Gestalterijk Zele bijna klaar K.A.V.D. gevangen in eigen breiwerk, Zegereeks gestopt Gemakkelijke klus Eendr. Aalst presenteert degelijke oefenkampanje Wuitens geven VW Hamme 2-0 voorsprong prijs SK Ronse met breien voor er weer steken vallen Beker van Oost Tijdig stoppen J De Voorpost - 31.7.1992 - 17 $pom Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 f N Het is natuurlijk niet plezierig als je als supporter je ploeg voor de eerste keer ziet verlie zen. Heelwat Dendermonde- naars hebben de degradatie blijkbaar nog niet goed ver teerd en verwezen al direkt naar het spelbeeld van vorig jaar dat inderdaad niet zoveel verschilde met dat van vorige zondag. Uiteraard is zo'n eerste wed strijd nog helemaal niet norm gevend want het was eigenlijk voor de eerste keer dat deze ploeg samen(?)speelde. Na de verschillende bekerwed strijden zullen we al wat meer kunnen zeggen. Toch zit er wat waarheid in de vaststellingen van de suppor ters. Opnieuw komen de aan vallen vanuit de defensie te traag op gang omdat er een beetje gepingeld wordt tussen de verdedigers. Laten we het zo stellen dat de spelers van Zele klaarstonden om een bal te krijgen terwijl de KAVD-ers misschien eerst nog wat gin gen zoeken of er soms een vrij staande maat was die dan nog met die bal iets kon doen ook. Individueel hebben we wel en kele goede voetballers gezien. Vooral Karei De Waele was op vallend, maar is dat niet lo gisch voor een spits Hij heeft bovendien zijn lengte mee en zijn wuivende haardos. Geld hof heeft door werkkracht en doorzicht getoond dat hij wat in zijn mars heeft terwijl op het middenveld Regi De Wilde bij zonder juiste passen kan uit delen. Minder spektakulair werk kwam er van Van Craen en De Greef, maar kregen die jongens er wel de kans toe Muysewinckel was alomte genwoordig (is dat wel no dig en toonde veel strijdlust. In de tweede helft kwamen Wil Galle, Frans Vander Schueren, Odiase Kingsley en Hubert De Mey op het terrein. Vander Schueren liet enkele mooie staaltjes zien en wil zich blijk baar aandienen als een 'chef' op het terrein. Wim Galle lijkt ons een ideale foerier. Hij kan iemand goed opzij zetten en ziet de voorspelers goed evo lueren. Kingsley is een geblok te kleurling die zeker niet uit de toon viel maar er vrij wild te genaan ging en dus verschei dene aanvallende fouten te- genkreeg. Hubert De Mey deed zijn werk. We vermoeden dus na deze eerste wedstrijd dat KAVD een sterke voorlijn kan opstellen, een degelijk gestoffeerd mid denveld en dat het probleem voorlopig in de verdediging zit. Het is niet te verantwoorden dat een doelman de bal uit gooit naar zijn 'laatste manter wijl de twee flankverdedigers op dezelfde hoogte blijven staan om een eventuele latera le pas op te vangen. Indien er gevaar bestaat dat de bal on derschept wordt dan moet de keeper uittrappen. Indien dat gevaar er niet is dan moeten de flankverdedigers direkt opruk ken om terrein te winnen en het middenveld te bezetten om de terugkeer van de bal te voorko men. Genoeg taktiek nu. KAVD heeft niet direkt aangenaam verrast maar toch ook niet ontgoo cheld, zeker de nieuwelingen niet. Waar zitten Moens en Rij- dant MDB kaVD-E. Zele 0-2 (3'£). De Zeelse doelman Van Puyvelde was weer outstanding. Nodig ook want De Waele is in de buurt (vh) KAVl fouts Ie thuisploeg kon slechts tot vijf minuten on de rust gelijke tred houden. Een