Eerste overwinning van 'Ons Vermaak' ipstal loor de mand Belgisch kampioenschap voor nieuwelingen in Buggenhout Winnen volstaat niet meer Kaatsen in Kastel Willy Davé en Julien Logier steeds winnaars Overwinningen voor Yvan Donnay, Julien Logier en Omer Van Molle Kaatsverbond van Hamme 1v r De Voorpost - 24.7.1992 - 27 Groot gejuich bij Ons Vermaak, dat deze week voor een eerste overwinning zorg de en dan nog tegen een onverwachte tegenstander: GeemzichtWeliswaar was Geemzicht naar de Roden Dries getrokken met een gewijzigde samen stelling. Dat werd het fataal. In het begin zouden de bezoekers het niet onaardig doen maar toen de thuisploeg met Emiel Oe Bus, Frangois Van Kerckhoven, Eddy Drieghe, Jimmy Cornelis en Antoon Van Hecke de goede kadans te pakken kreeg, geraakte Geemzicht in de verdrukking en op achterstand. Tot aan de rust konden de bezoekers nog in het lokale vaarwater blijven: 6-3. Na de verfrissing verwachtte iedereen dat Geemzicht ging toeslaan maar daarop wachtte men tevergeefs. Toch waren er veel goede pogingen langs D'Haese en Willaert maar meer dan twee spelen hebben die niet opgeleverd. Meteen lukte ons Vermaak een eerste overwinning en dan nog met fel uitge drukte cijfers. Dat Ons Vermaak in de wolken was, lag zo voor de hand. Invalboys 5 Corner 12 Eigenlijk het duel van de kansarmen, beide formaties staan immers onderaan de rangschikking. Een echt boeiende wedstrijd is het echter niet geworden. De bezoekende ploeg was vooral in de eer ste helft niette houden en liet zo rap als tellen een mooie 1-6 voorsprong note ren. In het tweede gedeelte kwam de thuisploeg meer aan bod en deed het bijzonder goed. Het ging nu vlotter en de Hamse formatie werd onder druk gezet. In deze periode pakte de thuisploeg nog vijf spelen mee en dat gaf een juister beeld van de ontmoeting. Het ziet er naar uit dat Invalboys voor de rest van het seizoen met de rode lantaarn zal opge scheept zitten. Iemand moet het doen... ABO Van Driessche 12 Corner 5 De bezoekers zijn er niet in geslaagd om met winst naar. huis te keren. Toch kre gen ze vooral in het begin van de lutte geweldige kansen. René Pletinck, Eddy Willaert, Gerrit Boon, Chris Malfliet en Alois Goossens kenden een beste start en ze zouden het zo goed doen dat ze halfweg al met 6-4 aan de leiding ston den. De jongens van Edward Moortgat hadden nochtans flink van zich afgebe ten. Het is naderhand gebleken dat Van Driessche zich werkelijk overtroffen had. Nadien moesten ze gas terugnemen en ze slaagden er amper in om nog een spel te laten noteren. Het verschil werd steeds maar groter en het zou nog een afgete kende nederlaag worden voor de jon gens van Sint-Anna. Ons Vermaak 9 Corner 12 Op de Roden Dries is het een boeiende wedstrijd geworden met veel wisselende kansen. In de eerste helft heeft de lokale ploeg de toon aangegeven. Ze speelde sterk en Corner had alle moeite van de wereld om volgen. Ze miste echter van een niet enkele kansen om een spel te pakken bij 40-40, maar zo gaat dat...Na de rust zou Corner het over een andere boeg gooien. Het speelde veel beter en langs een goede opslag werd Ons Ver maak in het nauw gedreven. Toen de ploegen op gelijke hoogte kwamen kan telde de wedstrijd volledig in het voordeel van de bezoekers. Ons Vermaak gaf ech ter niet op en ging nog een poosje flink meespelen. Bijna hand in hand gingen ze naar het eindsignaal toe. Bij 9-11 leek het erop dat de thuisploeg nog dichter zou eindigen maar opnieuw