De eindwinnaars van de Ronde van België Velina Wielerfederatie Jozef Devits (A1), José Hoebeke (A2), Johan Hutsebaut (B1), Hugo De Pessemier (B2), Jean Geerinck (C1) en Frans Van Hoof (C2) 24 - 31 7.1992 - De Voorpost WIELRENNEN VWF in Onkerzeie. Pascal Borremans (C1) en Hector Van den VWF in Sint-Kateiijne-Waver. Luc Buys (b') en Herman Moerenhout (B2) (xl) VWF in Sint-Kateiijne-Waver. William De Ftoo (C en Hector Van den Heede (CF) (xl) 5de rit Wachtebeke-Overslag Met 170 renners aan de startlijn, een fraaie zonnige dag en een massa toe schouwers kregen we weer het neusje van de zalm prachtige wedstrijden en een ronde die meer en meer boeit, steeds nieuwe leiders en verrassingen, een sprankelend sportfestijn. Reeks CJean Geerinck en Frans Van Hoof Een dubbelslag voor Jean Geerinck, die niet alleen de zo begeerde eerste seizoenszege binnenhaalde maar ook de leiderstrui om de stoere schouders kreeg, een uitgeputte maar dolgelukkige renner Ook Frans Van Hoof lukte een dubbelslag de zege en de leiderstrui Voor leider Hans Blachaert liep deze rit slecht af, een lekke band en vaarwel truiDe wed strijd zelf was ondanks de schitterende om loop erg zwaar. Heelwat renners moesten de rol lossen, ook de Ronde begint haar tol te eisen. Ferre De Donder was weer zeer bedrij vig maar er beginnen langzaam koalities te groeien die ieders belangen behartigen en er kon van alles gebeuren De goede ontsnap ping kwam er toen Van Hoof, De Roo en Geerinck weggeraakten. Ze zouden tot 1' ne men maar in de laatste ronden viel De Roo plat en begon het peloton met Steenssens. Bas- sez, De Dobbeleer en Boone te jagen. Ze zouden nog 25" overhouden aan de meet. De spurt van het peloton ging naar Frans Van Looveren en Paul De Maerschalck. De nieuwe stand Reeks C1:1. Jean Gee rinck, 2. De Dobbeleer, 3. Bassez Reeks C2:1. Van Hoof, 2. Boone op 26", 3 Droesbeke B-reeks Patrick Maibrecq en Richard De Bruyne Met Richard De Bruyn kregen we een dolge lukkige renner die zijn eerste zegebloemen in ontvangst mocht nemen, na tal van ereplaat sen. eindelijk in de roos. Het Waaltje Maibrecq deed eveneens een goede zaak en rukt op in het klassement. De wedstrijd zelf werd reeds beslist in de tweede ronde toen elf renners: Tuypens, Dierendonck. De Bruyne, Cools, Noens. Van Nuffel, Ruys, Michiels. Bauwens, De Meyer en Maibrecq een 100 meter voor sprong namen. Ronden lang vochten ze voor die voorsprong en toen brak achteraan de veer en liepen de elf uit tot 1'13". Vooraan verloor Antoine Cools, de plaatselijke renner, alle troeven toen hij in de voorlaatste ronde lek reedMaibrecq haalde het nipt in de spurt voor de sterk rijdende Johnny Michiels en Luc Ruys, terwijl De Bruyn het haalde bij de B2's voor Tuypens In de laatste ronde konden Roger Hoof en Bouquet zich nog losrukken en won Moerenhout de spurt van het peloton voor Cocquyt en Ronny De Wilde. De stand Reeks B1: 1. Hutsebaut. 2. Gryseels, 3. De Troyer Reeks B2:1De Pessemier, 2. Tuypens op 4", 3. Vermeiren op 35" A-reeks Dirk Stammeleer en Willy Van Dijck Reeds van in de start gingen 4 A2-renners aan de haal. Willy Van Dijck, José Hoebeke, Etien- ne Lievens en Helmut Tas Voor Tas was deze bliksemstart er teveel aan en hij moest afha ken. De drie anderen losten elkaar goed af en liepen meer dan een minuut uit. Meteen was Hoebeke virtueel leider. In de achtergrond begon Michael Heymans aan een tegenoffen sief maar men begon pas te fietsen toen Kris Verhasselt op 2 km van het einde lek reedKris kreeg een wiel van Saey maar reed weer lek. Hij verloor veel tijd maar begon moedig aan de achtervolging met