Ex Nieuw sportkompleks voor basketbalploeg Okapi krijgt vorm in rekordtempo m 1 Provinciale titels meerkampen voor Lebbeekse atleten Koen Verhulst (ac Lebbeke) Jozef Claessens (AC Hamme) provinciale steeplekampioenen De Voorpost - 31.7.1992 - 21 Aalst. Een laag van gewapend beton over een oppervlakte van 2.300 m2 is de aanzet van het nieuwe sportkompleks dat in een rekordtempo zal klaarge stoomd worden (a) Tijdens de recent in Dilbeek georganiseerde provinciale kampioenschappen meerkampen slaagden vier atleten van AC Lebbeke erin een titel in de wacht te slepen. Deze wedstrijden werden georganiseerd door de provincies Oost- en West-Vlaanderen en door Vlaams-Brabant. Atletiek. Gentil Dierickx (foto guy) Gentil Dierickx werd provinciaal kampioen vijfkamp bij de veteranen. De vijfkamp bestond uit het verspringen, het speerwerpen, de 200 m, het diskus- werpen en de 1500 m. Ellen Van den Berghe van haar kant werd provinciaal kampioene bij de meisjes-benjamins driekamp (60 m, verspringen en hockeybalwerpen). Atletiek. Kelly Van Gucht (foto guy) Minieme Kelly Van Gucht haalde de provinciale kampioenstitel vierkamp meis jes-miniemen binnen (hoogspringen, verspringen, speerwerpen en 80 m). Bert Zoals vorig jaar Eendracht Aalst na promovering naar eerste klasse zich op bijzonder weinig tijd moest aanpassen qua akkommodatie aan de geldende normen, was het nu de beurt aan basketbalploeg Okapi om eveneens naar een vernieuwd terrein uit te kijken. Op amper enkele weken tijd wisten zij van het Aalsterse Stadsbestuur een stuk grond ter beschik king te krijgen met recht van Opstal aan de Aelbrechtlaan, kreeg er een bouwvergunning voor en was drie dagen later al bezig aan de funderings werken. Intussentijd hadden zij reeds een borgstelling van 50 miljoen van de stad bekomen en als alles normaal zijn beloop krijgt zal het nieuwe sportgebouw in september in dienst genomen worden. Het gehele verloop van de bouw werkzaamheden verloopt spekta- kulair snel. Een paar weken terug werd er al over een oppervlakte van 2.300 m2 een laag van gewapend be ton gegoten van 24 cm dik. Daar komt nog een afwerkingslaag van 8 cm bovenop. Geopperde bezwaren over de on voldoende stevigheid van de onder grond werden weerlegd door Johan Van Dorpe van het architektenbu- reau. Volgens hem heeft de bouw heer wel geluk gehad, dat er in het verleden, op dit gedeelte van het uiteindelijk moerassig terrein, een laag van ruim 2 m dik grind gestort werd, afkomstig van wegenwerken. Dat blijkt stabiel genoeg te zijn om het projekt van Okapi hierop te rea liseren. Voor alle zekerheid werden er echter wel langs de zijde van de beek die langs het terrein loopt in de uiterste rechtse hoek van de kon- struktie, betonnen ringen gegoten om erosie door de beek en verzwak king van de ondergrond op te van gen. Hiermee worden de in het pu bliek verkondigde beweringen als zou het Okapi-gebouw op drijfzand worden opgetrokken en het beton nen plateau met een hellend vlak vergeleken, door feiten en techno logische aanpak ontkracht. Wat het gebouw zelf betreft, dat op het betonnen plateau zal worden opgetrokken, dit ligt reeds klaar in voorconstructie bij de 'firma Van Maercke in Kluisbergen. De stalen elementen en betonnen wanden zullen begin augustus worden over gebracht waar ze vanaf 4 augustus met behulp van twee speciale hijs kranen, van achter naar voor zullen worden gemonteerd. Behalve de wedstrijdvloer, uitge voerd in bruine parket, omvat het gebouw een inkomhall, een cafeta ria, een restaurant, twee seminarie lokalen, een dokterskamertje, een kinesiterapieruimte, een power- zaaltje, vier kleedruimten en sani taire voorzieningen voor spelers en bezoekers. Ook een plateau van waarop gemakkelijk TV-opnamen kunnen worden gemaakt is voor zien, naast schrijftabletten voor persmedewerkers en voldoende te lefoonaansluitingen. Het gebouw zal een hoogte hebben van 11,5 m. In het laagste gedeelte zal men in de zaal kunnen rekenen op een hoogte van 9 m, terwijl de nuttige speelruimten minstens 7 m zullen zijn. Het afsluiten van de ruwbouw is gepland tegen eind augustus. Op 20 augustus beginnen de metsel werken en vanaf 27 augustus wordt met de afwerking