miste ze een spel en daardoor was het liedje uit. Rangschikking 1. De Keersmaecker 9 9 0 42 108 2. Cornerboys 6 5 1 42 71 3. VAG Mijs 7 4 3 31 64 4. Corner 7 4 3 63 60 5. Van Driessche 6 4 2 51 59 6. Geemzicht 7 2 5 77 48 7. Invalboys 8 0 8 96 40 8. Ons Vermaak 7 1 6 77 29 HVC Kaatsen in Buggenhout Opstal Bevordering Bevordering Kastel R&V Willebroek in-, [okejane 15 De ïpstal Pelote - 5 fuststand 8-5. Ïpstal dat voor deze belangrijke wed- itrijd tegen leider Kokejane alle hens aan ek moest roepen wilde men nog een 'in" /aterkansje behouden voorde promotie. /an Rekenkundig was alles nog mogelijk, de naar door het uitvallen van de talentrijke he' onge speler Hans Van de Velde, out voor Ie rest van het seizoen wegens een pierscheuring opgelopen tijdens een aalvoetbalwedstrijd, zakte Pelote als en kaartenhuisje in elkaar. Traditiege- rouw kenden de bezoekers een slechte (art. n de eerste helft en dit tijdens de beginfa- e werden er tijdens de eerste twee spe en na tweemaal 40-40 gelijk twee ballen luitengeleverd en de gastheren kwamen o gemakkelijk 2-0 voor. Na een onder- ireking van drie kwartier wegens de he- ige regenval werd een tweede start ge- leven aan deze partij. Een herboren Op stal kwam nu terug met enkel precisie ipslagen en degelijk keerderswerk van chterman Roby Seghers. De gasten 3 z( onden nu gelijke tred houden en via 4-3, >4 werd het uiteindelijk 8-5 bij de rust. (pnieuw was de regen spelbreker en de legen konden pas na een halfuur weer "liet terrein op. De eerste drie spelen van Je tweede helft werden nipt verloren na in 40-40 stand en dit door een paar uisjnissers in de terugslag. Opstal moest na in leze tegenslag proberen een punt veilig rusl t stellen, want een onder stoom geko- ienjnen Kokejane was nu niet meer te stop- in en het ging op zijn elan verder en in in ruk werd het 15-5. De thuisploeg is Dirtfcompleter dan Opstal dat vooral tijdens r t! de opslagbeurten maar bleekjes op de voorgrond trad. De uitblinkers bi) de thuisploeg waren Pauwels en de Fries Van Leeuwen. Bij Opstal kunnen Robby Seghers en Gunther Cami op een degelij ke prestatie terugblikken, Miniemen Eerste kompetitienederlaag Baasrode HTR 10 Opstal Pelote 7 De Opstalse jeugd trok met een bang hart naar het Baasroodse Meiregat. Ze ston den als aan de grond genageld in de beginfase. Na de nederlaag in de Belgi sche beker hadden de Opstalse jeugd spelers zodanig schrik voor de killers van Kastel dat Hof ten Rode de eerste vier spelen ten geschenke kreeg door de ar- chieslechte opslagen van de bezoekers. Het was Roby De Bruyn, vervanger van titularis Nico De Bruyn, op vakantie, die zijn medespelers het goede voorbeeld gaf en alzo de ploeg opnieuw in de wed strijd bracht bij 4-2. Opstal knaagde de achterstand stilaan weg en de gasten kwamen bij 6-7 even aan de leiding, Een reaktie van de thuisploeg kon niet uitblij ven en ondanks een degelijk verzet van een toch in een minderde dag verkerend Opstal kon Baasrode verdient uitmaken met 10-7. Door deze eerste kompetitienederlaag komt er opnieuw spanning en zodoende zou de wedstrijd Opstal-Kastel op drie dagen van het slot van het huidig seizoen wel eens de doorslag kunnen geven. Bij de bezoekers speelde Tim Meysman een goede wedstrijd. Kaatsen in '.astel Ruststand 3-8. In de eerste helft leverde de thuisploeg bij winderig weer maar liefst vijftien ballen buiten de lijnen en dit nadat de gastheren in de beginfase gelijke tred met de tegen stander kon houden. Na een 