zijn makker Michael Hey mans. De drie bleven wel buiten schot en een beresterke Van Dijck klopte Lievens na een Bij de C2-renners won Hector Van den Heede voor de eerste keer en meteen een rit in de Ronde. Leider Jozef Boone was niet zo goed op dreef en eindigde op de tiende plaats, maar ook hij kon zijn leiderstrui nog uit de brand slepen en hoopt op wat geluk in de volgende rtten. Eén van de smaakmakers in deze rit was zeker Ferre De Donder De Dendermondenaar deed meer dan zijn best om de boel op stelten te zetten maar men gunde hem geen vrijheid. Ook Ronny Van Meerhaeghe, Etienne Rolus, Leonce Van der Linden, Gilbert De Dobbeleer, Freddy Rotsaert, Jerome Wille, Droesbeke en andere Marcel Doeraenes slaagden nietin hun opzet met als gevolg een keiharde eindsprint op de top. B-reeksRené Marissens en Hugo De Pessemier Vreugde en verdriet liggen dicht bij elkaar René Marissens won met zijn boezemvriend Erwin Gryseels na een slopend wedstrijdeinde de derde ritterwijl Johan Hutsebaut de nieuwe leider werd. Leider Johnny Michiels reed lek in de laatste ronde, kon nog een fiets krijgen, maar eindigde op 40" van het peloton. Hugo De Pessemier speelde en won. In de finale trok hij er vandoor in gezelschap van Peter Pots. Terwijl die ook lek reed in de laatste ronde kon Pessemier niet alleen de zege maar ook de leiderstrui uit de brand slepen ten nadele van Hendrik Vermeiren. Wat een dub belslag In tegenstelling tot de C-renners waren er bij de B's wel grote verschuivingen. Enkele goed geklasseerden zoals Dirk Verguit, Patrick Tempels, Robert Maldrie, Herman Moeren hout, Andrè Stammeleer, Mare Herregots en Peter Schaillie verdwenen vroegtijdig uit het wedstrijdbeeld. Reeds in de eerste ronde deed Germain D'Hondt een aanval op de leiderstrui. Meteen zat het spel op de wagen en kregen we een spervuur van demarrages met vooral Ronny De Wilde, G. D'Hondt, Cor De Keyser, Roland Meulenijzer, Daniel Noens, Johan Hut sebaut, Tuypens en Ruys in de voorste gele deren. Nadien weer Luc Ruys en Johan Hutse baut maar de leiders Michiels en Vermeiren verdedigden hun trui met sukses Toen ging het duo Mario Bauwens-Pascal Batselier maar Noens, De Pessemier en Tuypens vervoegden de leiders en deze gevaarlijke jongens liet men zeker niet gaan, hergroepering dus. In de voorlaatste beklimming zou het dan toch luk ken. Erwin Gryseels en René Marissens wip ten weg, achternagezet door Peter Pots en Pessemier Daarachter Bauwens, Hutsebaut en de leiders Michiels en Vermeiren Het werd nu een sekondenstrijd. Marissens en Gryseels hielden stand en kwamen broederlijk over de meet, terwijl De Pessemier zijn vluchtgezel Pots door pech verloor maar toch nog stand hield en leider Vermeiren van de tweede plaats verdrong Hubert Van Craeynest regelde de rest in de spurt en Hutsebaut werd de nieuwe leider na deze spannende derde rit A-reeks Jozef Devits en José Hoebeke José Hoebeke en Patrick Vallez hebben ge schiedenis geschreven in deze keiharde rit met een vroegtijdige ontsnapping en met een slot als een tfviller Hoebeke kon zich overeind houden terwijl zijn vluchtpartner Vallez in de laatste klim niet meer vooruit geraakte en zelfs niet meer in de prijzen, laat staan de eindmeet, haalde, totaal leeggereden. Reeds in de eerste ronde kwam Eric Francke er alleen door In ronde 2 Dimitri Van Hee, Willy Van Dijck en Chris Verhasselt en in de vierde van de dertien ronden het duo Hoebeke-Vallez. Een tegenak- tie van Benny Gryseels en Chris Verhassett maar achteraan was het vooral het Waaltje Dimitri Van Hee die de vlucht van zijn makker Vallez beschermde