Quiévrain in het Dendermondse Aalsterse beleefde kampioenschap van Vlaanderen van de kaatssport De Voorpost - 24.7.1992 - 29 DUIVENSPORT emi Van Malderen, Marcel De Petter, Geert De Nul, William Vandriessche, G. en A. De Maesschalck, Alfons Moens, iustaaf Sterck, Pierre Bijl en Hubert Temmerman Andre Van Uytvange, Leopold Moortgat, voor Kamiel Heirman. De tweede ging Van Dooren en zn, Victor Rosez, Marcel aan de 2 Pr|is naar Alois Seymortier en Cool, Jan Verberckmoes. Aan de 16e de de^d.e aan de 27e cpnri]S naar Haen" prijs de tweede serie voor Jean Becque. tjsns-Gijsens. Aan de 50e prijs stonden Victor Rosez won de tweede van drie aan de drie eerst afgegeven duiven van Gil bert Van den Hof op de uitslag en dat was goed voor de eerste serie van drie aange duid. De tweede van drie en de eerste van vier was voor Albert Roggeman aan de DE WARANDE te BERLARE was de (erwinning bij de jonge duiven (220) wr Remi Van Malderen. Hij haalde het 17 in Norbert Bastiaens, Paul Roggeman, e*- mis Christiaens (4 en 6), Julien Bon- erens, Rene Poppe, Patrick Van irckhove (8, 14, 17), Remi Sigin en iger Heeckhout. Aan de 74e prijs won illem Druze de serie van drie duiven, lor Remi Sigin waren de series van vier vijf aangeduid. Bij de oude duiven iteerden we de 1, 7,10 voor Hippoliet in de Velde en verder vroege duiven ior Norbert Bastiaens (2 en 5), Camiel lyle, Louis Christiaens, Willy Verhey- m. Bij de jaarlingen kwam Louis Chris- ens goed aan zijn trekken met de 1 e en prijs Kopduiven voor Erwin De Grau- Patrick Van Kerckhove, Gilbert Van lendt, Victor Sigin (6 en 7), Willy Ver- yden. SCHOONAARDE speelde Marcel De itter sterk met de 15,6,16,17,21 al aegste aangiften bij de jonge duiven 4). Maurits Van Swalm begon met de 11, 12. Spanoghe en zoon stonden et de 3e en 4e prijs achter hun naam. oege duiven voor Gaby Reynvoet en eert Van Hauwermeiren. Patrick Hillaert gon aan de 7e prijs en won aan de 37e ijs de serie van tien duiven. De serie n 8 ging naar winnaar Marcel De Pet- nijf, Van lanoghe en zn wonnen de serie van de eerst afgegeven duiven, de oude de 12,5 voor Eddy Govaert verder Louis Christiaens en Kamiel ngoet. Bij de jaarse de 14, 6 voor itrick Hillaert en verder de 2, 5, 7 voor Idy Govaert. Maurits Van Swalm was rde. LEBBEKE CENTRUM kwam Geert De il bij de jonge duiven (537) goed aan trekken. Hij won de vlucht maar daar- ast ook nog de 8,18, 24 als vroegste jzen zat hij goed met de tweede bonse- Jean-Marie Van Peteghem deed een ede zaak. Hij zette zijn twee eerst afge- 77 iven duiven op de 3e en 6e plaats en 79 an de eerste bonserie en dö zetnum- 81 fcr. Vroege duiven voor Theo Maes, ios-burice Van Malderen, Richard De Fey- Bnsj, Frans Ravijts, Arthur Bucque, Abel Van n Sinay, Jozef De Nul, Desire Heyvaert fe, 14, 15, 17). Aan de 29e prijs was zef De Nul met de derde bonserie en jngeduid en rakend tot 50. Het is dezelf- melker die aan de 120e prijs de eerste rie van drie duiven wint. Ook Willy De eys en Desire Heyvaert putten uit die ijpe, eck-|miaan Pissens wint de serie van de 8 'st afgegeven duiven en Paul De Proft 107' goed voor de serie van vijf aangeduid. iae7' de oude duiven (90) was de zege voor edgezelschap-Mannaert voor Fran- Ca! is Boeykens, Frans Cooreman, Gilbert serie van twee en de eerste serie van drie duiven. Met de 2, 3, 10 wonnen Thie- rens-Ost de tweede serie van twee aan geduid bij de jaarlingen. Kopprijzen voor Luc Verschelden, William Van Dries- sche, Oscar De Schrijver (6 en 9). Paul Wuytack klokte met de 8,13 en 17 en 3 op 3 de eerste serie van drie duiven. Bij DE SNELVUEGERS te ZELE-HEI- de 45e prijs. In