2-3 tussen stand liepen de bezoekers gaandeweg uit tot 3-8 bij de rust. Bij Willebroek leverde Van Hoemissen een goede prestatie af, dat de gasten beter waren kan men aan de ruststand zien. Na de koffie verbeterde het spel van de thuisploeg met een uitstekende Peter De Winter, die van op de plaats van achter man elke bal in hettamis terugkeerde. De tegenvallende Peter De Lille werd ver vangen door Hugo Steels en Kastel zette de achtervolging in onder het alziende oog van scheidsrechter Guido De Valck. Bij Willebroek behoorde Luc Peersman nu tot de uitblinkers en de zwakke scha kel werd daar ook vervangen en zo kwam Verscheuren in de plaats van Willy Smets. Bij een 11 -13 tussenstand lag de winst nog altijd in het bereik. Hoe de twee Peters, de Winter en Van Duysen zich ook weerden de zege ontglipte hen, maar met de overgekeerde ballen had Kastel de leiding, dertien tegen twaalf. Pupillen Kastel 6 Brussegem 10 Ruststand 4-5. Kastel leed een verdiende nederlaag te gen Brussegem. Bij de thuisploeg kon een goed spelende Kristof Vermeir zijn ploeg nog altijd in de running houden, zodat de ruststand van 5 zeker niet ge vlijd kan genoemd worden. In de tweede helft was de strijd spannen der, Colman werd ingebracht voor Heir- wegh en Peeters Bart kwam Willaerts vervangen, Verhelst Glen en Steven Die- rickx probeerden steeds de laatste vijf tien naar zich toe te trekken maar de Brussegemse spelers waren iets sneller. De thuisploeg keerde drie ballen over. Kaatsen. Ramen Verheyden met de scheidsrechteren de organisatoren van de 'Beker van Lebbeke' (foto guy) WIELRENNEN O.V.W.B.-wielrennen zondag 12 juli Dat de Ronde van Frankrijk verschillende wielerveteranen aan hun tv-toestel ge kluisterd hield is een feit. Er kwamen dus minder deelnemers aan de start van de wedstrijd in Bijgaarden. Daardoor reden de A- en b-reeksen sa men voor één uitslag, net als de C- en D-reeksen. In de eerste reeks bewees Willy Davé uit Vilvoorde dat hij voor het ogenblik veruit de beste is van de twee kategorieén samen. Na vier van de twintig ronden ging hij er alleen vandoor met in zijn spoor de Italiaanse super-veteraan Anto nio Cecchinato, maar die moest zich tevreden stellen met de tweede plaats, vóór Pol Van den Berghe die een lekke band kreeg. Bij de C- en D-renners was het opnieuw hetzelfde spelletje met Julien Logier die zijn elfde palm van het seizoen behaalde. Uitslagen A- en B-reeks: 1Willy Davé, 2. Antonio Cecchinato, 3. Pol Van den Berghe C- en D-reeks: 1Julien Logier, 2. Yvan Donnay, 3. Omer Van Molle. Op zondag 26 juli wordt te Buggenhout het Kampioenschap van België voor nieuwelingen (heren en dames internationalen) betwist. Het parcours loopt langs de Kalkestraat, Ravestraat, Broekstraat, Krapstraat, Hanestraat, Maalde rijstraat, Bosstraat en Bosdreef. Alle verkeer in voornoemde straten zal van 8 tot 20 uur verbonden zijn, met inbegrip van stilstaan en parkeren. Alle toegangen tot de omloop zullen worden afgesloten. De parkeerruimte aan de sporthal zal voorbehouden blijven voor de leden van de BWB en de deelnemende renners. Daar zal parkeerverbod gelden vanaf 7 uur. Het doorgaand verkeer komende uit de richting Merchtem, zal op het grondge bied van die gemeente afgeleid worden. Het verkeer komende van Dendermon- de zal afgeleid worden via Lebbeke en Sint-Amands. (pvr) O.V.W.B.