Rustbanken te veel of te weinig in Erpe-Mere? Aalsterse Fifty-One Club schenkt 100.000F aan VZW 't Nest Nathalie De Frenne vinkenkampioen Erpe-Mere Octopus wielertoeristen uit Mere reden naar Lourdes De Voorpost - 24.7.1992 - 3 De service-club Fifty-One Aalst steunde dit jaar al twee sociale projekten: de school voor Buitengewoon Onderwijs Ibso-Horizon en de Vlaamse Vereniging voor Autisme. Vorige week woensdag overhandigde de 51-Club voorzitter Mare Sorgeloos nu ookeen cheque van 100.000F aan de vrijwilli ge medewerkers van vzw 't Nest aan de Albert Liénartstraat te Aalst, een autonoom dagcentrum voor schoolgaande kansarme jeugd. Niet alle kinderen kunnen thuis re kenen op aandacht en een goede opvang. Dikwijls ontbreekt wat menselijke warmte, voelen ze zich verlaten wat resulteert in aggressivi- teit. Vzw 't Nest, een autonoom centrum voor schoolgaande jeugd, staat klaar om probleemkinderen op te vangen. Om de herstelling en aanpassings- werken van hun nieuwe vestiging aan de Albert Liénartstraat (aan vankelijk in de Botermelkstraat) fi nancieel wat op te vangen, schonk de Fifty One Club Aalst aan 't Nest een financiële tegemoetkoming van 100.Ü00F. In februari 1984 al werd in Aalst de aanzet gegeven tot de oprichting van een kleinschalige opvangmoge- lijkheid voor kinderen, die om di verse redenen moeilijkheden on dervinden in het thuismilieu. Bij de start huurde het centrum een ruim te in de Botermelkstraat, waar kin deren enkele uren per dag opgeno men werden; later is dat de woning aan de Albert Liénartstraat 20 ge worden. Het pand van 't Nest is centraal gelegen, dicht bij diverse onderwijsinstellingen en met het station en de bushalten in de buurt gemakkelijk te bereiken. Het centrum 't Nest richt zich voor al tot kinderen tussen 6 en 12 jaar en zorgt voor een 20 tal uur begelei ding per week. Ook in de vakantie periode en in de weekends worden er aktiviteiten georganiseerd. Alle kinderen komen er op verzoek van hulpverlenende instanties, zoals het Comité voor Bijzondere Jeugdzorg, de Jeugdrechtbank, het OCMW en de scholen. De werking van 't Nest is door de inbreng van mensen uit het onder wijs, de gezondheidszorg en de hulpverlening ingepast in het Aal sterse welzijnswerkingsgebeuren. Zowel oprichters als vrijwillige me dewerkers zijn Aalstenaars. De vzw Het Nest is pluralistisch van opzet en werd erkend als Project Kansarme Jeugd. Het wordt erkend als Autonoom Dagcentrum voor Schoolgaande jeugd, maar krijgt geen betoelaging. Daarvoor moet ondermeer nog aan huisvestings- voorwaarden voldaan worden. De financiële hulp van de Fifty-One Club Aalst is een bijdrage voor de noodzakelijke aanpassingswerken. Het gelijkaardig initiatief in de Dr. De Moorstraat De Vlier werd vorig jaar op dezelfde wijze door de Fif ty-One Club gesteund. Info 't Nest 053/78.82.28 en na de schooluren op nr. 053/78.71.33. P.H. Erpe-Mere. De groep wielertoriesten van Octopus Mere staat klaar om door medepastoor Jan Coppens gezegend te worden vooraleer aan de tocht naar Lourdes te beginnen (jv) Waar de familie De Moor uit Nieu- werkerken aantreedt met een vink moeten de andere vinkeniers strij den voor een ereplaats. Dit is tij dens de laatste zettingen bij de Meerse Vinkeniers nog eens duide lijk gebleken. Tijdens de reeds tra ditionele 11 julizetting trad Danny aan met zijn Dari die er toch 835 deuntjes moest uitpersea om de overwinning te behalen want hij werd nauw op de hielen gezeten door Silva van Ger. Van der Kelen met 805. Dit zijn natuurlijk hoge scores want Nath. De