De Acht van Lede Een Zuidafrikaanse zege W. Daem (E+), K. Clerckx (E), F. De Vos (D) en F. Letters (C) Olympische kampioenen Hans De Meester Zeienaar Walter Ongena Johan De Proft Theo De Buyst, Yvan Donnay, Petrus Sergoris en Omer Van Molle, spurtwinnaars Criterium voor juniores te Aalst Liefhebbers in Lede O.V.W.B.-wielrennen Juniores in Lebbeke 26 - 31.7.1992 - De Voorpost De Olympisch kampioen Willy Daem (E+), met aan zijn zijde Walter Coussens (2) en Lievin Troch (3) Met een dertigtal renners namen ze om 16u00 de start over een afstand van ongeveer 60 km. onderverdeeld in dertig ronden. Aangenaam om naar te kijken en deze keer met een veranderde omloop en iets lastiger. Van bij het vertrek kregen we al direkt een aanval van De Gent en diens ploegmaar Yvan Remu. Dit duo hield dat enkele rondjes vol maar een hergroepe ring was onvermijdelijk toen de groep 'onder stoom' kwam Dat er echt 'rechtuit' gefietst werd laat geen twijfel want na die hergroepering kwam er een nieuwe aanval van drie renners. Jacobs, Clinckspoor en Lizin legden dan in feite de basis van de goede ontsnapping. Toen dit trio een gemeende voorsprong bijeen aan het fietsen was, achtte de sterke zuidafrikaan Van Zijl het welletjes en sprong de vluchters achterna. Enkel de attente Luk De Gent wipte mee en onder hun beiden gingen ze zoek naar de leiders. In een mum van tijd was hun doel bereikt en zo kregen we vijf leiders die nu snel een veilige voorsprong aan het bij- eenfietsen waren. Machtelinckx, Van den Brempt, De Dec ker, Matthijs en Van den Steen reageer den op hun beurt en verlieten het ver zwakkende peloton. Vooraan viel Luk De Gent weg wegens bandbreuk en op dat zelfde ogenblik viel Van Zijl aan. Hij liet zijn medevluchters voorgoed in de steek.. De Gent. na een tijdje gedepa- neerd, kon aansluiten bij de vijf achter volgers en begon aan een sterke remon te. Met de vijf aan het wiel knaagde Luk meter na meter de voorsprong van de drie door Van Zijl gelost waren weg en na een verwoede strijd konden de zes aan sluiten bij de drie Van Zijl dus alleen aan de leiding, gevolgd door negen renners en een peloton dai definitief in zak en as zat. Van Zijl pakte nu elke premie en dikte zijn portefeuille goed aan. Bij de negen achtervolgers schoot Sebastian Lizin weg op zoek naar de leider. Een vrij zware opdracht maar toch buiten bereik van de anderen die fel reageerden en door dat maneuver Kim Van den Steen- verloren. Onbedreigd dubbelde de vol groeide atleet Sean Van Zijl zelfs het peloton en won het criterium. Pas 1 '30" later volgde Sebastian Lizin als tweede en even later won plaatselijk renner Luk De Gent de spurt van het achtervolgend groepje. (hdg) Uitslag 1 Sean Van Zijl (ZA) de 56 km in 1 u22,2. Sebastian Lizin. 3 Luk De Gent, 4. Lie ven Machtelinckx, 5. Chris Matthijs, 6. Bart Clinckspoor. 7. Jurgen Van den Brempt, 8. Peter Jacobs, 9. Franky De Decker, 10. Chris Van den Steen, 11. Bart Van der Schueren, 12. David Van de Velde, 13. Chris Asselman, 14 Christop- he Van Eeckhout, 15. Filip De Croock. Olympisch kampioenschap voor vrije veteranen op donderdag te Laarne Liefhebbers in Bambrugge Er was veel volk opgekomen voor de negentiende uitgave van deze Grote Prijs, waarin Merenaar Hans De Meestertoon- de dat het hem zeer goed gaat. Vrij vlug in de wedstrijd ging hij voor de eerste keer aan de boom schudden, liet dan een groepje aansluiten en sloeg in de voor laatste ronde een defintieve kloof. Tak- tisch doorzicht heeft hij dus ook. In die finaleronde kon enkel Geert De Buck nog mee maar in de spurt moest hij buigen voor de oppermachtige De Meester, die meteen zijn dertiende