-wielrennen logere III Jean Volders 8 Kastel R&V 15 Ruststand 2-8. Kastel, met de hete adem van achter volger Tourpes in de nek, liet op de stationsballodroom op onze nationa- e feestdag in Eigenbrakel onmiddel- ijk vanaf de start zijn bedoelingen 'lijken met name te trachten een Iriepunterte verzilveren. In de begin ne scheen dit te lukken want de Pbezoekers konden tot 0-6 uitlopen, pas konden de gastheren onder ruls van vooral Donnat, de uitblin ker bij de thuisploeg met twee over- Sekeerde ballen, een eerste spel ver drie impuls v roekke sieren. Via een 2-6 tussenstand ging het naar 2-8 bij de rust en voor Rap en Vlug een gunstige uitgangspositie voor een driepunter. Onder leiding van kapitein Herman Vernimmen die sterk en heel sekuur keerde en dit ondanks de last van een opgelopen verrekking, kon Kastel in de tweede helft een maximale voor sprong van 2-11 uitbouwen. Bij de thuisploeg ranselde men de ploe- gopstelling door elkaar en wat na dien zou blijken met sukses. Cas- saert verhuisde naar achterman en op die plaats begon hij plots goed te keren en Donnat kwam op grootmid den en op die plaats diende hij de Kastelse spelers goed van antwoord. In een ruk gingen de thuisspelers naar 5-11. Deze opmars van de thuisploeg werkte verlammend op de bezoekende achterman Danny Van Duysen, tot dan goed in de terugslag, kreeg plots geen bal meer weg en tot overmaat van ramp gaf hij bij een tussenstand van 6-12 met drie ar chie slechte opslagen zijn spel zo maar ten geschenke aan de tegen strever en meteen was het zo ver hoopte derde punt meteen in rook opgegaan. Het overige was natuurlijk van geen belang meer, want de be zoekers konden vlot uitmaken en on der het oog van een goed leidinde scheidsrechter Valère Colot uit Di- nant. Ditmaal kregen de deelnemers een echt zomerweertje aangeboden op de prachtige omloop van de nieuwe indus triezone van Ganshoren. De wedstrijden waren voorbehouden aan de reeksen B, C en D. Yvan Donnay mocht voor de eerste maal een palm in ontvangst nemen na zijn zege in de B-reeks. In de laatste ronde wipte hij weg en bereikte de aankomst met een halve minuut voorsprong. Als naar gewoonte won Julien Logier zijn twaalfde palm van het seizoen in de C-reeks na een mooie spurt die hij met lengten won. Wegens zijn jongere leeftijd was Julien verplicht om over te stappen van de D- naar de C-reeks maar dat De Kastelse spelers keerden elf maal de bal tussen de staken tegen amper vier ballen voor de tegenstander, maar Tourpes nadert tot op een punt van Kastel. Rangschikking Hogere III Kastel 2. Tourpes 3. Idegem 4. Terjoden 5. Rode 6. Zandbergen 7. Chapelle 8. Herne 9. Isières 10. J. Volders 11. Hellebecq 12. Okegem 13. Halle 14. Ladeuze belette hem niet om ook daar de plak te zwaaien. Voor Omer Van Molle was het een gele genheid om zijn ellende van de laatste maanden te vergeten. Hij won een spurt van vijf in de D-reeks. Uitslagen B-reeks: 1Yvan Donnay, 2. Louis De- nar, 3. Paul Van den Berghe, 4, Marcel Jacobs, 5. Constante Charlotto. C-reeks: 1. Julien Logier, 2. Jean De- langhe, 3. Serafin Droesbeke, 4. Corneil- le Scharlata, 5. August Delaen. D-reeks: 1Omer Van Molle, 2. Learco Firenze, 3. Emiel Van Veer, 4. Jean Plai- sant, 5. Mare Devos. 2 265 141 42 2 252 144 41 3 244 179 37 240 163 35 9 214 201 28 7 211 197 26 9 10 204 253 25 7 11 202 235 23 8 10 197 215 23 5 13 174 236 23 6 12 216 237 21 7 11 185 236 21 3 15 123 246 20 1 17 134 266 11 Wielrennen in Moerzeke. Met nog drie ronden te rijden ontsnapten Mare Laureys en de plaatselijke renner Bart Peelman (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 27