L. Troch (E+), J. Van Slycke (E), A. Van Den Bosch (D) Edilbert Keppens provinciaal kampioen (kat. C) L. Troch (E+), K. Alen (E), A. Van Den Bosch (D) en H. Van De Perre M. Mortier (E+) kampioen van Oost-Vlaanderen, J. Van Slycke (E) en A. Van Woensel (D) nationaal kampioen, W. Roels winnaar in de C-reeks De Voorpost - 31.7.1992 - 27 W.A.O.D.-veteranen op zondag te Zelzate Een sensatie op de Grote Markt te Zelzate alwaar een kriterium werd ingericht voor WAOD-veteranen Als intermezzo werd ook een wedstrijd ingericht voor sportieve Zelzate- naars wat voor vele deelnemers een lachertje werd. Toch waren de inrichters tevreden met hun 108 renners die inschreven voor de drie Johan Van Slycke overwinnaar bij de E-renners, temidden van de glun- wedstrijden, Hoofdsponsor was Marcel Hael- derende inrichters, alsook Lievin Troch, overwinnaar E+ man van taverne «Bristol» hierbij geholpen door Georges De Walsche, Georges Van Thuyne en ondergetekende. Spijtig dat vol gend jaar de markt totaal wordt heringericht zodat dit kriterium niet zal kunnen plaatsvin den. Tevens een woord van dank aan het Zelzaats gemeentebestuur voor zijn medewer king. De eerste wedstrijd werd betwist door de E-plussers, samen met de E-reeks. Deze reeks bevat wel het grootste aantal deelne mers zodat 53 renners de inschrijvingstafel passeerden. Daar het moeilijk rijden is met zulk een pak renners waren er gauw enkelen die het zekere voor het onzekere namen en op de solotoer gingen. Dit was onder meer het geval met Robert Gobert, Pierre Ryckewaert, Johan Van Slycke, Piet Marchand. Na een vijftiental ronden gingen dan Robert Gobert en Johan Van Slycke in de aanval. Ze hadden vlug een serieuze voorsprong opgebouwd en ie dereen wist dat het gebeurd was en dat men nog kon rijden voor de andere ereplaatsen. Edilbert Keppens in de trui van Oostvlaams kampioen. Door hoge tempo waren er vlug enkele renners van de E-plussers gedubbeld. Deze W.A.O.D.-veteranen op maandag te Laarne Bij Lucien De Wilde, broer van beroepsrenner sukses als men weet dat 122 wielerliefheb- zulk warm weer is een verfrissende drank Etienne, konden de veteranen entoeristen slag bers een rugnummer kwamen afhalen. Het altijd welkom. leveren voor de overwinning. Een volledig resultaat was een overvol terras, want met Bij de toeristen ontsnapten vier renners, ze werden achtervolgd door een groep van zes. R i^p—TMBbind ïMMSÈBÊÊÊÊÊËl T°en deze twee groepjes samensmolten, de- marreerden onmiddellijk Wilfried Willems en Dirk Van De Walle. Patrick Leliaert trachtte de kloof te overbruggen maar kwam te kort. In de eindspurt was Lenssens sneller dan zijn vluchtgezel. Rudi Thysman won de spurt van de achtervolgende groep. Bij de E-plussers reed Maurice Vandercruys- sen een formidabele wedstrijd. Eerst ging hij in de aanval met Maurice Verbeke en pas ingelopen door de groep demarreerde hij op nieuw. De plaatselijke Lievin Troch kon gevat reageren en met hun beiden maakten ze de wedstrijd vol. Marcel Mortier slaagde er nog in het peloton in de steek te laten en naderde met rasse schreden op het tweetal. Maar zover geraakte het niet. Een eervolle derde plaats was zijn beloning. In de laatste ronde liet Troch zijn gezel in de steek en stak met minieme