overwinning in de wacht sleepte en allicht binnenkort een proftrui om de lenden zal krijgen Er moesten negentien ronden afgelegd worden en Hans De Meester koos voor de beste verdediging, de aanval. Peter Vettenburg loste hem vooraan af na twee ronden en Borsbekenaar Gerdy Goos- sens wou ook wel wat premies mee- graaien. Dat was trouwens het belang rijkste doel van degenen die er al eens vandoor gingen. Toen zeventien man zich konden loswerken was de beslis sing in de maak. Een Letlander met de olijke naam Ozols Dainis kreeg het gezel schap van de Deen Frank Hoj, Hedwig Henderickx, Geert De Buck, Hans De Meester, Kurt Eeckhout en Gino Primo. Daarmee vertrok de goede trein uit de groep van zeventien de rest was gezien. Voor de derde plaas werd het nog een spannende spurt tussen Eeckhout en Pri mo, maar dat was al nadat Hans De Meester en Geert De Buck waren binnen gelopen. Het werd in Lede een merkwaardige koers. Geert Smekens, aangemoedigd door zijn lokale spuoorters, ging al zeer vroeg in de aanval. Gert Verheecke kwam hem vervoegen maar veel hulp kon die niet bieden want hij vergiste zich van weg en de beide koplopers werden weer door de groep opgeslorpt. Gunther Van Impe wou er dan vandoor gaan maar werd al snel tot de orde geroepen. Een uitval van zeven was meerbelovend. Gary D'Hauwe, Geert Smekens. Patrick Cor- nelis, Jan Poppe. Peter Vettenburg, Ron- ny Westelinck en Dirk Van Mossevelde mochten ook al niet weg en de fut was er dan een beetje uit. De groep koesterde zich in het warme zonnetje, al bleef het tempo vrij hoog. Enkele uitschieters wa ren Oudegemmenaar Willy Vereecken, Gunther Van Impe en Zeienaar Walter Ongena. Lesley Huyghe stak ook al zijn neus aan het venster terwijl Geert Sme kens en Jan poppe zich nog eens lieten opmerken In de laatste ronde zou het dan toch lukken. De plaatselijke Geert Smekens wipte weg en kreeg gezelschap van Wal ter Ongena en Alain De Schacht. Dit drietal had aan de streep nog een kleine voorsprong. De Schacht liet het in de laatste klim voor de aankomst nog afwe ten en Ongena bleek de friste van het resterende duo, al wordt hem door Geert Smekens verweten dat hij zich gedurig wegstak en zo zijn krachten kon sparen. In de kategorie E en D kregen we ontelbare uitbraakpogingen. Niemand van het deelne mersveld slaagde erin de wedstrijd echt open te breken ook al omdat het tempo vrij hoog lag Alle aanvallers noemen is een onbegonnen werk maar de strijdlustigsten waren toch Ge orges Comand. Robert Gobert, Carlos De Clercq, Frits De Vos, Renè Fiers Toen ieder een een massaspurt verwachtte, oordeelde Karei Clerckx (E-renner) daar anders over. In de ultieme kilometer waagde hij zijn kans en met 30 meter voorsprong werd hij winnaar voor het spurtende peloton. Spurt die gewon nen werd door Karei Alen vóór Frits De Vos die winnaar werd van de D-reeks. De renners van de C-kategorie waren nog maar net vertrokken of de Nederlander Jan Herentals waagde een uitval. Hij kreeg vier renners (Jan Moes. Maurice Van Petegem. Freddy Cornette en Hilaire Martens) mee in zijn kielzogMet zijn vijven reden ze tien van de 18 af te leggen ronden aan de leiding en dan was alles te herdoen Een aanval van Freddy Roelekens, Antoine Cools en Francis Letters kende geen sukses Naar het einde van de wedstrijd toe waagden Edilbert Keppens en Herman Van De Perre hun kans maar werden gecounterd In de laatste ronde plaatste Fran cis Letters een krachtige demarrage. De spur ters hadden een wijl oog voor elkaar en de vogel (Letters) was gevlogen. De spurt voor de dichtste ereplaatsen werd gewonnen door Maurice Van Petegem vóór Herman Van De Perre en Willy