terwijl ook de renners van het Buggenhouts Tegelhuis een handje toesta ken omdat hun mes langs twee kanten snijdt. Hoebeke kon de trui veroveren en Stefaan Laureys kon zo in deze zware rit de schade beperken op Jozef Devits en eveneens zijn trui bij de A1 -renners behouden. De leiders liepen tot 1 '26" uit op vijf ronden van het einde maar dan begon het zwaar te wegen en achteraan probeerden Willy Van Dijck, William Goes- sens en andere Devitsen met een regen van demarrages het kordon te doorbreken en het lukte nog ookOp 3 ronden nog 1*12" maar op 2 ronden nog 44" Bij het ingaan van de laatste ronde liet Jose Hoebeke in de klim naar de meet zijn partner in de steek en die werd op korte afstand achternagezeten door een ont ketende Jozef Devits, Eric Franck, Benny Gry seels en William Goessens terwijl Stefaan Laureys en Willy Van Dijck met een langgerok- ken peloton, waarin heelwat gaten waren ge vallen, de schade trachtte te beperken Hoe beke hield prachtig stand in deze dolle laatste ronde en greep de zege en mogelijks zelfs de trui, vóór Rudy De Jonghe Het werd nog eventjes cijferen. Een totaal leeggereden Val lez werd onmiddellijk ter plaatse gelaten en Jozef Devits haalde het vóór een knappe Eric Francke en Benny Gryseels, terwijl Goessens knap tweede werd en Jo Heymans zich als eerste meldde van het uitgerokken peloton. Stefaan Laureys hield zijn trui stevig om de lenden maar José Hoebeke kwam één sekon- de te kort om de trui van leider Rudy De Jonghe over te nemen Vierde rit in Sint-Katelijne-Waver Wedstrijdpromotor Ward Marien had voor een prachtige omloop gezorgd met 170 renners aan de start en een massa volk. C-reeks William De Roo en Hector Van den Heede Ondanks de talrijke aanvallen op hun trui heb ben Pascal Borremans en Jozef Boone hun kleinood kunnen behouden. Een zeer strijdlus tige Paul De Maesschalck, nog steeds op zoek naar die eerste seizoenszege, was de eerste onruststoker Nadien was het weer Ferre De Donder die de boel op stelten zette. Ondanks verwoede pogingen geraakte de Ferre niet wegOok Frans Van Hoof probeerde het meer maals tevergeefs maar ook hem werd niet veel vrijheid gegund. Op twee ronden van het einde werd de finale ingezet. Eerst De Donder-Serge Bie, nadien Vettenburg en Steenssens even tjes voorop en nadien William De Roo weg Die nam gezwind 100 meter en dan flitste De Maesschalck er in één ruk naartoe Jozef Augusteyns reageerde en ook Van Looveren sloot aan Nu reageerden ook Geerinck, Cool, Verekens, Carmeliet en Van Den Hoecke Au gusteyns en Van Looveren werden ingelopen door dit vijftal maar ook het peloton keerde terug en de twee vooraan hielden stand. De Roo haalde het voor De Maesschalck en Car meliet won de spurt vóór Wilfried De Pauw en leider Borremans Bij de C2 won Van den Heede vóór De Rijbel en Van Den Hoecke, terwijl ook Boone standhield. B-reeks Luc Ruys en Herman Moeren hout Na een rits ereplaatsen is het Ruys eindelijk gelukt. Zijn eerste palm is binnen. Ook een prachtprestatie van Dirk Verguit en een tweede spurtzege voor Herman Moerenhout nadat Van Craeynest in de laatste meters stilviel en herman won als een duiveltje uit een doosje, vóór Maldrie en Sterck, Het was deze laatste die de eerste onruststoker was. Daarna waren het vooral Mario Bauwens en Dirk Verguit die de forcing voerden. Dan weer Ruys, Bau wens, Tronquo en Vergult. nadien weer Ruys, Herregots, Michiels en Langendonck.. Ten slotte kwam de goede ontsnapping met weer ruys, maibrecq, Vergult en Herwig De Meyer. Eeven poogden nog Pascal muys en René Marissen de kloof te dichten maar de vier waren voorgoed weg. In de laatste rechte lijn naar de aankomst wipte Vergult nog weg en alleen Ruys kon hem in een samenballing van al zijn krachten nog grijpen en kloppen. Op 5" werd De Meyer derde, vóór Maibrecq terwijl J. bruggeman op 28" nog net buiten de greep van het spurtende peloton kon blijven. Bij de B' won De Wilde de spurt, vóór J. Michiels en leider Hutsebaut Stand na vier ritten B'1Johan Hutsebaut, 2. Erwin Gryseels. 