voorsprong de overwinning op zak. De spurt voor de vierde plaats werd gewonnen door varfclochterCte wilde foe"'s,en- Wl<"°d Assens, in he, gezelschap van aocnter ue wuae houden. Het peloton bleef lange tijd gesloten. Bij het ingaan van de laatste ronde had Karei Alen afstand kunnen nemen van zijn kollega's. Met honderd meter voorsprong overschreed hij de aankomstlijn. René Fiers kon beslag leggen op de dichtste ereplaats door de pelo tonspurt te winnen vóór Roger Verhelle en Ghislain Storms. In de C- en D-reeks werd terug gevlamd vanaf de eerste ronde. Sterke mannen als Herman Van De Perre, Julien Rogiers en Jan Herentals gaven het tempo aan. Door een valpartij ont stond een breuk in het peloton. Veertien ren ners reden voorop. Van De Perre plaatste het beslissend aksent door op het einde van de wedstrijd alleen op zoek te gaan naar de zege. Voor de tweede plaats werd er fel gespurt Mare Michiels toonde zich de rapste vóór Alfons Van Den Bosch (eerste D-renner), Willy Roels en Gerard Goossens.- (m.v.a.) De uitslagen De twee overwinnaars van de C- en D-reeks, Herman Van De Perre (C) Kat. toeristen37 deelnemers1. Wilfried renners werden vroegtijdig uit koers genomen en zo had men toch een beter beeld over het peloton en wie nog in aanmerking kwam voor de prijzen. Zo zag men dat de twee koplopers werden achternagezeten door een groepje van drie rennersPierre Ryckewaert, Piet Mar chand, André Vlaayen. Daarop volgde de groep waarin ook nog een paar E-plussers te vinden waren. Tussen de twee leiders lag het voor de hand dat Johan Van Slycke de snelste was en zo de overwinning op zak stak, Bij de achtervolgers was Pierre Ryckewaert de snelste en werd derde. In de groep was het dan Lievin Troch welke zijn medemaats ver schalkte en de eerste E-plusser werd vóór Karei Smet en Marcel Mortier. Nadat enkele Zelzatenaren in gezelschap van de toeristen hun kansen waagden, was het de beurt aan de C- en D-renners om hun gang te gaan. Bij de C-kategorie was het rijden om provinciaal kampioen te worden. Er kwamen 33 renners hun nummer afhalen. Ook dit is zeker een schoon aantal temeer dat een kriteri um niet voor iedereen is weggelegd. Het was dan ook niet te verwonderen dat reeds van bij het begin een hoge snelheid werd opgelegd. Al vlug waren er een paar renners die het op eigen houtje probeerden. Bij de eerste vluch ters noteerden wij volgende namenHerman Van De Perre, Ribert Ferket, Mare Michiels en D-renner Alfons Van Den Bosch. In het peloton zag men het gat groter worden en men wist dat het moment gekomen was om te reageren. Onder impuls van Gilbert De Coster en Ghis lain Van Lierop mocht men na een paar ronden terugkijken op een kompakte groep. Dan was het de beurt aan Van Lierop om een kloof te maken. Ook hem liet men niet begaan en alles kwam terug samen. Er werd nog verschillende keren gedemarreerd doch alles was tever geefs. Er werden nog verschillende premies in de wacht gesleept door de spurtende renners. Op een vijftal ronden van het einde was het de beurt aan Edilbert Keppens om aan de haal te gaan. In de groep werd geaarzeld en deze verdienstelijke renner had algauw een voor sprong uitgebouwd van een honderdtal meter. Daar hij in aanmerking kwam voor de titel