Roels, al waren er toeschou wers die nochtans anders hadden gezien. (m.v.a.) De uitslagen Kat. E+ 38 deelnemers1. Willy Daem (Erembodegem) de 52 km. in 1 uur 21 min 2 Walter Coussens, 3. Lievin Troch; 4. Mar cel Mortier; 5 Marcel Chamonin; 6 Jos Ver- haert (eerste F); 7 Lucien Asseau; 8 Karei Smet; 9 Daniël De Pauw; 10 André Van Oost. Kat. E en D 22 deelnemers 1 Karei Clerckx (Ekeren) de 61 km. in 1 uur 31 min 2. Karei Alen (E); 3 Frits De Vos (eerste D); 4 August Van Woensel (D); 5 Willy De Clercq (D), 6 Joseph Goossens (D); 7 André Vlaeyen (E); 8 Amedé Van Geyt (D); 9 Roger Verhelle (E); 10. Paul Vervliet (D) Kat C 44 deelnemers1Francis Letters (Lier) de 71 km. in 1 uur 43 min., 2. Maurice Van Petegem; 3 Herman Van De Perre, 4 Willy Roels; 5 Freddy Roelekens, 6 Julien Rogiers; 7. Modest Smet; 8. Willy Gillis, 9 Jacq Van Merriënbourg; 10 Jean Brandt Karei Clerckx, reeds gewoon om voor de kamera te staan, doch voor deze gelegenheid in de trui van Olympisch kampioen Met start en aankomst aan de Pontlaan in Asse begonnen onze veteranen aan een prachtige wielernamiddag in volle zon. Elke reeks moest 45 km afleggen In de A-reeks haalde Theofiel De Buyst het in de spurt van een groepje van zes renners. Yvan Donnay bevestigde zijn zege van acht dagen voordien, ook al in een spurt maar nu met zeven. In de C-reeks was het ditmaal Petrus Sergoris uit Wetteren die zich de snelste toonde van een vijfkoppig groepje Bij de alleroudsten was het opnieuw 0- mer Van Molle die in de laatste meters ex-prof Staf De Meersman uit Herdersem met een bandlengte versloeg. Uitslagen A-reeks 1 Theofiel De Buyst, 2. Uggo Ferro, 3 Antonio Cecchinato, 4 Giusep pe Salesse, 5. Maurits Delanghe. B-reeks 1Yvan Donnay, 2. Paul Van den Berghe, 3. August Delaen, 4. Julien Devos, 5 Jean De Geyndt. C-reeks 1Petrus Sergoris, 2. Julien Loggier, 3. August Delaen, 4. Paul Ser- neels, 5. Jean Peeters. D-reeks 1. Omer Van Molle, 2. Staf De Meersman, 3. Emiel Van Veer, 4. Jean Plaisant, 5. René Goossens, 6. Cornelle Scharlato. Het is niet gemakkelijk om voor eigen deur te winnen, daarvoor moet je in goe de konditie zijn en dat heeft de Lebbeke- naar Johan De Proft bewezen. De ganse groep deed het in de eerste twee ronden kalmpjes aan. Toen blies een viertal, met Mathieu Bogaert, Jurgen Anthuenis. Jo han De Proft en de Amerikaan Doroy, de aanval Toen die groep zo'n 25" voor sprong hadden, vonden Steven Vranckx en Filip De Block het al welletjes en ze lieten de groep in de steek om de vier vluchters te vervoegen. Johan De Proft, nochtans fel geviseerd, toonde zijn sup- prematie door onweerstaanbaar weg te gaan uit de kopgroep. Niemand kon rea geren en hij eindigde met een voorsprong van twee minuten. Bij de achtervolgers moest Doroy lossen. Ook Filip De Block en Bogaert kwamen nog afgescheiden toe en De Waele won de spurt voor de vierde plaats tegen Steven Vranckx. Op de wijk «Zand» te Laarne werden de Olym pische kampioenschappen georganiseerd voor vrije veteranen. Na provinciale en natio nale kampioenschappen kregen we nu dit. Later ook EEG-kampioenschap en wereld kampioenschappen Werkelijk van het goede te veel Voor deze wedstnjd kwamen in totaal 104 veteranen deelnemen. Het werd span nend in dp drie wedstrijden met een waardige winnaar die terecht het ganse jaar deze gele trui mag dragen Bij de E-plussers was Maurice Vandercruys- sen de eerste onruststoker. Alleen tegen de ganse bende kon hij niets beginnen. Hij werd op kop afgelost door Willy Daem en Herman Lison Ook zij kregen geen vrijheid. De ont snappingspogingen volgden elkaar zeer snel op Met nog vijf ronden te gaan hadden we nog een