de reeks jaarlingen mikte Jozef Mat- thijs in de roos voor Frangois De Smedt, l,., w..kk.kIkUw..» <,..u-..br Theo Segers, Adrienne De Busschere, KANT ging de hoofdprijs bij de jonge Remy Cornelis, Willy Geerinck, Marcel 101 e prijs. Leon Smekens won de twee duiven (246) naar G. en A. De Maes- De Nul, Reginald Van Goethem, Roger de serie van vier aangeduid aan de 160e De Clercq, Robert Ringoet, Frans en zn pr|)s-,J(ozef D"ïlandeüTnnde eerSte Van Extergem, Em. en Jozef Derickx, van vijf aangeduid aan de 209e prijs. iert, die aan de 12e prijs de eerste nserie won, Paul Van Nieuwenhove, liel Van Biesen, Richard De Feyter, laisy an Ost, P. Van Weyenberghe; Mare leert reecken wint de tweede bonserie. Bij jaarlingen (81juichte Abel Van Sinay de hoofdprijs voor Frans Van den aele, Petrus Tilley, Georges Van Ver ben, Rene Van Lierop, Frans Coore- n, Paul Van Nieuwenhove, Damiaan sens. Met de 9e en 10e prijs was de ste bonserie voor Richard De Feyter. tweede was voor winnaar Abel Van schalck voor Alfons Vercauteren (2 en 5), Albert De Wandel, Jaak De Wilde, Oscar Maes (6 en 7), Michel Heirman, Maurice De Maesschalck. Met de 10e en 11e prijs won Jules Dierickx-Visschers de eerste serie van twee. Winnaars G. en A. De Maesschalck wonnen de tweede aan de 19de prijs. Jules Dierickx-Vis schers was de grote slokop. Aan de 24e prijs de eerste van drie en aan de 51e prijs de eerste van vier aangeduid en aan de 88e prijs de eerste van vijf aangeduid. Marcel Van den Bergen won de tweede van drie. Bij de oude duiven ging de hoofdprijs naar Gustaaf De Wilde voor Paul Dierickx-Visschers, die met de 2 en 4 de eerste serie won. De tweede was voor Luc De Maesschalck met de 3e en 5e prijs. Vroege duiven voor Paul Die rickx-Visschers, Andre Van Puyen- broeck (7 en 8), Eric Schepens en Bob De Brabanders, die de serie van vier won. Aan de 25e prijs was de serie van drie duiven voor Gustaaf 'De Maes schalck. Schiettecat-Colewaert haalden het bij de jaarlingen voor Albert Van Win kel, Louis Dhondt (3 en 14 en eerste serie van twee), Frans Baeck (4 en 9), Eric Schepens, Georges Christiaens, Ediers-Certijn, G. en A, De Maesschalck. De uitblinker was Marcel Van den Bergen met de 6,15,16 en 17 en vier op vier en de series van drie en vier aangeduid. Te ZELE-HUIVELDE ging de hoofdprijs bij de jonge duiven (377) naar Alfons Moens voor de aebroeders Roels. Gilbert D'heer, Andre Van Avermaet (4 en 8), Filip De Ridder, Jozef De Wiide, De Bac- ker-Vehent, Gustaaf en zonen Raem- donck, Albert Pletinck (AV), Frans Van Dael. De eerste serie aan de 18e prijs voor De Backer-Vehent en de tweede aan de 19e prijs voor Albert Pletinck. Andre Van Avermaet won de derde aan de 22e prijs. Aan de 93e prijs de fietsserie voor Cyriel Verstuyft en de tweede aan de 97e prijs voor Andre Van Avermaet, die aan de 129 zijn zes duiven op de uitslag had en de serie van zes aangeduid won. Winnaar Alfons Moens won de eerste van vijf aangeduid. Bij de duivinnen de 1 e en 2e voor Gilbert Temmerman. Bij de oude duiven (76) de eerste en tweede prijs voor De Backer- Vehent en ook de eerste serie. Vroege duiven voor Jozef Debbaut (3, 5, 10), Jozef Temmerman. Aan de 26e prijs de eerste serie voor Andre Van Uytvange en aan de 30e prijs de tweede voor Marcel De Nul. Aan de 33e prijs de eerste van drie voor Edward Van Meervenne. In BUGGENHOUT DEN BELG was de hoofdprijs bij de jonge duiven (331voor Pierre Bijl. Charly Wauters kwam zeer goed aan zijn trekken met de 2e en 12e prijs en de eerste bonserie. Roger Van Doorslaer 3, 5,13,17 was een van de melkers met een reeks vroege duiven. Aan de 26e