lieten onze Antwerpenaren en ook onze noord erburen het werk over aan de rest van de Oostvlamingen, zodat onze Belselenaar vol doende voorsprong overhield om deze titel op zak te steken en de geel-zwarte trui aan te trekken. De spurt van het peloton werd ge wonnen door Herman Van De Perre vóór Ja cobus Beun en Mare Michiels. De uitslagen Kat. E+ 42 deelnemers1. Lievin Troch (Laarne) de 40 km. in 1 uur 01 min.; 2. Karei Smet; 3. Marcel Mortier; 4 Daniël De Pauw; 5. Maurice Verbeke; 6. Sylvère De Vos; 7. Mar cel Chamonin; 8. Lucien Asseau; 9. Paul De Poorter; 10. Theo Eysackers Kat. E 13 deelnemers1Johan Van Slycke (Lovendegem) de 40 km. in 1 uur 01 min.; 2 Robert Gobert; 3. Pierre Ryckewaert; 4. Piet Marchand; 5. Andrè Vlaayen; 6. Norbert Kerk- hove; 7. Ghislain Storms; 8. René Fiers; 9. André Bruneel; 10 Hans De Rynck Kat. C en D 33 deelnemers1Edilbert Keppens (Belsele-Waas) de 60 km. in 1 u. 28 min.; 2. Herman Van De Perre; 3. Jacobus Beun; 4. Mare Michiels; 5. Maurice Van Pe- teghem; 6. Fernand De Wael; 7. Willy Gillis; 8. Jean Brandt; 9. Ribert Ferket; 10. August Van Geel W.A.O.D.-veteranen te Lokeren op de nationale feestdag en Alfons Van Den Bossche (D) in interview met A. De Groote De drie overwinnaars in hun respektievelijke reeksen Karei Alen (E), Lievin Troch (E en Adolf De Beul (F). Lenssens (Lede) de 41 km. in 59 min.2. Dirk Van De Walle; 3. Rudi Thysman; 4. Roger Hoof; 5. Geert Smet; 6. Wim Nachtegaele; 7. Rudy Taelman; 8. Patrick Leliaert; 9. André Callebaut; 10. Roland Freis. Kat. E+ 34 deelnemers1 Lievin Troch (Laarne) de 50 km. in 1 uur 20 min.; 2. Maurice Vandercruyssen; 3. Marcel Mortier; 4 Marcel Chamonin; 5. Sylvère De Vos; 6. Daniël De Pauw; 7. Lucien Asseau; 8. Rei- mond Pieters; 9. Herman Lison; 10. Adolf De Beul. Kat. E 18 deelnemers1. Karei Alen (Ant werpen) de 50 km. in 1 uur 18 min.; 2. René Fiers; 3. Roger Verhelle; 4. Ghislain Storms; 5. Pierre Ryckewaert; 6. Achiel Van Gheem; 7. Lucien Van Der Meerschaut; 8. Georges Cor- nand; 9. Robert Gobert; 10. John Verrezen. Kat. C en D 33 deelnemers1Herman Van De Perre (Koningshooikt) de 55 km, in 1 uur 25 min.; 2. Mare Michiels; 3. Alfons Van Den Bosch (1ste D); 4 Willy Roels; 5 Gerard Goossens; 6. Julien Rogiers; 7. Gilbert Van Heugten; 8. Jack Van Merriënbourg; 9. Fran cis Helleputte; 10. Julianus Loodts. Het feestcomité van het Bospark te Lokeren was de inrichter van deze kampioenschap pen. In een rustige omgeving op een lichtlo- pend parkoers werden deze wedstrijden ver reden Er was tevens heel wat publieke be-; langstelling en met een prachtig weertje, dus de tapkranen deden hun werk. Bij de E-plussers zat het er van bij de aanvang al bovenarms op. Aanvankelijk reden twee plaatselijke renners aan de leiding Walter Coussent en Julien De Baere. Ze werden aan het commando afgelost door Etienne Verheg gen. Zijn uitval kende geen sukses. Dan terug een ontsnappingspoging van de zeer bedrijvi ge Julien De Baere. Walter Coussens en Jean Portaels gingen daarna op de loop, ook zij waren niet opgewassen tegen het verweer van het peloton. Op het einde van de wedstrijd probeerde Willy Daem het peloton te verschal ken, hij werd op één kilometer van de aan komst gegrepen Van zeer ver werd de eind spurt