kompakte bende. Walter Coussens de marreerde, de laatste tijd sterk aan het rijden, en Willy Daem, de ganse wedstrijd in de frontlinie, pikte aan Het was pompen of ver zuipen en ze haalden het tot het einde. In de eindspurt drong Coussens niet aan zodat Daem verdienstelijk kon gelauwerd worden. De spurt van het peloton werd gewonnen door ex-prof Lievin Troch vóór Marcel Mortier en Marcel Chamonin. Ook de drie eersten bij de D-reeks mochten op de traditionele foto. Frits De Vos (1), August Van Woensel en een plaatsvervanger voor Willy De Volgende wedstrijden Zaterdag 1 augustus '92 te Semmerzake Dorp, start om 13 uur voor kat C, D en E (afstand 56 km om 14u.30 kampioen schap van België NMBS juniors en vetera nen (afstand 56 km.) en om 16 u. kam pioenschap van België voor seniors (van 18 tot 34 jaar) over een afstand van 81 km. Zondag 2 augustus te Etaples (Frankrijk). Wereldkampioenschap vrije amateurs en veteranen. Zondag 2 augustus te Meilegem, Meilege- mstraat. Start om 14 uur voor kat. E en E (afstand 50 km.) en om 16 uur voor kat C en D (afstand 70 km.) Maandag 3 augustus te Merelbeke, Melles- traat Start om 14 uur voor kat. E en E+ (afstand 42 km om 15u.15 voor kat. C en D (afstand 50 km.) en om 16u.30 voor kat. A en B (afstand 60 km.) Op vrijdag 31 juli organiseert WTC De Zuigers (lokaal Halve Maan, Markt) in het verkeersvrij centrum van Lede de traditionele 'Acht'. Om 18u30 wordt gestart met een koppel-tijdrit voor ex-beroepsrenners over twee ronden van 2,5 km. De opbrengst van de steunkaarten die voor deze tijdrit worden verkocht wordt geschonken aan het Rode Kruis, afdeling Lede. Om 19u15 start de publiciteitskaravaan en om 20u00 begint de '5de Grote Prijs Lucien Van Impe' voor internationale liefhebbers over 28 ronden van 2,5 km met 70.000 fr geldprijzen. Inschrijving en kleedkamers in café Soetekin, Nieuwstraat 28 te Lede. De prijsuitreiking heeft plaats in café Riva op de Markt. Er is een VIP-bar voorzien voor eregenodigden, pers, enz. in oud-herberg Tyl Uylenspiegel op de Markt. De manifestatie heeft plaats met medewerking van het gemeentebestuur, de sportraad, politie en rijkswacht, het Rode Kruis afdeling Lede en reporter Franky Na de wedstrijd voor liefhebbers is er marktanimatie met disco-bar en gratis drank. Ingeschreven ex-beroepsrenners: Frans Aerenhouts, Luc Berckenbosch, Claude Criquillon Johnny De Nul, Rudy Colman, Raf Constant, Willy De Vleeschauwer, Willie Donny, Frans Melckenbeeck, Jan Poelmans, Willy Scheers, Lieven Troch, Etienne Van der Helst, Frank Van Impe, Remi Van Vreckom, Theo Verschueren, Willem Wijnant, Christian Van der Gehuchte en Frank Van Himst Ingeschreven liefhebbers uit onze streek: Guido De Clercq (Lede), Erik De Groot (Erpe), Bert De Leeuw (Nieuwerkerken), Hans De Meester (Erpe-Mere), Jimmy De Paepe (Nieuwerkerken), Danny De Smet (Aalst), Andy De Vriendt (Herzele), Garry D'Hauwe (Lede), Alain Geerts (Lede), Bart Herssens (Lede). Pascal Lambrecht (Schellebelle), Peter Moortgat (Hofstade), Kris neerinckx (Aalst), Jan Poppe (Zele), Frank Vagenende (Burst), Danny Van Bockstaele (Erpe-Mere), Kris Van der Sypt (Overmere), Bart Van Impe (Erpe-Mere), Gunther Van Impe (Erpe-Mere), Peter Van Impe (Dendermonde). Filip Vetten burg (Aaigem), Peter Vettenburg (Aaigem), Robert Veyt (Lebbeke). Er is ook nogal wat buitenlandse belangstelling uit Engeland, Australië. Tsjecho- slowakije, Nieuw-Zeeland, enz. Voor de wielerliefhbbers wordt het vandaag vrijdag weer een hoogdag in Lede Francis Letters met naast zich Flerman Van de Perre en Maurice Van Petegem voor de gelegenheid in de bloemen gezet

De Voorpost | 1992 | | pagina 26