de 62-jarige Victor Wartel moest zelf mee het tempo aangeven. Van der Eec- ken, zou Van der Eecken niet zijn indien hij zich bij deze situatie zou neerleggen en toen hij in de Kerkstraat fors uithaalde en alleen nog Van Steerthem (wie anders in zijn wiel zag zitten, besloot hij om door te gaan. Onder hun beiden zouden ze de overige kilometers afma len want hun vluchtkompanen hadden het moede hoofd gebogen en berustten in hun lot. Het peloton (type toerist) keek al tegen een beschamende 2' achterstand aan en dat zou zelfs nog 3' wordenDat trokken de twee leiders zich niet aan en ze maakten zich op voor de spurt, waarin Van Steerthem de snel ste was vóór Van der Eeken. Bij de zes achter volgers toonde Wartel zich de snelste en won zo de D-reeks. Uitslag Reeksen A en B 1 Robert De Milde (A), 2. Rudy Annaert (A), 3. Marc Van Gijseghem (B), 4. Renaat Jaspaert (A), 5. Jan Moreels (A), 6. Jan Van de Velde (A), 7 Michel De Meersman (B), 8. Filip Poté (A), 9. Edwin Nevens (B), 10. Patrick Verhecken Reeksen C en D 1Freddy Van Steerthem (C), 2. André Van der Eecken (C), 3. Victor Wartel (D), 4. José Sterckx (C), 5. Eddy De Kuyper (C), 6 Paul Boel (D), 7. Marcel Van Impe (D), 8. Etienne Daneels (C), 9. Jozef Clemmen (C), 10. Frans De Mey (D). Zondag 12 juli in Elene C- en D-reeksen Paul Boel brak met de traditie want Van Lon- dersele maar hijzelf demarreerde van bij de start, onmiddellijk gevolgd door Daneels, De Kuyper, Sterckx en De Gent. Het was maar een speldeprlk want het nu nog wakkere peloton liet niet begaan. Boel, in een uitstekende dag, probeerde opnieuw en hij kreeg de sterke steun van Van Steerthem, Van der Eecken en De Bruycker. De vier leiders hielden er een stevig tempo op na en zoals we het nu gewoon zijn hield het peloton voor andere escapades de deur dicht. Toch konden Tanckeré, Die- rickx, De Kuyper en Van Londersele door de mazen van het net glippen en de achtervolging beginnen. In de voorlaatste ronde, toen het peloton over de wegen zwalpte, kregen De Schepper, De Clercq en Brouwers een vrijge leide om het zinkende schip te verlaten. Voor aan verliep alles naar wens en toen de leiders de laatste ronde ingingen schroefden zij even het tempo terug. Van der Eecken ontdeed zich nog van zijn drie metgezellen (of twee, zoals u verkiest) en voor de D-zege kregen we een incidentenrijk spurtje, wat ten nadele van De Bruycker zou eindigen en Paul Boel als win naar zou aanduiden A- en B-reeksen In deze koers vrijwel hetzelfde scenario als in de vorige. Vier renners domineerden de wed strijd en alleen zeven achtervolgers onderna men er iets tegen maar tevergeefs. Het pelo ton leverde veel meer weerwerk, al was het dan verloren en het werd een felle strijd voor de B-zege tussen de zeven achtervolgers. Bij de leiders achtte Van Wetter het nodig om de koers 'uit te leggen' aan zijn vader, kwestie van moeilijkheidsgraadzeker Dus Van Wet ter, Roelekens, De Milde en Van der Eecken zouden de koers kontroleren en zich opmaken voor de spurt. De drie Emycorijders hadden dus alleen met Van Wetter af te rekenen, een klus die zo geklaard was met Luc Van der Eecken als winnaar. Voor de B-zege ging het tussen De Bruyn, Temmerman en Paridaens, waarvan 'sluwe Jef' zich de snelste toonde. Uitslagen Reeks A en B: 1Luc Van der Eecken (A), 2. Patrick Van Wetter (A), 3. Freddy Roelekens (A), 4. Robert De Milde (A), 5. Danny Van Houte (A), 6. Jean-Jacques Decoude (A), 7. Jozef De Bruyn (B), 8. Luc Schoonjans (A), 9 Eddy Temmerman (B), 10. Wilfried Paridaens (B), 11Stefaan Moens (A). Reeks C en D: 1 Andre Van der Eecken (C), 2. Freddy Van Steerthem (C), 3. Paul Boel (D), 4. René De Bruycker (D), 5 Roger Tanckeré (D), 6. Willy Van Londersele (D), 7. Johnny Dierickx (C), 8. Francois Brouwers (D), 9. Willy De Clercq (D), 10. José Sterckx (C). HDG Wielrennen. In Moerzeke won Bart Peelman voor eigen volk Tweede werd Laureys en derde Van Sweefelt (vh) i(D Wielrennen. In Moerzeke won Bart Peelman de amateurswedstrijd voor eigen volk. Ook OCMW-voorzitter Jef Van Wesemael kwam zijn dorpsgenoot gelukwensen (vh) Wielrennen. De Hamse wielrenner Gert Willockx stapt de ereplaatsen op. In Moerzeke werd hij vierde voor eigen volk. De zegebloemen zijn in zicht (vh) André aan die poging en het was een zeer attente Paul Boel die wist wat het goede wiel was en werkte door deze maneuvers op de zenuwen van André. Van der Eec ken was echter niet sterk genoeg om deze 'ancien' uit zijn wiel te piloteren en berustte dan maar in het feit dat ze met z'n vieren deze klus moesten klaren. Van deze tweedracht maakte de snelle Mauri ce Van Ginderdeuren gebruik om zijn naaste belager, De Clercq, achter zich te houden en de twee anderen onderling de opdracht te laten afwerken. De kranige Paul Boel gaf de ontmoedigde Van der Eecken het nakijken. Enkele ogenblikken later won 'el José' de