3. Dirk De Troyer B2 1 Hugo De Pessemier, 2 Hendrik Ver meiren. 3. Germain D'Hondt A-reeks Geert Van Speybroeck en Mare De Peuter Het is een zeer eigenaardige rit geworden, waaruit vooral Devits, Verhasselt en Jo Hey mans heelwat winst puurden. Stefaan Laureys moest zijn trui afstaan aan Devits. Reeds van in de start hing er onweer in de lucht. Geert Van Speybroeck en Jozef Devits trokken al direkt in de aanval maar Laureys counterde Nadien De caboter, J Heymans, Van der Hulst, Francke en Samson Het feest ging echter niet door Ook Van Speybroeck. Van der Hulst, De Peuter en leider Laureys namen afstand maar Dirk van de Wille zorgde voor de hergroepering. Toen gingen Van Speybroeck, Jo Heymans, R. Van der Hulst, Kris verhas selt, R. Adriaenssens, J Devits. A De Mits. Dirk Raman en Mare De Peuter Deze negen legden er danig de pees op en leider Laureys was verrast. Hij reageerde en geraakte tot op 50 meter maar kreeg het gat met de TGV niet dicht Die raasde verder en liep tot 2' uit op de geïsoleerde leider. In de laatste ronde ging R. Van der Hulst nog weg en alleen een berester ke Van Speybroeck met Jo Heymans in zijn wiel kon hem nog grijpen In een prangend spurtje won Geert nipt vóór Jo en Van der Hulst Tien sekonden later won Verhasselt de sprint vóór Devits en op 1 '45" Samson en Baeyens terwijl het peloton eindigde op 1 "52", waar Thijsman won vóór Dirk Stammeleer. Bij de A2-renners deed De Peuter een reuzezaak en rukte op naar de derde plaats in de rang schikking. Stand na vier ritten Reeks A' 1Jozef Devits, 2. Kris Verhasselt op 113. Stefaan Laureys op 25", 4. Danny Van Damme op 44". Reeks A2 1Rudy De Jonghe. 2. José Hoe beke op 1". 3. Mare De Peuter op 1'37". 3de rit te Onkerzeie Wedstrijdatgevaardigde Simon Morge- linckx had in 'zijn' Onkerzeie voor de meest gevreesde rit van de Ronde ge zorgd met respektievelijk 9, 11 en 13 beklimmingen van de Onkerzelestraat of de achterkant van de Muur. Het zijn echter de renners die de wedstrijd ma ken en waar er in Merksem een ware ravage werd aangericht, bleken in deze gevreesde rit de tijdsverschillen nog zeer miniem en de schade bleef be perkt. De organisatie was perfekten de ontvangst van het VWF-team schitte rend. Met 150 renners aan de start en een massale belangstelling over de ganse omloop, is de toekomst van de Ronde meer dan rooskleurig. C-reeksPascal Borremans en Hector Van den Heede Pascal Borremans heeft zich een autoritaire leider getoond Na een ganse wedstrijd kon- stant in de eerste gelederen te hebben gereden en alles onder kontrole te hebben gehouden, kon hij ook het orgelpunt plaatsen In een prangende machtsspurt bovenop de Onkerze lestraat kon hij de konkurrentie met twee leng ten achter zich houden en zijn derde zege op drie ritten halen. Het was meteen zijn derde zege van het seizoen. VWF in Sint-Kateiijne-Waver. Geert Van Speybroeck (A1) en Mare De Peuter (C2) (xl) VWF in Wachtebeke. Dirk Stammeleer (A1) en Willy Van Dijck (A2) (xl) VWF in Hemelveerdegem. Alois Carmeliet (C1en Hector Van den Heede (C?) (xl) VWF in Hemelveerdegem. Antoine Tronquo (B en Hubert Van Craey nest (E?) (xl)

De Voorpost | 1992 | | pagina 24