nisverstand in de plaatselijke verdedi- ling was er nadien de oorzaak van dat lan de kampwisseling reeds 0-3 cijfers ip het scorebord prijkten. Tijdens de tweede periode probeerde leinze te reageren maar botste .op een joed georganiseerde tegenstander. Na lat Luc Feys het eerreddend doelpunt lad gescoord, stond Eendracht nog twee leer met sukses achter het kanon. Oe- enmeester Jean-Pierre Van de Velde SK Deinze - E. Aalst 1 -5 schakelde tijdens deze oefenpartij de jongeren Temmerman, Leroy, Cardon en Mannaert in. Eendrachts hoop bracht het er niet slecht vanaf. E, Aalst: Schippers, Temmerman, Van Coillie, Lamberg, Leroy, Baert (46' Car don), Van Wambeke (67' Masesa), Veljkovic, Van Peteghem (61Mannaert), Benedict (46' Okpara), Smet. Doelpunten: 40' Benedict 0-142' en 44' Veljkovic 0-2 en 0-3, 80' Feys 1-3, 85' Masesa 1-4, 87' Smet 1-5. Terwijl de eersteklassers reeds op 8 augustus uit de startblokken schieten, krijgt Eendracht Aalst nog ruim vijf weken om zich klaar te stomen voor de kompetitie 92-93. Afgaande op de eerste resultaten w.o. winst tegen AA Gent, Club Brugge en Lokeren tijdens de voorbije dagen, kan men stellen dat Eendracht de eerste voorbereidingsperiode cum laude heeft afge werkt. Die gunstige resultaten zullen beslist een goede basis vor men voor het vertrouwen in het team. De nieuwe oefenmeester Jean-Pierre Van de Velde heeft allicht wel een idee hoe het fanionteam er zal uitzien wanneer op zondag 6 september de startvlag wordt geheven. Met De Schrijver en Schip pers beschikt hij over twee evenwaardige doelmannen. In de achter ste gelederen kon tijdens de eerste oefengalop Van Coiilie ons overtuigen als libero, terwijl ook de teruggekeerde zoon Cooman op links uitstekend rendeert. Kanu en De Wolf zijn certitudes als man dekker. Van Wambeke wordt zonder twijfel de 'patron' op het mid denveld. Rondom hem moeten nog een paar werkzame krachten ingeschakeld woraen. De jonge De Bilde schijnt de overgang van eerste provinciale naar tweede klasse goed verwerkt te hebben. Vooraan nijpt o.i. het schoentje nog wat. De Serviër Velkovic be schikt wel over een niet te versmaden snelheid, maar heeft het moeilijk om een tegenstander uit te schakelen bij een rechtstreeks duel. Benedict is dan weer op het technische vlak uitstekend begaafd, maar mist een tikeltje aanvangssnelheid om zich als een ideale spits te kunnen waarmaken. De supporters krijgen de gelegenheid Eendracht in eigen stadion aan het werk te zien op zondag 2 augustus a.s. om 16 u tegen het voor ons totaal onbekende Cassablanca. Daarna verhuist het hele gezelschap naar een oefenkamp in de Ardennen tijdens hetwelk een paar oefenwedstrijden worden afgehaspeld tegen Ban/eaux en Til leur. Later op de maand wordt nog duchtig getraind tegen o.a. SK Wetteren, RCJ Waver (thuis op zondag 16 augustus om 15u), Merch- tem, HSV Hoek, Hekelgem en Denderleeuw. BAD VW Hamme-SK Ronse 2-4. Vergeylen wint duidelijk dit luchtduel maar de bezoekende doelman zal redden, (vh) VW Hamme moet het voor de Beker van zonaag op bezoek bij een thuisploeg die dienen deze voorbereidingswedstrijden Oost opnemen tegen ploegen die vrij een vijftal basisspelers moest missen. In toch om de waarde van vooral de nieuw- verafgelegen zijn. Ronse kwam vorige deze vakantieperiode is dat frekwent, al aangesloten spelers te testen en hun meest renderende plaats in de ploeg te bepalen. Al