prijs won Leon Segers de tweede bonserie. Aan de 37e prijs was de derde bonserie voor Roger Van Spi- tael. Vroege duiven Gust Van Spitael, Leon Seghers, Marcel Jacobs, Frans Van de Velde, R. en zn De Man, Louis Vanspi- tael, Jean De Smedt. Frans Van de Velde wint de serie van de 5 eerst afgegeven duiven. Charly Wauters wint vijf aange duid aan de 99e prijs. De serie van 12 duiven ging naar Rene en zn De Man. Bij de oude duiven won Roger Van Door slaer voor Frans Maes. Te ZELE EERLIJK DUURT LANGST won Hubert Temmerman de vlucht bij de jon ge duiven voor Luc en zn Van den Abbee- le, Leon Seymortier (3 en 4), Georges Van den Abbeele, Kamiel Heirman, Ge rard De Wandel, Albert Roggeman, Alois Bracke, Haentjens-Gijsens, Alois Sey mortier, Jos D'Hollander. Aan de 17e prijs de topserie van twee aangeduid Duivensport. Alois De Greef, steeds paraat en een goede vriend van iedereen (mt) K. j6N Aalst. De wisselbeker van Vlaamse Kaatskampioen ging opnieuw naar Tollembeek. Bever moest in de finale de duimen leggen (a) 3 het TWEEVERBOND MOERZEKE NTRUM zwaaide William Van Dries te met de bloemen bij de jonge duiven Va' 16) voor Cyriel Smet, Frans Robbe- Her ht, Benoit De Saeger, Thierens-Wil- nhof, Kristel Dhollander, Jean-Pierre fnmens, Frans Van Riet, Leon De Clip- •5P eir, Oscar Deck, Oscar Deschrijver, iMa; iy vercauteren. Hubert Ost won aan 23e prijs de eerste bonserie. De twee- was aan de 25e prijs voor Oscar Deck Leon De Clippeleir won aan de 27e sde derde bonserie. Jozef De Munck n de eerste serie van drie duiven aan 37e prijs. Oscar De Schrijver won de tde aan de 99e prijs. Voor Cyriel iet was de eerste serie van vier duiven iserveerd. Hij won ze aan de 120e De tweede van vier stond achter de van Benoit De Saeger aan de 124e dubbelslag voor Andre Peelman. "jpigedubbelde jaarling won zowel bij de We duiven als in eigen kategorie. Hij Ifeelde sterk. Bij de oude duiven de 1e |l 10e en bij de jaarse de 1 en 7 en Jtens de eerste serie aangeduid en fens maar twee duiven mee. Vroege fte duiven voor Paul Wuytack, Thie- jS-Lindenhof, Henri Delcart, Jozef De Jnck, Andre Van Haute, Thierens-Ost, lert De Nil, Louis Van Vossel. Henri leart won aan de 22e prijs de tweede In de late avond van 11 juli werden in de Aalsterse Keizershallen de bekers van cafe Herleving en zijn dynami- beker van de beste koordspeler ging uitgereikt van het Kampioenschap van Vlaanderen van de Kaatssport. De sche equipe maakten van dit Kam- naar Marc Sabbels van Tollembeek, M u uk- lafste jaren leeft de Houtmarkt in Aalst weer op. Dit niet alleen omdat pioenschap van Vlaanderen ander- terwijl Luc Vermeir van dezelfde Temmerman1GebfoedersToels S K^atsclub Jiving er haar terrein heeft, maar ook omdat het Kampioen- maal een perfekte organizatie. Dit ploeg de trofee van de beste speler iann TnV nnknnn rtP '1 ?P V,aandcrc" «r8«P«W Sinds 1860 wordt de Houtmarkt kwam ook tot uiting in de dank- mee naar huis mocht nemen. Pascal lliano. Aan ae we prijs OOK nog ae als kaatsterrein gebruikt en met wisselend sukses werd dit tot vandaag ook woorden van Roger D'Hondt, sche- fietsserie voor winnaars De Backer-Ve- volgehouden. pen van sport, die in het onthaal- hent. Bij de jaarlingen de 1e en 3e prijs kompleks van de Keizershallen, de Het terrein op de Houtmarkt ligt er sterker. In de laatste manche werd finale afsloot met het uitreiken van met 7-6 een achterstand van 1-4 ge- de bekers. heel goed gemaakt. De wisselbeker, die na drie over- Op nationaal vlak is dit Kampioen- winningen op vijf jaar mag behou- schap van Vlaanderen ook een den blijven, ging uiteraard naar Tol- hoogtepunt. In