Frenne werd kampioen van Erpe-Mere op die dag met Elvis die er 'slechts' 580 zong. Op zichzelf is dit een hele prestatie voor een vink maar als men moet afrekenen met kleppers van het formaat van Dari is het on begonnen werk. Het dient daarbij gezegd dat Dari heel wat meer zal gekost hebben dan Elvis en deze Dari is wel een uitzondering. Hij werd trouwens door de eigenaar aangekocht maar voor hoeveel blijft een open diskussie. Deze vogel is echter een uitzonderingen een rari teit in de vinkensport. Elvis van N. De Frenne is echter een doodgewo ne vink van de echte liefhebber die er zijn hobby van maakt en geen fenomenale bedragen besteedt aan de aankoop maar liever overgaat tot zelfkweek. Dari De vink van D. De Moor, Dari, is volgens kenners een vogel met ka rakter en temperament waar men slechts een van tegekomt op 10.000 andere vinken. Vroeger is de familie De Moor al tijd door de vinkensport aangetrok ken en de hobby werd van vader op zoon overgedragen. Ze stopten ech ter alle aktiviteit in 1978 maar sinds een drietal jaren zitten zij weer in de rij met de aantekenstok en een uit zonderlijke vink die op 20 april te Mere maar liefst 1.015 liedjes zong in één uur. Het kleinste aantal dat ze dit seizoen zong was 'maar' 725 maar meestal tekent men meer dan 800 deuntjes op en één keer 935 in mei te Denderhoutem. 11 julizetting De zetting die sinds een drietal ja ren in het kader van de Guldenspo- renviering georganiseerd wordt, wordt steeds meer populair. Het is in feite de Grote Prijs Alb. Van Damme maar wegens ziekte kon hij op de uitreiking van de prijzen en bekers niet aanwezig zijn. Nochtans worden op die dag heel wat bekers overhandigd terwijl de prijzenpot eveneens verhoogd wordt. De Meerse Vinkeniers zorgen ech ter op die dag voor een speciale ontvangst die de deelnemers nauw aan het hart ligt, genietend van een gemoedelijke sfeer die er van uit straalt. Uit de resultaten van de 11 julizet ting blijkt ook dat de vinken hoog dag vieren want Picoli van Paula Gillis behaalde slechts de derde plaats met maar liefst 787 liedjes, gevolgd door Sandy van Fabian De Meyst (687) waarvoor ze de beker van minister J. Sauwens mocht in ontvangst nemen. Erik van Y. Braem zong er nog 629 en Pedolle van A. De Smet 612 en die wasgoed voor de beker van V. Anciaux. Ook Elvis (580) van Nath. De Frenne werd met een beker bedacht en na haar volgden Kenny van R. De Weghe (578), Rapitvan Willy Jans- sens (577) en Cesar van R. Van Tittelboom eveneens met 577 lied jes maar fel gehandicapt door om standigheden die bij een vinkenzet- ting niet zouden mogen gebeuren. De zondagzetting bracht minder talrijke zangbeurten doch het was opnieuw een vink uit de Nieuwer- kerkse familie die de overwinning behaalde, Rambo van Mare. De Moor met 640 liedjes, niet zo den derend en slechts nipt voor Stoky van O. Donie (632), D. De Preker met Ferarie (605). Jef van G. De Cock zong er 584, Ken van G. Uyt- tersprot 555, Moses van S. De Buck 538, Bingo van A. De Smet 536, Brio van L. Van de Sijpe 507, Cid van G. Uyttersprot 496 en Panter van J. De Smet 491. Er volgen nog ritten voor de Meerse Vinkeniers tot 26 juli en dang aan allen naar de sluitingsrit die in Erpe doorgaat op de eerste zondag van augustus en hieraan neemt gans het gewest Aalst deel. JV Het baart tegenwoordig geen ver wondering meer dat er knappe prestaties geleverd worden door sportmensen. Toch is het nog altijd een uitzondering als mensen die een hobby beoefenen ook daar wil len in uitblinken. De Meerse WTC Octopus is, met een