beschikte Ronse over een sterk mid denveld en beheerste het daardoor de eerste wedstrijdhelft, toch stond Hamme na 44' op 2-0 voorsprong. Reeds in de eerste minuut trof Claudio De Paepe raak na een voorzet van Van der Stock. Rond Waregem - E. Aalst 3-0 Eendracht, dat eerst AA Gent, Club Brug ge en Lokeren voor een voldongen feit stelde, werd aan de Gaverbeek door een snel en fris voetballend Waregem in de strijd om een finaleplaats in de beker van Vlaanderen, een stevige halt toegeroe pen. De Aalstenaars, die blijkbaar de vorige wedstrijden nog niet volledig hadden ver teerd, kwamen duidelijk aan snelheid te kort. De Ajuinen imponeerden gedurende de eerste tien minuten en gedurende die periode noteerden we o.m. een fraaie kopbal van Peter Van Wambeke, Kort daarop begon het Westvlaamse team op volle toeren te draaien onder impuls van Kruzen. De Nederlander kopte na 12 mi nuten een voorzet van Desloover binnen en plaatste nadien een verre slimme lob waarbij doelman Schippers zich extra moest reppen om een tweede thuistreffer te verhinderen. Die kwam er uiteindelijk dan toch toen de Braziliaanse aanwinst Alex Chaves de Andrade, die belooft een vedette te worden bij Waregem, met een pracht van een voorzet libero Dekenne bediende. Die had de bal maar in te tikken met het hoofd. Na de rust bleef die Braziliaan verder leuke dingen vertonen en scoorde op aangeven van Dekenne het derde west vlaamse doelpunt, waarmee Waregem opnieuw een finaleplaats in de Beker van Vlaanderen kon afdwingen. Voor Aalst was die 3-0 nederlaag een té hard von nis. Eendracht had zelfs kunnen scoren op twee kopballen van Van Wambeke en een knal tegen de paal van de Nigeriaan- se spits Benedict. Aalst kon echter niet de snelheid opbrengen van eersteklasser Waregem en had in zijn rangen geen briljant voetballende Chaves. Het heeft echter al een serieuze voorbereidingspe riode achter de rug tijdens dewelke oe fenmeester Jean-Pierre Van de Velde wel al het een en ander kon opsteken. ScheidsrechterRoose Toeschouwers1.800 AalstSchippers, De Wolf, Van Coillie, Okpara, Smet (46' Velkovic), Kanu, Van Wambeke, Van Peteghem, Baert, Coo man (77' Temmerman), Benedict. Doelpunten 12' Kruzen 1-0,24' Deken ne 2-0, 70' ChaveS 3-0. BAD het halfuur geraakte Hamme opnieuw uit de Ronsense omknelling en via een aan geven van Vermeire plaatste Neve de bal naast doelman Van den Driessche. Ronse liet zeker niet begaan en scoorde tweemaal in de 45ste minuut, eigenlijk al in de blessuretijd. De Praeter en Bell zetten de ploegen nog voor de rust gelijk, ledereen dacht toen dat Hamme voor goed uit zijn krammen zou schieten maar eerst mikte De Borger veel te zwak naar doel en nadien zorgde ref Vermeirsch voor opschudding door twee doelpun ten, één van Neve en één van Vermeire, af te keuren wegens buitenspel. Die situatie wijst erop dat Ronse toen al wat minder in balbezit was, al bleef het via de counter de gevaarlijkste aanvallen produceren. Keeper De Smet moest gepast tussenko men op een schot van De Praeter. In de laatste vijf minuten kregen de Wuitens de kous over de kop met gekleurde treffers van Badgie en Kargbo op een moment dat de thuisploeg al met een gelijkspel tevreden leek en de verdediging meer aandacht had voor de komende fris drankjes dan voor het beveiligen van de eigen muit. K.A.V.D. 0 (3) E. Zele 2 (2) Op een warme zondagnamiddag zagen we voor