de kaatskringen lembeek. Bever moest zich tevre- wordt het zelfs het Wimbledon van den stellen met een tweede plaats, de kaatssport genoemd. Lodelinsart en Ottignies werden Miel 'Paco Milou' Van den Broucke respektievelijk derde en vierde. De voor Jozef Debbaut en meteen ook de eerste serie. Goede resultaten voor De keurig geasfalteerd bij. Een paar Backer-Vehent (2 en 6), Kris lliano, Adolf weken terug werd er de finale van Heirweg en Gilbert Temmerman. De uit- het Kampioenschap van Vlaande- blinker was Philemon Staes met de 4,7, ren gespeeld, na dat voordien ge- 9,21 en 4 op 4 en naast de fietsserie ook speeld werd om de overwinning in de serie van vier aangeduid. de reeksen. Ruim 1.500 toeschou- In het VIERVERBOND OUDEGEM - AP- wers volgden de finale tussen Tol- PELS - DENDERMONDE - GREMBER- lembeek en Bever. Op de feestdag GEN klokte Gustaaf Sterck de snelste van de Vlaamse Gemeenschap heb- jonge duiven tussen 941 konkurrenten. ben de Vlaamse ploegen de Waalse Hij werd het dichtst benaderd door Heli in het zand doen bijten. De Vriendt, Paul Amand, Hendrik Van De kaatssport wordt echter vooral Laere, gebroeders Vanderborght, Paul in Wallonië beoefend. Dit dan naast Uytendaele, Maurits De Groeve, Jozef Brabant en Oost-Vlaanderen. Dit Temmerman, Clement Blindeman, Wil- was dan ook vast te stellen aan de fried Costers, Antoine Vereecken, Ra- plaats van herkomst van de deelne- vijts-Mertens, Pierre Van de Wielle, Ju- mende ploegen aan het Kampioen- lien Cool. Aan de 29e prijs de superserie schap van Vlaanderen. In de pre-Se van twee duiven voor Wilfried Costers, lekties van maandag 6 juli tussen De tweede werd aan de 52e prijs gewon- Bever, Welar, Nijvel en Horrues nen door Andre Van Acker, de derde aan haalde Bever een finaleplaats, de 55e prijs door Willy Geerinck, Jean Op dinsdag 7 juli liet Lodelinsart de Becque was goed voor de 4de aan de ploegen eerste hoger II, Buizingen 59e prijs. Willy Geerinck won de eerste en Bassily achter zich. Op woensdag serie van drie duiven aan de 107e prijs. 8 juli haalde Ottignies het van Bai- Aan de 136e prijs de tweede van drie sy-thy, Courcelles en Meerbeke. voor Ravijts-Mertens en de derde aan de De finale die op zaterdag 11 juli 137e prijs voor Weduwe Meulebroeck. plaats had, voltrok zich op het met Het ging nog beter voor Ravijts-Mertens. jute-doeken voor nieuwsgierige Ze wonnen aan de 158e prijs de eerste blikken afgeschermde terrein op de De Geyter van Bever kreeg de be ker van de beste 'keerder' of 'bal- len-overgever' zoals dat door Miel Van den Broucke zo plastisch werd uitgedrukt. (P.H.) serie van vier duiven. Roger Declercq was aan de 251e prijs goed voor de tweede van vier en de derde ging aan de 260e prijs naar Spanoghe en zoon. Bij de oude duiven (149) blonk Michel Geeraert uit. Niet alleen met de eerste prijs. Hij zette zijn twee andere duiven op de 11 e en 42e plaats en dat was de serie van drie aangeduid. Met de 2e en 10e prijs won Benoit Cornelis de eerste serie van twee. Kopduiven voor Jean Becque, Houtmarkt. Ze leverde een boeiend kijkspel op. De finalisten Bever, Lo delinsart en Ottignies, kwamen op tegen Tollembeek, de winnaar van vorig jaar. Topspeler Van Snick, van de ploeg Bever, kwam op tegen Tollembeek, de ploeg die hij vorig jaar aan de overwinning hielp. He laas voor Bever was Tollembeek in de ultieme, beslissende periode, Aalst. Bij een puike organizatie kon het Kampioenschap van Vlaanderen voor de Kaatssport op een biezonder grote belangstelling rekenen. Ruim 1.500 toeschouwers volgden de finale (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 29