relatief grote groep voor een dergelijke fiets tocht, is er in geslaagd om op een week tijd naar het Franse Lourdes te rijden waar ze nog. een andere week verbleven. Hier wisselden ze het devote af met een paar gekende fietsritten in het gebergte. Het is namelijk zo dat een wielertoerist die zichzelf respekteert, als hem de kans geboden wordt, de gekende en gevreesde Tourmalet of Aubisque wil beklimmen en vermits eerstge noemde in de buurt van het bede vaartsoord ligt, stond ook die op het programma. Een bergklim moet bij deze mensen de voldoening van een dergelijke reis beklemtonen en voor de wielertoerist is dit net zoals de trofee van een jager. Toch hebben zij altijd het sportieve beoogd en daarin zijn ze geslaagd dank zij sa menhorigheid die deze club siert en de degelijke leiding en verzorging want deze laatste faktoren vergeet men wel eens alhoewel hiervan veel afhangt. Een oordeelkundige lei ding en een deskundige verzorging dragen enorm veel bij tot de goede sfeer en de homogeniteit van de wielertoeristen want twee weken samen leven kan soms wrijvingen veroorzaken maar gelukkig heeft men hiervan bij Octopus geen last, vooral dank zij sfeermakers die 's avonds de vermoeidheid van de voorbije dag vlug doen vergeten want een mop en een stevige pint doen alle miserie van onderweg vlug vergeten. Trouwens elk clublid sprak zich positief uit over de tocht naar Lourdes die hen veel voldoe ning geschonken heeft niet alleen om het persoonlijk palmares uit te breiden maar vooral om de ervaring die ze rijker zijn. JV Alhoewel de agendapunten door het College voorgesteld niet zoveel inhiel den, dan waren er toch enkele toegevoegde punten die door een drietal oppositieleden aangevraagd waren en meer aandacht vereisten. De r(j werd geopend door LVB-raadslid Fr. De Brouwer die de rustbanken van geheel het grondgebied Erpe-Mere aan een gedetailleerd onderzoek had onderworpen. Hy bracht ze in de belangstelling om reden dat de inventaris moest bijgewerkt worden, dat sommige banken een opknap beurt verdienen en dat de 'verdeling' van.de rustbanken moet nagegaan worden want hij had vastgesteld dat er op bepaalde plaatsen te veel waren en andere te ver van elkaar geplaatst waren. Erpe-Mere. De bekerwinnaars bij de Meerse vinkeniers tijdens de 11 juli zetting waar hoge zangbeurten werden genoteerd (jv) Raadslid Fr. De Brouwer stelde eveneens vast dat er volgens de in ventaris van het gemeentepatrimo nium tachtig banken geplaatst zijn, verspreid over de acht deelgemeen ten maar 'dat ze niet altijd op de juiste plaats staan'. Hij wees er ook op dat er in de Bosstraat te Mere een bank verdwenen was waarvoor raadlid Van Pollaert reeds stappen ondernomen had bij schepen Van Wilder die hem ijdele beloften zou gemaakt hebben en hem in feite dus 'belogen heeft', beweerde hij. Fr. De Brouwer stelde voor om al de rust- en zitbanken te herschilderen waar het nodig is en zelfs over te gaan tot eventuele aankoop van nieuwe banken vermits er toch 50.000 fr voor die post in de begro ting ingeschreven is. Schepen P. Eeckhout ging akkoord met het feit dat er op sommige plaatsen een slechte indeling ge maakt was voor het plaatsen van de rustbanken die trouwens hun nut moeten hebben en dus niet naar willekeur geplaatst worden. Hij be loofde een lijst op te maken voor het herschilderen of herstellen waar het nog nodig zal zijn. Men moet echter rekening houden met de gewijzigde omstandigheden van de voetpaden die als gevolg van de nieuwe parking moeten verdwijnen of verplaatst worden