de eerste keer twee streekploegen tegen elkaar aan het werk. Vierdeklasser Zele, dui delijk met gestalteoverwicht, kreeg het niet gemakkelijk tegen een vin nig KAVD dat blijkbaar enkele goe de aanwinsten heeft gedaan. Voor beide trainers wacht er uiteraard nog zeer veel werk maar we kregen toch de indruk dat de Zeelse spe lers al meer op mekaar zijn inge speeld en dus ook een betere veld- bezetting hadden, wat af en toe zwaar drukte op de thuisverdedi- ging die zich te veel tothetaaneen- breien van (overigens vrij fraaie) kombinaties Het verleiden maar daardoor de aanval te weinig im pulsen gaf. Het was inderdaad geen voetbalweertje vorige zondag maar de KAVD-penning- meester mocht toch niet klagen over de belangstelling. Onder een loodzware zon hebben de spelers van beide kampen er een vrij aantrekkelijke match van ge maakt. De thuisploeg drukte in het begin wel even op de atletische Zeelse verdediging maar die ving dat eerste geweld gemak kelijk op en het waren de bezoekers die voor het grootste gevaar zorgden met schoten van Pletinck en een zeer per soonlijke Fiers. We hadden het ondertussen al gemerkt. KAVD verviel in het euvel van vorig jaar en wou het weer té mooi doen met aan vallen die systematisch werden opge bouwd. Misschien was dat wel nodig ook, want de spelers schenen elkaar nog niet goed te weten staan en de mannen in balbezit smeekten om aflossingspunten. Daarmee hadden de rood-zwart-witten geen problemen. Zij benutten meer de oppervlakte van het terrein, vonden ge makkelijk een vrijstaande man en waren met snelle flitsen dan ook gevaarlijker in de buurt van de grote backlijn, al had keeper Verstraeten weinig last met de slecht gerichte afstandsschoten van de ze schietgrage bezoekers. Nog voor de rust werd het 0-1 toen een aarzelende thuisdefensie plots twee be zoekers voor de muit zagen opduiken. De Vlieger maakte het karwei af in twee tijden. Ook in de tweede helft bleef Zele het gevaarlijkst maar we hadden ondertus sen al vastgesteld dat Karei De Waele een spits wordt die fel weegt op een bezoekende verdediging al laat een erva ren scheidsrechter zich niet licht vangen door de duik- en saltonummertjes van de snelle voorspeler die ook een goed schot aan boord heeft. Zijn kollega Dirk Van Nieuwenhuyse kreeg wel een unieke kans maar schoot vrijstaand nog tegen de dwarsligger. Dirk speelde een vrij onopvallende wedstrijd. De gasten lieten het daarbij niet en alweer Fiers ging voorbij Verstraeten maar zijn schot scheerde over. Diezelfde Fiers zou, na een misverstand in de thuisdefensie, Verstraeten wel kloppen met een treffer in de kleinste hoek. Het lijkt wel alsof KAVD niet meespeelde maar niets is minder waar. De Waele bleef zijn kapnummertjes opvoeren en schermde zijn bal goed af. Muysewin ckel en Stevelinck verzetten bergen werk en ook Geldhof is een noeste werker met een vrij goede kijk op de zaak. Hij was het vooral die samen met De Wilde dan toch de bal naar voren joeg. In de tweede helft kwamen nog de lichtgekwetste Vander Schueren en Wim Galle opdraven en ook dat duo liet mooie nummertjes zien. Kort om, mits wat bijschaven kan er ook van Kingsley een nuttige speler gemaakt worden. De Dendermondse kleurling maakte nogal wat aanvallende fouten maar heeft toch wel techniek in huis. Het wordt dus nog hard werken voor trainer D'Haene en zijn kompanen,

De Voorpost | 1992 | | pagina 17