spurt van het peloton, een spurt die voor de eerste plaats had moeten zijn, stelde José. Maar ja! A- en B-reeks De groep begon voltallig aan de traditio nele studieronde maar een aanval bleef niet lang uit. Van Wetter en Paridaens lieten het peloton in de steek en gaven het volle pond. Dat leek ons vrij vroeg, maar toen Roelekens en De Croock het tweetal kwamen vervoegen was het menens en voor het ondertussen verbrokkelde pelo ton was het onmogelijk om zich te orga niseren en de achtervolging op het ge touw te zetten. De koers was amper drie ronden oud en de goede ontsnapping was er al. Toen het verspreide peloton echter de stukken had gelijmd en met man en macht aan een remonte begon, kregen de vier vluchters het toch even benauwd. Het vreselijk hoge tempo in spireerde vijf renners om er nog een schepje bovenop te doen en zij namen afstand van de groep. Decoudin, Van der Eecken, De Bruyn, Jaspaert en Van Bie- sen geraakten dus in de achtervolging en dat was het moment waarop de vluchters hadden gewacht want met amper vijf hadden ze minder werkkracht aan boord en stilaan vergrootte de voorsprong van de koprijders. Het peloton viel opnieuw uiteen en boog het hoofd. De weg naar de winst lag voor de koprijders open en het achtervolgend vijftal zou nog Van Biesen verliezen (dat rijmten definitief moeten achterblijven. De voorsprong was nu reeds opgelopen tot 1 '35" en dus moest bij het ingaan van de laatste ronde de winnaar in het kwartet gezocht worden. Van Wetter en Roelekens lieten Pari daens en De croock nog in de steek om onder hun beiden voor de bloemen te spurten. Freddy Roelekens haalde het vóór Van Wetter en Paridaens klopte De Croock. Decoudin won het spurtje van het achtervolgend viertal, vóór Jaspaert, Luc Van der Eecken en De Bruyn, Uitslagen A- en B-reeks: 1 Freddy Roelekens (A), 2. Patrick Van Wetter (A), 3. Wilfried Paridaens (B), 4. Kurt De Croock (A), 5. Jean-Jacques Decoudin (A), 6. Renaat Jaspaert (A), 7. Luc Van der Eecken (A), 8. Jozef De Bruyn (B), 9. Jan Moreels (A), 10. Stefaan Moens (A). C- en D-reeks: 1. Maurice Van Ginder deuren (C), 2. Willy De Clercq (D), 3. Paul Boel (D), kampioen, 4. André Van der Eecken (C), 5. José Sterckx (C), 6. Ben Moens (D), 7. Marcel Straetman (D), 8. Etienne Danneels (C), 9. Oscar Ver- meiren (D), 10. Hubert D'Hondt (C). Het kampioenschap van Oost- Vlaanderen werd een sukses voor de organisatie want bij de A+B- renners werd de meer dan ver wachte winnaar, Freddy Roele kens, in zijn onderneming voor de titel gesteund door het kruim van de VWCL. Patrick Van Wetter, Wil fried Paridaensen de verloren zoon Kurt De Croock waren de vluchtge- zellen van de toekomstige winnaar en van bij de prille aanvang van de wedstrijd streek dit kwartet de plooien glad en gaf een denderen de demonstratie weg van hoe het eigenlijk moet. Bij de C+D-renners kwam er welis waar een onverwachte winnaar uit de bus want alle ogen waren ge richt op de ongenaakbare André Van der Eecken, die op de biljart omloop van Lebbeke niet op zijn vertrouwde terrein vertoefde maar eerder op een Westvlaamse om loop wegens de forse wind. On danks die wind werd het koerstem- po indrukwekkend hoog gehou den en dat gaf dan weer zoveel kleur en eer aan de winnaars. C- en D-reek Een zeer sterk gemotiveerde José Sterckx liet er geen gras overgroeien en stak het niet onder stoelen of banken dat hij de geelzwarte trui om de schouders wou. Van bij de start was het raak. Sterckx en Daneels, zeer bedrijvig, kozen voor de aanval maar een zeer alerte groep, zonder Van Steerthem, liet niet begaan. Hoe meer pogingen er onderno men werden, des te harder begonnen de 'Vlamingen' te fietsen. Niemand kon een goede vlucht tot stand brengen, hoewel er serieuze aanvallen ondernomen wer den door o.m. René De Bruycker, De Schepper, Van Londersele, Tanckeré, Moens, De Roe en De Paepe. Het was allemaal boter aan de galg. Het peloton, dat al enkele keren een veeg uit de pan had gekregen, bewees nu wat het echt kan. Niemand was sterk genoeg en hoe Dré Van der Eecken ook zijn kattespron- getjes zorgvuldig plaatste, telkens rea geerde het peloton gevat. In de voor laatste ronde ontbond Paul Boel zijn dui vels. Paul, een schitterende wedstrijd aan het rijden, beet van zich af en ging zonder dralen door. Van Ginderdeuren, ook zeer goed, De Clercq, lang geleden, en Van der Eecken beseften het gevaar en gingen vooraan aansluiten. Net nu het peloton even op zijn adem trapte en de strijdlustige Sterckx aan verpozing toe was, lukte dit viertal in zijn opzet. De goede ontsnapping, maar binnen bereik van de groep, was in de maak. Er werd ontzettend hard gekoerst maar de 100 meter voorsprong zou het kwartet tot de aankomst kunnen behouden. Een aanval van Van der Eecken was nog te verwach ten maar door het hoge tempo verzaakte i

De Voorpost | 1992 | | pagina 25