ingezet Marcel Mortier moest tot de eindmeet strijden om Daniël De Pauw met een half wiel te verslaan. Dan volgden Karei Smet, Andrè Van Oost en Marcel Chamonin. In de E- en D-kategorie waren Karei Clerckx (E) en Alfons Van Den Bosch (D) de superfa vorieten voor de nationale driekleur. Dat de andere renners zich zomaar niet bij deze pro- nostieken neerlegden, bewees Carlos De Clercq door meteen in de aanval te gaan. Na enkele ronden zag hij het nutteloze van zijn inspanningen in en liet zich wijselijk inlopen. Daarop kregen we een poging van Pierre Ryckewaert, August Van Woensel, terug Car los De Clercq en August Van Woensel. Alfons Van Den Bosch reed het gat dicht, gevolgd door het peloton. De Nederlander Piet Mar chand dacht aan de aandacht te ontsnappen, hij kon immers geen Belgisch kampioen wor den maar ook hij kreeg geen vrijheid. Met nog 10 km. te gaan werd de goede ontsnapping genoteerd. De Fransman Georges Cornand ging aan de haal en werd gevolgd door Karei Clerckx en Johan Van Slycke (3 E-renners). Favoriet nr. 1 moest echter de duimen leggen in de eindspurt tegen een dolgelukkige Johan Van Slycke. De spurt van het peloton zou moeten uitmaken wie de nationale trui van de D-renners kon omgorden. Alfons Van Den Bosch kwam ver aan de leiding. Op het laatste nippertje werd hij voorbijgereden door August Van Woensel. De twee favorieten waren dus een illusie rijker. Ook bij de C-renners ging het er direkt snedig aan toe. Eerst reden Gilbert De Coster. John Hevndrickx en Julien Roqiers aan de leiding, daarna ging Willy Gillis op de solotoer Er kwam reaktie van vier renners Robert Ferket, Bert Keppens, John Heyndrickx en Willy Roels. Alles liep echter terug samen. Met nog vijf rondjes voor de boeg kregen we zes lei ders (Julien Rogiers, Freddy Foré, Francis Helleputte, Edilbert Keppens, Willy Roels en Jan Herentals). De rest was verslagen. In de eindspurt was Roels de snelste, vóór Rogiers en Foré. Bij het achtervolgend drietal won John Heyndrickx de spurt voor de zevende plaats. (m.v.a.) De uitslagen Kat. E+ 1. Marcel Mortier (Zomergem) de 48 km. in 1 uur 15 min.; 2. Daniël De Pauw; 3. Karei Smet; 4. André Van Oost; 5. Marcel Chamonin; 6 Lucien Asseau; 7. Maurice Ver beke; 8. Etienne Verheggen; 9. Sylvère De Vos; 10. Henri De Boer. Kat. E en D 1Johan Van Slycke, nationaal kampioen E-reeks (Lovendegem) de 63 km. in 1 uur 36 min.; 2. Karei Clerckx (E); 3. Georges Cornand (E-Fr.); 4. August Van Woensel (nationaal kampioen D-reeks); 5 Alfons Van Den Bosch (D); 6. Carlos De Clercq (D); 7. René Meul (D); 8. André Vlaeyen (E); 9. Pierre Ryckewaert (E); 10. Norbert Kerckhove (E); 11Willy Puimège (D); 12 Lucien Van De Meerschaut (E). Kat. C 1Willy Roels (Wetteren) de 57 km. in 1 uur 21 min.; 2. Julien Rogiers; 3. Freddy Foré; 4. Jan Herentals; 5. Francis Helleputte; 6. Edilbert Keppens; 7. John Heyndrickx; 8. Leo Van Der Schoot; 9. Jan Maes; 10. Mauri ce Van Petegem. Marcel Mortier, fier poserend met de trui van Oostvlaams kampioen Willy Roels, winnaar bij de C-renners, met rondom hem glunderende supporters De twee nationale kampioenen, Johan Van Slycke (E) en August Van Woensel, omringd door de nummers twee en drie van beide reeksen

De Voorpost | 1992 | | pagina 27