gestart. De ope ningvan de zaal is voorzien tegen 17 of 18 september, want volgens de speelkalender van het nieuwe sei zoen, wordt de eerste thuismatch gespeeld tegen Leuven. Moest de eerste thuismatch een week ver daagd worden dan zal men op 26 september tegen Saint-Louis uit Luik spelen. VOETBAL Nu al wordt het nieuwe kompleks het modernste basketbalgebouw van het land genoemd. Er zijn onge veer 2.400 zitplaatsen voorzien. De totale bezettingskapaciteit, met plaatsen in cafetaria, restaurant en staanplaatsen meegerekend, kan men stellen dat men 3.500 bezoe kers kan ontvangen. Nu al heeft men reeds de toezegging, dat er bin nen het jaar niet minder dan drie internationale wedstrijden zullen plaatsvinden. Tot nu toe kon Okapi in zijn oude zaal aan de Burchtstraat op een 700 a 800 trouwe toeschouwers reke nen. De vraag naar business-seats is zeer groot. In de nieuwe zaal wor den er reeds 480 voorzien. Ook de vraag naar abonnementen gaat in stijgende lijn. Het nieuwe sportprojekt kan ook voor andere aktiviteiten dan basket Voetbal. Karei De VZaele (vh) Voetbal. Wim Galle (vh) Voetbal. Regi De Wilde (vh) gebruikt worden. Het bestuur stelt alles in het werk om de zaal zoveel mogelijk te benutten om zo spoedig mogelijk de zware investering van 50 miljoen, waarvoor de stad Aalst zich borg heeft gesteld, af te beta len. Andere activiteiten kunnen va riëren van een bokswedstrijd tot een koncert. Ook het gestelde parkeerprobleem wordt door het Okapi-bestuur aan gepakt. Aan het zwembad en bij de bloemenveiling Flora, in de onmid dellijke nabijheid, beschikt de stad reeds over heel wat parkeerruimte. Ook langs beide zijden van de Ael brechtlaan is er parkeergelegen heid, naast de omgeving rond de O.-L.-Vrouwkerk die heel wat uit wijkmogelijkheden biedt. Het is zelfs niet uitgesloten dat het Oka pi-bestuur onderhandelingen zou voeren met de verschillende grote bedrijven aan de Aelbrechtlaan, die over een open parkeerruimte be schikken. Eerste positieve reakties komen in dit verband reeds van Au tobanden Coppens. Voor de horecazaken in de omge ving zal het zeker geen slechte zaak zijn, dat in de komende maanden om de veertien dagen op zaterdag om 20 uur een thuiswedstrijd ge speeld wordt in de nieuwe Okapi zaal. Ook zij bereiden zich hier reeds grondig op voor. P.H. 0p de nationale feestdag werden in het kader van een door AC Lebbeke georganiseerde atletiekmeeting op en om de Lebbeekse piste, eveneens de provinciale steeplekampioenschappen georganiseerd. Er veel belangstelling bestond er van de kant van de atleten niet, blijkbaar spreekt deze zware discipline niet zo aan. De tijd dat opgekeken werd naar de prestaties van een Gaston Roelandts ligt reeds in een ver verleden en niettegen staande hij geselekteerd werd voor de Olympische Spelen, lijkt het hoogtepunt in de karrière van William Van Dijck ook reeds achter de rug te liggen. In het 2.000 m steeplenummer voor scholieren behaalde Frederik Lauwaert (AC Hamme) een vierde plaats. Hij kreeg een tijd van 7.16.98 achter zijn naam, driekwart minuut meer dan overwinnaar Bart Lievens (ACZ0). Lebbeke boven in het 3.000 m steeplenummer voor juniores. De overwinning ging immers naar Koen Verhuist (10.13.03) en als tweede overschreed klubgenoot Johan Vermeiren de eindstreep (10,17.9-handgestopt). Atletiek. Bert Michiels (foto guy) Michiels werd provinciaal kampioen vierkamp bij de jongens-miniemen (speer werpen, 150 m, kogelstoten en verspringen). VPR WV Hamme-SK Ronse 2-4. Doelman Van den Driessche staat er versla gen bij. De Paepe scoorde al in de eerste minuut (vh) Atletiek. Het juniorespodium van het provinciaal steeplekampioen- schap met Koen Verhulst en Johan Vermeiren (foto guy) Bij de veteranen, die eveneens 3.000 m voorgeschoteld kregen, mocht Jozef Claessens (AC Hamme) het zegegebaar maken. Hij kreg 10.23.39 achter zijn naam. Als tweede finishte Alex Buyle 5eendracht Aalst) in 11.16.87. Omer vercammen (Denderland) werd vierde (12.38.98). Bij de seniores, wedstrijd gewonnen door Steven Pollentier -tweede en provici- aal kampioen werd Freddy Van Vooren (KAA Gent)- nam geen enkele atleet van de regio de start. (pvr)

De Voorpost | 1992 | | pagina 21