waar er meer ruimte is. Ook burgemeester De Langhe was van oordeel dat ze in ieder geval een nuttig gebruik moeten hebben zo niet heeft het weinig zin om rust banken ergens neer te zetten. Windmolenstory- Het verhaal van de windmolen van Mere blijft een tere plek bij velen en ook de lokale politiekers weten hoezeer hij schandelijk staat te ver krotten, een toestand waartegen reeds overduidelijk tegen geprotes teerd is maar dat tot nog toe geen aarde aan de dijk bracht en nog minder wind in de zeilen. Toch bracht raadslid C. De Brou wer dit heet hangijzer nog maar eens aan de dagorde en schetste heel in het kort de geschiedenis van deze unieke molen in Vlaanderen en Nederland. Beschermd in 1956, gerestaureerd in 1962, getroffen door een storm in 1970 en verlies van zijn wieken in 1979, wacht hij sindsdien op herstel dat er maar niet komt, te wijten aan de onwil van de eigenaars. Iedereen is er van overtuigd dat dit een waardevol monument is dat van de ondergang moet gered worden maar alle inspanningen - van velen - ten spijt kunnen niet baten. Raads lid C. De Brouwer wees thans op twee nieuwe elementen die zich sinds vorig jaar de andere kwamen vervoegen: 'de omgeving van de windmolen Van der Haeghen werd eind vorig jaar geklasseerd, de ei genaars van de molen en het om ringende erf lieten ondanks alles recentelijk de dakpannen van het hoofdgebouw verwijderen zodat ook daar de erosie vrij spel krijgt'. Om deze merkwaardige driezolder- molen en omgeving definitief van de ondergang te redden ziet de VU-fraktie slechts een oplossing in volledige onteigening want wan neer men naar een juridische oplos sing moet wachten is intussen alles verloren. In zijn motivering stelde raadslid C. De Brouwer dat het ge meentebestuur hierin initiatief moet nemen en 'het verder plaatse lijk organiseren van een monumen tendag in de toekomst laat een wrange nasmaak na als men be denkt dat dit uniek monument te Erpe-Mefe staat te verkommeren. Het nageslacht zal ons zwaar taxe ren voor een totale teloorgang'. Gedurende de twee jaar dat sche pen P. Eeckhout tussenpersoon is tussen eigenaar en overheid heeft hij altijd op onwil gestuit en kon alleen maar antwoorden dat het ge meentebestuur alles in het werk stelt om een deugdelijke oplossing te vinden 'en in de volgende begro ting zal men er de sporen van ont dekken en had men de 800.000 fr die in 1983 in de begroting stond, ge bruikt dan was men thans zeker heel wat verder opgeschoten', besloot hij. Ook burgemeester De Langhe was ervan overtuigd dat iedereen in de raad goed weet dat er eindelijk vlug iets moet gedaan worden maar er zijn verschillende aspekten die de zaak steeds moeilijker maken en onderhandelen met de eigenaars is niet van de poes. Vanuit de oppositie drong men toch sterk aan om zo vlug mogelijk te onteigenen en in afwachting een schattingsverslag op te maken om in de volgende raadszitting de kredie ten te kunnen bepalen voor de be groting. Het is duidelijk dat iedereen wenst dat er werk van gemaakt wordt en dat er konkreet iets verandert in de toestand die wraakroepend is op gebied van monumentenzorg. Daarom is het voor de leek onbe grijpelijk dat deze zaak zolang moet aanslepen. De houten windmolen Van der Haeghen, zoals hij er^o" bijstaat met een huis dat totaal ver krot en bovendien omgeven is door een wildernis die slechts opgeruimd wordt als men de nijper op de neus zet, staat ten schande daar waar men integendeel er een toeristische aantrekkingspool zou kunnen van maken. JV

De Voorpost | 1992 | | pagina 3